Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Dizelpower
Posts: 7
Joined: 08/01/2014 11:27

#1 Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by Dizelpower »

Pozdravljam,

Dakle, koliko kontam, radi se o novoj firmi koja se bavi ugradnjom plina u vozila. Kazem novoj jer nista o njima, osim njihove stranice, nisam nasao na netu.
Zanima me ima li ko da je ugradjivao kod njih i jeli se pokajao? Vrse ugradnju Zenit plina o kojem nema skoro nista na netu pa su pozeljna iskustva oko tog Zenit plina.
Plin bi isao u e60 530i 231KS.

http://www.pcs.ba/

I
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#2 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by lavic »

Koliko ti trosi taj 3.0, pa hoces plin, ili sto si ga kupio ako ti ne moze biti da ga vozas.
Zasto ga ne zamjenis za sta manje ili jeftinije a dizel?

Ova sva pitanja su sve bez ikakve zle namjere i bez uvrede.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by mali_milojica »

Ljudi stavljaju plin na benzince koji trose 8 lit,zasto ne bi on stavio na nekog koji trosi 15.
Jednostavno covjek hoce da se vozi jeftinije. Znaci ako vozi BMW moze pare bacati kroz prozor.
Svako zna sta je za njega najbolhe,ne znam otkud potreba da se zaviruje u tudji novcanik.
Sutra da kupim 1.6 benz gledao bi da mu ugradim plin,a kamoli 3.0 ili bi ga sa vec ugradjenom instalacijom.
Dizelpower
Posts: 7
Joined: 08/01/2014 11:27

#4 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by Dizelpower »

lavic wrote:Koliko ti trosi taj 3.0, pa hoces plin, ili sto si ga kupio ako ti ne moze biti da ga vozas.
Zasto ga ne zamjenis za sta manje ili jeftinije a dizel?

Ova sva pitanja su sve bez ikakve zle namjere i bez uvrede.
Zamolio bih tebe i sve ostale koji namjeravaju dati odgovor tog tipa, da ga ne daju jer takvo pitanje nisam ni postavio.
Odgovor je takodjer bez zle namjere i bez uvrede.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#5 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by O'zone »

Koliko kratkim surfanjem uspjedoh pronaći Zenit je Italijanska firma njihovi setovi se prodaju i u UK

http://www.lpgshop.co.uk/4cyl-ecu-ag-ce ... t-pro-obd/

Nešto o sistemu doduše na rumunskom jeziku

http://monteazagpl.wordpress.com/2013/1 ... etto-2013/

Koliko vidim i razumijem riječ je samo o ECU sistemu a ostatak instalacije je Tomasetto (ili mi se čini)

Drugi sistem koji im je u ponudi je AutoGaz Centrum Poljska

http://www.agcentrum.pl/

Mislim da ćeš slabo dobiti info od korisnika jer mislim da ih nema puno sa ovim LPG systemom.
proud
Posts: 45
Joined: 21/04/2010 13:23

#6 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by proud »

A što ne probaš neku provjerenu varijantu tipa Darkom u Lukavici, imaš onda onog Ćiru kako li ga već zovu (gdje je prije bio Radić) ili negdje drugo, gdje je već uhodano?
Hoću reći, nemoj bit zamorac na kojem će neko praksu i iskustva prva sticati. Ti plaćaš, ti biraš.
Dizelpower
Posts: 7
Joined: 08/01/2014 11:27

#7 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by Dizelpower »

O'zone wrote:Koliko kratkim surfanjem uspjedoh pronaći Zenit je Italijanska firma njihovi setovi se prodaju i u UK

http://www.lpgshop.co.uk/4cyl-ecu-ag-ce ... t-pro-obd/

Nešto o sistemu doduše na rumunskom jeziku

http://monteazagpl.wordpress.com/2013/1 ... etto-2013/

Koliko vidim i razumijem riječ je samo o ECU sistemu a ostatak instalacije je Tomasetto (ili mi se čini)

