Polaganje vozačkog u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#1001 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Perdita_Durango »

kokuz_sa wrote:ne treba ti vala sada stela..

prije su u komisiji bili ljudi od koojih je dosta njih ganjalo da im se sta da da te puste..
sada od kad je polaganje vozackog preslo sa MUP-a na ministarstvo obrazovanja u komisiji su bivsi instruktori..

izvuces jednu od ruta..on ima papir sa mogucim greskama i ti vozis..kada napravis gresku kaze ti ta greska je toliko bodova i to je to..
gledas da skupis ispod 100bodova

sada vecina raje polaze iz prvog ili drugog puta
da li ces nauciti voziti ti zavisi od dva faktora..
da li te instruktor uci samo da vozas po onih 8 zadanih ruta..koje naucis ko papagaj i polozis iz prve i onda cvikas otici i vozati gdje drugo..

ili te instruktor uci da vozis svuda ..od grada do brda..

znam par instruktora kod kojih dobijes pitanje..hoces li da naucis voziti ali tada ne znaci da ces polozis odmah iz prve..ili hoces da polozis iz prve i da te ja naucim ove rute da odvezes bez greske..
Mnogo ti hvala na odgovoru, jer trebam za par dana da krenem sa tim, a svi ovi 'štela, nemoguće je, trla baba lan' su me malo poljuljali. Jer ne želim dobiti vozačku reda radi nego jer znam da vozim. A na kraju krajeva hoću da naučim da vozim, nebitno iz kojeg puta položila i koliko potrajalo, ne žuri mi se, nije to bicikl da mogu 'ofrlje' voziti i proći jer znam par ruta, ne mogu se s tim 'igrati' pa sve okolo sebe ugrožavati.

Još jednom ti mnogo hvala na odgovoru.
User avatar
Perdita_Durango
Posts: 413
Joined: 21/08/2012 23:33

#1002 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Perdita_Durango »

Da li možda netko zna kakva je procedura kad osoba iz jednog kantona hoće da polaže vozački u drugom kantonu? Konkretno, iz SBK u Sa, netko je spomenuo da je potrebna nekakva kvazi dozvola o SBK kantona ili još uvijek važi ono iz 2007., da se mora imati prebivalište u Sa najmanje 6 mjeseci. Da zovem okolo ili netko možda zna sigurno od vas?

Unaprijed hvala
hamburg10
Posts: 19
Joined: 05/04/2015 18:16
Location: zenica

#1003 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by hamburg10 »

Pa dje je moj text nestao..ja pisem iz zenice.mene su vec 3puta obarali cak nisu hteli pare uzet ja mislim da sam normalno vozio dobro bilo je neke greske ali ne takve da me 3 puta obaraju.ja mislim da ta komisija obara kako oni to hoce.eh ovok cu pustit ovok necu.jel nemozes ti vozit bez i jedne greske to se tek stekne kad imas svoje auto.a ta komisija to je jednostavno bezobrazluk sta oni rade..nista drugo cak provoziraju.ima i toga..
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#1004 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by gnjev »

Ti mora da si kriticno los . Samo takvim ne uzimaju pare .
hamburg10
Posts: 19
Joined: 05/04/2015 18:16
Location: zenica

#1005 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by hamburg10 »

hamburg10 wrote:Pa dje je moj text nestao..ja pisem iz zenice.mene su vec 3puta obarali cak nisu hteli pare uzet ja mislim da sam normalno vozio dobro bilo je neke greske ali ne takve da me 3 puta obaraju.ja mislim da ta komisija obara kako oni to hoce.eh ovok cu pustit ovok necu.jel nemozes ti vozit bez i jedne greske to se tek stekne kad imas svoje auto.a ta komisija to je jednostavno bezobrazluk sta oni rade..nista drugo cak provoziraju.ima i toga..
Last edited by hamburg10 on 08/04/2015 14:17, edited 2 times in total.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1006 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by 530i »

Ako voziš kako i pišeš po forumu onda neka te još obaraju :-)
hamburg10
Posts: 19
Joined: 05/04/2015 18:16
Location: zenica

#1007 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by hamburg10 »

530i wrote:Ako voziš kako i pišeš po forumu onda neka te još obaraju :-)
feningas wrote:
aleckovic wrote:Zanima me jel iko ikad polozio, a da ne da novce za polaganje ispita ?

