Po vama vasih top 5 sitcoms ili serije koje ste gledali

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#26 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by hrle1976 »

thekupus wrote:malo me zbunjuje naslov, jesmo li trebali napisati top 5 sitcoma ili bilo kojih serija? ja pisao ovo drugo :roll:

Nije bitno, nego sta je tebi top 5 sto je snimljeno po principu sezona
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#27 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by listopad »

johnnykola wrote:Nema do Seinfelda.<3
Smijem li znato sto je toliko fascinantno u toj seriji pa da joj nema premca?
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#28 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by johnnykola »

listopad wrote:
johnnykola wrote:Nema do Seinfelda.<3
Smijem li znato sto je toliko fascinantno u toj seriji pa da joj nema premca?


Tema maturskog rada mi je, zanimljivo, bila upravo Gospođa Bovary. :-D
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#29 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by listopad »

Meni ovo malo lici na izmisljanje "duboke" pozadine humora kakav nudi serija Seinfeld. Mnogi vole cak tvrditi da je Jerry Seinfeld genije koji je zasluzan sa revolucionarnu dekonstrukciju modernog stand-up humora, sto je samo po sebi smjesnije od serije.

Mene ce ova glupost recimo uvijek nasmijati nego pseudo-vicevi Jerry Seinfelda:

Last edited by listopad on 06/04/2017 22:39, edited 1 time in total.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#30 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by Point. »

Seinfeld je odlican al Frasier je stepenica vise.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#31 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by johnnykola »

listopad wrote:Meni ovo malo lici na izmisljanje "duboke" pozadine humora kakav nudi serija Seinfeld. Mnogi vole cak tvrditi da je Jerry Seinfeld genije koji je zasluzan sa revolucionarnu dekonstrukciju modernog stand-up humora, sto je samo po sebi smjesnije od serije.

Mene ce ova glupost recimo uvijek nasmijati nego pseudo-vicevi Jerry Seinfelda:

Uvijek je u top svih serija humorističkih ikad, u mene na samom vrhu. Čovjek
gore dijelom pojasnio zašto je tomu tako. No, tebe pseudo-vicevi nazovi Seinfelda
ne pale, a i sam si od sebe nakav agresivac, nazirem. Ako ništa, a ono bar mikro.
Sve normala, tvoj ukus, tvoj izbor, udaraj dalje, ovo je (još uvijek) fri kantri. :wink:
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#32 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by hrle1976 »

Seinfeld je dno bez dna. Supljak, cisti koji se kaci najvise na neki suhi humor kao da je rijec o Skandinaviji i time prikazuju pricu ne univerzalnu, vec tudju u trecem tudjem tijelu, sto nije nikakav trik vec obicna gluparija i time su potvrdili samo jedno, da ima glupih pun q za malim ekranima.

Serija kao serija ima sve elemente samo sto je Jerry vlastiti ego nametno ispred svega i time show je postao obicno sranje. On je odostalih napravio statiste, nista vise. Uzeo Svedsko-Norveski suhi humor prefarbo ga kao nesto novo u USA i napravio sitcom o samom sebi.
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#33 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by dulekrele »

1. Only Fools and Horses
2. Everybody Loves Raymond
3. The King of Queens
4. The Middle
5. According to Jim
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#34 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by johnnykola »

Čuj od ostalih napravio statiste. :-) :-) :-) :-) :-)
Baš su to sve sami statisti, a 75% scena je samo i jedni njihovo,
tj. Elejnovo, Kramerovo i Džordževo. Šta sve čovjek neće ovdje pročitati.
Artemido draga, ti nam budi na pomoći!
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#35 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by groove »

-king of queens
-scrubs
-two and a half man (dok je charly bio)

ove mogu nonstop gledati :-D
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#36 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by pink floydd »

Ne mogu vjerovati da je tako malo ljudi navelo Prijatelje u svojih top 5 :-)

Allo Allo
Fawlty Towers
Friends
Only Fools and Horses
Friends

Neloše:
Big Bang Theory
Two and a Half Men
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#37 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by Ajatolah_ »

Office jednom spomenut. :sad:

The Office (US)
Friends
It's Always Sunny in Philadelphia
Malcolm in the Middle
Two and a Half Men (samo Charlijev vakat)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#38 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by pirmin »

groove wrote:-king of queens
-scrubs
-two and a half man (dok je charly bio)

ove mogu nonstop gledati :-D
+Malcolm i to je to. 8-)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#39 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by cyprus »

