Pokrenuta inicijativa da se nova južna tribina na Grbavici nazove po Đildi

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#1 Pokrenuta inicijativa da se nova južna tribina na Grbavici nazove po Đildi

Post by zunazu »

Odlična ideja! :thumbup:
Gradsko vijeće Grada Sarajeva je dalo saglasnost za izgradnju južne tribine stadiona Grbavica, čime su otklonjene sve prepreke da stadion FK Željezničar zasija u punom sjaju u bliskoj budućnosti.

Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka je pokrenuo inicijativu da nova južna tribina nosi naziv po legendarnom vođi navijača Željezničara Dževadu Begiću Đildi koji je kao branilac Sarajeva i BiH poginuo 1992. godine.
Image
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#2 Re: Pokrenuta inicijativa da se nova južna tribina na Grbavici nazove po Đildi

Post by rumenige_brajtner »

Skaka je neinformisani glupan jer se južna tribina već tako zove.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#3 Re: Pokrenuta inicijativa da se nova južna tribina na Grbavici nazove po Đildi

Post by zunazu »

rumenige_brajtner wrote:Skaka je neinformisani glupan jer se južna tribina već tako zove.
Ne zove, jer i ne postoji. :)
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#4 Re: Pokrenuta inicijativa da se nova južna tribina na Grbavici nazove po Đildi

Post by rumenige_brajtner »

zunazu wrote:
rumenige_brajtner wrote:Skaka je neinformisani glupan jer se južna tribina već tako zove.
Ne zove, jer i ne postoji. :)
i ti si jednako mudar kao i skaka
Image
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#5 Re: Pokrenuta inicijativa da se nova južna tribina na Grbavici nazove po Đildi

Post by cyprus »

Dobro nije pokrenuo inicijativu da se stadion Koševo nazove po Hasetu...
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#6 Re: Pokrenuta inicijativa da se nova južna tribina na Grbavici nazove po Đildi

Post by Naslovnica »

Lično sam mišljenja (uz dužno poštovanje prema Đildi) da bi bilo pametnije nazvati tribine (ako se već daju imena) prema nekim legendama FK Željezničara, a ne prema navijačima.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: Pokrenuta inicijativa da se nova južna tribina na Grbavici nazove po Đildi

Post by karanana »

Iako me ne dotice kako ce se zvati niti sam neki fan imenovanja tribina, ja sam licnog misljenja da se navijacka tribina treba nazvati po navijacu. I vjerovatno je dzilda za jug grbavice najprimjernije.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#8 Re: Pokrenuta inicijativa da se nova južna tribina na Grbavici nazove po Đildi

Post by Qoom »

Tema dosta glupa.

Dževad veliki čovjek, nije štedio život za državu, grad, komšije i prijatelje kada je bilo najpotrebnije.

Pored ulice Braće Begić, podrazumijeva se da tribina nosi njegovo ime i to je najmanje što klub i ovaj grad može uraditi.

Čuj inicijativa i to debila Skake?!?!?
Temu treba zatvoriti. Ustvari temu treba obrisati... trajno.
Post Reply