Polaganje vozačkog u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
glup_ko_tocak
Posts: 4
Joined: 15/09/2011 22:58

#1026 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by glup_ko_tocak »

Evo da ja konkretno odgovorim na svoje pitanje od prije 3-4 mjeseca :D
Prije svega, da preduhitrim ove koji bi mi sada rekli da bi polozili za pilota za 3-4 mjeseca, da napomenem da nisam srednjoskolac koji nema druge brige osim polaganja vozackog ispita, tako da sam polagao testove/prvu pomoc/isao na voznje kad stignem :P

Uglavnom, moja preporuka za instruktora je Samir Avdibasic, vozi golf6, odlican instruktor sa punooooo strpljenja, svasta je izdrz'o sa mnom. Prije polaska na obuku nikad upalio auto nisam tako da smo krenuli od toga na koju stranu se kljuc okrene kada se pali auto a zavrsili sa polozenim vozackim iz prvog pokusaja bez stele 8) Jedina "mana" je to sto se kod njega ne moze polagati na stelu, barem ne preko njega.
Autoskola MAXLINE, pa koliko se meni cini razlika izmedju najbolje i najgore autoskole je u 2-3 sata vise potrosenog vremena na prijavljivanje ispita/prikuljanje papira. MAXLINE mi se cini ok, vjerovatno ima i malo boljih autoskola ali autoskola i nije neki bitan faktor u tom cijelom procesu tako da ja mislim da treba birati dobrog instruktora bez obzira koja je autoskola.

Eeeeh, da jos srusimo mit o polaganju vozacke bez stele. Cini mi se da se polaganju preko stele pokusava stati u kraj tako da sada ljudi koji su u komisiji ne znaju kojem kandidatu ce biti na polaganju i raspored polaganja izlazi 3-4 dana prije polaganja. Normalno, nadju se nacini da se nadje stela ko se potrudi, ali barem se mora malo vise namuciti i malo vise rizikovati. Uglavnom, moguce je poloziti bez stele i to iz prvog pokusaja. Ni ja nisam vjerovao u to, ali vjerovatno je to kao i sve ostalo kod nas. Kod nas se obicno nista ne moze, ne moze se poloziti ispit a ljudi zavrsavaju fakultete, ne moze se pos'o naci a ljudi odu u penziju sa 40 godina radnog staza, nema se para a cijeli dan se hoda po trznim centrima i uplacuju se po 10 listica u kladionici ...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1027 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Nisrin »

:D
Last edited by Nisrin on 06/05/2015 17:20, edited 1 time in total.
glup_ko_tocak
Posts: 4
Joined: 15/09/2011 22:58

#1028 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by glup_ko_tocak »

Nisrin wrote: Mom bratu je bio instruktor Samir Smailhodzic, odlicno ga je naucio, polozio je i on iz prve BEZ STELE...a ja sumnjam da cu :D Ipak nisam sigurna kao on, on nije imao tremu, i vozio je prije polaganja po vikendici dzipa, bagija...
Ja kad sam sjela u auto nisam znala nista osim gdje se nalazi gas, kocnica, kvacilo i znam kako promijeniti ulje...nakon nepunih 9 casova zadovoljna sam napretkom, problem je jedino parking, ali mi je instruktor legenda od covjeka koji ima nevidjeno strpljenje, kad napravim veliku gresku ne reaguje zustro, smiren je u svakoj situaciji, i nije u pitanju Samir A., jer Samir je ipak instruktor koji ima previse kandidata i tesko bismos e prilagodili jedno drugom, posto sam ogranicena na vrijeme voznje zbog posla...
Sve u svemu, nema previse veze koja je autoskola, bitan je instruktor!
Kolegice koje polazu imale su razlicita iskustva sa instruktorima, neke su naucile bolje neke losije, ali ni u jednoj autoskoli se ne mogu tolerisati odnosi sluzbenica prema kandidatima, posto neke misle da su Bogom dane i da niko nema izbora ...
A to se ima vikendica, dzip i bagi, ah? Imas li jos sta od imovine ? :mrgreen:
Dobra usluga autoskole i sto manje petljanja oko papirologije vjerovatno vise znaci onima koji rade pa nemaju vremena za to, ali cak i los odnos sluzbenica (ne mogu reci da je to bio kod mene slucaj) se vjerovatno na kraju isplati tolerisati radi dobrog instruktora.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#1029 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Hemera »

