Pokretanje firme online work

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Sarita012
Posts: 17
Joined: 12/02/2016 14:30

#1 Pokretanje firme online work

Post by Sarita012 »

Kao sto naslov govori, zelim da otvorim firmu u Sarajevu. Imam ustedjevine, i roditelji ce mi pomoci oko troskova otvaranje. Znam otprilike o kojim ciframa se radi tako da smo spremi uloziti novac. Imam poslovni prostor na opstini Ilidza.

Jos uvijek je ideja sta raditi, razmisljam o zaposljavanju web dizajnera pa da radimo web stranice i ostale web usluge, ili droppshiping pa zaposliti 2 osobe, znaci da ljudi prave marketing preko neta, reklame preko adwordsa.

Veoma sam ozbiljna, a nemam poznanika koji mogu reci o ovom poslu vise..mnogo ljudi dolazi iz dijaspore i otvaranju slicne firme pa zasto ne bih i ja radila isto u svom gradu.

Ako imate neke konkretne ideje, savjet sta pokrenuti, koje ljude zaposliti javite se.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2 Re: Pokretanje firme online work

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Sarita012 wrote:Kao sto naslov govori, zelim da otvorim firmu u Sarajevu. Imam ustedjevine, i roditelji ce mi pomoci oko troskova otvaranje. Znam otprilike o kojim ciframa se radi tako da smo spremi uloziti novac. Imam poslovni prostor na opstini Ilidza.

Jos uvijek je ideja sta raditi, razmisljam o zaposljavanju web dizajnera pa da radimo web stranice i ostale web usluge, ili droppshiping pa zaposliti 2 osobe, znaci da ljudi prave marketing preko neta, reklame preko adwordsa.

Veoma sam ozbiljna, a nemam poznanika koji mogu reci o ovom poslu vise..mnogo ljudi dolazi iz dijaspore i otvaranju slicne firme pa zasto ne bih i ja radila isto u svom gradu.

Ako imate neke konkretne ideje, savjet sta pokrenuti, koje ljude zaposliti javite se.
Otvoriti firmu onako radi firme je bezveze a nisi još načisto šta bi ta firma konkretno radila. To oko web stranica za to ti i ne treba firma možeš otvoriti neki samostalni obrt ili slično. Jeftinije ti je a ako ne bude išlo lakše zatvoriti nego firmu. Otvaranje firme je tehnički dio ako čovjek tačno zna šta i kako, ako imaš tržište. Ne bih da te obeshrabrim ali takvih ljudi koji rade oko web stranica, dizajna i web usluga imaš na pasija preskakala, mnogi propali brzo.

Sretno!
Rocket
Posts: 38
Joined: 15/05/2016 20:04

#3 Re: Pokretanje firme online work

Post by Rocket »

Sarita012 wrote:Kao sto naslov govori, zelim da otvorim firmu u Sarajevu. Imam ustedjevine, i roditelji ce mi pomoci oko troskova otvaranje. Znam otprilike o kojim ciframa se radi tako da smo spremi uloziti novac. Imam poslovni prostor na opstini Ilidza.

Jos uvijek je ideja sta raditi, razmisljam o zaposljavanju web dizajnera pa da radimo web stranice i ostale web usluge, ili droppshiping pa zaposliti 2 osobe, znaci da ljudi prave marketing preko neta, reklame preko adwordsa.

Veoma sam ozbiljna, a nemam poznanika koji mogu reci o ovom poslu vise..mnogo ljudi dolazi iz dijaspore i otvaranju slicne firme pa zasto ne bih i ja radila isto u svom gradu.

Ako imate neke konkretne ideje, savjet sta pokrenuti, koje ljude zaposliti javite se.
Ja se bavim sa dropshipping, pa ako imas nekih pitanja, slobodno posalji pp.


Evo ovdje mozes da vidis kolike pare se mogu zaraditi, ovo su sve webshop sa dropshipping sto su za prodaju: https://empireflippers.com/marketplace/ Ovi EF imaju i veoma zanimljiv podcast

I ovaj post je veoma zanimljiv: https://blog.dropshiplifestyle.com/life ... -business/

Samo nemoj kupiti njegov kurs, nebi ti preporucio. Ja ga imam, i super je, ali istu niformaciju mozes naci na netu daba, nije nists spec. Jedino sto je vrijedno, je sveke godien imaju sastanke, ove godine je bio Thailand.
EliasVeskot
Posts: 785
Joined: 16/05/2007 11:02

#4 Re: Pokretanje firme online work

Post by EliasVeskot »

Stara tema, ali da ne otvaram novu. RadI li neko DP preko firme u BIH?
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#5 Re: Pokretanje firme online work

Post by Cookie85 »

.
Post Reply