Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#327 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Thorgerson »

Ja imam problem s tim sto je Semir u SDA, to me odbija da mu dam glas. Mada cu razmisliti jos.

Ali, ko god zivi na podrucju opstine Novi Grad morao je vidjeti napredak, je li za to zasluzan Efendic, Bog, Allah, slucajnost ne znam. Ja samo govorim o cinjenicama sta je on uradio u odnosu na Damira Hadzica koji nije uradio apsolutno nista. Ustvari jeste. Rasprodo ono malo javnih povrsina u poslovne prostore. I ok neka je to uradio, radi to i Efendic jednim dijelom. Ali opet da i obicnim gradjanima nesto.

I onaj gore spominje park na postojecim resursima, pa sto ga eto onda ne napravise prije 5 godina jbt. Kaze ofarbali trotoar u crveno. Pa ok, zasto to ne uradi SDP prije 5 godina? Bilo je i tada farbe. :-)

Dakle, ne mozete covjeku oduzimati neke stvari koje jeste uradio. To je cinjenica. Uradjene su dok je on na celu opstine.

Sto se tice dogadjaja npr sa igralistem i pogibijom djecaka, te ovog sranja sa vodom u Buca Potoku - sve sto se desilo poslije je nestrucnost Semirovog PR ili koga vec savjetuje. Nekako sad kontam, da on uopste ni nema savjetnika, jer ne znam tako je naivno i glupo izletio u ovim situacijama da je to smijesno. U ovim situacijama izlazis i govoris kriv sam. I onda rjesavas situaciju.

Ali opet taj isti podvoznjak plavi vec ihi godina. Ugradjena pumpa, dakle bice rijeseno. Mislim, ipak je nesto uradjeno po tom pitanju. Covjek se aktivirao eto i cim je opet poplavila.

Kazem, moze se srat po svemu, ali u odnosu na druge nacelnike u gradu, u odnosu na prijasnjeg nacelnika ovaj je zlatan. Samo eto, ja imam problem s tim sto je doticni u stranci za koju nisam nikad glasao.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#328 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by VjecitiStudent »

Thorgerson wrote:
Ali opet taj isti podvoznjak plavi vec ihi godina. Ugradjena pumpa, dakle bice rijeseno. Mislim, ipak je nesto uradjeno po tom pitanju. Covjek se aktivirao eto i cim je opet poplavila.
Zar nije sam Efendic na kraju priznao, kad su ga poceli provaljivati po FB zbog zadnje poplave, da je to bio projekat kantonalne direkcije za ceste?
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#329 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by cyprus »

Thorgerson wrote:Ja imam problem s tim sto je Semir u SDA, to me odbija da mu dam glas. Mada cu razmisliti jos.

Ali, ko god zivi na podrucju opstine Novi Grad morao je vidjeti napredak, je li za to zasluzan Efendic, Bog, Allah, slucajnost ne znam. Ja samo govorim o cinjenicama sta je on uradio u odnosu na Damira Hadzica koji nije uradio apsolutno nista. Ustvari jeste. Rasprodo ono malo javnih povrsina u poslovne prostore. I ok neka je to uradio, radi to i Efendic jednim dijelom. Ali opet da i obicnim gradjanima nesto.

I onaj gore spominje park na postojecim resursima, pa sto ga eto onda ne napravise prije 5 godina jbt. Kaze ofarbali trotoar u crveno. Pa ok, zasto to ne uradi SDP prije 5 godina? Bilo je i tada farbe. :-)

Dakle, ne mozete covjeku oduzimati neke stvari koje jeste uradio. To je cinjenica. Uradjene su dok je on na celu opstine.

Sto se tice dogadjaja npr sa igralistem i pogibijom djecaka, te ovog sranja sa vodom u Buca Potoku - sve sto se desilo poslije je nestrucnost Semirovog PR ili koga vec savjetuje. Nekako sad kontam, da on uopste ni nema savjetnika, jer ne znam tako je naivno i glupo izletio u ovim situacijama da je to smijesno. U ovim situacijama izlazis i govoris kriv sam. I onda rjesavas situaciju.

Ali opet taj isti podvoznjak plavi vec ihi godina. Ugradjena pumpa, dakle bice rijeseno. Mislim, ipak je nesto uradjeno po tom pitanju. Covjek se aktivirao eto i cim je opet poplavila.

