Podizanje kredita prije stupanja u brak

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#76 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Romeo 80 »

Kamper wrote: 02/09/2023 22:02 Jesi li to kupio nesto na svoje ime u braku? :D
Ja i brak, nema sanse! :)

Pitam zato sto je zapadno zakonodavstvo kad je bracno pravo u pitanju izrazito diskriminatorski okrenuto prema muskarcima, toliko da mi je enigma kako jos ima budala koje stavljaju svoj potpis na ugovor, za koji je druga strana motivisana da ga raskine.
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#77 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by milojicabrzi »

Robot231 wrote: 02/09/2023 18:16 Pozdrav,
Ako dignem kredit mjesec dana prije stupanja u brak, da li se otplacivanje tog kredita smatra zajednickom obavezom nakon sto stupim u brak, tj. da li u slucaju razvoda braka moja supruga ima pravo da zahtijeva da joj isplatim pola novca od iznosa otplacenog kredita? Ili ona ostvaruje to pravo samo ako dignem kredit u momentu dok smo vec u braku? Zenim se za mjesec dana pa se pitam da li je po mene bolje dignuti stambeni kredit prije stupanja u brak ili mi dodje na isto kao kada bih digao stambeni kredit nakon stupanja u brak?
U suštini, sve što se otplaćuje u braku, bračna je stečevina, ono što si donio bez tereta 1/1 prije braka, je tvoje...

Mada u tom slučaju, onaj drugi partner mora dokazivati da je učestvovao u otplati toga što je stečeno, malo je komplikovanija procedura...

Ja sam se npr. oženio kad sam bio otplatio otprilike 1/3 kredita za stan, pa supruga stalno drobi da je ona to samnom otplaćivala i da je i ona otplatila veći dio tog stana :run: :skoljka: :bih:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#78 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Haris.ba »

milojicabrzi wrote: 04/09/2023 15:13 Ja sam se npr. oženio kad sam bio otplatio otprilike 1/3 kredita za stan, pa supruga stalno drobi da je ona to samnom otplaćivala i da je i ona otplatila veći dio tog stana
Pa, u pravu je. :D
User avatar
laserShow
Posts: 4079
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#79 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by laserShow »

mahalanje lvl 1000. To nikada niste vidjeli osobu koja je slijepo vjerovala, ljubav, postovanje bla bla, da bi nakon XY godina razjebali jedno drugome zivot?

Zato mahalanje i vlastite izbore zadrzite za sebe. Jest forum, ali ne mora se svacije misljenje iz njegova 4 zida bas iznositi ako to nije pitanje.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#80 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Ozimician »

Romeo 80 wrote: 03/09/2023 09:52
Kamper wrote: 02/09/2023 22:02 Jesi li to kupio nesto na svoje ime u braku? :D
Ja i brak, nema sanse! :)

Pitam zato sto je zapadno zakonodavstvo kad je bracno pravo u pitanju izrazito diskriminatorski okrenuto prema muskarcima, toliko da mi je enigma kako jos ima budala koje stavljaju svoj potpis na ugovor, za koji je druga strana motivisana da ga raskine.
Pa htjeli su time kao da zastite zene, ok, moze se razumjeti, ali su otisli predaleko.

Tako da su sad zene na zapadu dobile mogucnost da zive bez potpisa u vanbracnoj zajednici, iznajmljenom stanu, da dijele troskove po pola i tako par godina, onda ide prekid, novi partner i sve tako u krug.

Dobrim dijelom zato muskarci danas sve vise izbjegavaju brak, jer druga strana u svakom momentu moze reci: nije to to i uzeti ti prakticno sve sto imas, bez da je u tome ucestvovala ravnopravno.
Osmi Socrates
Posts: 8113
Joined: 19/10/2020 15:33

#81 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Osmi Socrates »

Jeste, i inače većina žena privatne veze mjeri isključivo ličnim financijskim dobitkom. Vrijeme im je jednom ukraj stati.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4378
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#82 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Romeo 80 »

Ozimician wrote: 04/09/2023 16:07
Romeo 80 wrote: 03/09/2023 09:52

Ja i brak, nema sanse! :)

Pitam zato sto je zapadno zakonodavstvo kad je bracno pravo u pitanju izrazito diskriminatorski okrenuto prema muskarcima, toliko da mi je enigma kako jos ima budala koje stavljaju svoj potpis na ugovor, za koji je druga strana motivisana da ga raskine.
Pa htjeli su time kao da zastite zene, ok, moze se razumjeti, ali su otisli predaleko.

