Počinje izgradnja regionalne deponije u Mošćanici

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#1 Počinje izgradnja regionalne deponije u Mošćanici

Post by savjest »

Građani i vlast se dogovorili

ZENICA - Šef Službe za geodetske poslove i katastar nekretnina Općine Zenica Hazbo Ličina u srijedu je predao parcelu na korištenje Emiru Zukiću, v.d.direktoru Regionalne deponije Mošćanica, čime je simbolično označen i početak izgradnje ovog kapitalnog komunalnog objekta.

Ovo je inače bio treći pokušaj ulaska u posjed, a prva dva slučaja spriječili su mještani MZ Moščanica.

“Regionalna deponija obuhvataće oko 26 hektara ograđenog prostora. Potrebno je izgraditi pristupni put u dužini od 800 metara. Završetak svih radova i početak korištenja deponije očekujemo za godinu dana”, kazao je Emir Zukić.

Prema Zukićevim riječima, u prvoj fazi deponija bi se koristila deset godina i taj dio projekta košta osam miliona maraka.

Nakon tih deset godina otpad bi se u narednih trideset godina odlagao na još osam hektara zemlje, što bi koštalo dodatnih 28 miliona KM.

Esad Selimspahić, predsjednik Skupštine MZ Moščanica, naglasio je kako će ova mjesna zajednica prosperirati ukoliko se ispune stavke iz protokola kojeg je 28. februara potpisao Husejin Smajlović, načelnik Općine Zenica.

“Ovim protokolom je predviđeno da se grade putevi iz Moščanice prema Brizniku i Ponihovu, da se betonira put prema staroj džamiji u Mošćanici, da će se započeti gradnja puta Mošćanica-Mutnica-Perin Han, zatim da će Općina u 2006. godini finansirati asfaltiranje puta Jočići-Bare, da će Općina 2007. godine u Mošćanici izgraditi društveni dom sa ambulantom i apotekom, a dogovoreno je i to da će odvoz smeća za građane MZ Moščanice biti besplatan”, kazao je Selimspahić.
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?op ... &Itemid=49
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#2

Post by nineac »

Izvini majke ti, ali imaš li ti svoje mišljenje ili voliš citirat?
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#3

Post by savjest »

nineac wrote:Izvini majke ti, ali imaš li ti svoje mišljenje ili voliš citirat?
Iskreno receno, cekao sam da se ova uobicajena "kukala" jave i nadu neku manu i ovome. Ali koliko vidim nema prigovora, sto je pravo cudo!
:zzzz:

U svakom slucaju doslo je do dogovora izmedu mjestana i gradskih vlasti. Nasli su obostrani interes sto je svakako za pohvalu.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32272
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4

Post by Bobi »

Dok pametni recikliraju ili spaljuju otpad mi iskopamo rupu bacimo smece u nju i zatrpamo zemljom....ojhaaaa...i tako narednih 40 godina kako pishe u ovoj vijesti :-) .Dolaskom Albe u Zenicu bilo je rijechi o otvaranju tvornice za recikazhu otpada...do danas nishta od toga...zaboravili sta su obecali ...:D.

S shtovanjem, Vashe dezhurno "kukalo" :lol: .
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#5

Post by savjest »

Bobi wrote:Dok pametni recikliraju ili spaljuju otpad mi iskopamo rupu bacimo smece u nju i zatrpamo zemljom....ojhaaaa...i tako narednih 40 godina kako pishe u ovoj vijesti :-) .Dolaskom Albe u Zenicu bilo je rijechi o otvaranju tvornice za recikazhu otpada...do danas nishta od toga...zaboravili sta su obecali ...:D.

