Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Curtis
Posts: 7
Joined: 22/04/2011 19:05

#1 Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by Curtis »

Eh ovako, imam 15,5 , dakle uskoro 16 godina, i imam veliku želju da vozim motor, ali roditelji neće ni da čuju. Problem je, što bih ja polagao, ali auto škola traži potpis roditelja, šta da radim ?

Isplati l' se voziti bez vozačke? Da li su kazne rigorozne? Da li se može nekako "prošvercat'" tj nagoditi sa policajcem? Kada bih vozio motor, vozio bih sa kacigom, svjetla upaljena i registrovan motor.

Hvala na odgovorima. Po mogućnosti odgovarajte oni koji imate iskustva u ovome(odgovarajte svi ali ove molim).
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#2 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by Azamo »

Curtis wrote:Eh ovako, imam 15,5 , dakle uskoro 16 godina, i imam veliku želju da vozim motor, ali roditelji neće ni da čuju. Problem je, što bih ja polagao, ali auto škola traži potpis roditelja, šta da radim ?

Isplati l' se voziti bez vozačke? Da li su kazne rigorozne? Da li se može nekako "prošvercat'" tj nagoditi sa policajcem? Kada bih vozio motor, vozio bih sa kacigom, svjetla upaljena i registrovan motor.

Hvala na odgovorima. Po mogućnosti odgovarajte oni koji imate iskustva u ovome(odgovarajte svi ali ove molim).

Moj ti je savjet da se strpiš do 18-te,jer možeš zadati puno glavobolje i sebi a i roditeljima posebno,kad bi ti se ne daj Bože nešto desilo to bi ih ubilo.Pogotovo ako si u Sarajevu gdje je saobraćaj pregust a i policajci su skoro iza svakog ćoška,kazne su rigorozne a i ne vjerujem da bi se iko sa tobom nagađo oko kazne.Vjerujem da bi ti zvali roditelje jer si maloljetan.
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by mayab »

Dijete, motor se prije svega vozi bistre,trezvene glave, a to kod tebe nije, cim ovakva pitanja postavljas
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#4 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by bordo gandalf »

Zar treba vozacka do 49 kubika?
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#5 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by lajkujMe »

Curtis wrote:Eh ovako, imam 15,5 , dakle uskoro 16 godina, i imam veliku želju da vozim motor, ali roditelji neće ni da čuju. Problem je, što bih ja polagao, ali auto škola traži potpis roditelja, šta da radim ?

Isplati l' se voziti bez vozačke? Da li su kazne rigorozne? Da li se može nekako "prošvercat'" tj nagoditi sa policajcem? Kada bih vozio motor, vozio bih sa kacigom, svjetla upaljena i registrovan motor.

Hvala na odgovorima. Po mogućnosti odgovarajte oni koji imate iskustva u ovome(odgovarajte svi ali ove molim).
jarane nikako ti ne preporucujem da ista radis na svoju ruku, ti mislis ne vidi se na meni da imam 16 ali VIDI se neces mozda koji sat na motoru biti i policija ce te uhvatiti, ako te uhvate tebe nece "direktno kazniti" ali hoce tvoje roditelje za najmanje 1000km uzeti ce i taj motor, tebe u evidenciju sto mozda ti oteza polaganje ispita, a garantujem ti babo ce te premlatiti :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by JThomas »

ne isplati. idi igraj lopte vani.
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#7 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by lajkujMe »

Curtis wrote:Eh ovako, imam 15,5 , dakle uskoro 16 godina, i imam veliku želju da vozim motor, ali roditelji neće ni da čuju. Problem je, što bih ja polagao, ali auto škola traži potpis roditelja, šta da radim ?

Isplati l' se voziti bez vozačke? Da li su kazne rigorozne? Da li se može nekako "prošvercat'" tj nagoditi sa policajcem? Kada bih vozio motor, vozio bih sa kacigom, svjetla upaljena i registrovan motor.