Ajatolah_ wrote:It's Always Sunny in Philadelphia
E ovo je baš grozomorno... Nikad duže od 10 minuta nisam izdržao :mrgreen:
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#40 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by Proposition Joe »

Samo da se pridruzim ljubiteljima Seinfelda... Seinfeld pa onda 10 mjesta praznih, ma nije ostale potrebno niti spominjati. Milion zivotnih situacija se desilo i desava koje su oni na komican nacin obradili i koji ukazuju na bizarnosti odredjenih pravila, normi, shvatanja u drustvu, te ih svaki put spomenem kad mi se to desi...

Genijalni...

Od ostalih sitcoma, vrijedni su za spomenuti Mucke, Malcolm in the middle...
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2535
Joined: 16/06/2014 20:33

#41 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by Dosadno mii »

cyprus wrote:
Ajatolah_ wrote:It's Always Sunny in Philadelphia
E ovo je baš grozomorno... Nikad duže od 10 minuta nisam izdržao :mrgreen:
Uzas.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#42 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by Point. »

hrle1976 wrote:Seinfeld je dno bez dna. Supljak, cisti koji se kaci najvise na neki suhi humor kao da je rijec o Skandinaviji i time prikazuju pricu ne univerzalnu, vec tudju u trecem tudjem tijelu, sto nije nikakav trik vec obicna gluparija i time su potvrdili samo jedno, da ima glupih pun q za malim ekranima.

Serija kao serija ima sve elemente samo sto je Jerry vlastiti ego nametno ispred svega i time show je postao obicno sranje. On je odostalih napravio statiste, nista vise. Uzeo Svedsko-Norveski suhi humor prefarbo ga kao nesto novo u USA i napravio sitcom o samom sebi.
Jedan od najglupljih postova zadnjih par godina. Bez premca.
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#43 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by ferratilis »

1. Only Fools and Horses
2. Monty Python's Flying Circus
3. Fawlty Towers
4. Blackadder
5. The IT Crowd
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#44 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by listopad »

johnnykola wrote:Uvijek je u top svih serija humorističkih ikad, u mene na samom vrhu. Čovjek
gore dijelom pojasnio zašto je tomu tako. No, tebe pseudo-vicevi nazovi Seinfelda
ne pale, a i sam si od sebe nakav agresivac, nazirem. Ako ništa, a ono bar mikro.
Sve normala, tvoj ukus, tvoj izbor, udaraj dalje, ovo je (još uvijek) fri kantri. :wink:
Pa vidis, najsmjesniji aspekt tog fenomena zvani Seinfeld mozda i jeste sto su uspjeli ubijediti svijet (ili ipak samo Amerikance) da se radi o kvalitetnom humoru. No prije ce biti da je PR industrija odradila svoje, prodavajuci Seinfeld kao nekakvu cool New York stvar za generaciju 90ih. Nekada davno sam pogledao nekoliko epizoda, pokusavajuci shvatiti popularnost te serije (iako ovdje u Europi nije bila narocito popularna), dok mi nije postalo jasno o cemu se radi: o nicemu. I onaj Kramer mora biti jedan od najnesmjesnijih karaktera u povijesti televizije. Nije ni cudo da su svi nakon Seinfelda nestali sa ekrana ili zavrsili u nekakvim trash produkcijama. I nisam ja agresivan nego me jednostavno interesuje sto je tebi licno smijesno u toj seriji. Umjesto odgovora mi nudis tudje misljenje, ali nema veze. 95% ljubitelja Seinfelda nemaju pojma sto im se serija dopada.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by johnnykola »

Čuj nemam pojma zašto mi se dopada. Dobar si. Da ti nije možda pala na pamet varijansa da dijelim mišljenje
s onim što je čovjek naveo u videu pa sam za to isti postavio da ti slikovito opiše zašto mi je ta serija beton.

Možda to. Da. Ti. Slučajno. Nije. Palo. Na. Pamet?


