Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#51 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by madner »

Teska situacija, ekipa za ne uljeva povjerenje. Alternativa jos gora.
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#52 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Seawolf »

Meni se čini da ovaj put, gospodin Marjanović igra za Dragana Čovića.

Još ako se, uz Komšića, kandiduje za hrvatskog člana Predsjedništva, time će odagnati svaku sumnju.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#53 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Alfons Kauders »

Seawolf wrote:Meni se čini da ovaj put, gospodin Marjanović igra za Dragana Čovića.

Još ako se, uz Komšića, kandiduje za hrvatskog člana Predsjedništva, time će odagnati svaku sumnju.
Meni svejedno, jer sam svakako rekao da necu glasati za opoziciju ukoliko se ne ujedine (sto je nemoguce). Jednostavno nisu vrijedni truda i vremena.

Uostalom, kad Komsic i DF opstaju kao rezervna klupa za SDA, Marjanovicu sekunde ne zamjeram sto bi da igra za HDZ. Zasto HDZ ne bi imao svoju privatnu ljevicu i opoziciju kao SDA? Zasto HDZ mora osvojiti 50% glasova Hrvata, kada bi mogli osvajati 40% i koalirati s kupljenom opozicijom kao SDA?

Neka hvala. Niko od njih nece dobiti moj glas. Ako cu glasati za SDA, onda cu to uciniti bez posrednika u vidu SDP, DF, NS itd.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#54 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by JThomas »

zato što mu ne treba jer sam uzima natpolovičnu većinu hrvatskih glasova...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#55 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Alfons Kauders »

JThomas wrote:zato što mu ne treba jer sam uzima natpolovičnu većinu hrvatskih glasova...
Uzimala je i SDA, pa skontali da im je bolje ovako - da budu na vlasti, a da se usput pretvaraju da nisu na vlasti.

Doduse to radi i HDZ, jer su oni dole po Hercegovini uvjereni da ih HDZ zapravo brani od vlasti iz Sarajeva :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#56 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by JThomas »

nije nikad sda imala takvu nadmoć u svom korpusu kakvu hdz danas ima u svom.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#57 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Alfons Kauders »

JThomas wrote:nije nikad sda imala takvu nadmoć u svom korpusu kakvu hdz danas ima u svom.
Naravno, nije sama, ali je uvijek imala voljne partnere.

I zato ja tim partnerima necu dati glas, vec cu uredno glasati za SDA.
PeraDzetic
Posts: 241
Joined: 04/01/2017 09:29

#58 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by PeraDzetic »

Mi bi nekoc momcicima govorili "napelo se govno pa mislis srce" ... danas vazi "napeo se ego i vec vidi fotelju" ...svi bi danas u fotelju... odoh i ja osnovati kakvu svoju strankicu :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#59 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Alfons Kauders »

PeraDzetic wrote:Mi bi nekoc momcicima govorili "napelo se govno pa mislis srce" ... danas vazi "napeo se ego i vec vidi fotelju" ...svi bi danas u fotelju... odoh i ja osnovati kakvu svoju strankicu :D
Sto da ne - SDA svake 4 godine trebaju friski koalicioni kurtoni
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#60 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by madner »

NVZ sjednica je sljedece sedmice, imamo prosto rjesenje za sve probleme: hard (Heavy atomic radiation dosage) reset :D
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#61 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Seawolf »

Alfons Kauders wrote:
Seawolf wrote:Meni se čini da ovaj put, gospodin Marjanović igra za Dragana Čovića.

Još ako se, uz Komšića, kandiduje za hrvatskog člana Predsjedništva, time će odagnati svaku sumnju.
Meni svejedno, jer sam svakako rekao da necu glasati za opoziciju ukoliko se ne ujedine (sto je nemoguce). Jednostavno nisu vrijedni truda i vremena.

Uostalom, kad Komsic i DF opstaju kao rezervna klupa za SDA, Marjanovicu sekunde ne zamjeram sto bi da igra za HDZ. Zasto HDZ ne bi imao svoju privatnu ljevicu i opoziciju kao SDA? Zasto HDZ mora osvojiti 50% glasova Hrvata, kada bi mogli osvajati 40% i koalirati s kupljenom opozicijom kao SDA?