Hvala na odgovorima. Po mogućnosti odgovarajte oni koji imate iskustva u ovome(odgovarajte svi ali ove molim).
a ako te boli k**ac sta ti mi kazemo barem majke ti falsiraj potpis i uradi taj vozacki biti ces sigurniji
Curtis
Posts: 7
Joined: 22/04/2011 19:05

#8 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by Curtis »

Gledaj, da mene boli k*rac za vašim mišljenjem kao da bih otvarao ovu temu, uzeo bih motor i deri mujo po tarabama. Naravno da mi je stalo do vašeg mišljenja, i bio sam u auto školi, htio da polažem, kad hoće potpis roditelja :C
Roditelji mi gotov sve daju, ali mislim da mi ovo ne bi oprostili nikad, jer sve bih mog'o ih nagovoriti, ali motor je jedno što mi ne daju, ostalo sve bi nekako mi dopustili. Najvjerovatnije ću se morat' strpit' do 18. A inače iz Tuzle sam. Mada bi mi treb'o samo na 1-2-3h :D malo s "drugaricom" :PPP
s_bjelava
Posts: 285
Joined: 27/07/2008 17:40

#9 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by s_bjelava »

Curtis wrote:Eh ovako, imam 15,5 , dakle uskoro 16 godina, i imam veliku želju da vozim motor, ali roditelji neće ni da čuju. Problem je, što bih ja polagao, ali auto škola traži potpis roditelja, šta da radim ?

Isplati l' se voziti bez vozačke? Da li su kazne rigorozne? Da li se može nekako "prošvercat'" tj nagoditi sa policajcem? Kada bih vozio motor, vozio bih sa kacigom, svjetla upaljena i registrovan motor.

Hvala na odgovorima. Po mogućnosti odgovarajte oni koji imate iskustva u ovome(odgovarajte svi ali ove molim).
Ako sam ja dobro shvatio iz tvog pitanja ti imas registrovan motor kojem rade svjetla i kacigu, samo nemas vozacku dozvolu jer ti roditelji ne daju da polazes.
U protivnom ti ne bi imao sta voziti ili mislis da ako ti daju da polozis vozacki da ce ti kupiti motor i kacigu.
Dobro ti je rek'o JT - idi na avliju i igraj lopte.
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#10 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by Azamo »

Curtis wrote:Gledaj, da mene boli k*rac za vašim mišljenjem kao da bih otvarao ovu temu, uzeo bih motor i deri mujo po tarabama. Naravno da mi je stalo do vašeg mišljenja, i bio sam u auto školi, htio da polažem, kad hoće potpis roditelja :C
Roditelji mi gotov sve daju, ali mislim da mi ovo ne bi oprostili nikad, jer sve bih mog'o ih nagovoriti, ali motor je jedno što mi ne daju, ostalo sve bi nekako mi dopustili. Najvjerovatnije ću se morat' strpit' do 18. A inače iz Tuzle sam. Mada bi mi treb'o samo na 1-2-3h :D malo s "drugaricom" :PPP
Za sad drugaricu možeš impresionirati na neki drugi način koji je pogodan za tvoj uzrast :D
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#11 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by lajkujMe »

Curtis wrote:Gledaj, da mene boli k*rac za vašim mišljenjem kao da bih otvarao ovu temu, uzeo bih motor i deri mujo po tarabama. Naravno da mi je stalo do vašeg mišljenja, i bio sam u auto školi, htio da polažem, kad hoće potpis roditelja :C
Roditelji mi gotov sve daju, ali mislim da mi ovo ne bi oprostili nikad, jer sve bih mog'o ih nagovoriti, ali motor je jedno što mi ne daju, ostalo sve bi nekako mi dopustili. Najvjerovatnije ću se morat' strpit' do 18. A inače iz Tuzle sam. Mada bi mi treb'o samo na 1-2-3h :D malo s "drugaricom" :PPP
ps. imam iskustvo sa voznjom bez vozacke bolje reci imao sam 11 godina, pubertet me zahvatio i volio brze stvari, pa sam ponekad auto krao naucio voziti ali sam dva puta zamalo u rjeci zavrsio, razorio sam motor, i kurcio se po selu da impresioniram curu i sta se desilo? stara me razbila ko nikad u zivotu, a cura otisla drugom momku :x nisam vise auto krao posto smo se preselili u grad cekao sam strpljivo 18 st i polozio vozacki ispit bez ikakvih problema iz prve :) ti imas jos samo malo mozda godinu i po to ce proci brzo strpi se pa polazi i furaj (bezbjedno molim te) :)
Curtis
Posts: 7
Joined: 22/04/2011 19:05