S shtovanjem, Vashe dezhurno "kukalo" :lol: .
Ovo sam i ocekivao. Izgleda da cekaju samo tebe da im das "pravo" rijesenje. Javi im se odmah :
http://www.zenica.ba

S postovanjem
savjest
Bobi
Forum administrator
Posts: 32272
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#6

Post by Bobi »

Savjest, reci ti meni da li sam ja upravu?Ako jesam da nastavim :D .
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#7

Post by pitt »

Eto bobac....sad vise ne moras bacat smece sa balkona :D:D:D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#8

Post by nineac »

Pa savjest očito nema svoje mišljenje. Da rekli su kada je alba ušla d aće biti tvornica za reciklažu. Takođe, rekli su da će alba dovesti novu mehanizaciju, a došlo je par polovnih kamiona, i stare cisterne su postale "tradicionalne" Koje li komedije!
Takođe, alba ima jedan kamion za čišćenje "visokog" snijega , ali do 30 cm, preko toga nemože!
E baš me sada interesuje kako će biti sa deponijom.
Fino će iskopati rupetinu nekakvu, i unutra bacati. Samo me interesuje gdje će otpadne vode ići.
Bože sačuvaj, otkako je SDA došla nebi me čudilo da otvore deponiju za nuklearni otpad pore obdaništa.
dreams
Posts: 50
Joined: 25/04/2005 01:24
Contact:

#9

Post by dreams »

Ma to su oni iz SDA.

Zelim reci da je SDA na deponiji.

Zapravo deponija je vlasnistvo SDA.

Tj..itd... :D ha nadosmo problem
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#10

Post by savjest »

dreams wrote:Ma to su oni iz SDA.

Zelim reci da je SDA na deponiji.

Zapravo deponija je vlasnistvo SDA.

Tj..itd... :D ha nadosmo problem
Jah, moj ti... tu ti je i sama srz "problema".
Stvar je u tome sto se "nekima" ne svidaju trenutni politicki predstavnici koji su na vlasti u Zenici..... i otuda svi ovi "negativni naboji"
:oops:
dreams
Posts: 50
Joined: 25/04/2005 01:24
Contact:

#11

Post by dreams »

iskreno, veze nemam ko je sada na vlasti u zenici

ali jerbo je popularno naricati ovu mantru, i ja se prikljucih SDA, SDA, SDA :zzzz:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#12

Post by nineac »

Šta se tu ima sviđati i nesviđati? Na vlasti su nacionalisti, znači svakom iole normalnom čovjeku s eoni nemogu sviđati. Šta bi sa Džananovićem? Uze da on ko fol gradi sportsko rekreativno centar! Taj čovjek je prije rata imao zeleni tamić i švercovao između Zenice i Zavidovića. Danas je "ugledni" biznismen i "ugledni" predstavnik SDA. E sad ako je SDA "poštena" stranka, gdje nemožeš na red doći od "poštenih" ljudi što fino nisu pitali gosp. Džananovića porjeklo njegovog dosadašnjeg novca? Neka čovjek na općinsko vijeće iznese knjige pa da vidimo. Ako je on to pošteno stekao (mislim d aje glupost uopće pomisliti na to) neka i nama kaže kako je to uradio pa da i mi tako počnemo pa ćemo svi imati para.
Samo me interesuje koliko će para biti oprano kroz sve to, i SRC i deponiju!
Kažem ti savjest, nema se meni šta sviđati SDA ili nesviđati. To je kao da me upitaš sviđal mi se Adolf Hitler, jer razlike između nacionalista i nacista nema, bar za mene!
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#13

Post by savjest »

nineac wrote:Šta se tu ima sviđati i nesviđati? Na vlasti su nacionalisti, znači svakom iole normalnom čovjeku s eoni nemogu sviđati. Šta bi sa Džananovićem? Uze da on ko fol gradi sportsko rekreativno centar! Taj čovjek je prije rata imao zeleni tamić i švercovao između Zenice i Zavidovića. Danas je "ugledni" biznismen i "ugledni" predstavnik SDA. E sad ako je SDA "poštena" stranka, gdje nemožeš na red doći od "poštenih" ljudi što fino nisu pitali gosp. Džananovića porjeklo njegovog dosadašnjeg novca? Neka čovjek na općinsko vijeće iznese knjige pa da vidimo. Ako je on to pošteno stekao (mislim d aje glupost uopće pomisliti na to) neka i nama kaže kako je to uradio pa da i mi tako počnemo pa ćemo svi imati para.
Samo me interesuje koliko će para biti oprano kroz sve to, i SRC i deponiju!
Kažem ti savjest, nema se meni šta sviđati SDA ili nesviđati. To je kao da me upitaš sviđal mi se Adolf Hitler, jer razlike između nacionalista i nacista nema, bar za mene!
prosto receno..
Puko si

bez uvrede.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#14

Post by nineac »