Drugi sistem koji im je u ponudi je AutoGaz Centrum Poljska

http://www.agcentrum.pl/

Mislim da ćeš slabo dobiti info od korisnika jer mislim da ih nema puno sa ovim LPG systemom.
hvala druze na linkovima. Manje/vise o tom zenitu se nesto moze iskopati ali o ovom PSC- ni traga ni glasa. A cim je tako znaci da si u pravu kad kazes da ih nema puno sa ovim LPG-om. No, cekamo jos :D
Dizelpower
Posts: 7
Joined: 08/01/2014 11:27

#8 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by Dizelpower »

proud wrote:A što ne probaš neku provjerenu varijantu tipa Darkom u Lukavici, imaš onda onog Ćiru kako li ga već zovu (gdje je prije bio Radić) ili negdje drugo, gdje je već uhodano?
Hoću reći, nemoj bit zamorac na kojem će neko praksu i iskustva prva sticati. Ti plaćaš, ti biraš.
otisao prekjuce ali dzaba, jbg, zaboravio na Bozic :-D
Svakako treba i kod njih otici po info. Al' kad prodje bozic.

Elem, Iz razgovora do sad sa ovim iz PCS, zakljucio sam da:

1_ djeluju ozbiljno
2_ upoznati su sa materijom ( ono ko znaju svoj poso)
3_ Nece goriti chek engine lampica
4_ Sve papire oko plina dobijem ( moje je da izvrsim atest)
5_ Ugradnja traje dan ipo (dan za ugradnju a drugo pola za testiranje)
6_ moram se naruciti
7_ boca ima sigurnosni ventil koji zatvara dovod plina u slucaju belaja (nagli gubitak pritiska, puknuto crijevo itd)
8_ nude garanciju 3g ili 80000km sto je ruku na srce extra.

Osim tog blizi su mi pa se interesujem.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#9 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by O'zone »

@proud ti je u postu prije dobro rekao. Ako misliš ubacivati plin u automobil idi na provjerenu varijantu a njih ima hvala bogu :thumbup:
Dizelpower wrote: otisao prekjuce ali dzaba, jbg, zaboravio na Bozic :-D
Svakako treba i kod njih otici po info. Al' kad prodje bozic.

Elem, Iz razgovora do sad sa ovim iz PCS, zakljucio sam da:

1_ djeluju ozbiljno
2_ upoznati su sa materijom ( ono ko znaju svoj poso)
3_ Nece goriti chek engine lampica
4_ Sve papire oko plina dobijem ( moje je da izvrsim atest)
5_ Ugradnja traje dan ipo (dan za ugradnju a drugo pola za testiranje)
6_ moram se naruciti
7_ boca ima sigurnosni ventil koji zatvara dovod plina u slucaju belaja (nagli gubitak pritiska, puknuto crijevo itd)
8_ nude garanciju 3g ili 80000km sto je ruku na srce extra.

Osim tog blizi su mi pa se interesujem.
Sam ćeš najbolje da odlučiš na osnovu razgovora sa instalaterima, materijala koji ugrađuju, garancije koju daju, cijene i tek na kraju ide mišljenje ostalih korisnika jer dok se jedni zaklinju drugi kunu, tako je uvijek bilo i bit će :wink:

Kod mene je plin ugrađen kod Radića prije nego sam ja kupio vozilo a ja ga sad servisiram u Darkomu sad za sad zadovoljan
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#10 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by Optimist »

Vozis auto od 20 hiljada maraka i gledas gdje ces jeftinije ugraditi plinsku instalaciju radi ustede 100-200 KM. Po meni je to apsurdno. Takvo vozilo i takav motor zahtijevaju najbolje dijelove i najskuplju instalaciju ukoliko hoces da budes rahat sa njim.
Dizelpower
Posts: 7
Joined: 08/01/2014 11:27

#11 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by Dizelpower »

Optimist wrote:Vozis auto od 20 hiljada maraka i gledas gdje ces jeftinije ugraditi plinsku instalaciju radi ustede 100-200 KM. Po meni je to apsurdno. Takvo vozilo i takav motor zahtijevaju najbolje dijelove i najskuplju instalaciju ukoliko hoces da budes rahat sa njim.
pogrijesio si, ovi u PCS su mnogo skuplji. Nesto kontam ako su skuplji valjda su i kvalitetniji. Zato se i raspitujem i slazem se sa tobom da se ovdje ne treba gledati na tih 200-300KM
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#12 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by vnm »

eto ko u darkomu neki strucnjaci...
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#13 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by lavic »

Dizelpower wrote:
lavic wrote:Koliko ti trosi taj 3.0, pa hoces plin, ili sto si ga kupio ako ti ne moze biti da ga vozas.
Zasto ga ne zamjenis za sta manje ili jeftinije a dizel?

