Polaganje vozačkog u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#1051 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by gnjev »

emilia wrote:polozila sam b kategoriju prosle sedmice prvi put bez ikakve stele, tako da je moguce sto posto. ali stvarno nisam napravila nijednu gresku tako da bi bilo preofirno da me obori :roll: mada kod nekih ljudi djon obraz
To ti mislis da nisi imala stelu
emilia
Posts: 27
Joined: 25/06/2015 22:17

#1052 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by emilia »

gnjev wrote:
emilia wrote:polozila sam b kategoriju prosle sedmice prvi put bez ikakve stele, tako da je moguce sto posto. ali stvarno nisam napravila nijednu gresku tako da bi bilo preofirno da me obori :roll: mada kod nekih ljudi djon obraz
To ti mislis da nisi imala stelu
Misliš da je nešto instruktor sam od sebe ili šta?
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#1053 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by gnjev »

Ne znam , jel tata kome radio dzaba prozore u zadnje vrijeme ?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1054 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Nisrin »

moze se poloziti iz prve bez stele, ali RIJETKO i bogami NA SRECU! I ja sam prvi put vozila bez greske, izmislio mi gresku, ali dzaba- kod lika polazu samo muskarci iz prve i sa stelom...tako da, sreca, sreca i sreca!
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1055 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by MOSALJOZE »

Po ovom sistemu koji je sada na snazi,jako tesko te moze oboriti,ako si sve uradio kako treba.
Naravno instruktor ima puno utjecaja.TREBAO bi stati na stranu svog kandidata,ali nerijetko i oni zazmire,kako bi zaradili dodatni novac.
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#1056 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by gnjev »

Jao urbane legende .. Bez stele iz prvog puta :mrgreen: Nisrin ta sreca ima cijenu pa bilo to 200 maraka ili nesto cigle , sljunka ko sta ima Evo ja znam trojicu sto su imali tu srecu . Prvi platio 300 km zajebo se puno je . 100 maraka ide komisiji ono preko ti uzme instruktor . Onda drugi sto je imo srece babo mu uradio neku stolariju instruktoru . Trecem stari instruktor . Evo dok pisem sjetih se i rodice koja ne zna voziti nikako al polozila jer dajo radi u mupu grada u kojem je polagala . Tako da i ako vam se desi da polozite iz prve nije slucajno . Neko je to negdje ispostio :mrgreen:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1057 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Nisrin »

gnjev wrote:Jao urbane legende .. Bez stele iz prvog puta :mrgreen: Nisrin ta sreca ima cijenu pa bilo to 200 maraka ili nesto cigle , sljunka ko sta ima Evo ja znam trojicu sto su imali tu srecu . Prvi platio 300 km zajebo se puno je . 100 maraka ide komisiji ono preko ti uzme instruktor . Onda drugi sto je imo srece babo mu uradio neku stolariju instruktoru . Trecem stari instruktor . Evo dok pisem sjetih se i rodice koja ne zna voziti nikako al polozila jer dajo radi u mupu grada u kojem je polagala . Tako da i ako vam se desi da polozite iz prve nije slucajno . Neko je to negdje ispostio :mrgreen:

Mali brat iz prve polozio bez stele, i mi smo se cudili kako, ali mu je i instruktor dobar bio...i od kume brat polozio bez stele, i za njega znam da nema love za stelu :D
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#1058 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Leon16v »

MOSALJOZE wrote:Po ovom sistemu koji je sada na snazi,jako tesko te moze oboriti,ako si sve uradio kako treba.
Naravno instruktor ima puno utjecaja.TREBAO bi stati na stranu svog kandidata,ali nerijetko i oni zazmire,kako bi zaradili dodatni novac.
Ja kad sam polagao i sada dodje parking na ispitu i parkiram ja, kaze meni onaj iz komisije moglo je ovo i bolje, i onda se upali moj instruktor, otvori vrata od auta i pocne objasnjavati onom iz komisije kako sam ja to dobro uradio i kako je sve regularno da moze i drugi vozac otvoriti vrata nesmetano i tako onaj iz komisije Boga mi ušutio. :lol:
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#1059 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Astrix »

MOSALJOZE wrote:Po ovom sistemu koji je sada na snazi,jako tesko te moze oboriti,ako si sve uradio kako treba.
Naravno instruktor ima puno utjecaja.TREBAO bi stati na stranu svog kandidata,ali nerijetko i oni zazmire,kako bi zaradili dodatni novac.

Nema instruktor nista sa tim, on nije uopste u autu za vrijeme polaganja, sve gleda sa strane tako da ti ni ne moze pomoci...
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1060 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by MOSALJOZE »

Sta bolan gleda sa strane :lol: Sjedi s tobom naprijed onaj iz komisije nazad.
Meni je pokusao prisiti,da sam zakacio trotoar,isto tako instruktor poceo galamiti i usuti,uz izvinjenje.
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#1061 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by relax11 »