Tako da su sad zene na zapadu dobile mogucnost da zive bez potpisa u vanbracnoj zajednici, iznajmljenom stanu, da dijele troskove po pola i tako par godina, onda ide prekid, novi partner i sve tako u krug.

Dobrim dijelom zato muskarci danas sve vise izbjegavaju brak, jer druga strana u svakom momentu moze reci: nije to to i uzeti ti prakticno sve sto imas, bez da je u tome ucestvovala ravnopravno.
Da, to bi bilo to otprilike. Lijepo si to sazeo :) Zakon je za muskarce krajnje diskriminatoran i skidam svakome kapu na hrabrosti, ko se u danasnje vrijeme odluci na takvu kocku.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#83 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Truba »

razumijem što pričate
vi pričate o posebnim ženama i baš posebnim muškima
većina ipak ostane u braku
a oni koji ganjaju utopiju i perfekciju nek zamisle gdje završe komunizmi i ostali savršeni svjetovi
pa i brakovi
toga nema

samo žderanje govana (ako baš nisi no1 u svojoj struci i zaradi)
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#84 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Ateista »

laserShow wrote: 04/09/2023 15:59 mahalanje lvl 1000. To nikada niste vidjeli osobu koja je slijepo vjerovala, ljubav, postovanje bla bla, da bi nakon XY godina razjebali jedno drugome zivot?

Zato mahalanje i vlastite izbore zadrzite za sebe. Jest forum, ali ne mora se svacije misljenje iz njegova 4 zida bas iznositi ako to nije pitanje.
Svasta je moguce i niko ne moze znati kako ce se druga osoba ponasati za 10-15 godina, ne moze ni za sebe, ali...
Jedno je kada bude problem nakon 15-20 godina veze jer se ljudi promijene ili neki drugi vanjski faktori uticu na to, a drugi je kada se ljudi zalete i vjencaju sa osobom koju jedva znaju par godina, nisu kako treba otisli na neka zanednicka putovanja i bili sami da se upoznaju, vec je tu odmah dvoje djece koja jedva da su prohodala i onda vide da nisu jedno za drugo, razvod i svi problemi koji idu uz to. Ovi drugi su sami krivi za to jer su se zaletili bezveze i rizikovalisa osobom koju ne poznaju kako treba i sami sebe su uvalili u probleme.
Razumijem ja kod zena bioloski sat i sve, ali jbg malo pameti u glavu, a i muskarci se cesto ponasaju ko da im otkucava bioloski sat i zure bezveze.

Svako donosi vlastite izbore, ali mislim da se mladima treba malo akrenuti paznja na ove probleme, pogotovo sto nase zaostalo i primitivno drustvo previse forsira brak i djecu sto prije, ni fakultet ne zavrsis vec pitanja kad ces se zeniti, kad se ozenis ne prodje ni godina kad ce dijete, ne napuni dijete ni godinu vec kad ce drugi, trece, strasni su fi socijalni pritisci kojima su mladi izlozeni. To je razlog zasto treba malo gurati i drugu realniju stranu price.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#85 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by nepass1 »

laserShow wrote: 04/09/2023 15:59 mahalanje lvl 1000. To nikada niste vidjeli osobu koja je slijepo vjerovala, ljubav, postovanje bla bla, da bi nakon XY godina razjebali jedno drugome zivot?

Zato mahalanje i vlastite izbore zadrzite za sebe. Jest forum, ali ne mora se svacije misljenje iz njegova 4 zida bas iznositi ako to nije pitanje.
Bas vala :thumbup:
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#86 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by _Reds_ »

Ateista wrote: 05/09/2023 08:21
laserShow wrote: 04/09/2023 15:59 mahalanje lvl 1000. To nikada niste vidjeli osobu koja je slijepo vjerovala, ljubav, postovanje bla bla, da bi nakon XY godina razjebali jedno drugome zivot?

Zato mahalanje i vlastite izbore zadrzite za sebe. Jest forum, ali ne mora se svacije misljenje iz njegova 4 zida bas iznositi ako to nije pitanje.
Svasta je moguce i niko ne moze znati kako ce se druga osoba ponasati za 10-15 godina, ne moze ni za sebe, ali...
Jedno je kada bude problem nakon 15-20 godina veze jer se ljudi promijene ili neki drugi vanjski faktori uticu na to, a drugi je kada se ljudi zalete i vjencaju sa osobom koju jedva znaju par godina, nisu kako treba otisli na neka zanednicka putovanja i bili sami da se upoznaju, vec je tu odmah dvoje djece koja jedva da su prohodala i onda vide da nisu jedno za drugo, razvod i svi problemi koji idu uz to. Ovi drugi su sami krivi za to jer su se zaletili bezveze i rizikovalisa osobom koju ne poznaju kako treba i sami sebe su uvalili u probleme.
Razumijem ja kod zena bioloski sat i sve, ali jbg malo pameti u glavu, a i muskarci se cesto ponasaju ko da im otkucava bioloski sat i zure bezveze.