Buduci da je nemoguce poloziti dok ne das instruktoru 200,00 KM ?
Ja sam polozio regularno, prije 4 godine. Može se.
hamburg10
Posts: 19
Joined: 05/04/2015 18:16
Location: zenica

#1008 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by hamburg10 »

Zdravo ovde u forumu ima takve pametni..neka me obaraju bas ste pametni ja sam vozio auto i nikad nisam nikoga ugrosio na cesti..ja sam postavio i objasnio situaciju a dobio sam samo neke glupe komentare ja znam ljude sto su po 10 puta oborene kao jedna cura koja nakon 12 puta islaska na ispit dala je 300maraka da konacno dobje vozacku..ali vi ste svi neke schumachere..sve znate..pozdrav iz zenice..
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#1009 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by thekupus »

hamburg10 wrote:Zdravo ovde u forumu ima takve pametni..neka me obaraju bas ste pametni ja sam vozio auto i nikad nisam nikoga ugrosio na cesti..ja sam postavio i objasnio situaciju a dobio sam samo neke glupe komentare ja znam ljude sto su po 10 puta oborene kao jedna cura koja nakon 12 puta islaska na ispit dala je 300maraka da konacno dobje vozacku..ali vi ste svi neke schumachere..sve znate..pozdrav iz zenice..
Druže, najozbiljnije idi provjeri vid, mislim da imaš nekih problema s njim, može to biti razlog što te obaraju. :)
hamburg10
Posts: 19
Joined: 05/04/2015 18:16
Location: zenica

#1010 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by hamburg10 »

thekupus wrote:
hamburg10 wrote:Zdravo ovde u forumu ima takve pametni..neka me obaraju bas ste pametni ja sam vozio auto i nikad nisam nikoga ugrosio na cesti..ja sam postavio i objasnio situaciju a dobio sam samo neke glupe komentare ja znam ljude sto su po 10 puta oborene kao jedna cura koja nakon 12 puta islaska na ispit dala je 300maraka da konacno dobje vozacku..ali vi ste svi neke schumachere..sve znate..pozdrav iz zenice..
Druže, najozbiljnije idi provjeri vid, mislim da imaš nekih problema s njim, može to biti razlog što te obaraju. :)
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#1011 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Pryda »

hamburg10 wrote:Zdravo ovde u forumu ima takve pametni..neka me obaraju bas ste pametni ja sam vozio auto i nikad nisam nikoga ugrosio na cesti..ja sam postavio i objasnio situaciju a dobio sam samo neke glupe komentare ja znam ljude sto su po 10 puta oborene kao jedna cura koja nakon 12 puta islaska na ispit dala je 300maraka da konacno dobje vozacku..ali vi ste svi neke schumachere..sve znate..pozdrav iz zenice..
Svaki put kad te obori obrazlozi ti zasto je to. Ako ne stanes pjesacima, ne parkiras kako treba, kruzni tok ne uradis dobro, zmigavci, vaga itd itd Polozit se moze bez davanja para to ti ja garantujem jer sam ja polozio iz prve a znam jos minimalno 10 ljudi koji su tako isto. Promjeni instruktora i uzmi jos dodatnih casova mozda fkt nije do tebe, mozda te slabo naucio. I poradi malo na pisanju.
hamburg10
Posts: 19
Joined: 05/04/2015 18:16
Location: zenica

#1012 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by hamburg10 »

Pa neznam za instruktorom imam odlican odnos neznam iz kojeg razloga bi me uzeli na zub?ja se neznam bas dobro znaci u ovom forumu sve na engleskom pise pa neko mi odgovara odnosno da komentare a neznam ko u subotu opet idem na ispit voznje a moj instruktor mi je cak dao dodadne casove od sebe nije mi ni trazio pare da mu to platim.ima nego ovde ko ce mi dat iskreni savjet bez glupi komentara a parkiranje sam odlicno obavio to cak taj iz komisije rekao a jel bi pomogao da im pokazem moju hrvasku dozvolu jel sam u hrvaskoj polago i dobio vozacku i vozio auto jel se mogu zalit ja nisam tu hrvasku dozvolu preveo na vreme zato je ne priznaju u bosni a to je moja krivica to znam a za to obaranje stvarno neznam sta je u pitanju.bivsi vozac iz zenice.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1013 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by vješalica »

thekupus wrote:
hamburg10 wrote:Zdravo ovde u forumu ima takve pametni..neka me obaraju bas ste pametni ja sam vozio auto i nikad nisam nikoga ugrosio na cesti..ja sam postavio i objasnio situaciju a dobio sam samo neke glupe komentare ja znam ljude sto su po 10 puta oborene kao jedna cura koja nakon 12 puta islaska na ispit dala je 300maraka da konacno dobje vozacku..ali vi ste svi neke schumachere..sve znate..pozdrav iz zenice..
Druže, najozbiljnije idi provjeri vid, mislim da imaš nekih problema s njim, može to biti razlog što te obaraju. :)
mislim da su prije problemi intelektualne prirode
hamburg10
Posts: 19
Joined: 05/04/2015 18:16
Location: zenica

#1014 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by hamburg10 »

U subotu cu opet na ispit dobit cu jos jedan besplatan cas..ali necu odustat.nadam se da ce doci neki bolji covjek iz komisije..znam vi kontate da nema veze ko ce doci ili znas vozit ili neznas..ali to nije uvjek tako..ima provokatora ima decki koji su dobro vozili a opet su i obarali.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1015 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by MOSALJOZE »

