Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#126 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by putokaz1 »

Pokret socijaldemokrastka akcije
Pokret Socijaldemokrati-Bakir Izetbegović
A sdp-1991
Cijenjim Damjanovića Marjana ili kako se već zove ali jedina svrha ovakve stranke je KORIST SDA
Teško da u kontonu Sarajevo mogu proći prag pored SDP(kakav god da je),Zahuktalih NS,i malog ali naprednog GS,te ostatka DF.
Ako prođu taj prag budu ispred BPS ,ispred BOSS ...SVAKA ČAST
A ovako smao Kradu glasve poput SDU,USD,SDF.....
Npr DF je za mandat iz USK+10 trebalo 100 tinjak glasova,koje je ukrala neka kvazi lijeva stranka
Općina Centar 2016,da je jedan lijevi kandidat bio manje šanse da da Nečko A pobjedi bi bile manje,u Toj Općini koja vrijedi 10x su pogriješili svi:SDP,DF,GS,NS,DN,VM,AZ I koje sve bio kandidat
Ako bi Prošao prag u KS ili bio član šire koalicije onda je ova stranka-pokret u redu,ostalo je na mlin Baketu
profa istrazivac
Posts: 19
Joined: 04/06/2017 22:12

#127 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by profa istrazivac »

Evo par sati pregledavam ove njegove snimke od dnevnika do TEDXa, do skupština ne čuh ga da kmeči i plače.... ali hajde možda ga ti znaš iz drugih priča izvan medija[/quote]
Oh, jeste to vi Damire? Jeste pogledali, možda, snimak kako je predsjednik DF-a, obraložio konfliktnu situaciju koja je u konačnici rezultirala i marjanovićevim, napuštanjem te stranke? Famozno pitanje: " Damire, šta si?". To kmečanje i plač ili djetinjasto durenje ako hoćeš, je metafora za ovakvu radikalnu, tvrdoglavu i bezobraznu nepopustljivost čak iako situacija zahtjeva određen kompromis. Damiru je bilo gadno, odvratno, protivno principima da se nacionalno opredjeli. PA jebi ga ne možeš biti anacionalni ili građanski kandidat za člana predsjedništva. Ili šta je kreten mislio, da rekoh -kreten, sa onim vozanjem građana Sarajeva u svom automobilu? Od njega se očekuje da zbiljski iznalazi efikasna rješenja za društvene probleme i problematične sitacije, a na opštu korist i zadovoljstvo. A on principjelno i očajno- volan svog automobila ruke pa hajmo treba li kome besplatan taxi prevoz? Dalje, manje je važno ali meni izuzetno "bode oči". Javne funkcije na koje pretenduje ili je obavljao imaju i određeni kodeks ponašanja, odijevanja, barem bi to trebale imati. Iz poštovanja prema službi, prema narodu. Tvdoglava, beskompromisna ličnost kakva jest, nakitio oba uha minđušama, kosa duga, piercing, opet iz nekog -principa! Valjda on zna kojeg.[/quote]

Jeste li vi to Emire i Reufe?  He he, čim neko kaže nešto kontra eto Damira, Željka, Neke, Tita, Sebije ili Dodika lično. Evo pogledah i ove dvije stvari večeras, obraćanje Komšića i ono taksiranje. Ono što je Komšić govorio o Damiru više govori o Komšiću nego o njemu, a kasniji izbor kandidata DF za predsjedništvo (Suljagić i još jedan hrvat kojem se gubi svaki trag poslije) dvoljno govori koliko je Željko htio da ima svoga člana predsjedništva uopšte i koliko je igrao za čovića, ne bi li se možda 2018 i sam vratio na istu poziciju (što možda i nije loše). E znaš šta ne nađoh, ne nađoh da je ovaj „minđušar“ igdje rekao i kandidovao sebe na tu poziciju. Možda propustih, ali vjerujem da ćeš me ti prosvijetliti. Ova druga priča oko vozanja raje je bila odličan fol, pa CNN ili BBS prenio to. To se zove samopromocija valjda. Čitao sam i njegovo obrazloženje da ga vlada ili skupština ili ko već kao neće da razriješe jer je dao ostavku, i da zato ne dolazi na posao i voza ljude okolo. Istina ili ne, tako kaže. Da bih ja to radio ne bih (zato se i ne prljam ovom „kvazi politikom“) a da su ovi lokalci populisti zaplakali za tim potezom što se prvi nisu sjetili, jesu!
profa istrazivac
Posts: 19
Joined: 04/06/2017 22:12

#128 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by profa istrazivac »

Prpa.ba wrote:Lijepo da nam se Pokretac javio i na forumu. :mrgreen:

