PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#976 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Mustang1 wrote:Imas na piku jbg nov sa garancijom ili polovan nadjes mozda neki ima sa garancijom a mozda ima neki nov kao sto sam ja naletio nije ni koristen par puta samo a dugo kupio prasinu. Ovi sto su ga imali nisu imali igrica odnosno skupe im bile :D
Našao sam ovog nekog iz Posušja, 750 KM 1TB verzija i dogovorio, mislio sam da nema šta "ispod stola" :D

Još samo jedno pitanje, kakva je razlika između HR i UK/USA accounta za PS+?
Imam kod njega da kupim i HR PS+ pretplatu, ali nisam još ništa odlučio, dok ne skontam šta je sa tim HR accountima.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#977 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Ma US account napravi jer su tu igrice 59$ a na UK je 59 funti .. Uglavnom u americi je najjeftinije :D Sve kupujes preko playstation prodavnice osim vouchera njih preko amazona
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#978 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Mustang1 wrote:Ma US account napravi jer su tu igrice 59$ a na UK je 59 funti .. Uglavnom u americi je najjeftinije :D Sve kupujes preko playstation prodavnice osim vouchera njih preko amazona
Necu US account, ne svidja mi se zbog tog Amazona, ili HR ili UK, jer njima imam pristup. Sad vidim da su na HR dosta jeftinije igre, samo me zanima kakva je sada razlika između njega i UK? Je li se iste igre besplatno dobijaju? Je li ista ponuda igara i na jednom i na drugom?
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#979 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Jeftinije igre na HR nego na US ? :D
Svakako ces vouchere morati kupovati preko amazona ili pika koji god da otvoris account
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#980 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Mustang1 wrote:Jeftinije igre na HR nego na US ? :D
Svakako ces vouchere morati kupovati preko amazona ili pika koji god da otvoris account
Koliko ja vidim da.
Npr. FIFA 15 Deluxe Edition je na US Store 34.99 dolara sto je malo više od 60 KM, dok na HR Store FIFA 15 Deluxe Edition je 149.99 kuna što je manje od 40 KM.

Iskreno, ne planiram ništa kupovati osim PES 16, eventualno nešto da bude baš povoljno, osim PES-a će mi biti dovoljno besplatne mjesečne igre za PS+ članstvo. Ukoliko se dobijaju iste besplatne igre, onda svakako idem na HR account. Imam čak i dosta prijatelja čije bi adrese mogao iskoristiti, a vouchera ima po PIK-u, a vjerujem da bih mogao iskoristiti i svoju karticu ili PayPal.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#981 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Ne racunaj stare igrice one su na akcijama a akcije nisu iste na na US i EU store. One koje tek izadju su najjeftinije na US marketu i to je to. A ti radi kako hoces :D
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#982 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Mala mi je to razlika, npr. PES 16 koji planiram kupovati je u 7-8 KM razlike.

Da li znas da li svima idu iste besplatne igre, to mi je trenutno jedina dilema?
I šta je sa online PES-om, da li ima nekih balkanskih liga kao prije, ML online i slično?
Pauzirao sam jedno 2 godine odkako sam prodao PS3, pa sam ispao iz fazona. Na PS3 sam igrao PES 2011 nekada davno i bio u League 1 među top 100 igrača, nick LazioBIH. Nadam se povratku na stare staze slave :D :D :D
skud
Posts: 8
Joined: 07/08/2015 18:07

#983 Re: PlayStation 4 - all about

Post by skud »

Mustang1 wrote:Sve ima na nekoj od prethodnih stranica i to vise puta sam pisao kako za igrice i sta ..
A PES leti fakat :D Sve sto vise igram to je bolji samo sto je prelagano.. Iz sesnaest mi nijednom golmana nije odbranio sut :D Izvan sut ako ide po golu vecinom je i go .. A golovi su sve bolji od boljeg .. Svaki drugi sut polumakazice neki voleji .. ludnica od suteva :D Nisam nijedan normalan go dao sve nesto spektakularno :D
Mozeli malo opsirniji odgovor od Vas..?
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#984 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Vertig0 »

@skud imas PP
jocker98
Posts: 4
Joined: 28/10/2014 16:27

#985 Re: PlayStation 4 - all about

Post by jocker98 »

Pozz

Imam napravljen US account i placen ps+ ..e sad me zanima ako napravim jos jedan account recimo HR i sa HR store kupim neku igru,dali tu igru mogu igrati online sa tog HR accounta jer imam vec uplacen ps+ na ovom US accountu..ili moram sad uzeti ps+ hr da bi igrao to online

Pomagajte gejmeri :D
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#986 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Stigao PS4 od ovog momka iz Posušja, sve preporuke, konzola nije dotaknuta, sve folije i ostalo na mjestu.