ja sam nekad prije 1000 godina bila u maxlajnu dok je još ono ko bio u zamahu,bili su tamo zblahnuti,ali dobar mi je instruktor bio,čovjek sasvim ok korektan sad radi u drugoj autoškoli kako sam vidjela
User avatar
Female_Sa
Posts: 343
Joined: 10/06/2008 08:10

#1030 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Female_Sa »

Pozz,

Trebala bih uzeti dodatne casove..davno sam polozila vozacki, ali zadnje 4 godine nisam nikako sjela za volan pa se osjecam nesigurno kad sad trebam negdje voziti jer dugo vozila nisam. Koja je cijena dodatnih casova i ako neko ima preporuciti instruktora/nstruktoricu..svejedno. Hvala puno.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1031 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Nisrin »

:D
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#1032 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by selma 83 »

Female_Sa wrote:Pozz,

Trebala bih uzeti dodatne casove..davno sam polozila vozacki, ali zadnje 4 godine nisam nikako sjela za volan pa se osjecam nesigurno kad sad trebam negdje voziti jer dugo vozila nisam. Koja je cijena dodatnih casova i ako neko ima preporuciti instruktora/nstruktoricu..svejedno. Hvala puno.
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#1033 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by makse seljanko makse »

selma 83 wrote:
Female_Sa wrote:Pozz,

Trebala bih uzeti dodatne casove..davno sam polozila vozacki, ali zadnje 4 godine nisam nikako sjela za volan pa se osjecam nesigurno kad sad trebam negdje voziti jer dugo vozila nisam. Koja je cijena dodatnih casova i ako neko ima preporuciti instruktora/nstruktoricu..svejedno. Hvala puno.
Instruktor Zahid,AŠ "Bosna".
Covjek je odlican i fakat ce te nauciti i pomoci da se rijesis straha i nervoze,naravno vecina stvari je do tebe al ce ti on pomoci siguran sam.
Ja sam kod njeg bio i fakat me svemu ucio,puno vise od uobicajnih ruta za polaganje.
Ako treba broj javi se u pp.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1034 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Dr Baltazar »

Može neka preporuka za autoškolu i instruktora sa područja općine Ilidža ? I koliko treba vremenski otprilike da se sve završi oko polaganja vozačkog ispita (koliko treba vremena da se nauče ti testovi) ?
emilia
Posts: 27
Joined: 25/06/2015 22:17

#1035 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by emilia »

.
User avatar
madesa
Posts: 4211
Joined: 26/07/2013 02:37

#1036 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by madesa »

imam jedno pitanje , kada bi zavrsio testove i polozio , koliko mi vaze ti testovi jer necu biti u sarajevu nekih 5-6 mjeseci i necu moci ici na obuku voznje.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1037 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Nisrin »

madesa wrote:imam jedno pitanje , kada bi zavrsio testove i polozio , koliko mi vaze ti testovi jer necu biti u sarajevu nekih 5-6 mjeseci i necu moci ici na obuku voznje.

Godinu dana...obuku mozes zavrsiti u roku 20 dana....i ljekarsko ti vrijedi godinu dana...
User avatar
madesa
Posts: 4211
Joined: 26/07/2013 02:37

#1038 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by madesa »

Nisrin wrote:
madesa wrote:imam jedno pitanje , kada bi zavrsio testove i polozio , koliko mi vaze ti testovi jer necu biti u sarajevu nekih 5-6 mjeseci i necu moci ici na obuku voznje.