Kazem, moze se srat po svemu, ali u odnosu na druge nacelnike u gradu, u odnosu na prijasnjeg nacelnika ovaj je zlatan. Samo eto, ja imam problem s tim sto je doticni u stranci za koju nisam nikad glasao.
Nije mi neki naročiti cilj da branim Damira Hadžića, ima on svojih aferima, ali ne možeš reći ni ovo gore podebljano... Znaš li na šta je opština Novi Grad ličila poslije rata, ili eto te 2000. godine kada je došao na vlast, a kakva je bila prije četiri godine... Nije baš isto, i nije da je Hadžić tek tako bezveze dobio onolike mandate... Istina kako su mu pred kraj njegovog načelnikovanja porasle ambicije za više nivoe vlasti, tako se moglo primijetiti da sve manje pažnje posvećuje opštini... Međutim, u okviru budžeta koji je imao i polazne situacije koju je zatekao, ja uopšte ne bih rekao da je uradio manje nego Efendić, a pogotovo ne da nije ništa uradio...

Olimpijski bazen, Stadion Otoka, Dvorana Mojmilo, Dvorana na Dobrinji, Gimnazija na Dobrinji, unaprijeđene saobraćajne komunikacije, zatvorena pijaca na Otoci, Park šuma Mojmilo, sređene brojne škole, dom zdravlja Saraj Polje, uređeni brojni parkovi i igrališta, označena biciklistička staza je bila i ranije, samo nije bila ovako fensi ofarbana, sanacija krovova i stambenih objekata generalno, stipendije za učenike i studente... Ovo je onako što mi pada na um na prvu da se izgradilo, popravilo ili poboljšalo za vrijeme Hadžića... Može biti da sam negdje i pogriješio, može biti da za nešto od ovoga i nije direktno zaslužan Hadžić, ali i Efendić pripisuje zasluge za sve i što jest i što nije njegovo djelo...

Ono za šta se Efendiću treba dati priznanje jeste povećanje budžeta... Nisam baš upućen kako je to uspio, čini mi se da je to djelomično i zbog novog načina raspodjele sredstava sa viših nivoa... Treba napomenuti i da je Efendić kompatibilan sa višim nivoima vlasti (dolaze iz iste stranke), a i u opštinskom vijeću gotovo da nema opozicije... Hadžić je međutim na višim nivoima imao uglavnom SDA, a i u opštinskom vijeću konstantno antiprotivno djelovanje SDA vijećnika... Dakle, nisu im baš isti uslovi djelovanja, pa nije baš korektno reći kako ovaj pravi čuda, a onaj nije uradio ništa...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#330 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by KatarinaKosaca »

Zar zenba nije Grad otvorio? Sjecam se da ga je Semiha otvarala, a esdepe pjenio :roll:
Last edited by KatarinaKosaca on 22/09/2016 09:59, edited 1 time in total.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#331 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Thorgerson »

VjecitiStudent wrote:
Thorgerson wrote:
Ali opet taj isti podvoznjak plavi vec ihi godina. Ugradjena pumpa, dakle bice rijeseno. Mislim, ipak je nesto uradjeno po tom pitanju. Covjek se aktivirao eto i cim je opet poplavila.
Zar nije sam Efendic na kraju priznao, kad su ga poceli provaljivati po FB zbog zadnje poplave, da je to bio projekat kantonalne direkcije za ceste?
Pa vecina projekata, narocito cestovnih i jesu u nadleznosti kantona. Opstina tu sudjeluje sa nekim manjim iznosom love, a jedini posao opstine je da valjda sredi administrativne probleme, imovinske odnose i da to prodje bez problema.

I naravno da gura te projekte.

Imas eto projekat biciklisticke staze koju finansira grad, pa je stala u Novom Sarajevu jer ovi jos nisu skontali kuda bi htjeli da ta staza ide. Jedino mislim da je ovaj krak staze za Dobrinju finansiran od opstine.

Znam, Efendic je skonto foru kitit se perjem, zato i kazem da mu je savjetnik ili ko vec glup, mora se nekad preuzet odgovornost za nesto, pa makar i da nije pod tvojom ingerencijom. Ako vec uzimas i zasluge.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#332 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by cyprus »

KatarinaKosaca wrote:Zar zenba nihe Grad otvorio? Sjecam se da ga je Semiha otvarala, a esdepe pjenio :roll:
Kažem, ne ulazim u to ko je najviše zaslužan za otvaranje ili pravljenje nečega (i Efendić se slika pored svega što nikne na teritoriji opštine, makar ne imao nikakve zasluge)... Samo sam naveo šta mi se čini da nije bilo na početku, a jeste na kraju Hadžićevog načelnikovanja...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#333 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by VjecitiStudent »

cyprus wrote:
Ono za šta se Efendiću treba dati priznanje jeste povećanje budžeta... Nisam baš upućen kako je to uspio, čini mi se da je to djelomično i zbog novog načina raspodjele sredstava sa viših nivoa...
To je isključiva posljedica novog načina raspodjele, prije su dobivali novac od indirektnih poreza preko kantona, sada NG to dobiva direktno, po formuli čiji je bitni dio broj stanovnika. NG je najbrojnija općina u FBiH.