Ova sva pitanja su sve bez ikakve zle namjere i bez uvrede.
Zamolio bih tebe i sve ostale koji namjeravaju dati odgovor tog tipa, da ga ne daju jer takvo pitanje nisam ni postavio.
Odgovor je takodjer bez zle namjere i bez uvrede.
Nisam mislio nista lose, samo me zanima jesi li razmisljao o eventualnim posljedicama ugradnje plina na tako skupom i ne bas jednostavnom autu, koje se bez obzira na sve kupuje pored potrebe i iz zadovoljstva.

Cini mi se da BMW na te motore nije predvidio plin kao ko sto su imali neki stariji modeli, za pocetak trebao bi staviti nove svjecice i to za plin, a i normalne koje idu u njega su poskupe u rasponu od 20 KM za zamjenske do 50+ za orginalne po komadu.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#14 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by O'zone »

vnm wrote:eto ko u darkomu neki strucnjaci...
Kroz broj vozila koji im je do sada prošao kroz servis - da jesu a na individualnom je korisniku da odluči gdje će i kome će predati vozilo na ugradnju LPG instalacije.
Dizelpower
Posts: 7
Joined: 08/01/2014 11:27

#15 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by Dizelpower »

lavic wrote:
Dizelpower wrote:
lavic wrote:Koliko ti trosi taj 3.0, pa hoces plin, ili sto si ga kupio ako ti ne moze biti da ga vozas.
Zasto ga ne zamjenis za sta manje ili jeftinije a dizel?

Ova sva pitanja su sve bez ikakve zle namjere i bez uvrede.
Zamolio bih tebe i sve ostale koji namjeravaju dati odgovor tog tipa, da ga ne daju jer takvo pitanje nisam ni postavio.
Odgovor je takodjer bez zle namjere i bez uvrede.
Nisam mislio nista lose, samo me zanima jesi li razmisljao o eventualnim posljedicama ugradnje plina na tako skupom i ne bas jednostavnom autu, koje se bez obzira na sve kupuje pored potrebe i iz zadovoljstva.

Cini mi se da BMW na te motore nije predvidio plin kao ko sto su imali neki stariji modeli, za pocetak trebao bi staviti nove svjecice i to za plin, a i normalne koje idu u njega su poskupe u rasponu od 20 KM za zamjenske do 50+ za orginalne po komadu.
ne sekiraj se, sve je ok i po planu a svaki potez oko auta je dobro odmjeren, izvagan i proracunat
proud
Posts: 45
Joined: 21/04/2010 13:23

#16 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by proud »

Ima raznih iskustava, a ja sam ugradio kod Radića (nekadašnjeg), i to na 200 pređenih km na satu.

Kad se ukinuše, prešaltam se niže do Darkoma na servis, i čitavu Evropu prokrstario na plinu!
Nikad se ni nakašljalo auto nije, zato kažem idi na provjerenu opciju..
A nije malo auto, prilične je kubikaže.

Osim ako neofirno ne provlačiš reklamu za ovu firmu.. 8-)
preludezalude
Posts: 5624
Joined: 07/03/2012 00:09

#17 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by preludezalude »

