plazma ili LCD

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#3376 Re: plazma ili LCD

Post by Pirija »

zomri wrote:
Pirija wrote:
ma jebo potrosnju struje... to mi je fakat najgluplja stavka kod TV aparata..


a u biti nebi ti ni trebao kupvoati novu plazmu dok ti ta ne ckrne :D
Slažem se za potrošnju, to sam naveo samo kao ilustraciju kako tehnologija napreduje. Evo st60 je duplo tanja od moje PV80.
Problem je jedino što ju je već sad teško nabaviti, proizvodnja je stala, nema je u katalozima. Takođe sve više nailazim na 1080p sadržaj, koristilo bi mi i umrežavanje TV-a kako bih streamao stvari sa mreže itd.

1400km za 42'' fenomenalne plazme i nije neka pljačka tako da sam se zagrijao da je kupim. ipak se neću zalijetati, razmisliću još.

za strimanje imas 2 opcija Nexus player ako si na andoridu ili Apple TV ako si na Ios-u
za 99$ dobijes bolji "smart" nego sto ijedan TV nudi fabricki :)
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#3377 Re: plazma ili LCD

Post by bullmastiff »

kupio asmo sony kdl32w706b
meni se cini da cu biti poprilicno zadovoljan..
moze li neko napisati kako povezati ovaj tv sa kompjuterom?
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#3378 Re: plazma ili LCD

Post by bullmastiff »

kupio sam sony kdl32w706b
meni se cini da cu biti poprilicno zadovoljan..
moze li neko napisati kako povezati ovaj tv sa kompjuterom?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3379 Re: plazma ili LCD

Post by semirsar »

Ima li racunar HDMI prikljucak, ako da onda sa HDMI kablom najbolje.
Cestitam na kupovini, sigurno da ces biti zadovoljan :thumbup:
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3380 Re: plazma ili LCD

Post by UnscarD »

bullmastiff wrote:kupio sam sony kdl32w706b
meni se cini da cu biti poprilicno zadovoljan..
moze li neko napisati kako povezati ovaj tv sa kompjuterom?
Obicnim HDMI kablom povezes i to je to . Win ce ga detektovati kao Sony TV. On je full HD i ima jednu od najbrzih matrica kod tv ekrana na trzistu sa nekih 11ms sto je za TV, pogotvo te klase bez premca a sto je bitno za igre. Moze se desiti kao meni da imas problem sa zvukom ali to je do PC-a i trebas u tom slucaju instalirati dodatne drivere koji ovo rjesavaju. Odlican izbor.
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#3381 Re: plazma ili LCD

Post by bullmastiff »

hvala lijepo

racunar je malo stariji..ima dvi prikljucak...a moze dvi u komp. a hdmi u TV...

i evo ne mogu da otvorim TELMACH d3go na tv-u :D
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3382 Re: plazma ili LCD

Post by semirsar »

UnscarD wrote:
bullmastiff wrote:kupio sam sony kdl32w706b
meni se cini da cu biti poprilicno zadovoljan..
moze li neko napisati kako povezati ovaj tv sa kompjuterom?
Obicnim HDMI kablom povezes i to je to . Win ce ga detektovati kao Sony TV. On je full HD i ima jednu od najbrzih matrica kod tv ekrana na trzistu sa nekih 11ms sto je za TV, pogotvo te klase bez premca a sto je bitno za igre. Moze se desiti kao meni da imas problem sa zvukom ali to je do PC-a i trebas u tom slucaju instalirati dodatne drivere koji ovo rjesavaju. Odlican izbor.
Ako nema HDMI, sta onda? Aj to objasni, ili ako ne koristi Win vec linux, sta tad, ziku sad zbunjole ako jos nije ni strucan dovoljno za to sve, aj sad opisi sta i kako? Najlakse je reci to i to a ne znas s cime on raspolaze :thumbup:
Ne zamjeri, malo se zekim :mrgreen:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3383 Re: plazma ili LCD

Post by semirsar »

bullmastiff wrote:hvala lijepo

racunar je malo stariji..ima dvi prikljucak...a moze dvi u komp. a hdmi u TV...

i evo ne mogu da otvorim TELMACH d3go na tv-u :D
Imao sam slucaj povezivanja sa dvi u kompu i hdmi na tv, samo se ne sjecam jel bilo s adapterom ili takav kabal :sad:
bullmastiff
Posts: 580
Joined: 11/11/2009 18:25

#3384 Re: plazma ili LCD

Post by bullmastiff »

kompjuter od 2009 godine..kolko skontah ima onaj DVI ulaz..e ako moze dvi - hdmi, pa da bude kvalitetan slika...onda je u redu, a ukoliko ne moze...Boze moj..
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#3385 Re: plazma ili LCD

Post by semirsar »

bullmastiff wrote:kompjuter od 2009 godine..kolko skontah ima onaj DVI ulaz..e ako moze dvi - hdmi, pa da bude kvalitetan slika...onda je u redu, a ukoliko ne moze...Boze moj..
Davno sam imao takvu vezu i na starom tv-u, kod mene je slika bila odlicna, samo se ne sjecam kako sam rjesio problem sa zvukom, ili sam problem imao sa vga vezom... :?
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3386 Re: plazma ili LCD