Naravno, Efendić se hvališe kako je i to njegova zasluga, kao i što svaki dan sunce sija itd.
Cohers
Posts: 470
Joined: 15/01/2013 21:46

#334 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by Cohers »

Image

Pošto OHR & EUSR i njihova bh-kopilad neće ućiniti ništa da spriječe bosnocid:

Masovno izađimo na izbore, vlastitim potpisom označimo izborni listić i na njemu napišimo: “Glasam za Valentina Inzka i Lars-Gunnar Wigemarka.” Neka OUN-a i EU-a znaju da znamo ko je lider u ubijanju Bosne i Hercegovine, tj. u BOSNOCIDU. A tzv. domaći lideri su samo njihova politička – kvislinško-kriminalna! – kopilad.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#335 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by KatarinaKosaca »

cyprus wrote:
KatarinaKosaca wrote:Zar zenba nihe Grad otvorio? Sjecam se da ga je Semiha otvarala, a esdepe pjenio :roll:
Kažem, ne ulazim u to ko je najviše zaslužan za otvaranje ili pravljenje nečega (i Efendić se slika pored svega što nikne na teritoriji opštine, makar ne imao nikakve zasluge)... Samo sam naveo šta mi se čini da nije bilo na početku, a jeste na kraju Hadžićevog načelnikovanja...
ok razumijem te, ali ako tako gledamo onda imamo privilegirane i one manje privilegirane nacelnike po opcini
NG je puno izgradjen, za moj ukus previse na primjer na Alipasinom gdje nema vise prostora ni pogleda, sve je «tunelisano», dok Stari Grad ne moze ni garazu napraviti jer, jednostavno nema mjesta na Toki Dzeki ili Hridu...
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#336 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by l33t »

Cohers wrote:Image

Pošto OHR & EUSR i njihova bh-kopilad neće ućiniti ništa da spriječe bosnocid:

Masovno izađimo na izbore, vlastitim potpisom označimo izborni listić i na njemu napišimo: “Glasam za Valentina Inzka i Lars-Gunnar Wigemarka.” Neka OUN-a i EU-a znaju da znamo ko je lider u ubijanju Bosne i Hercegovine, tj. u BOSNOCIDU. A tzv. domaći lideri su samo njihova politička – kvislinško-kriminalna! – kopilad.
ma bravo ponisti listic na najgluplji nacin, ali nemoj nagovarati ostale
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#337 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by mario001 »

Efendic moze na centru Safet Zajko dobiti izbore, vidim da on to uopste ne forsira kao neku bitnu temu, sinoc ga nije ni spomenuo, nije spomenuo pocetak gradnja otvorenih bazena na Dobrinji, pocetak gradnja 9 transverzale, zavrsetak 11 tranverzale, otkup zemlje za nastavak granje autoputa, kruzni tokovi u Buca Potoki, na kvadrantu itd itd...
To je vise nego svi nacelnici u KS zajedno
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#338 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by KatarinaKosaca »

mario001 wrote:Efendic moze na centru Safet Zajko dobiti izbore, vidim da on to uopste ne forsira kao neku bitnu temu, sinoc ga nije ni spomenuo, nije spomenuo pocetak gradnja otvorenih bazena na Dobrinji, pocetak gradnja 9 transverzale, zavrsetak 11 tranverzale, otkup zemlje za nastavak granje autoputa, kruzni tokovi u Buca Potoki, na kvadrantu itd itd...
To je vise nego svi nacelnici u KS zajedno
Da, bas Hadzibajric moze gradit transverzale i autoputeve. Na Hosinom ili Sedreniku? :-) :-) Od Efendica su gore dvije grupe. Njegovi botovi i njegovi protukandidati. Sem Kovacevica.
The BEN10
Posts: 7567
Joined: 19/09/2011 09:03

#339 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by The BEN10 »

VjecitiStudent wrote:
cyprus wrote:
Ono za šta se Efendiću treba dati priznanje jeste povećanje budžeta... Nisam baš upućen kako je to uspio, čini mi se da je to djelomično i zbog novog načina raspodjele sredstava sa viših nivoa...
To je isključiva posljedica novog načina raspodjele, prije su dobivali novac od indirektnih poreza preko kantona, sada NG to dobiva direktno, po formuli čiji je bitni dio broj stanovnika. NG je najbrojnija općina u FBiH.