Leon16v wrote:
MOSALJOZE wrote:Po ovom sistemu koji je sada na snazi,jako tesko te moze oboriti,ako si sve uradio kako treba.
Naravno instruktor ima puno utjecaja.TREBAO bi stati na stranu svog kandidata,ali nerijetko i oni zazmire,kako bi zaradili dodatni novac.
Ja kad sam polagao i sada dodje parking na ispitu i parkiram ja, kaze meni onaj iz komisije moglo je ovo i bolje, i onda se upali moj instruktor, otvori vrata od auta i pocne objasnjavati onom iz komisije kako sam ja to dobro uradio i kako je sve regularno da moze i drugi vozac otvoriti vrata nesmetano i tako onaj iz komisije Boga mi ušutio. :lol:
Da ti nije Almir instruktor :lol:
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#1062 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Leon16v »

relax11 wrote:
Leon16v wrote:
MOSALJOZE wrote:Po ovom sistemu koji je sada na snazi,jako tesko te moze oboriti,ako si sve uradio kako treba.
Naravno instruktor ima puno utjecaja.TREBAO bi stati na stranu svog kandidata,ali nerijetko i oni zazmire,kako bi zaradili dodatni novac.
Ja kad sam polagao i sada dodje parking na ispitu i parkiram ja, kaze meni onaj iz komisije moglo je ovo i bolje, i onda se upali moj instruktor, otvori vrata od auta i pocne objasnjavati onom iz komisije kako sam ja to dobro uradio i kako je sve regularno da moze i drugi vozac otvoriti vrata nesmetano i tako onaj iz komisije Boga mi ušutio. :lol:
Da ti nije Almir instruktor :lol:
Nije, Vlado, ne znam da li radi jos :-D
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#1063 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Astrix »

MOSALJOZE wrote:Sta bolan gleda sa strane :lol: Sjedi s tobom naprijed onaj iz komisije nazad.
Meni je pokusao prisiti,da sam zakacio trotoar,isto tako instruktor poceo galamiti i usuti,uz izvinjenje.
Sa mnom u autu bila dvojica iz komisije, instruktor cekao na parkingu, tako je bar prije bilo ne znam sad.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#1064 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by mahalas505 »

Astrix wrote:
MOSALJOZE wrote:Sta bolan gleda sa strane :lol: Sjedi s tobom naprijed onaj iz komisije nazad.
Meni je pokusao prisiti,da sam zakacio trotoar,isto tako instruktor poceo galamiti i usuti,uz izvinjenje.
Sa mnom u autu bila dvojica iz komisije, instruktor cekao na parkingu, tako je bar prije bilo ne znam sad.
To je bilo prije, drugacije malo sada.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#1065 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Matijevic_Vlado »

Leon16v wrote:
relax11 wrote:
Da ti nije Almir instruktor :lol:
Nije, Vlado, ne znam da li radi jos :-D
u mirovini sam
User avatar
charrrmed
Posts: 1003
Joined: 08/06/2009 13:37

#1066 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by charrrmed »

Leon16v wrote:
MOSALJOZE wrote:Po ovom sistemu koji je sada na snazi,jako tesko te moze oboriti,ako si sve uradio kako treba.
Naravno instruktor ima puno utjecaja.TREBAO bi stati na stranu svog kandidata,ali nerijetko i oni zazmire,kako bi zaradili dodatni novac.
Ja kad sam polagao i sada dodje parking na ispitu i parkiram ja, kaze meni onaj iz komisije moglo je ovo i bolje, i onda se upali moj instruktor, otvori vrata od auta i pocne objasnjavati onom iz komisije kako sam ja to dobro uradio i kako je sve regularno da moze i drugi vozac otvoriti vrata nesmetano i tako onaj iz komisije Boga mi ušutio. :lol:
Imao si srece. Ja sam imao veliku tremu na dan polaganja, i polozio sam tek iz drugog puta. Prvi put nisam stao na znak stop i to je bilo to. Trema je ucinila svoje. Razumijem da je to eliminatorna greska i odmah znao sam da nema sanse da polozim, sto je logicno. Medjutim ono sto me dodatno iznerviralo je cinjenica da me moj instruktor gospodinu iz komisije dodatno "popljuvao", sto bi narod rekao. Kao ni svoje rodjeno dijete ne bi pustio da je napravilo gresku kao ja, da trebam pasti, itd. Ja ostao :shock: Jos mu covjek govori da cak ima elemenata i za prolaz ali da ipak ostanem za drugi put, a instruktor navalio da trebam pasti. :shock: Cak i da je to rekao meni nasamo ne bi bilo ok jer bi me dodatno demotiviralo ali da to jos govori pred covjekom iz komisije nikako nije uredu. Naravno da mi treba ukazati na gresku ali za sve postoji nacin.
Drugi put sam sam se skoncentrisao i uradio rutu bez greske. Uglavnom drago mi je da je to iza mene. Bilo mi je poprilicno tesko svaki dan s posla ici na voznju, pa je bilo dana kada nisam mogao, pa kada instrukor nije mogao - sve se dodatno oduzilo i pomalo mi je dosadilo.
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#1067 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by funeral blues »

Koja je, otprilike, cijena dodatnih časova vožnje?
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#1068 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Leon16v »

funeral blues wrote:Koja je, otprilike, cijena dodatnih časova vožnje?
Ja mislim da je 20 KM, neka me neko ispravi ako grijesim
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#1069 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by funeral blues »

Hvala.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1070 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by MOSALJOZE »

Leon16v wrote:
funeral blues wrote:Koja je, otprilike, cijena dodatnih časova vožnje?
Ja mislim da je 20 KM, neka me neko ispravi ako grijesim
20-25 tako nesto
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#1071 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by funeral blues »

Ipak je 20. Hvala za info, svakako. Poskupo vala. No, položih danas, pa sad više nije ni bitno. :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1072 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by MOSALJOZE »

funeral blues wrote:Ipak je 20. Hvala za info, svakako. Poskupo vala. No, položih danas, pa sad više nije ni bitno. :D
Cestitam,kod mog je bilo 25 ja msm.
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#1073 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by funeral blues »

Hvala. Ovaj moj instruktor je neki fin čovjek. :)
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#1074 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by relax11 »

Meni je moj nudio 6 casova od sebe
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#1075 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by funeral blues »

Tvoj je još bolji. :D Ja dobila 2 gratis. :thumbup:
Post Reply