Post by UnscarD »

bullmastiff wrote:kompjuter od 2009 godine..kolko skontah ima onaj DVI ulaz..e ako moze dvi - hdmi, pa da bude kvalitetan slika...onda je u redu, a ukoliko ne moze...Boze moj..
dvi na hdmi adapteri su standardni (obje digitalne konekcije) i slika ce ti raditi iz prve bez problema. Problem je u tom slucaju zvuk ali izggoglaj malo, mislim da cak i sa DVI-a mozes prenjeti i zvuk na komp ali nisam imao potrebu za to ali jeste prijatelj koji kaze da je to rjesio.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#3387 Re: plazma ili LCD

Post by zomri »

Nema više nigdje ovih Panasonic ST60 plazmi.

R.I.P.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#3388 Re: plazma ili LCD

Post by rovac13 »

Znaci nema vise televizora sa dobrom slikom :-)
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#3389 Re: plazma ili LCD

Post by zomri »

ima. po kućama :lol:
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#3390 Re: plazma ili LCD

Post by rovac13 »

Sreca mi ostali nismo ni znali sta je dobra slika,pa nismo ni svjesni sta izgubismo :-)
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#3391 Re: plazma ili LCD

Post by sabanss »

rovac13 wrote:Sreca mi ostali nismo ni znali sta je dobra slika,pa nismo ni svjesni sta izgubismo :-)
Pitaj ovoga sto voli lokalne djevice :D
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#3392 Re: plazma ili LCD

Post by rovac13 »

On je trenutno na kiflama......da covjeku ne pristajem na muku
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#3393 Re: plazma ili LCD

Post by zomri »

Ako neko slučajno zna gdje bi moglo još biti ovih st60 plazmi, neka javi bilo u inbox, bilo tu.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3394 Re: plazma ili LCD

Post by UnscarD »

Evo napokon je i meni legao novi TV ... Sony 55W805 ... prvi utisci (pored whaoooo vidi koliki je) su da je kvalitet izrade, pogotovo postolja, morao biti malo bolji, kao npr na proslogodisnjoj W8 seriji (ovogodisnjoj W85)... malo je neozbiljno da u uputstvu za TV stoji da je pozeljno da se priveze nekim kablom ili spagom za zid ili komodu na kojoj stoji za svaki slucaj ...doduse nisam nikada imao ovoliki TV, mozda je to pametno da bi se sprijecilo slucajno obaranje. Takodjer , prlikom manipulacije sa TV-om, dolazilo je malo do uvijanja panela ali i to je valjda na tim dijagonalama normalno. Ipak ga drzis za rubove i okreces gore dole dok montiras postolje. Kad se postavio stajao je kao strela pravo.
Sa druge strane slika je odlicna. Pogotovo nisam ocekivao da TV od anlognih (preko digitalne) TV stanica tipa FTV ili Hayata moze da izvuce onakvu sliku. Drug mi ima 55" Samsung top 8000 serije i slika na mom izgleda bolje. 3D sam podcjenio, sad mi je drago sto ga imam. Sinoc pustio Avatar u 3D i uz potpuni mrak, stvarno ne treba dugo prije nego sto alieni pocnu da se krecu po samoj sobi.
Mene je najvise interesovao gaming i kako tv izgleda prikljucen na PC. Napokon mogu da povezem PS3, PS4 i PC u isto vrijeme sto je super. Slika je odlicna stim sto cu u narednim danima da se pozabavim kalibracijom. Ako neka zna neki software za kalibraciju slike na TV-u , javite.

Pola funkcija nisam stigao da isprobam, tipa da mi je mobilni ujedno i daljinski i da tipkam na mobilnom a da on pretrazuje net, ali drug mi to ima i znam da radi odlicno. Neke opcije jos ne kontam (social TV - gdje kao npr. gledas tekmu a u donjem cosku vidis dnevni boravak od prijatelja sa drugog kraja svijeta koji gleda istu tekmu pa zajedno skacate) jer mi treba kamera za njih ali posto je imam na PS4, ne vjerujem da cu nabavljati.
Zvuk nisam testirao jer imam soundbar.
Nisam imao u momentu nikakvog 1080p materijala (sve mi u 720p) osim novog Sin Cityija koje je uglavnbom crno bijeli pa mi nije posluzio za test. Pozitivno me iznenadila reprodukcija 480p materijala jer sam ocekivao vise pixeliziranu sliku. Za ovu dijgonalu, ipak 480p je malo, 720p donji minimum a optimum 1080p.
Malo sam probao i gaming i apsolutno je super dozivljaj Driveclub ili Autosport na PC-u jer sada napokon i pogled iz kokpita (koji najvise volim) ima smisla jer zaista mozes da vidis kroz sajbu a da to nije previse sitno. Sve u svemu, bas kako kazu recenzije, Highly recomended. Eh da, dobio sam i 5 godina garancije jer je to valjda neka sad akcija koja traje do polovine janauara.
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#3395 Re: plazma ili LCD