Svako donosi vlastite izbore, ali mislim da se mladima treba malo akrenuti paznja na ove probleme, pogotovo sto nase zaostalo i primitivno drustvo previse forsira brak i djecu sto prije, ni fakultet ne zavrsis vec pitanja kad ces se zeniti, kad se ozenis ne prodje ni godina kad ce dijete, ne napuni dijete ni godinu vec kad ce drugi, trece, strasni su fi socijalni pritisci kojima su mladi izlozeni. To je razlog zasto treba malo gurati i drugu realniju stranu price.
Koju drugu, pederluka i nemorala ?
I koje to društvo, pa kod nas se slabo ko ženi prije 30te, rijetkost. Ako do 30 studira, mora da je ozbiljan student :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#87 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by VladaFBiH »

moimoi wrote: 02/09/2023 18:58 Ja svim preporucujem da zive skupa barem 3god. pa onda prave dernek. Uljetati u brak a da ne znas kakva je ta osoba zaista tj. da li ce te nervirati sto ne spusta dasku ili cijedi kaladont od sredine, je idiotski. Puno manje razvoda bi bilo.
ako su nekome ovo razlozi za razvod onda mu je bolje da traži drugu/drugog jer su razlozi za ulazak u brak bili pogrešni :run: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Znam da je ovo "karikiranje" ali znam ljude koji su se razveli i zbog banalnijih stvari...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#88 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by VladaFBiH »

Kamper wrote: 02/09/2023 21:15
Altsa wrote: 02/09/2023 21:09

Nisi se ni ozenio a vec razmisljas o razvodu. :roll: Ako ces kupovat stan i ti vracati kredit onda stan 1/1 vlasnistvo pa se razvodi.
Nema toga na sudu, povlace se racuni, troskovi za hranu... Ide se s tim da ne bi mogao dici i otplacivati kredit sam jer ima jos zivotnih troskova.
Ispada da je ona(on) sve ostalo placala da bi ti(ona) mogao vracati kredit.
Ja sam imao problem oko svoje zemlje kad sam prodavao, nije moglo bez njenog potpisa iako je zemlja na meni 1/1. Bila kupljena kesom, mojom ustedjevinom.
Ozenis se za 5 min a razvodis mjesecima i jos joj spustaj dasku :evil:
kupljena prije braka? nasljedstvo? u svim ostalim situacijama je bračna stečevina
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#89 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Ateista »

_Reds_ wrote: 05/09/2023 08:32
Ateista wrote: 05/09/2023 08:21

Svasta je moguce i niko ne moze znati kako ce se druga osoba ponasati za 10-15 godina, ne moze ni za sebe, ali...
Jedno je kada bude problem nakon 15-20 godina veze jer se ljudi promijene ili neki drugi vanjski faktori uticu na to, a drugi je kada se ljudi zalete i vjencaju sa osobom koju jedva znaju par godina, nisu kako treba otisli na neka zanednicka putovanja i bili sami da se upoznaju, vec je tu odmah dvoje djece koja jedva da su prohodala i onda vide da nisu jedno za drugo, razvod i svi problemi koji idu uz to. Ovi drugi su sami krivi za to jer su se zaletili bezveze i rizikovalisa osobom koju ne poznaju kako treba i sami sebe su uvalili u probleme.
Razumijem ja kod zena bioloski sat i sve, ali jbg malo pameti u glavu, a i muskarci se cesto ponasaju ko da im otkucava bioloski sat i zure bezveze.

Svako donosi vlastite izbore, ali mislim da se mladima treba malo akrenuti paznja na ove probleme, pogotovo sto nase zaostalo i primitivno drustvo previse forsira brak i djecu sto prije, ni fakultet ne zavrsis vec pitanja kad ces se zeniti, kad se ozenis ne prodje ni godina kad ce dijete, ne napuni dijete ni godinu vec kad ce drugi, trece, strasni su fi socijalni pritisci kojima su mladi izlozeni. To je razlog zasto treba malo gurati i drugu realniju stranu price.
Koju drugu, pederluka i nemorala ?
I koje to društvo, pa kod nas se slabo ko ženi prije 30te, rijetkost. Ako do 30 studira, mora da je ozbiljan student :D
"Pedereluk i nemoral" je pitanje sexualne orijentacije, vecina problema se odnosi i na te "nemoralne veze", malo im je teze imati djecu ali isto tako mogu zuriti i izabrati pogresnu osobu i kasnije imati problema.
Pod drugom stranom price sam mislio da se govori o ovim problemima, da se brakovi ne predstavljaju mladima kao neka bajka zbog cega treba pozuriti i ici u to pod svaku cijenu i sa prvom osobom koja naleti i pristane.