Naravno, Efendić se hvališe kako je i to njegova zasluga, kao i što svaki dan sunce sija itd.
Mislim da je do povećanja budžeta došlo i zbog povećanog doprinosa renti za izgradnju.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#340 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by cyprus »

KatarinaKosaca wrote:
mario001 wrote:Efendic moze na centru Safet Zajko dobiti izbore, vidim da on to uopste ne forsira kao neku bitnu temu, sinoc ga nije ni spomenuo, nije spomenuo pocetak gradnja otvorenih bazena na Dobrinji, pocetak gradnja 9 transverzale, zavrsetak 11 tranverzale, otkup zemlje za nastavak granje autoputa, kruzni tokovi u Buca Potoki, na kvadrantu itd itd...
To je vise nego svi nacelnici u KS zajedno
Da, bas Hadzibajric moze gradit transverzale i autoputeve. Na Hosinom ili Sedreniku? :-) :-) Od Efendica su gore dvije grupe. Njegovi botovi i njegovi protukandidati. Sem Kovacevica.
I mog profe...

Image

:thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#341 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by VjecitiStudent »

The BEN10 wrote:
VjecitiStudent wrote:
cyprus wrote:
Ono za šta se Efendiću treba dati priznanje jeste povećanje budžeta... Nisam baš upućen kako je to uspio, čini mi se da je to djelomično i zbog novog načina raspodjele sredstava sa viših nivoa...
To je isključiva posljedica novog načina raspodjele, prije su dobivali novac od indirektnih poreza preko kantona, sada NG to dobiva direktno, po formuli čiji je bitni dio broj stanovnika. NG je najbrojnija općina u FBiH.

Naravno, Efendić se hvališe kako je i to njegova zasluga, kao i što svaki dan sunce sija itd.
Mislim da je do povećanja budžeta došlo i zbog povećanog doprinosa renti za izgradnju.
Sve u skladu sa reklamom SDP-a za prošle izbore "pretvaramo zelene površine u beton"

Ista je to bagra, crvena ili zelena
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#342 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by mario001 »

cyprus wrote:
KatarinaKosaca wrote:
mario001 wrote:Efendic moze na centru Safet Zajko dobiti izbore, vidim da on to uopste ne forsira kao neku bitnu temu, sinoc ga nije ni spomenuo, nije spomenuo pocetak gradnja otvorenih bazena na Dobrinji, pocetak gradnja 9 transverzale, zavrsetak 11 tranverzale, otkup zemlje za nastavak granje autoputa, kruzni tokovi u Buca Potoki, na kvadrantu itd itd...
To je vise nego svi nacelnici u KS zajedno
Da, bas Hadzibajric moze gradit transverzale i autoputeve. Na Hosinom ili Sedreniku? :-) :-) Od Efendica su gore dvije grupe. Njegovi botovi i njegovi protukandidati. Sem Kovacevica.
I mog profe...

Image

:thumbup:

Profa kandidat???
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#343 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by mario001 »

KatarinaKosaca wrote:
mario001 wrote:Efendic moze na centru Safet Zajko dobiti izbore, vidim da on to uopste ne forsira kao neku bitnu temu, sinoc ga nije ni spomenuo, nije spomenuo pocetak gradnja otvorenih bazena na Dobrinji, pocetak gradnja 9 transverzale, zavrsetak 11 tranverzale, otkup zemlje za nastavak granje autoputa, kruzni tokovi u Buca Potoki, na kvadrantu itd itd...
To je vise nego svi nacelnici u KS zajedno
Da, bas Hadzibajric moze gradit transverzale i autoputeve. Na Hosinom ili Sedreniku? :-) :-) Od Efendica su gore dvije grupe. Njegovi botovi i njegovi protukandidati. Sem Kovacevica.
Ali je mogao napraviti barem jedan parking za 8 godina, jesu li mogli ostali uraditi nesto???
Kovacevic je Alispahicev kandidat, Alispahic jos uvijek ima utjecaja u SDA
Last edited by mario001 on 22/09/2016 11:02, edited 2 times in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14616
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#344 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by DaysleepeR »

Pričam sa kolegom sa posla koji je u NG SDA, lik mi otvoreno priznao da je Otvoreni Bazen, tj. početak radova predizborna predstava. A i bageri stoje, ništa se tamo ne radi. Samo izgleda kao da se počelo.
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#345 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by mario001 »

The BEN10 wrote:
VjecitiStudent wrote:
cyprus wrote:
Ono za šta se Efendiću treba dati priznanje jeste povećanje budžeta... Nisam baš upućen kako je to uspio, čini mi se da je to djelomično i zbog novog načina raspodjele sredstava sa viših nivoa...
To je isključiva posljedica novog načina raspodjele, prije su dobivali novac od indirektnih poreza preko kantona, sada NG to dobiva direktno, po formuli čiji je bitni dio broj stanovnika. NG je najbrojnija općina u FBiH.

