Polaganje stručnog ispita / radno iskustvo

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
koBr
Posts: 15
Joined: 21/01/2020 12:41

#1 Polaganje stručnog ispita / radno iskustvo

Post by koBr »

Pozdrav.

Prije godinu i 2 mjeseca sam završio građevinski fakultet. Neposredno nakon diplomiranja dobio sam ponudu za posao u jednoj firmi koja se bavi prodajom i ugradnjom građevinskog materijala koju sam i prihvatio. Kako još uvijek nisam bio dobio diplomu, poslodavac me prijavio na osnovu srednje škole i na radno mjesto " komercijalista ". I nakon što sam dobio diplomu, ostalo je na toj takvoj prijavi.

I tako ja već godinu dana radim zapravo posao iz struke ali sam prijavljen kao komercijalista. Eh sad, je li postoji neka opcija da mi poslodavac izda neko uvjerenje u kojem bi pisalo da sam radio poslove iz struke, sa kojim bih ja mogao polagati stručni ispit građevinske struke, ili sam ispušio u ovom slučaju :roll: :-D
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2 Re: Polaganje stručnog ispita / radno iskustvo

Post by mk ultra »

Nisi ispusio, dobijes potvrdu od poslodavca i odes u ministarstvo, i pratis proceduru
koBr
Posts: 15
Joined: 21/01/2020 12:41

#3 Re: Polaganje stručnog ispita / radno iskustvo

Post by koBr »

mk ultra wrote: 24/01/2020 20:00 Nisi ispusio, dobijes potvrdu od poslodavca i odes u ministarstvo, i pratis proceduru
Kako bi trebala izgledati ta potvrda otprilike? Ima li neki standardni obrazac ili to može biti u vidu ovjerene izjave od strane poslodavca? :)
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4 Re: Polaganje stručnog ispita / radno iskustvo

Post by mk ultra »

koBr wrote: 30/01/2020 20:13
mk ultra wrote: 24/01/2020 20:00 Nisi ispusio, dobijes potvrdu od poslodavca i odes u ministarstvo, i pratis proceduru
Kako bi trebala izgledati ta potvrda otprilike? Ima li neki standardni obrazac ili to može biti u vidu ovjerene izjave od strane poslodavca? :)
Ma to je meni direktor napisao na memorandumu firme dole pecat potpis i to je to, samo da je navedeno na kojim si poslovima radio
Post Reply