Nije toliko pitanje godina, ok je nek se zene i udaju i sa 25, vise je naglasak na to s kim i da li tu osobu poznaju kako treba ili ne, neko ce vec do 25-te biti u dugoj vezi i biti siguran da je upoznao dovoljno tu osobu,bneko sa 30, neko 35 ili 40, neko mozda nikad.
A drustvo koje vrsi pritisak su najcesce roditelji i rodbina.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#90 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Ateista »

VladaFBiH wrote: 05/09/2023 08:39
moimoi wrote: 02/09/2023 18:58 Ja svim preporucujem da zive skupa barem 3god. pa onda prave dernek. Uljetati u brak a da ne znas kakva je ta osoba zaista tj. da li ce te nervirati sto ne spusta dasku ili cijedi kaladont od sredine, je idiotski. Puno manje razvoda bi bilo.
ako su nekome ovo razlozi za razvod onda mu je bolje da traži drugu/drugog jer su razlozi za ulazak u brak bili pogrešni :run: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Znam da je ovo "karikiranje" ali znam ljude koji su se razveli i zbog banalnijih stvari...
Mislim da je bilo karikiranje, ali dobra je poenta. Ljudi su razliciti i svako ima razlicite kriterije sta mu smeta i sta mu je bitno, i meni djeluje glupo i banalno ali nekom je to mozda stvarno bitno, nekom su mozda glupe neke stvari koje bi meni ili tebi smetale i slicno.
User avatar
laserShow
Posts: 4079
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#91 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by laserShow »

ma vi meni niste jasni nikako. Evo dignem kredit, kupim stan i on se otplacuje u braku. Zasto bi bio problem napraviti ugovor i na neki nacin formalizirati uplatu polovice rate od supruge, ili na neki drugi nacin to ukljuciti? Jer neminovno je da ona doprinosi mogucnosti da ti placas taj kredit, pa nebitno u kojem %.

Druga je stvar kada imas imovinu prije nego stupis u brak, regulisanu do kraja.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#92 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Haris.ba »

laserShow wrote: 05/09/2023 11:07 ma vi meni niste jasni nikako. Evo dignem kredit, kupim stan i on se otplacuje u braku. Zasto bi bio problem napraviti ugovor i na neki nacin formalizirati uplatu polovice rate od supruge, ili na neki drugi nacin to ukljuciti? Jer neminovno je da ona doprinosi mogucnosti da ti placas taj kredit, pa nebitno u kojem %.

Druga je stvar kada imas imovinu prije nego stupis u brak, regulisanu do kraja.
Oa ozes. I pametni to urade. Zove se bracni ugovor.

P.S.
Ja imam svoju halu, i boli me briga kako zena ostavlja kaladont u svojoj.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#93 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by _Reds_ »

laserShow wrote: 05/09/2023 11:07 ma vi meni niste jasni nikako. Evo dignem kredit, kupim stan i on se otplacuje u braku. Zasto bi bio problem napraviti ugovor i na neki nacin formalizirati uplatu polovice rate od supruge, ili na neki drugi nacin to ukljuciti? Jer neminovno je da ona doprinosi mogucnosti da ti placas taj kredit, pa nebitno u kojem %.

Druga je stvar kada imas imovinu prije nego stupis u brak, regulisanu do kraja.
Ako cemo mak na konac, nije to bas tako, ako ti imas platu 2000, ona 1000, i ti placas ratu kredita 900 km, kako to ona doprinosi u otplati i kojim procentom ?

Ovdje pričam o čistoj matematici, ne ljubavi, osjecajima i ostalom.
User avatar
laserShow
Posts: 4079
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#94 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by laserShow »

_Reds_ wrote: 05/09/2023 13:45
laserShow wrote: 05/09/2023 11:07 ma vi meni niste jasni nikako. Evo dignem kredit, kupim stan i on se otplacuje u braku. Zasto bi bio problem napraviti ugovor i na neki nacin formalizirati uplatu polovice rate od supruge, ili na neki drugi nacin to ukljuciti? Jer neminovno je da ona doprinosi mogucnosti da ti placas taj kredit, pa nebitno u kojem %.