Dok nabavim kakvih igara pa da "puknemo" šta online :D
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#987 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Prepaid kartica Vakufske banke ide preko HR accounta. Bez problema aktiviran Trial PS+ na 14 dana i kupljena igra na Storeu. Preporuke.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#988 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Ma nema potrebe za HR account ne znam sto si ti navalio :D
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#989 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Mustang1 wrote:Ma nema potrebe za HR account ne znam sto si ti navalio :D
Hahahahahahha, ma nisam navalio, ja sam ga aktivirao, mozda nekome bude od pomoci ovo sa prepaid karticom.
User avatar
prototype
Posts: 81
Joined: 23/06/2009 09:09

#990 Re: PlayStation 4 - all about

Post by prototype »

Anonimus, možeš imati i HR i US i UK i DE i NZ akaunt, tačnije, do 16 njih na jednom PS4, i preko svakog akaunta možeš kupovati sebi igre i igrati te igre na svome HR (ako ti je on 'glavni') akauntu, kontaš?
Samo je bitno da akaunt bude "Set as Primary Account", svaki od njih prilikom unosa na plejku, ako misliš neke igre kupovati/skidati sa drugih Store-ova, da bi igrao na svome 'glavnom' koji koristiš, na kojem su ti trofeji, prijatelji itd.

Pozdrav.
User avatar
prototype
Posts: 81
Joined: 23/06/2009 09:09

#991 Re: PlayStation 4 - all about

Post by prototype »

Mustang1 wrote:Pa citaj jbg :D Registrujes se na PS Now i placas ne znam koliko mjesecno i mozes igrati odredjene naslove koje oni ponude. Naravno skidas online kakvi diskovi, ko jos kupuje diskove :D

Ne skidaš Online, nego igraš Online - tj. 'streamaš' direktno via internet dok igraš. :) Naravno, za nas u Bosni taj servis (kao i mnogi drugi, tipa Netflix..) NIJE MOGUĆ! :(
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#992 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

A moze se nastimati netflix nedavno rodica iz Amerike bila i ima na ipadu i nije moglo .. I ja bas promjenim dns na ps4 i udjem preko njenog i moze.. Htjela ona da ostavi ali nisam ja htio beazveze se zajebavati ima torrent :D
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#993 Re: PlayStation 4 - all about

Post by MrShadow »

jel apsolutno svaka igra izlazi i na PS store ili su neke samo disk ekskluzive?

Gdje kupujete vauchere da mozete kupovati te igre, jel bas kupite ovaj code za igru ili kupujete bonove sa novcem pa time placate igru ?
User avatar
prototype
Posts: 81
Joined: 23/06/2009 09:09

#994 Re: PlayStation 4 - all about

Post by prototype »

MrShadow wrote:jel apsolutno svaka igra izlazi i na PS store ili su neke samo disk ekskluzive?

Gdje kupujete vauchere da mozete kupovati te igre, jel bas kupite ovaj code za igru ili kupujete bonove sa novcem pa time placate igru ?
izlaze sve igre na PS Store. nemam ni jednu igru na disku. ja kupujem bonove na Amazone-u, a Amazon također prodaje za neke igre direktno kodove, koje možeš redeem-ati (unijeti) i tako riješiti muku kupovine dva bona, tj jednog od 50$ i drugog od 10$ ako hoćeš da kupiš igru od 60$. :) Kupio sam nekoliko igara tako, a većinu sam uzimao sa tim bonovima..
Nađi nekog jarana koji ima PS4 pa šeraj sa njim, vas dvojica možete igrati jedan od drugog igre i tako popolovit troškove, pošto je ovo pravo skup sport :)
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#995 Re: PlayStation 4 - all about

Post by MrShadow »

kako se uopste zovu ti bonovi, sta da trazim pod search u amazonu.
Nasao sam na ebay PSN kartice, ali kartica od $50 se prodaje za $59 pa mi nema smisla bas.

Je li to to?
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#996 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

PSN Card
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#997 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Hrvatski bonovi od 150 HRK se mogu kupovati za 152 HRK online, pa kome treba može na pp za upute.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#999 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Joj sad kad navale igre .. Da hoce vise Fifa izaci nemam sta igrati samo PES demo :D
skud
Posts: 8
Joined: 07/08/2015 18:07

#1000 Re: PlayStation 4 - all about

Post by skud »

Ljudi na kakvim tv-ovima igrate i koje rezolucije,pored ps moram i tv da kupim pa bih da odaberem ono najbolje za te pare.
Kakvih specifikacija mora da bude tv da bi uzivanje u ps bilo max,odnosno da ono sto konzola napravi i prikaze u max kvaliteti ?
Znam da je danas sve fullHD i tv i konzola,ali dali je to isto kao u PC.,npr: u pc sto je veca rezolucija i monitor to je tezi posao za graficku i dobijes manju kvalitetu igranja odnosno manje FPS u igri..,dali je ovo isto i s konzolom ?
Da ne kupujem bezze 40-50 i vise inch tv jer ce to mozda biti tesko za konzolu,nego mozda 30-ak inch da bude optimalno..,ili to pak nema veze ?
Svi znamo da u igri ako nemamo neki prosjek bar 40 fps u igri,da tu i nema igranja onda..

Dakle preporuke i savjeti..?
Post Reply