Znaš ono u naske problemi jesi Mošnjak, Srpin, Krvat, Trinidadski Tobagoanac pa hoće li te stoga suprotni spol? E, neće Džordža žemska jer nije litvanijski pravoslavac kao ona, pa on to sad objašnjava svojoj ekipi i dovija se kako šta. Šokovi, a realna situacija netrpeljivosti nacionalne i verske. Onda, obrada kompleksa, najčešće u Džordža za kojeg nakav "znalac" gore napisa da je bio statist u seriji i osta živ. Ćelavost, sužavanje kao mošnji u kupanja i mala piša kao zbog toga poslije, ne završi faks pa se mora dokazivati u borbi s kitom kad slaže da je marin biolodžist. Šokovi! Prikaz dijabolik ljudskih odnosa muškaraca i žena kroz one Ilejn i Sajnfelda s drugim žemskinjama dijabolik i ljudima.:ppp Prikaz također dijabolik prijateljskih odnosa. Kramer te uči da budeš lud i svoj u svijetu mrzitelja svega i svačega, da nosiš smiješak povazdan i ne obazireš se na pakaše kakav si očito i ti, deseti mjesece. :D Onda u stvarnom životu takve doživiš pa ti bude puno lakše jer ti Sajnfeld da njihovu vrhunsku brajt stranu. Opravdaš sve silne pakaše iz svog života i oprostiš im dijelom njihove postupke jer si slične vidio u Sajnfilda i ekipe. Bude ti lakše jer skontaš da je život jedan i nema baš puno vremena za povazdan hejtanje, kontriranje i nerviranje, kano što ti to radiš, oktobre, očito.

Sejnfeld je oduvijek bio stand up komičar pa je to pretpostavljam nastavio raditi po kraju snimanja.
Snimao je i Comedians in cars.
Eleine radi kažu kvalitetnu Veep seriju.
Kotvorac Seinfelda Larry David je poslije istog razorio s Curb your enthusiasm.
Šokovi o društvenim normama i njihovom kršenju od strane Lerija su se nastavili snimati
isto ako ne i bolje nego u Seinfeldu.

No, listopad se sad opet bude vratio i sad već u studenom mi bude najvjerojatnije ciljano nastavio kakati u usta i pored svega gore napisanog. Hajde, kreni, jedva čekam da mi staviš pimpek na glavu. :mrgreen:

User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#46 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by Point. »

listopad wrote:
johnnykola wrote:Uvijek je u top svih serija humorističkih ikad, u mene na samom vrhu. Čovjek
gore dijelom pojasnio zašto je tomu tako. No, tebe pseudo-vicevi nazovi Seinfelda
ne pale, a i sam si od sebe nakav agresivac, nazirem. Ako ništa, a ono bar mikro.
Sve normala, tvoj ukus, tvoj izbor, udaraj dalje, ovo je (još uvijek) fri kantri. :wink:
Pa vidis, najsmjesniji aspekt tog fenomena zvani Seinfeld mozda i jeste sto su uspjeli ubijediti svijet (ili ipak samo Amerikance) da se radi o kvalitetnom humoru. No prije ce biti da je PR industrija odradila svoje, prodavajuci Seinfeld kao nekakvu cool New York stvar za generaciju 90ih. Nekada davno sam pogledao nekoliko epizoda, pokusavajuci shvatiti popularnost te serije (iako ovdje u Europi nije bila narocito popularna), dok mi nije postalo jasno o cemu se radi: o nicemu. I onaj Kramer mora biti jedan od najnesmjesnijih karaktera u povijesti televizije. Nije ni cudo da su svi nakon Seinfelda nestali sa ekrana ili zavrsili u nekakvim trash produkcijama. I nisam ja agresivan nego me jednostavno interesuje sto je tebi licno smijesno u toj seriji. Umjesto odgovora mi nudis tudje misljenje, ali nema veze. 95% ljubitelja Seinfelda nemaju pojma sto im se serija dopada.
Naravno, milioni i milioni ljudi su glupi i nemaju pojma jedino ti i ovaj gore Zviz ste u pravu i prosvjetljeni po pitanju Seinfelda. Eto ti pogledo nekoliko epizoda i odmah znas u cemu je fol.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#47 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by hrle1976 »

Point. wrote:
hrle1976 wrote:Seinfeld je dno bez dna. Supljak, cisti koji se kaci najvise na neki suhi humor kao da je rijec o Skandinaviji i time prikazuju pricu ne univerzalnu, vec tudju u trecem tudjem tijelu, sto nije nikakav trik vec obicna gluparija i time su potvrdili samo jedno, da ima glupih pun q za malim ekranima.