Post by remark »

Kakav je ovaj Tehnomax iz Zenice? Je li to nesto provjereno?
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#3396 Re: plazma ili LCD

Post by rovac13 »

UnscarD wrote:Evo napokon je i meni legao novi TV ... Sony 55W805 ... prvi utisci (pored whaoooo vidi koliki je) su da je kvalitet izrade, pogotovo postolja, morao biti malo bolji, kao npr na proslogodisnjoj W8 seriji (ovogodisnjoj W85)... malo je neozbiljno da u uputstvu za TV stoji da je pozeljno da se priveze nekim kablom ili spagom za zid ili komodu na kojoj stoji za svaki slucaj ...doduse nisam nikada imao ovoliki TV, mozda je to pametno da bi se sprijecilo slucajno obaranje. Takodjer , prlikom manipulacije sa TV-om, dolazilo je malo do uvijanja panela ali i to je valjda na tim dijagonalama normalno. Ipak ga drzis za rubove i okreces gore dole dok montiras postolje. Kad se postavio stajao je kao strela pravo.
Sa druge strane slika je odlicna. Pogotovo nisam ocekivao da TV od anlognih (preko digitalne) TV stanica tipa FTV ili Hayata moze da izvuce onakvu sliku. Drug mi ima 55" Samsung top 8000 serije i slika na mom izgleda bolje. 3D sam podcjenio, sad mi je drago sto ga imam. Sinoc pustio Avatar u 3D i uz potpuni mrak, stvarno ne treba dugo prije nego sto alieni pocnu da se krecu po samoj sobi.
Mene je najvise interesovao gaming i kako tv izgleda prikljucen na PC. Napokon mogu da povezem PS3, PS4 i PC u isto vrijeme sto je super. Slika je odlicna stim sto cu u narednim danima da se pozabavim kalibracijom. Ako neka zna neki software za kalibraciju slike na TV-u , javite.

Pola funkcija nisam stigao da isprobam, tipa da mi je mobilni ujedno i daljinski i da tipkam na mobilnom a da on pretrazuje net, ali drug mi to ima i znam da radi odlicno. Neke opcije jos ne kontam (social TV - gdje kao npr. gledas tekmu a u donjem cosku vidis dnevni boravak od prijatelja sa drugog kraja svijeta koji gleda istu tekmu pa zajedno skacate) jer mi treba kamera za njih ali posto je imam na PS4, ne vjerujem da cu nabavljati.
Zvuk nisam testirao jer imam soundbar.
Nisam imao u momentu nikakvog 1080p materijala (sve mi u 720p) osim novog Sin Cityija koje je uglavnbom crno bijeli pa mi nije posluzio za test. Pozitivno me iznenadila reprodukcija 480p materijala jer sam ocekivao vise pixeliziranu sliku. Za ovu dijgonalu, ipak 480p je malo, 720p donji minimum a optimum 1080p.
Malo sam probao i gaming i apsolutno je super dozivljaj Driveclub ili Autosport na PC-u jer sada napokon i pogled iz kokpita (koji najvise volim) ima smisla jer zaista mozes da vidis kroz sajbu a da to nije previse sitno. Sve u svemu, bas kako kazu recenzije, Highly recomended. Eh da, dobio sam i 5 godina garancije jer je to valjda neka sad akcija koja traje do polovine janauara.
Kod tebe je ovogodisnji model zar ne,ja imam proslogodisnji w805a cini mi se.
Meni je stalak izgledao lijepo ali isto nije mi ulivao pretjeranu sigurnost,uglavnom sad je na zidu :-)
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3397 Re: plazma ili LCD

Post by UnscarD »

Jeste ovogodisnji. Ja mislim da je taj proslogodisnji bolji tv jer je ove godine nasljednik te serije serija W85. Ovaj W8 je neke nova medju klasa izmedju proslogidisnje W8 i ovogodisnje W7. Tvoj ima onu okruglu stopu bas lijepu i samim tim omogucava tilt rotaciju i djeluje mi nekako stabilnije. Jbt, isti stalak za 40" W6 seriju i 55" W8 seriju , mislim istih dimenzija. Ok kad je tv 40" vjerovatno je to dovoljno ali za 55" , sve cekam da se srusi :) morat cu ga zakucati za zid ili montirati na zid ali tada ga ne mogu rotirati lijevo desno sto mi treba. Jedino da kupim one zglobne nosace ali za 55" zglobni ja mislim da je oko 200 KM
User avatar
mayab
Posts: 27170
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3398 Re: plazma ili LCD

Post by mayab »

Đe ovo nabaviti! :D

Image
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#3399 Re: plazma ili LCD

Post by celeron »

Kako natjerat ovaj TV da prikazuje titlove kada pustim film s USB-a

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-32LB550B-led-tv
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3400 Re: plazma ili LCD

Post by Tiger 033 »

celeron wrote:Kako natjerat ovaj TV da prikazuje titlove kada pustim film s USB-a

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-32LB550B-led-tv
Ko neJma u glavi ima na Google
Ako ni to NE pomogne klik na "videozapisi"
Post Reply