Polaganje vozačkog u Zenici

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
hmmmbla
Posts: 38
Joined: 26/05/2009 01:35

#1 Polaganje vozačkog u Zenici

Post by hmmmbla »

Planiram se uskoro upisati u neku auto-školu radi polaganja vozačkog, ali koju? Interesuju me vaša iskustva, preporuke i sl., koju auto-školu odabrati?
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#2 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by Casual's »

Odaberi auto školu 'Traffic',neces se pokajati :D
clio_dci120
Posts: 3112
Joined: 17/07/2012 09:25

#3 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by clio_dci120 »

Ja i moji rodjaci smo se obucavali u auto moto drustvu,tamo iza Biss-Tours benzisnke pumpe, nedavno sam i bratu maldjem uplatio,i nakon toliko vremena jos uvjek radi isti instuktor,trazi instuktora sto radi na crvenoj Fabiji, evo upravo mi od prije neki dan brata obucava,mislim da je instuktor sa najvise iskustva u Zenici...nas je predobro naucio..
User avatar
hmmmbla
Posts: 38
Joined: 26/05/2009 01:35

#4 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by hmmmbla »

Nakon podrobnog informisanja odluka je pala na AŠ Traffic :)
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#5 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by Djubre_ »

Koliko je sad tacna uplata ? U trafficu? B kategorija..?

Sent from my GT-i9001
User avatar
hmmmbla
Posts: 38
Joined: 26/05/2009 01:35

#6 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by hmmmbla »

B kategorija košta 800 KM na šest rata (1 rata mjesečno), naravno ne brojeći cijene izlazaka na ispite (teorija, prva pomoć, vožnja). Ono što mi se dopalo jesu pristupačnost, profesionalnost i veoma zanimljiva i kvalitetna predavanja (raskrsnice znam za sva vremena :) ).
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#7 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by Casual's »

Ne daju svima na rate.Ima na njihovoj stranici firme sa kojima imaju ugovor o saradnji. http://www.traffic.com.ba/ Auto škola-Cijene
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#8 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by celeron »

nek neko preporuci auto skolu koja je gotovo garant sigurnog prolaza, ako takva uopste postoji kod nas u Zenici.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#9 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by Jimmy McNulty »

celeron wrote:nek neko preporuci auto skolu koja je gotovo garant sigurnog prolaza, ako takva uopste postoji kod nas u Zenici.
Auto Škola Terc, instruktor Adis Beganović. Frajer je toliko profesionalan da me je nervirao ali otkad sam vozim tek vidim koliko me je naučio i na šta me je sve pripremio.

A znas na tsa mislis kad kazes garant sigurnog prolaza, i tu je jako dobro "potkovan". ako ti treba broj javi, poslat cu ti na pp. On sve zavrsi umjesto tebe, nista ne moras skoro ganjat i uplaćivat.
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#10 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by celeron »

Jimmy McNulty wrote:
celeron wrote:nek neko preporuci auto skolu koja je gotovo garant sigurnog prolaza, ako takva uopste postoji kod nas u Zenici.
Auto Škola Terc, instruktor Adis Beganović. Frajer je toliko profesionalan da me je nervirao ali otkad sam vozim tek vidim koliko me je naučio i na šta me je sve pripremio.

A znas na tsa mislis kad kazes garant sigurnog prolaza, i tu je jako dobro "potkovan". ako ti treba broj javi, poslat cu ti na pp. On sve zavrsi umjesto tebe, nista ne moras skoro ganjat i uplaćivat.
ajde posalji sve u pm sto mislis da mi je korisno. Stvarno se ne zelim peglat s vozackom, zelim naucit vozit kako treba pravila, propise al i sigurno polozit. Eto detalje posalji, cijenu i slicno. Hvala ti
profesionalni_vozac
Posts: 1
Joined: 17/09/2017 21:19

#11 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by profesionalni_vozac »

Auto Škola Traffic Zenica ili Autoškola Traffic Zenica instruktor vožnje Enes Muračević kvalitetan instruktor vožnje, koji ima strpljenja, nije mu problem objasniti 100x jedno te isto i to bez galame, na sva pitanja odgovara u toku vožnje ili naknadno nakon završenog časa putem(Viber, Messenger, Instagram), nisam odgovor čekao satima u roku par minuta dobijem odgovor.