Druga je stvar kada imas imovinu prije nego stupis u brak, regulisanu do kraja.
Ako cemo mak na konac, nije to bas tako, ako ti imas platu 2000, ona 1000, i ti placas ratu kredita 900 km, kako to ona doprinosi u otplati i kojim procentom ?

Ovdje pričam o čistoj matematici, ne ljubavi, osjecajima i ostalom.
Dobro, a kako izracunati onda? Ja udjem u brak i imam kredit za stan u kojem zajednicki zivimo. Sta je fer da se uradi u tom slucaju? Ne moze se 100% izracunati, ali valjda moze priblizno, ne mora svako dati tacno 50%.

Sta ako zena nikako ne radi, ali ti cisti taj stan i sprema jelo? Koliko ces to naplatiti mjesecno?

Zaista me interesuje "fer" raspodjela gdje niko nije namagarcen. Zena samim stanovanjem u stanu za koji se jos otplacuje kredit, a posebno ako je u pocetnoj fazi bi trebala imati prava na taj stan. u kojoj mjeri, ne znam izracunati.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#95 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Truba »

Da je obratno zena vise
Sve bi se u marku znalo
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#96 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by _Reds_ »

laserShow wrote: 05/09/2023 13:50
_Reds_ wrote: 05/09/2023 13:45

Ako cemo mak na konac, nije to bas tako, ako ti imas platu 2000, ona 1000, i ti placas ratu kredita 900 km, kako to ona doprinosi u otplati i kojim procentom ?

Ovdje pričam o čistoj matematici, ne ljubavi, osjecajima i ostalom.
Dobro, a kako izracunati onda? Ja udjem u brak i imam kredit za stan u kojem zajednicki zivimo. Sta je fer da se uradi u tom slucaju? Ne moze se 100% izracunati, ali valjda moze priblizno, ne mora svako dati tacno 50%.

Sta ako zena nikako ne radi, ali ti cisti taj stan i sprema jelo? Koliko ces to naplatiti mjesecno?

Zaista me interesuje "fer" raspodjela gdje niko nije namagarcen. Zena samim stanovanjem u stanu za koji se jos otplacuje kredit, a posebno ako je u pocetnoj fazi bi trebala imati prava na taj stan. u kojoj mjeri, ne znam izracunati.
To bi sada bio dio sudskog spora, i procesa dokazivanja.
Ja imam djelimično sličnu situaciju, da je stan kupio prije braka, i djelimičmno otplacen kreditom prije, djelimično u braku, sa dosta vecim primanjima, ali nikada ne bih sporio prvao na stan supruzi, osim u slučaju nekog bezobraznog zahtjeva.
Last edited by _Reds_ on 05/09/2023 14:18, edited 1 time in total.
moimoi
Posts: 4713
Joined: 01/07/2006 12:59

#97 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by moimoi »

Je li brak u pitanju ili ste cimeri?
Ako ste cimeri, onda svako kupuje svoju hranu, placate komunalije popola, napravite plan ciscenja i odrzavanja stana.

Ako zivite u braku onda je normalno da se dopunjavate. Nema tu vaganja ko je sta uradio.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#98 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by _Reds_ »

Vjerovala ili ne, ali ima na stotine brakova gdje svako ima svoj novčanik, i gdje jedno plaća režije jedna mjesec, a drugo drugi mjesec.
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#99 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Hakiz »

moimoi wrote: 05/09/2023 13:59 Je li brak u pitanju ili ste cimeri?
Ako ste cimeri, onda svako kupuje svoju hranu, placate komunalije popola, napravite plan ciscenja i odrzavanja stana.

Ako zivite u braku onda je normalno da se dopunjavate. Nema tu vaganja ko je sta uradio.
Je li? Da on plaća kuharice, sobarice, guvernante, ona da se ljubaka sa učiteljem tenisa, pa na razvodnoj parnici da plače kako je dala sve od sebe da održava kućanstvo, brine o djeci itd. Zvocala dok on nije kupio trosjed koji je htjela, pa onda njen advokat dokazuje kako je sama gradila kuću.

Nema šanse.
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#100 Re: Podizanje kredita prije stupanja u brak

Post by Hakiz »

moimoi wrote: 05/09/2023 13:59 Je li brak u pitanju ili ste cimeri?
Ako ste cimeri, onda svako kupuje svoju hranu, placate komunalije popola, napravite plan ciscenja i odrzavanja stana.

Ako zivite u braku onda je normalno da se dopunjavate. Nema tu vaganja ko je sta uradio.
Čist račun, duga ljubav.
Post Reply