Serija kao serija ima sve elemente samo sto je Jerry vlastiti ego nametno ispred svega i time show je postao obicno sranje. On je odostalih napravio statiste, nista vise. Uzeo Svedsko-Norveski suhi humor prefarbo ga kao nesto novo u USA i napravio sitcom o samom sebi.
Jedan od najglupljih postova zadnjih par godina. Bez premca.
Ako sam pocetak serije nista tebi ne govori onda se pitam po cemu temeljis ili razlikujes jedno od drugog.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#48 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by hrle1976 »

listopad wrote:
johnnykola wrote:Uvijek je u top svih serija humorističkih ikad, u mene na samom vrhu. Čovjek
gore dijelom pojasnio zašto je tomu tako. No, tebe pseudo-vicevi nazovi Seinfelda
ne pale, a i sam si od sebe nakav agresivac, nazirem. Ako ništa, a ono bar mikro.
Sve normala, tvoj ukus, tvoj izbor, udaraj dalje, ovo je (još uvijek) fri kantri. :wink:
Pa vidis, najsmjesniji aspekt tog fenomena zvani Seinfeld mozda i jeste sto su uspjeli ubijediti svijet (ili ipak samo Amerikance) da se radi o kvalitetnom humoru. No prije ce biti da je PR industrija odradila svoje, prodavajuci Seinfeld kao nekakvu cool New York stvar za generaciju 90ih. Nekada davno sam pogledao nekoliko epizoda, pokusavajuci shvatiti popularnost te serije (iako ovdje u Europi nije bila narocito popularna), dok mi nije postalo jasno o cemu se radi: o nicemu. I onaj Kramer mora biti jedan od najnesmjesnijih karaktera u povijesti televizije. Nije ni cudo da su svi nakon Seinfelda nestali sa ekrana ili zavrsili u nekakvim trash produkcijama. I nisam ja agresivan nego me jednostavno interesuje sto je tebi licno smijesno u toj seriji. Umjesto odgovora mi nudis tudje misljenje, ali nema veze. 95% ljubitelja Seinfelda nemaju pojma sto im se serija dopada.
Seinfeld je bio zadnji pokusaj brice da od guzice napravi lice. Cetava serija je jedan veliki ego glavnog protagoniste koji nije humoristican, bar meni. Naravno treba tu jos glumaca da popuni ekran, te da imaju neki smisao zato sam rekao "statisti" su bili. Kad mu je show u Australiji bio smanjen na neke znj tv termine jer gledanost je bila na dnu, onda je otisao tamo i rekao kako to nije serija za Australiju, jer ljudi u drzavi ne razumiju humor. Koji kreten. Citava serija je blago receno nista drugo nego obicna samo ispod prosjeka. Nije ni u USA bila nikada popularna, cak re-pustanje Cheers tokom 90ih je imalo vise gledalaca.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#49 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by pustopoljina »

hrle1976 wrote:1 Cheers
2 Twin Peaks
3 X-Files
4 Party of Five
5 70's Show
zar je twin peaks sitcom?
x-files?

-mucke
-crna guja joj ovo je #1
-prijatelji
-princ sa bel aira
-i od novijih, nesto mi je two broke klix prirasla screen.

bile bi tu i the big bang theory da se u medjuvremenu zavrsila :-) how I mer your mother je isto predugo se vukla, a i nije mi nikad bila medju najboljim.


edit: malkom u sredini je isto medju top stjznm
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#50 Re: Po vama vasih top 5 sitcoms / serija koje ste gledali

Post by hrle1976 »

pustopoljina wrote:
hrle1976 wrote:1 Cheers
2 Twin Peaks
3 X-Files
4 Party of Five
5 70's Show
zar je twin peaks sitcom?
x-files?

-mucke
-crna guja joj ovo je #1
-prijatelji
-princ sa bel aira
-i od novijih, nesto mi je two broke klix prirasla screen.

bile bi tu i the big bang theory da se u medjuvremenu zavrsila :-) how I mer your mother je isto predugo se vukla, a i nije mi nikad bila medju najboljim.


edit: malkom u sredini je isto medju top stjznm[/quote]

Sitcom i serije, ne samo sitcom, sto je vecina otisla na sitcoms sta ja tu mogu.
Post Reply