Manje više jesam :D
Međutim nemogu skontat tipove poput tebe koji prepišu nešto, i ovdje istresu taj citat, a radi se o najobičnijoj pljački.
Npr. ima par novinara u zenici koji bi guzice dali SDA i džananoviću. To su oni što prate ko šta jede u dubrovniku ili gdje ko kafu, pardon kahvu popio, pa ond aosvane u avazu.
Mislim, ovaj grad definitivno propada, i garant će nam opet sarajlije biti krive.
Garant su oni džananovića doveli da gradi sportski centar.
Sama pomisao da je to džananović dobio tjera me u red za vizu!
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#15

Post by Prince »

Počinje izgradnja regionalne deponije u Mošćanici
Pa cijeli grad vam je deponija, ne treba vam nova :lol: .
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#16

Post by Prince »

Šalim se, ima i lijepih detalja u Zenici. Recimo kafić Gato nije loš.
glasnost
Posts: 396
Joined: 20/08/2003 00:00

#17

Post by glasnost »

to je hadzipashina pivnica :D

meni je vala moja zenica triput ljepsa od sarajeva. jebo grad bez cestite rijeke. samo da je ove papke iz SDA kako premjestiti na moshcanicu, ostalo ce sve biti hajr, insallah :-D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#18

Post by nineac »

Jebiga ako ništa kod nas je bar općinsko vjeće multinacionalno :D
Ma samo da ovi iz SDA dobiju ebolu ili lasa groznicu i sve će krenuti nabolje :lol:
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#19

Post by Zadig »

dobro, sad znamo iz koga ce pravca smrad dolaziti
:D
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#20

Post by savjest »

nineac wrote:Manje više jesam :D
Međutim nemogu skontat tipove poput tebe koji prepišu nešto, i ovdje istresu taj citat, a radi se o najobičnijoj pljački.
Npr. ima par novinara u zenici koji bi guzice dali SDA i džananoviću. To su oni što prate ko šta jede u dubrovniku ili gdje ko kafu, pardon kahvu popio, pa ond aosvane u avazu.
Mislim, ovaj grad definitivno propada, i garant će nam opet sarajlije biti krive.
Garant su oni džananovića doveli da gradi sportski centar.
Sama pomisao da je to džananović dobio tjera me u red za vizu!
Razgovor sa tobom se svodi na mlacenje prazne slame. Dzananovic je na drugoj temi.

Opet....... bez uvrede.
savjest
Posts: 744
Joined: 19/03/2005 01:26
Contact:

#21

Post by savjest »

nineac wrote:Jebiga ako ništa kod nas je bar općinsko vjeće multinacionalno :D
Ma samo da ovi iz SDA dobiju ebolu ili lasa groznicu i sve će krenuti nabolje :lol:
Ko ti je to slagao da je u Sarajevu jednonacionalno vijece?

Ustvari sve zavisi kako definises pojam nacija. Ustvari sve i jedno gradsko vijece u RBIH je jednonacionalno jer je nacionalnost bosanac. Ako treba vise objasnjenja samo reci.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#22

Post by Prenj »

savjest wrote:
nineac wrote:Manje više jesam :D
Međutim nemogu skontat tipove poput tebe koji prepišu nešto, i ovdje istresu taj citat, a radi se o najobičnijoj pljački.
Npr. ima par novinara u zenici koji bi guzice dali SDA i džananoviću. To su oni što prate ko šta jede u dubrovniku ili gdje ko kafu, pardon kahvu popio, pa ond aosvane u avazu.
Mislim, ovaj grad definitivno propada, i garant će nam opet sarajlije biti krive.
Garant su oni džananovića doveli da gradi sportski centar.
Sama pomisao da je to džananović dobio tjera me u red za vizu!
Razgovor sa tobom se svodi na mlacenje prazne slame. Dzananovic je na drugoj temi.

Opet....... bez uvrede.
Ako mogu sa strane primijetiti, ovdje razgovora nikad nije ni bilo :sad:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#23

Post by nineac »

Baš tako, savjest samo prenosi tuđe riječi. On nemisli!
Znaš dobrop našta mislim za jednonacionalna vijeća, ne rise!
Post Reply