Znam dobro da tokom vožnje dok vježbamo da dobro objasni riječima, nakon toga primjenimo to u realnosti, kad mi nije bilo jasno izvadi neki rokovnik nacrta mi komplet raskrsnicu, objasni i onda mi stvori komplet sliku u glavi kako je raskrsnica regulisana, čim uzme rokovnik vidljivo je da nije crtao samo meni, već i drugim kandidatima što je za svaku pohvalu, jer ima instruktora kojima je teško objasniti samo teoretski kako mi isprica moj drug, a kamo li ponavljati jednu radnju par puta.

Instruktor se trudi maksimalno oko kandidata u mom slučaju bar jeste, ali vidim i drugi ga kandidati hvale i daju preporuke uveliko, ja sam radio zaposlen bio, on mi je svaki put izašao u susret sa obukom, kad god sam mu napisao možel obuka tog dana u toliko i toliko odgovor je bio može.
Znali smo vježbati ujutro, na podne, u kasnim noćnim satima, jednostavno momak je fleksibilan i prilagodi vrijeme i dan obuke onako kako nama kandidatima odgovara.

Kvalitet njegove obuke je veoma dobar, znam da sam mislio sad kad krenem voziti gasit će se auto stalno, ali moram da kažem instruktor na prvom času prvo što dobro opusti kandidata i kaže "ne brini se ako se ugasi, gasi se i profesionalcu, mada rijetko, tako da i tebi od danas vozilo se nece gasiti, ako se i ugasi to ce biti par puta", ja koji nikad nisam vozao ranije moram da kažem da mi se možda svega max do 5 puta ugasilo vozilo u prva dva dana na poligonu i to vježbajući kretanje u ravni i uz uspon.

Kod njih je cijena obuke 850KM + ljekarsko 38KM i ne žalim ni jedne marke, jer sam dobio kvalitetnu obuku. Znam da mi instruktor rekao na prvom razgovoru u vezi upisa u autoškolu, nemoj nasjedati na niske cijene obuke, jer je to varka.
Ponudi ti obuku po nižoj cijeni, pa na kraju izađe puno skuplje ili te zakine sa tom niskom cijenom pa ne dobijes kvalitetnu obuku, što kaže pojedini instruktori prilikom obuke, kupuju sebi sendvice kandidat u autu, ode instruktor u wc kandidat u autu, kasni instruktor 5min, instruktor mora da zapali cigaru pa i tu se krade vrijeme, traži se za štelu jer se dala obuka za nisku cijenu, puno dugo objasnjava instruktor u autu kako bi uštedio gorivo, sporo se voza pod izgovorom mi trebamo vježbati školsku vožnju da vozamo 20km/h ili 30km/h, zato sam ja u autoškola traffic redovno na GGM-u preticao druge autoškole, jer oni voze 25km/h, a ja 50km/h samim tim tokom dana ako ja duplo brže vozim u odnosu na druge autoškole, jasno je da ću više i naučiti i da mi neće trebati dodatni časovi, kao što nisu ni trebali, kako moj instruktor kaže nemoj da vozaš 20km/h, jer će ti trebati dodatni časovi onda, vozaj brže onako kako znakovi i uslovi dozvoljavaju, pa ti neće trebati dodatni te iskoristi svoje vrijeme vožnje. Ja koji ne pušim cigarete idealno je došao instruktor Enes, jer nije pušać ni on, a mislim da bi poludio da sam imao instruktora koji puššššššiiiiii.

Kolegica moja bila se upisala kod njih, krenula sa obukom kod drugih instruktora, ja nahvalio instruktora Enes-a tražla da se prebaci kod njeg, prebacili je bez problema ne samu nju već su i druge, kandidat im na prvom mjestu i kandidatove želje.
Možda ono što je bitnije u svemu ovome, jest da kod instruktor Enes Muračević položi se bez problema iz prvog pokušaja upravljanje motornim vozilom jer obuka je veoma kvalitetna, momak ne radi štele i ne zanimaju ga odmah mi je rekao ja svojim kandidatima omogućim prolaznost kvalitetnom obukom, a ne štelama! Tako je i bilo položio sam iz prve, moja kolegica je položila isto tako iz prve, sjecam se dobro na dan inspita kod kolegice, njezini roditelji pitaju instruktora, jel ona sposobna voziti sutra u vožnji bez obzira položila ona iz prve ili ne, instruktor je rekao ona je veoma sposobna i nije tačno da su žene slabi vozači, a ona je jedna od boljih vozača, ako ne i najbolja kao i to da puno zavisi od ispitivaca prolaznost, ali ne boji se ocjene ispitivaca jer kandidate maksimalno pripremi, taj dan kolegica položila iz prve, kad joj mati prilazila i pitala jesil položila, a ona kaže "jesam", mati joj vrisni od dragosti, otac cestita instruktoru radost nam bila svima na licu, prvo što je uspjela iz prve položiti, drugo što je sve bilo fer i korektno bez štele kako u mom slučaju tako i u njezinom, bez zakidanja i jedne minute tokom obuke.