U duhu demokraticnosti, puno srece da bas vi budete Odabrani za suvlasce sa SDA. Jazuk je ne nastaviti lijepu i produktivnu saradnju. :thumbup:
Eh moj prpa, nije Damir nego Tito i Jovanka lično na forumu pa malo evo da kažemo koju  A za koaliciju sa SDA i da li će taj pokret (ako ikada i postane stranka jer sve mi to pomalo kilavo izgleda) ići u to nemam blage veze i ne zanima me. Ne bi me čudilo jer SDA je mazila Zlaju, stvorila Željku a da ne pričam o ovim Lolecima i Bolecima (Reuf i Minka iz GSa koji su bili u vladi sa njima u fedreaciji i na državnom ministarstvu pa ih Željko istjerao jer su sklapali dilove sa SDAovcima oko namjenske industrije i protiv njega u samom DFu). Ili još bolje, NS koja diže ruku svaki put kada zatreba.... Elem, to ćemo tek da vidimo
profa istrazivac
Posts: 19
Joined: 04/06/2017 22:12

#129 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by profa istrazivac »

Capsicum wrote:
profa istrazivac wrote:
Capsicum wrote:Hoce li opet javno podrzavat HDZ kandidate na izborima?
Netačno - Nikada nije podržao HDZ kandidata. Na izborima podržao za predsjedništvo Hadžiomerovića, Raguža i Ivanića, a za ostalo NS i DF

http://www.mojportal.ba/novost/200527/O ... ic-Ivanic-
OK, bit ću precizniji. Hoće li opet podržavati kandidate koji su bili u vladi udruženog zločinačkog poduhvata tzv. HZHB?
Ne kontam, da li misliš na Raguža? Ja ne nađoh nigdje da je taj bio optužen za kakav HZHB zločin a i da jeste boli me briga.... Ali hajde ti meni odgovori, da te je neko pitao 2014 godine koga bi prije Čovića ili Raguža, šta bi ti rekao. Tako ti je i ovaj Damir rekao da bi od Bošnjaka podržao Hadžiomerovića (što je lupio da nije mogao više), Raguža (a ne Čovića) i Ivanića (a ne dodikvog pulena).... Tako ja to vidim.
Chat Conversation End
Type a message...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#130 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by daddy-kool »

pratim :D
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#131 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by IMT25 »

profa istrazivac wrote:Evo par sati pregledavam ove njegove snimke od dnevnika do TEDXa, do skupština ne čuh ga da kmeči i plače.... ali hajde možda ga ti znaš iz drugih priča izvan medija
Oh, jeste to vi Damire? Jeste pogledali, možda, snimak kako je predsjednik DF-a, obraložio konfliktnu situaciju koja je u konačnici rezultirala i marjanovićevim, napuštanjem te stranke? Famozno pitanje: " Damire, šta si?". To kmečanje i plač ili djetinjasto durenje ako hoćeš, je metafora za ovakvu radikalnu, tvrdoglavu i bezobraznu nepopustljivost čak iako situacija zahtjeva određen kompromis. Damiru je bilo gadno, odvratno, protivno principima da se nacionalno opredjeli. PA jebi ga ne možeš biti anacionalni ili građanski kandidat za člana predsjedništva. Ili šta je kreten mislio, da rekoh -kreten, sa onim vozanjem građana Sarajeva u svom automobilu? Od njega se očekuje da zbiljski iznalazi efikasna rješenja za društvene probleme i problematične sitacije, a na opštu korist i zadovoljstvo. A on principjelno i očajno- volan svog automobila ruke pa hajmo treba li kome besplatan taxi prevoz? Dalje, manje je važno ali meni izuzetno "bode oči". Javne funkcije na koje pretenduje ili je obavljao imaju i određeni kodeks ponašanja, odijevanja, barem bi to trebale imati. Iz poštovanja prema službi, prema narodu. Tvdoglava, beskompromisna ličnost kakva jest, nakitio oba uha minđušama, kosa duga, piercing, opet iz nekog -principa! Valjda on zna kojeg.[/quote]