Naravno, Efendić se hvališe kako je i to njegova zasluga, kao i što svaki dan sunce sija itd.
Mislim da je do povećanja budžeta došlo i zbog povećanog doprinosa renti za izgradnju.
Samo 500.000 je povecao prihode od izdavanja opcinskih prostora, sinoc je to spominjao
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#346 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by KatarinaKosaca »

mario001 wrote:
KatarinaKosaca wrote:
mario001 wrote:Efendic moze na centru Safet Zajko dobiti izbore, vidim da on to uopste ne forsira kao neku bitnu temu, sinoc ga nije ni spomenuo, nije spomenuo pocetak gradnja otvorenih bazena na Dobrinji, pocetak gradnja 9 transverzale, zavrsetak 11 tranverzale, otkup zemlje za nastavak granje autoputa, kruzni tokovi u Buca Potoki, na kvadrantu itd itd...
To je vise nego svi nacelnici u KS zajedno
Da, bas Hadzibajric moze gradit transverzale i autoputeve. Na Hosinom ili Sedreniku? :-) :-) Od Efendica su gore dvije grupe. Njegovi botovi i njegovi protukandidati. Sem Kovacevica.
Ali je mogao napraviti barem jedan parking za 8 godina, jesu li mogli ostali uraditi nesto???
Kovacevic je Alispahicev kandidat, Alispahic jos uvijek ima utjecaja u SDA
uradio je puno hadzibajric. Naravno, nemam namjeru sad mu praviti kampanju i to nabrajati, ali provjerljivo sasvim
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#347 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by mario001 »

DaysleepeR wrote:Pričam sa kolegom sa posla koji je u NG SDA, lik mi otvoreno priznao da je Otvoreni Bazen, tj. početak radova predizborna predstava. A i bageri stoje, ništa se tamo ne radi. Samo izgleda kao da se počelo.
Image
Image
Image
Nakon što je okončana procedura javne nabavke i izbora izvođača radova, prošle sedmice započeli su radovi na izgradnji Sportsko rekreativnog centra Dobrinja sa otvorenim bazenima.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14616
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#348 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by DaysleepeR »

joj haveru prolazim svako jutro i popodne tuda na posao i s posla. to sve stoji kako stoji. predizborna foluška. mojne ba... :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#349 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by cyprus »

mario001 wrote:Profa kandidat???
http://nap.ba/new/vijest.php?id=29011
Vedran Zubić: Jedini kandidat za načelnika kojeg TV SA nije pozvala u debatu

Kandidat za načelnika općine Novi Grad Vedran Zubić (SDF) predstavio je svoj program djelovanja ukoliko bude izabran za općinskog načelnika, piše bh. novinska agencija Patria.

- Osnova programa su javni radovi i razvoj realnog sektora koji treba da proizvodi novu vrijednost. Trošenje budžeta za estetske zahvate će biti smanjena. Sredstva će se ulagati u dualno obrazovanje i demografsku obnovu. Posebnu stavku programa čini zaštita od prirodnih nepogoda, erozije, klizišta i poplava - kazao je Zubić.

Također, Zubić je dodao da bi na području novogradske općine trebalo otvoriti manufakturnu i poljoprivrednu proizvodnju kao baze porodičnih biznisa.

Zubić je svoje predstavljanje završio riječima: Nije vrijeme smijeha, vrijeme je rada.

Također, istaknuto je da je Zubić jedini kandidat koji nije pozivan u TV debate Televizije Sarajevo te mu je dato objašnjenje da je u pitanju "greška".

Zubić je rođen u Sarajevu 1975. godine. Inženjer je geodezije i profesor geografije u Gimnaziji Dobrinja. Oženjen je i otac jednog djeteta.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#350 Re: Po Vama treba li Semir Efendić načelnik općine Novi Grad Sarajevo da obnovi mandat

Post by KatarinaKosaca »

Moraju mi ponuditi termin ili ih RAK mora kazniti. Javni emiteri svima moraju dati istu minutazu, tajming se izvlaci srecom, ali RAK trazi izvjesce
Locked