Definitivno samo autoškola Traffic, instruktor vožnje Enes Muračević, predavači teoretske nastave koji su sudski vještaci školovani na Sarajevskim fakultetima, a ne u (Kiseljaku, Travniku ili gdje već) poznati su u Zenici i van Zenice, tako da nema kvalitenije autoškole po kvaliteti kadra u Zenici.

Oni koji su zainteresirani za upis trebaju da znaju, da obuka može da se plati na rate iako moja firma nije imala nikakav ugovor sa njihovom firmom, otisao fino pitao može li na rate, rekli može i tako je bilo, za više informacija imaju web stranicu http://www.traffic.com.ba/autoskola-traffic-zenica.html na toj stranici imate i link do Facebook profila od instruktor Enes Muračević mob: 060/328-7925, pa se raspitajte dalje šta i kako, moje preporuke samo Enes i položi bez stresnih situacija, miran instruktor bez galame vjerovatno zato večinom žene i polažu kod njeg, kao naravno i muški svijet, ali eto danas žene kao više polažu vozački ispit već mi muški, pa više ženskih kandidata ima!
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#12 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by Jimmy McNulty »

E moj Enese :mrgreen:
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#13 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by avenija »

Kakav car
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#14 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by Jimmy McNulty »

avenija wrote:Kakav car
Svegami da trebam tek polagat zbog ovog posta bi otiš'o kod Enesa.
User avatar
Casual's
Posts: 5712
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by Casual's »

"Ja koji ne pušim cigarete idealno je došao instruktor Enes, jer nije pušać ni on, a mislim da bi poludio da sam imao instruktora koji puššššššiiiiii. " :lol: :lol: :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#16 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by ExNihilo »

Jebo obuku, isprobaj se u content writing Enese. :D
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#17 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by avenija »

Jimmy McNulty wrote:
avenija wrote:Kakav car
Svegami da trebam tek polagat zbog ovog posta bi otiš'o kod Enesa.
sto se ismija :lol: :lol:
miran instruktor bez galame vjerovatno zato večinom žene i polažu kod njeg
:mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by kamen spoticanja »

ja cu opet polagati :mrgreen:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#19 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by Dope_Man »

Polozio sam prije haman 10 godina u Sarajevu, navozah se na sve strane al me zbunjuju zenicki kruzni tokovi, a pocesto sam tamo. Zna li neko dobrog instruktora da me provoza par casova i da mi dobro objasni. Al uslov je da ne pusi, da se ne dere na mene, da je fleksibilan sa vremenom jer bih i malo nocne voznje i da mi nacrta sve ako treba.

Iz privathin razloga dajem prednost instruktorima sa imenom Enes. :lol:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#20 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by Norm »

...ja sam nakon 18 god. vozackog iskustva skont'o da cu morati uzeti koji cas kod Enesa...
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#21 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by Throttle »

Sjoo Enesa sto se nahvali :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#22 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by kamen spoticanja »

kad ovako nesto procitam ne mogu da se ne sjetim Rizze Ruze :mrgreen:
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#23 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by Throttle »

19
clio_dci120
Posts: 3112
Joined: 17/07/2012 09:25

#24 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by clio_dci120 »

Imal jos ovoga Enesa, daj nabaci koju info, neki dan vidim na Golfu sedmici sivoj neka cura obuku radi. Prava slatkica, mogao bih i ja na dodatne casove ponovo... :mrgreen:
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#25 Re: Polaganje vozačkog u Zenici

Post by Ci-Nick »

Kakvo je trenutno stanje u Zenici, koju školu uzeti?
Ima li kakvih preporuka.?
Post Reply