Jeste li vi to Emire i Reufe?  He he, čim neko kaže nešto kontra eto Damira, Željka, Neke, Tita, Sebije ili Dodika lično. Evo pogledah i ove dvije stvari večeras, obraćanje Komšića i ono taksiranje. Ono što je Komšić govorio o Damiru više govori o Komšiću nego o njemu, a kasniji izbor kandidata DF za predsjedništvo (Suljagić i još jedan hrvat kojem se gubi svaki trag poslije) dvoljno govori koliko je Željko htio da ima svoga člana predsjedništva uopšte i koliko je igrao za čovića, ne bi li se možda 2018 i sam vratio na istu poziciju (što možda i nije loše). E znaš šta ne nađoh, ne nađoh da je ovaj „minđušar“ igdje rekao i kandidovao sebe na tu poziciju. Možda propustih, ali vjerujem da ćeš me ti prosvijetliti. Ova druga priča oko vozanja raje je bila odličan fol, pa CNN ili BBS prenio to. To se zove samopromocija valjda. Čitao sam i njegovo obrazloženje da ga vlada ili skupština ili ko već kao neće da razriješe jer je dao ostavku, i da zato ne dolazi na posao i voza ljude okolo. Istina ili ne, tako kaže. Da bih ja to radio ne bih (zato se i ne prljam ovom „kvazi politikom“) a da su ovi lokalci populisti zaplakali za tim potezom što se prvi nisu sjetili, jesu![/quote]

Kakvi Boga ti -folovi? Prenijeli BBC i CNN? Pa u kojem su kontekstu to prenijeli, u svojoj potrazi za senzacijama? Damir izvodi folove i promoviše sebe kao ministar. Pa s promocijom je završio valjda u predizbornoj kampanji, a kao minstar treba da raditi u interesu javnog dobra i koristi i iznalaziti optimalna rješenja za probleme građana. Da li je problem javnog prevoza u glavnom gradu i na koji način riješen tim njegovim vozanjem građana privatnim automobilom, tada ili nakon toga da li je je to vozanje iniciralo neka riješenja? Mislim da je odgovor-ne, već se Damir malo iživljavao, kao hirovita žena, emotivno i bezveze. Kako rekoh, moj duboki dojam i mišljenje o njemu- kreten umišljeni, bezobrazni.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#132 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by putokaz1 »

Po uzoru na:Sejfutin Tokić,pa USD,pa Komšić,pa Bajrović,pa Marjanović...
Ja,Putokaz 1,pri čistoj svijesti i zdravoj pameti osnivam SOCIJALDEMOKRASTKU STRANKU u BH,Doživotni predsjednik Stranke ću biti JA,i ako prođem prag ući ću s SDA da postanem ministar
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#133 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by sandra01 »

Bice ovo interesantno 8-)
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#134 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Haman2 »

Sta je nacionalizam. Kad to definiramo onda da nastavimo pricu. Imam dojam da pricamo svasta.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#135 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by putokaz1 »

Poznata priča
2018
Kandidati za člana predsjedništva BH
Damir Marjanivić
Reuf Bajrović
Denis Bećirević...
a pobjednik
Hanuma Sebija sve poznato Jasno
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#136 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by walk_M-A-N »

Razvila se rasprava a ja nisam shvatio šta je tačno „ovo“, kakav je to pokret, koje ima ciljeve, šta ga čini socijaldemokratskim, da li se i gdje kandiduje na izborima, ko je u njemu..
SD i nije pravo ljevičarstvo, to više dođe centar, ima tema za to, ja i ne znam da postoje ljevičari kod nas. A rado bih to podržao. I puno se brkaju pojmovi kroz pojednostavljivanje, pa NS stavljaju u ljevicu a sami kažu da su liberali.

Damiru se može prigovoriti razno ubleharenje, ali kada se uporedi njegov rad i on kao ministar i ovaj SDA nastavnik fizičkog ili prethodni SDP prevarant i plagijator, valjda je jasno da ga ipak treba cijeniti. Tamo gdje se stavlja sam, po meni kažem centar.
Kada je bio ministar, poslao sam mu mejl i odgovorio je. Imao je takav neposredan odnos, a ne mogu analizirati šta je sve radio. A da vidim sada ovoga, pa neuporedivo.

Oni argumenti da je idealista su baš glupi. Po tome su ovi prevaranti realisti koji prvo kupe diplome, a onda iz budžeta kupuju papke i zastupnike dobri. Svakakvih argumenata za ocrniti čovjeka i ne gledati bitno.
Jedino gluplje je strašiti ljude repom i minđušama.

Visoko obrazovanje je veliko uzimanje para. Toliko godina nije u trezorskom poslovanju gdje se i dalje uzima, ali ne kao sada. Pa bili su podaci o preko deset hiljada mjesečno za brojne dekane, rektorat je centar kriminala. Politički dekani, podobni asistenti. To bi trebale biti teme, šta je ko uradio.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#137 Re: Pokret Socijaldemokrati - Damir Marjanović

Post by Alfons Kauders »

Damir nije sporan. Skroz ok lik ako pitas mene... A kad vidis kakvih sve ima, ispada zlatan :D

Problem je formiranje stranke. Kao sto rekoh na pocetku teme, koja je svrha svega toga? Ja je ne vidim.
Post Reply