Godinu dana...obuku mozes zavrsiti u roku 20 dana....i ljekarsko ti vrijedi godinu dana...
hvala puno
User avatar
undefined007
Posts: 1084
Joined: 13/05/2014 16:37

#1039 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by undefined007 »

Preporuke za AŠ Selector, instruktor Mustafa Divjan. :thumbup:
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#1040 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by klaki »

Od mene preporuka za AS Dolet, Sead Halvadžija :thumbup:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#1041 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Matijevic_Vlado »

A gdje se sada polazu testovi? Negdje u Nedzaricima?
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1042 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by holowey »

Matijevic_Vlado wrote:A gdje se sada polazu testovi? Negdje u Nedzaricima?
u zgradi studentskih domova koji vise nisu studentski... blize tramvajskoj pruzi... iptf/eupm/un zgrada... sada cini mi se ministarstvo sigurnosti ili tako nesto...
User avatar
Dide
Posts: 163
Joined: 18/10/2011 21:14
Location: malo tamo, malo vamo

#1043 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Dide »

holowey wrote:
Matijevic_Vlado wrote:A gdje se sada polazu testovi? Negdje u Nedzaricima?
u zgradi studentskih domova koji vise nisu studentski... blize tramvajskoj pruzi... iptf/eupm/un zgrada... sada cini mi se ministarstvo sigurnosti ili tako nesto...
Moze li malo detaljnije ovo, gdje se nalazi, ako je neko upucen ? :)
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#1044 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Nabucco »

Vama pitarima sve covjek mora nacrtati. :D

Image


Prvo na crveni krug, uzmeš prolaznicu, odeš onda u zgradu (zuti krug), uzmeš potvrdu. Vratiš se ponovo na kapiju, vratiš propusnicu i ides svojim poslom.
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1045 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by holowey »

Dide wrote:
holowey wrote:
Matijevic_Vlado wrote:A gdje se sada polazu testovi? Negdje u Nedzaricima?
u zgradi studentskih domova koji vise nisu studentski... blize tramvajskoj pruzi... iptf/eupm/un zgrada... sada cini mi se ministarstvo sigurnosti ili tako nesto...
Moze li malo detaljnije ovo, gdje se nalazi, ako je neko upucen ? :)
nedzarici, bijela Y zgrada, blize tramvajskoj pruzi, ali je ulaz s ledja pa od tramvajske krenes prema dobrinji, na drugom semaforu skrenes desno i nakon cca 100m opet skrenes desno i ides pravo na kapiju

edit: eto Nabucco i nacrtao :D
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#1046 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by funeral blues »

Kojim danom i u kojem periodu se može preuzeti povrda o položenim testovima? Može li je podići neko drugi sa mojom ličnom kartom? Ako neko ima broj telefona na koji bih mogla provjeriti te detalje, bila bih zahvalna.
Na njihovoj stranici imaju tri broja telefona, ni na jedan se niko ne javlja. Doduše, još uvijek im stoji i stara adresa, na Obali, pa pretpostavljam da ni brojevi nisu ažurirani.
User avatar
Retro_Eskobar
Posts: 214
Joined: 26/02/2011 12:37
Location: Palata mlatimudana bez kozice

#1047 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Retro_Eskobar »

Potvrde se uzimaju utorkom i cetvrtkom od 9-12 kolko se sjecam.A moze neko drugi podici umjesto tebe,samo doticna osoba mora imati tvoju licnu.
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#1048 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by funeral blues »

Super! Hvala ti. :thumbup:
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#1049 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Astrix »

Ovih dana skupljam informacije o polaganju za C kategoriju. Pa ako ima iko ovdje da ima položeno sve za kamion, da mi malo pobliže objasni kako sve to ide, koliko para, vremena, ima li zajebancija kod polaganja itd.
emilia
Posts: 27
Joined: 25/06/2015 22:17

#1050 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by emilia »

polozila sam b kategoriju prosle sedmice prvi put bez ikakve stele, tako da je moguce sto posto. ali stvarno nisam napravila nijednu gresku tako da bi bilo preofirno da me obori :roll: mada kod nekih ljudi djon obraz
Post Reply