plazma ili LCD

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3426 Re: plazma ili LCD

Post by UnscarD »

samki12 wrote:Da li neko posjeduje ovu televiziju pa da mi da svoj mali review :)

Sony KDL-48W605BBAEP

djeluje mi za pare (1.300 KM) kao optimalno rjesenje.
http://www.whathifi.com/sony/kdl-48w605b/review

Ja sam skeptican prema ovim "nasim" recenzijama...precesto zavise od "marketinga" ....mozda nije nista bolje ni na visem nivou ali eto, whathifi kao vazi za objektivan site...
Phobius
Posts: 334
Joined: 09/05/2004 22:00

#3427 Re: plazma ili LCD

Post by Phobius »

channel10 wrote:Sa kolike udaljenosti gledas tv pa si uzeo 48 inch-a?
Sa 3, 5 - 4 m.

Ako stresnim video sa kućne mreže, titl mora biti u mom fajl ugrađen, a sa prenosne memorije ne mora, ali mora imati isti naziv. Srećom, ugrađivanje u mom fajl traje 1 minut, a imam i Plex media centar aplikaciju, preko koje streamovima multimediju sa kompa. Sve u svemu, zadovoljan sam. Moram još nabaviti Raspberry Pi da napravim XBMC pa da ga mogu kontrolisati preko HD i cec.
Phobius
Posts: 334
Joined: 09/05/2004 22:00

#3428 Re: plazma ili LCD

Post by Phobius »

Evo, ako nekoga bude zanimalo, našao sam rješenje za prikaz eksternih .srt titlova, kada se streama video preko kućne DLNA mreže na ovaj Samsung Smart TV. Naime, ukoliko koristite onaj DLNA server, koji dođe sa Windowsima, dakle, uključite standardni server u Windows Media Playeru, onda se neće prikazivati eksterni titlovi uz video, čak i ako je titl istog naziva.
Rješenje je Serviio media server. Ova besplatna aplikacija omogućava ovu funkciju bez problema. Čak ukoliko titl nema isti naziv kao video fajl, nego ima u nazivu dodan i tag za jezik (ono .hr, .bs itd), Serviio media server će ga uredno pustiti preko DLNA. Uz Serviio sam počeo koristiti i Sublight aplikaciju za automatski download titlova i automatizirao je da skine odgovarajući titl, čim detektuje novi video fajl u folderu.
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#3429 Re: plazma ili LCD

Post by marketleader »

Zdravo, zanima me mišljenje forumaša o ovom tv-u
Toshiba 40" LED Full HD TV 40L2450EV = 600KM
http://comtradeshop.ba/toshiba-40-led-f ... -40l2450ev

Samsung LCD iste veličine, sa istim ili sličnim karakteristikama je skuplji za cca 200KM, a tako i smart verzije ovih televizora.
Uz ovo bih kupio android tv box, pa da se moze pogledati ponekad i youtube, stream i sl.
Šta mislite? Kakva je toshiba kao brend u izradi lcd-ova? Da li je bolja kupovina non-smart + android box ili smart tv?
Hvalaaa
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#3430 Re: plazma ili LCD

Post by rovac13 »

Istina je da ce taj box raditi sve sto treba.

Ali je i istina da je ovo jedan od najjeftinijih tv pa tako i najslabijih,koji skoro nista nema u sebi,tu se stedilo na svemu,slabiji ekran i sve ostalo tako da ne ocekujes cuda.

Obicno se za malo doplate dobije bolji i kvalitetniji tv.

Moj drug nedavno kupio sony 40w605 za 850 KM
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#3431 Re: plazma ili LCD

Post by Mr.Who »

rovac13 wrote:Istina je da ce taj box raditi sve sto treba.

Ali je i istina da je ovo jedan od najjeftinijih tv pa tako i najslabijih,koji skoro nista nema u sebi,tu se stedilo na svemu,slabiji ekran i sve ostalo tako da ne ocekujes cuda.

Obicno se za malo doplate dobije bolji i kvalitetniji tv.

Moj drug nedavno kupio sony 40w605 za 850 KM

Gdje je uzeo taj tv za 850KM?
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#3432 Re: plazma ili LCD

Post by rovac13 »

Daleko...pretpostavljam :-D

TC Etna u Gracanici .

Na ekupi ima dovoljno akcija da se nesto izabere,i uopce nije lose poslovati s njima,danas ih nazoves das ime prezime adresu,sutra kucaju na vrata dovezli tv.

Rodjak tako naruci lg 47lb630v za 1159 KM.

Cini se povoljno,a stize expresno,platio na vratima,dostava nesto 7 ili 9 KM
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#3433 Re: plazma ili LCD

Post by Mr.Who »

rovac13 wrote:Daleko...pretpostavljam :-D

TC Etna u Gracanici .

Na ekupi ima dovoljno akcija da se nesto izabere,i uopce nije lose poslovati s njima,danas ih nazoves das ime prezime adresu,sutra kucaju na vrata dovezli tv.

Rodjak tako naruci lg 47lb630v za 1159 KM.

Cini se povoljno,a stize expresno,platio na vratima,dostava nesto 7 ili 9 KM

Hvala za info!
User avatar
Tiger 033
Posts: 8692
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3434 Re: plazma ili LCD

Post by Tiger 033 »

GoPro aplikacija ekskluzivno na LG-jevim webOS televizorima

Image


Vlasnici LG-jevih webOS televizora od sada mogu besplatno preuzeti GoPro aplikaciju i gledati više od 400 sati raznovrsnih video snimaka u HD rezoluciji – objavio je LG Electronics USA u svojem priopćenju. GoPro Channel tako nudi najbolje od GoPro originalne produkcije kao i videa koje su snimili korisnici. Najavljena je i podrška za Ultra HD reprodukciju u nekoj od budućih nadogradnji.

Rekli bismo kako nije toliko problem u Smart TV konceptu koliko u kroničnom manjku kvalitetnih aplikacija. Kompanije iz godine u godinu nastoje se istaknuti svojim Smart TV platformama, no umjesto vizualnog dojma i kvantitete aplikacija, trebali bi puno veću pažnju obratiti upravo na kvalitetu sadržaja. GoPro aplikacija primjer je kako kvalitetna aplikacija treba izgledati i što treba sadržavati. LG i GoPro su ju vjerojatno mogli i ranije lansirati, no možda tada ne bi bilo dostupno preko 400 sati videa ili funkcionalno ne bi bila na nivou na kojem je sada. Osim same kvalitete važno je i da se aplikacija redovito ažurira, što u slučaju renomiranog GoProa vjerujemo da će i biti.

Kako izgleda aktualna verzija GoPro aplikacije možete vidjeti u kratkom video prilogu, snimljenom na LG-jevom 49UB850V Ultra HD televizoru.
Televizor je bio žično povezan na ADSL vezu brzine 6 Mbit download /768 kbit upload. Samo za informaciju, za Ultra HD sadržaje LG navodi da će biti potrebna internet veza brzine od barem 20 megabita.

Post Reply