Neka hvala. Niko od njih nece dobiti moj glas. Ako cu glasati za SDA, onda cu to uciniti bez posrednika u vidu SDP, DF, NS itd.
Nisam mislio na koaliranje HDZ-a i Pokreta SD, prilikom sastavljanja federalnog i državnog parlamenta. Za te slučajeve, HDZ ima svoje sigurne koalicione partnere u SDA-u, SBB-u, SNSD-u i SDS-u.

Mislio sam na osiguranje prolaska Dragana Čovića u Predsjedništvo BiH, jer će se glasovi nehrvatskih birača u Federaciji rasipati na dvojicu kandidata za hrvatskog člana Predsjedništva (Komšića i Marjanovića). Nešto kao plan "B" za Čovića, ako ne prođu promijene izbornog zakona.
profa istrazivac
Posts: 19
Joined: 04/06/2017 22:12

#62 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by profa istrazivac »

Seawolf wrote:Meni se čini da ovaj put, gospodin Marjanović igra za Dragana Čovića.

Još ako se, uz Komšića, kandiduje za hrvatskog člana Predsjedništva, time će odagnati svaku sumnju.
Neće Marjanović ništa uraditi za Čovića, pa on i napustio DF kada je Komšić sjedio sa Čovićem i Radončićem pred izbore 2014 i dogovarao podjelu vlasti. U krajnjem slučaju i ne mora ovaj "panker" da radi išta za Čovića kada će mu željko opet sve isporučiti kao i prošli put kada je servirao Suljagića kao kvazi kandidata. DVije muhe jednim udarcem - da pomogne Bakiru sa ono malo glasova koje Suljagić i odbi od Radončića i da ne servira jakog hrvatskog kandidata i spasi Čovića kojem se u HDZu baš tih dana zatreslo.
profa istrazivac
Posts: 19
Joined: 04/06/2017 22:12

#63 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by profa istrazivac »

Vipsilon wrote:Je li ovo još jedna ubleha ko DF i Građanski savez, ili se radi o zaista ozbiljnom političkom projektu/pokretu?
Čini se jako ozbiljan pokret, a ne ublehe koje si naveo ...
profa istrazivac
Posts: 19
Joined: 04/06/2017 22:12

#64 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by profa istrazivac »

Vipsilon wrote:Je li ovo još jedna ubleha ko DF i Građanski savez, ili se radi o zaista ozbiljnom političkom projektu/pokretu?
Čini se jako ozbiljan pokret, a ne ublehe koje si naveo ...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#65 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Alfons Kauders »

SDA i HDZ se zatresli? Radi DF-a, Damira, GS-a, NS-a ili bilo koga drugog?

Ne bih se slozio. :)

Zapravo, cini mi se da su jaci no ikad i ne vidim da ih iko moze ugroziti na izborima 2018 (ukoliko se uopste odrze).
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#66 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by JThomas »

mislim da je mislio na 2014. kad je stvarno bilo podosta drukčije. i moglo zaista i završiti drukčije bez inženjeringa i koaliranja.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#67 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by ultima_palabra »

Sposoban lik u svojoj branši, u politici se bazira isključivo na populizam... vidi šta "FGR" pričaju po internetu, pa i on zastupa to. Jebi ga, već imamo jednu Našu Stranku :D

Također naziv pokreta je jako neinventivan. Ima li poznatih imena u ovome?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#68 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Alfons Kauders »

JThomas wrote:mislim da je mislio na 2014. kad je stvarno bilo podosta drukčije. i moglo zaista i završiti drukčije bez inženjeringa i koaliranja.
Ne bas, i nije ni trebalo, jer je narod otjerao ljevicu s vlasti govnjivom motkom i koktelima.

I od 2014 do danas nema ni protesta, kamoli nemira.

Dakle, dobili su sto su trazili i sad im je dobro.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#69 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by JThomas »

kad se vidi zbir glasova 2014. daleko je to od neke suverene dominacije, naročito imajući u vidu da je fahro kampanju bazirao na anti-sda retorici. više krtica je trebalo i da bakir uzme predsjedništvo.
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#70 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Seawolf »

profa istrazivac wrote:
Seawolf wrote:Meni se čini da ovaj put, gospodin Marjanović igra za Dragana Čovića.