#12 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by Curtis »

Azamo wrote:
Curtis wrote:Gledaj, da mene boli k*rac za vašim mišljenjem kao da bih otvarao ovu temu, uzeo bih motor i deri mujo po tarabama. Naravno da mi je stalo do vašeg mišljenja, i bio sam u auto školi, htio da polažem, kad hoće potpis roditelja :C
Roditelji mi gotov sve daju, ali mislim da mi ovo ne bi oprostili nikad, jer sve bih mog'o ih nagovoriti, ali motor je jedno što mi ne daju, ostalo sve bi nekako mi dopustili. Najvjerovatnije ću se morat' strpit' do 18. A inače iz Tuzle sam. Mada bi mi treb'o samo na 1-2-3h :D malo s "drugaricom" :PPP
Za sad drugaricu možeš impresionirati na neki drugi način koji je pogodan za tvoj uzrast :D

Pa mogu nju, ne mogu sebe :D :D

@Lajkujme - SADA trenutno, ne bih vozio brzo, i sigurno, problem je što je čovjek takav, nakon 1-2 mjeseca: "Oj vidi mene što furam, mogu ja malo dodat' gasa" toga me strah tj. u tome je najveći problem, još to je motor, još mi roditelji govore šta se sve može desit', još čitam tj vijesti, tj ginu stalno s motorima, al' džabe...
Last edited by Curtis on 22/04/2011 20:04, edited 1 time in total.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#13 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by bordo gandalf »

rashtiman wrote:Zar treba vozacka do 49 kubika?
???
User avatar
Filter
Posts: 8047
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#14 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by Filter »

rashtiman wrote:
rashtiman wrote:Zar treba vozacka do 49 kubika?
???
treba bolan :lol: :lol:
Curtis
Posts: 7
Joined: 22/04/2011 19:05

#15 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by Curtis »

rashtiman wrote:
rashtiman wrote:Zar treba vozacka do 49 kubika?
???
Zar ne treba? Kako ćeš znati znakove i sl. ko ima prednost, ona sranja što policajac pokazuje kad reguliše i sl.:S
Ako sam dobro informisan, sa 16 godina možeš polagati za motor do 49ccm, a sa 18 125cc i ostalo sve
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#16 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by JThomas »

stvarno, majke mi, ne isplati ti se. neka te jednom uhvate, starci će te hebat, neka te dvaput uhvate, starci će te hebati namrtvi i još ga nećeš moći polagati ni kad postaneš punoljetan koliku će ti zabranu spucati. ne moraš igrati lopte ako ti se ne igra lopte, ali ima milion drugih legalnih stvari koje možeš raditi i impresionirati "drugaricu".
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#17 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by bordo gandalf »

Filter wrote:
rashtiman wrote:
rashtiman wrote:Zar treba vozacka do 49 kubika?
???
treba bolan :lol: :lol:
To je onda novi zakon :D
Koliko su me puta zaustavili samo me upozoravali zbog kacige i pregledali papire od skutera(kinesko smece :D )
Curtis
Posts: 7
Joined: 22/04/2011 19:05

#18 Re: Polaganje vozačkog za motor i vožnja bez iste vozačke

Post by Curtis »

hehehhehe, novi novi :D
Post Reply