PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#826 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Pa sto ce ti EU Account ? :D
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#827 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Troll_Happens »

Mustang1 wrote:Pa sto ce ti EU Account ? :D
pa kako da otvorim ovaj. bez adrese u americi i bez kreditne..
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#828 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Na google nadjes neku adresu americku a kupujes PSN Vouchere na amazonu ili na nekoj od stranica a ima ih milion .. Ja koristim www.pcgamesupply.com .. Kada kupis na e-mail u roku od par minuta ili odmah dobijes kod koji ukucas na PSN store i dodaju ti na racun iznos koji si uzeo
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#829 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

BEz kreditne nikako a adresa u Americi pun internet :-D treba ti bilo kakva kreditna i kupujes na Amazonu dopune za PSN account.

Sto se tice igri, USA igre ce raditi, PS4 nema regionalnih ogranicenja ...
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#830 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Troll_Happens »

Mustang1 wrote:Na google nadjes neku adresu americku a kupujes PSN Vouchere na amazonu ili na nekoj od stranica a ima ih milion .. Ja koristim http://www.pcgamesupply.com .. Kada kupis na e-mail u roku od par minuta ili odmah dobijes kod koji ukucas na PSN store i dodaju ti na racun iznos koji si uzeo
da to nisam racunao da moze, ali i da bi te vouchere na amazonu kupio moram neki racun bankovni dati ili se to placa postarinom ? I kad skinem tu igru na PS4 jel mogu to poslije na CD prebaciti ili ostaje na konzoli ? onaj PS plus nemam.?
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#831 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rayman90 »

kome fali kutijca za neku igru, moze narucit psn vaucer u kutijci da mu dostave na adresu i iskoristit istu za igru :izet: :-D
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#832 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Troll_Happens wrote:
Mustang1 wrote:Na google nadjes neku adresu americku a kupujes PSN Vouchere na amazonu ili na nekoj od stranica a ima ih milion .. Ja koristim http://www.pcgamesupply.com .. Kada kupis na e-mail u roku od par minuta ili odmah dobijes kod koji ukucas na PSN store i dodaju ti na racun iznos koji si uzeo
da to nisam racunao da moze, ali i da bi te vouchere na amazonu kupio moram neki racun bankovni dati ili se to placa postarinom ? I kad skinem tu igru na PS4 jel mogu to poslije na CD prebaciti ili ostaje na konzoli ? onaj PS plus nemam.?
Pa moras karticom platiti ne znam kako ide preko amazona jel i tamo mora americka adresa biti .. Ne mozes skidati na cd jbt :D Plus ti je za online igranje
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#833 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rayman90 »

moze i bez kartica s Pika da kupi, al ce ga prodavci svejedno poslat da uplati im pare u banci :)
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#834 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Troll_Happens »

Mustang1 wrote:
Troll_Happens wrote:
Mustang1 wrote:Na google nadjes neku adresu americku a kupujes PSN Vouchere na amazonu ili na nekoj od stranica a ima ih milion .. Ja koristim http://www.pcgamesupply.com .. Kada kupis na e-mail u roku od par minuta ili odmah dobijes kod koji ukucas na PSN store i dodaju ti na racun iznos koji si uzeo
da to nisam racunao da moze, ali i da bi te vouchere na amazonu kupio moram neki racun bankovni dati ili se to placa postarinom ? I kad skinem tu igru na PS4 jel mogu to poslije na CD prebaciti ili ostaje na konzoli ? onaj PS plus nemam.?
Pa moras karticom platiti ne znam kako ide preko amazona jel i tamo mora americka adresa biti .. Ne mozes skidati na cd jbt :D Plus ti je za online igranje
Pa ovaj @Unscard je rekao da mu je plus isteko i da ne moze igre da pokrene sa hard diska. Zato sam to pomenuo.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#835 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Ne znam kako ali ne mozes bez plusa igrati online .. Mozda je on uvezan sa nekim .. Ja nemam plus a mogu igrati jer frend sa kojim sam u share uvezan ima ps plus
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#836 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Pa sto niko ne kaze da postoji Bomberman na ps4 :oops:
Joj kad bi neko i tenkice i super mario onog klasicnog odradio to bi bilo mrak :D
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#837 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rayman90 »