Potpuno je nebitno koliko auto kosta i zasto neko ugradjuje plin u benzinca i zasto ne kupi dizela. Mozda se odgovor krije u tome da ce sa plinom imati manju potrosnju od dizela i slucajno jeftinije odrzavanje od dizela. A mozda jednostavno ne voli dizele. To je potpuno nebitno.
Ja bih ti preporucio da ugradis nesto sto je cesto na nasem trzistu. Zasto? Zamisli situaciju da nesto nije u redu sa plinskom instalacijom, i ti svratis u neki drugi servis da ti to pogledaju. A oni kazu, eeeee zao mi je, nemamo softversku podrsku za vas plin. Ugradi nesto sto je vec provjereno na nasem trzistu i sto je cesto. Najbitnije ti je da nadjes servis koji ce to sve odraditi i ugraditi kako treba. Da li je garancija 1 godina ili 3 godine, nemoj da bude presudno. U par mjeseci ces vidjeti da li je sve ok i eventualne greske ispraviti u garantnom roku. Inace dijelovi za plinsku instalaciju i nisu tako skupi.
Po meni najbitnije ti je:
1. Ozbiljan servis koji ce sve to spakovati kako treba
2. Kompletna instalacija da ima siroku mrezu servisa (poznati brend s kojim mozes otici u bilo koji servis da ga servisiraju)
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#18 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by SHTEVELEC »

Radio sam u Darkom-u plin vec na dva auta - prvo prije 8-9 godina, Scenic 1.6e, '98 (tada su se zvali Radic i tek otvorili) i drugo neki dan, isto Scenic, 2005, 1.6. Nisam nikada imao problem koji nisu rijesili (na kraju se ispostavilo da nije problem sa plinom vec bobinama) i sve rade prilicno brzo (drugog sam ustavio ujutro, navece dosao po auto). Juce sam presao s njim oko 700km i radi bez greske. A Darko (taj momak cija je radnja) radi stvarno odlicno i uredno... I kod njega (naravno) dobijes sve papire za atest
Dizelpower
Posts: 7
Joined: 08/01/2014 11:27

#19 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by Dizelpower »

OK, narode, hvala svima na odgovorima. Odustao sam od njih jer taj ZENIT koji oni ugradjuju ovdje nema niko i pitanje je kako bi se proveo u slucaju problema uz scenarijo da ovaj PCS propadne. Nadalje, oni traze 2100KM dok Darcom trazi 1700 i ugradjuje Zavoli.
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#20 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by IcedFlame »

Ima li iko iskustva sa NX Gas instalacijom, i ko bi mogao to servisirati, remapirati, pregledati... ? :)
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#21 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by drndalo »

Zar nisu Simanici u Buca potoku radili sa NXom?
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#22 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by IcedFlame »

Da, za njih jedino i znam da rade sa NX, ali fino bi bilo da se ima i alternativa i drugo misljenje :)
Plin je kod njih i ugradjen, fercera sve, ali mislim da malo previse trosi, i slabo vuce na niskim obrtajima, a voli da ide u obrtaje :D, sto mi bas i ne treba, barem ne zimi. Ako i zatreba, lako je prebaciti na benzin.


Sent from my W200 using Tapatalk 2
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#23 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by drndalo »

Ne kontam na sta se zalis ? Koji auto ti koliko trosi ? Ko voli ici u obrtaje ? Auto, vozac ili plin ? Moj voli ici u obrtaje samo kad ja stisnem gas i ne saltam u visu brzinu... :wink:
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#24 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by IcedFlame »

Zalim se na potrosnju pri normalnoj voznji, bez guzvi, na malim obrtajima i u ovom periodu koji se ne moze nazvati zimskim. :)
Alfa 1.8, sa obicnim plinom ne bi trebala prelaziti 12 litara ovakve voznje. Kod mene trosi preko 15, a sekvent je u pitanju.
Zato kontam ili da je nesto rastelovano, ili mapirano da se izvuce max na vecim obrtajima i da ne trokira na 5000 obrtaja i ne prebacuje automatski na benzin, sto sam vidjao kod drugih auta na sekvent plin. Tacno imam osjecaj da se auto gusi na nizim obrtajima, dok je na benzinu sve ok i potrosnja je normalna.

Sent from my W200 using Tapatalk 2
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#25 Re: Plin Centar Sarajevo - iskustva ?

Post by drndalo »

Pa nista onda, zovi Simanice da ti zakazu provjeru i podesavanje mapa ubrizgavanja... Koliko ti benzina trosi u istim uslovima ?
Post Reply