Još ako se, uz Komšića, kandiduje za hrvatskog člana Predsjedništva, time će odagnati svaku sumnju.
Neće Marjanović ništa uraditi za Čovića, pa on i napustio DF kada je Komšić sjedio sa Čovićem i Radončićem pred izbore 2014 i dogovarao podjelu vlasti. U krajnjem slučaju i ne mora ovaj "panker" da radi išta za Čovića kada će mu željko opet sve isporučiti kao i prošli put kada je servirao Suljagića kao kvazi kandidata. DVije muhe jednim udarcem - da pomogne Bakiru sa ono malo glasova koje Suljagić i odbi od Radončića i da ne servira jakog hrvatskog kandidata i spasi Čovića kojem se u HDZu baš tih dana zatreslo.
O.K, hajdemo onda ovako: kandiduje se (a vjerovatno hoće) na izborima 2018-e, Željko Komšić i kandiduje se (a pretpostavljam da hoće) Damir Marjanović, oba za hrvatskog člana BiH Predsjedništva. Za koga od njih dvojice glasati?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#71 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Alfons Kauders »

JThomas wrote:kad se vidi zbir glasova 2014. daleko je to od neke suverene dominacije, naročito imajući u vidu da je fahro kampanju bazirao na anti-sda retorici. više krtica je trebalo i da bakir uzme predsjedništvo.
I Hillary je imala vise glasova od Trumpa.
I "opozicija" je u Centru imala vise glasova od SDA.

I jebiga, u tom i jest problem.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#72 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Alfons Kauders »

Seawolf wrote: O.K, hajdemo onda ovako: kandiduje se (a vjerovatno hoće) na izborima 2018-e, Željko Komšić i kandiduje se (a pretpostavljam da hoće) Damir Marjanović, oba za hrvatskog člana BiH Predsjedništva. Za koga od njih dvojice glasati?
Ja glasam za Čovića i Sebiju. Davno odlučio. :izet:
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#73 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Seawolf »

Alfons Kauders wrote:
Seawolf wrote: O.K, hajdemo onda ovako: kandiduje se (a vjerovatno hoće) na izborima 2018-e, Željko Komšić i kandiduje se (a pretpostavljam da hoće) Damir Marjanović, oba za hrvatskog člana BiH Predsjedništva. Za koga od njih dvojice glasati?
Ja glasam za Čovića i Sebiju. Davno odlučio. :izet:
Znam da ti je teško odlučiti se, ali i sam znaš da ne možeš za oboje. Ili jedno, ili drugo.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#74 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Alfons Kauders »

Seawolf wrote:
Alfons Kauders wrote:
Seawolf wrote: O.K, hajdemo onda ovako: kandiduje se (a vjerovatno hoće) na izborima 2018-e, Željko Komšić i kandiduje se (a pretpostavljam da hoće) Damir Marjanović, oba za hrvatskog člana BiH Predsjedništva. Za koga od njih dvojice glasati?
Ja glasam za Čovića i Sebiju. Davno odlučio. :izet:
Znam da ti je teško odlučiti se, ali i sam znaš da ne možeš za oboje. Ili jedno, ili drugo.
Glasam dvaput i mogu. :D Nije problem, kad moze HDZ u Stocu, mogu i ja. :D

Kako bilo, ozbiljan sam - ne treba im sad davati izgovore i priliku da izbjegnu odgovornost. U situaciji kada nemamo ozbiljnu opoziciju, najbolje je zadrzati postojecu vlast u nekoj formi manjinske vlade. Ne dati im da pobjegnu.
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#75 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Seawolf »

Alfons Kauders wrote:
Seawolf wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ja glasam za Čovića i Sebiju. Davno odlučio. :izet:
Znam da ti je teško odlučiti se, ali i sam znaš da ne možeš za oboje. Ili jedno, ili drugo.
Glasam dvaput i mogu. :D Nije problem, kad moze HDZ u Stocu, mogu i ja. :D
...
Prijavi se i kod nekog u npr. Ugljeviku, pa glasaj i za Cvijanovićku, da kompletiraš trio.
Post Reply