Ja kad sam završio sa polaganjem,i došao na parking,onaj iz komisije reče,mislim da si zakačio ivičnjak kod SOS sela.E sad da mi je instruktor bio kakav muto,koji ne zna dvije sastavit pao bih sigurno,ali čovjek ga je argumentirano poklopio,tako da je ovaj samo ušutio.Naravno da se ne bi bunio,da sam ja stvarno zakačio ivičnjak,ali nisam,i instruktor se moze i MORA zauzeti za tebe,naravno ako ima osnove za to.
Leon16v
Posts: 5782
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#1016 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Leon16v »

MOSALJOZE wrote:Ja kad sam završio sa polaganjem,i došao na parking,onaj iz komisije reče,mislim da si zakačio ivičnjak kod SOS sela.E sad da mi je instruktor bio kakav muto,koji ne zna dvije sastavit pao bih sigurno,ali čovjek ga je argumentirano poklopio,tako da je ovaj samo ušutio.Naravno da se ne bi bunio,da sam ja stvarno zakačio ivičnjak,ali nisam,i instruktor se moze i MORA zauzeti za tebe,naravno ako ima osnove za to.
Slicna situacija i kod mene, citavu voznju on meni sere iznad glave, haj dobro ja ne obracam paznju, parking na Dobrinji, parkiram se, kazem auto je parkirano, i pocne on malo si otisao u koso, ne mogu se vrata otvoriti bla bla, naravno moj instruktor "plane", i pocne se raspravljati sa njim, otvori vrata od auta da bi mutavcu objasnio da se mogu vrata otvoriti i izaci bez problema, svaka cast i hvala insturktoru koji se zalozio za mene u takvoj situaciji a realno mislim da je malo takvih :)
hamburg10
Posts: 19
Joined: 05/04/2015 18:16
Location: zenica

#1017 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by hamburg10 »

A vi sarajlije ste puno obrazovani..kakvi ovde ima u forumu..svakome imaju nesto reci a ne poznaju tu osobu koja pise..davat glupe komentare to je ovde normalnu.svi ste odmah sve znali i dobri ste vozace..ha ha..poserem se na takve savjete..vozac iz zenice..kreteni..glupi..pozz..iz zenice..
hamburg10
Posts: 19
Joined: 05/04/2015 18:16
Location: zenica

#1018 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by hamburg10 »

:? :? A vi sarajlije ste puno obrazovani..kakvi ovde ima u forumu..svakome imaju nesto reci a ne poznaju tu osobu koja pise..davat glupe komentare to je ovde normalnu.svi ste odmah sve znali i dobri ste vozace..ha ha..poserem se na takve savjete..vozac iz zenice..kreteni..glupi..pozz..iz zenice..
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#1019 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by thekupus »

hamburg10 wrote:A vi sarajlije ste puno obrazovani..kakvi ovde ima u forumu..svakome imaju nesto reci a ne poznaju tu osobu koja pise..davat glupe komentare to je ovde normalnu.svi ste odmah sve znali i dobri ste vozace..ha ha..poserem se na takve savjete..vozac iz zenice..kreteni..glupi..pozz..iz zenice..
Druže ti se ponašaš kao malo dijete. Ne znaš sastaviti jednu tačnu rečenicu, da ne govorimo da ne znaš postaviti komentar na forum kako treba. Ovo nema veze sa tim odakle smo mi ostali, niti odakle si ti, jednostavno si izrazito nepismen.
hamburg10
Posts: 19
Joined: 05/04/2015 18:16
Location: zenica

#1020 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by hamburg10 »

Eh ipak sam polozio voznju nakon glupi komentara a nisam roden u bosni..pozdrav iz zenice. :bih:
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#1021 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by l33t »

hamburg10 wrote:Eh ipak sam polozio voznju nakon glupi komentara a nisam roden u bosni..pozdrav iz zenice. :bih:
uslikaj potvrdu ako smijes :lol:
hamburg10
Posts: 19
Joined: 05/04/2015 18:16
Location: zenica

#1022 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by hamburg10 »

Pa ko si ti da ti polazem racune..kreten..glupi..uvglanom cu imat vozack :thumbup: u..a vi pisete sta hocete..
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#1023 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by thekupus »

hamburg10 wrote:Pa ko si ti da ti polazem racune..kreten..glupi..uvglanom cu imat vozack :thumbup: u..a vi pisete sta hocete..
stvarno si jadan druze kad tako vrijedjas ljude :)

neki to zovu sindrom malog penisa ;)
hamburg10
Posts: 19
Joined: 05/04/2015 18:16
Location: zenica

#1024 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by hamburg10 »

Pa ja nisam nikoga hteo vredat..a da mene ismijavaju na ovom forumu to sebi necu dozvolit..svasta je napisano o meni..i ako sam imao gramatiske greske nije to razlog da se nekome smijete ja sam bio po cjelim svjetu..vi ispadate nepismeni a ne ja..a moja porodica je iz bosne ali ja nisam roden u bosni..prema tome razmislite prije sto davate gl :thumbup: upe komentare..pozz iz zenice
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1025 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Nisrin »

:D
Last edited by Nisrin on 06/05/2015 17:20, edited 1 time in total.
Post Reply