Mustang1 wrote:Pa sto niko ne kaze da postoji Bomberman na ps4 :oops:
Joj kad bi neko i tenkice i super mario onog klasicnog odradio to bi bilo mrak :D
hehe pa basement crawl postoji, al ps4 ogranicen samo na 4 igraca lokalno :-D beze im to :-D i dalje se igra bomberman ultra na trojci :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#838 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Troll_Happens wrote:
Mustang1 wrote:
Troll_Happens wrote: da to nisam racunao da moze, ali i da bi te vouchere na amazonu kupio moram neki racun bankovni dati ili se to placa postarinom ? I kad skinem tu igru na PS4 jel mogu to poslije na CD prebaciti ili ostaje na konzoli ? onaj PS plus nemam.?
Pa moras karticom platiti ne znam kako ide preko amazona jel i tamo mora americka adresa biti .. Ne mozes skidati na cd jbt :D Plus ti je za online igranje
Pa ovaj @Unscard je rekao da mu je plus isteko i da ne moze igre da pokrene sa hard diska. Zato sam to pomenuo.
Mislio sam da ne mogu da pokrenem igre koje su mi tokom PS plus pretplate bile besplatne (to je one 2-3 koje dobijaju dzabe korisnici PS plusa mjesecno). ...sve koje sam kupio i platio naravno a mogu da pokrenem ali to je svega 4-5 igri (BF4 za 9USD, KillZone za 49USD, UFC za 59 USD, DruveClub dobio dzaba od jarana). Ne mozes ih snimiti na CD (ustvari PS koristi BlueRay) ali su one vezane za tvoj PSN nalog tako da i ako prodas svoj PS4 i kupis drugi, mozes ih uvijek skinuti ponovo (sve sa savegameovima) i nastaviti igrati na drugoj konzoli. One su uvijek i trajno tvoje i kupljene. Jedini problem je sto sutra ne mozes da ih prodas ili zamjenis kao sto bi mogao sa disk verzijom. Ja licno, posto nisam puno to mjenjao i prodavao ni na PS3, a ovako je ipak bilo (kazem bilo jer je USD skocio i sada je to ipak skuplje) dobro dobro jeftinije. Sjecam se da su novi naslovi ovdje u radnjema bili po 130-140 KM a mene su kostali tada po 70 KM ...

Sreca jedina je sto sam zavrsio XCom (jedna od boljih igri koje sam ikada igrao) koji je bio vezan za PS plus inace bih do sada vec obnovio ko9liko sam navucen bio ... ovako, nije mi hica nikakva...multyplayer nisam nesto previse igrao ali se i bez njega PS plus meni isplati radi tih besplatnih igri jer imam i PS3 i PS4 ...to je 6 igri mjesecno dzabnih a ocekuje se sada u 2015 da pocnu i za PS4 AAA naslove da djele ...do sada je bilo samo nekoliko ...Injustice (zaraza za couch 2 igraca), Second Son i jos nesto ...za PS3 su odavno sve hitovi bili ukljucujuci i Uncharted 3, Thief itd itd ...
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#839 Re: PlayStation 4 - all about

Post by moa »

UnscarD wrote:BEz kreditne nikako a adresa u Americi pun internet :-D treba ti bilo kakva kreditna i kupujes na Amazonu dopune za PSN account.

Sto se tice igri, USA igre ce raditi, PS4 nema regionalnih ogranicenja ...
Po pitanju igrica ima regionalnih ogranicenja. Imao acc na USA acc a Igricu kupio za EU trziste i kad je izasao DLC, problem..
Zato obratite paznju.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#840 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

moa wrote:
UnscarD wrote:BEz kreditne nikako a adresa u Americi pun internet :-D treba ti bilo kakva kreditna i kupujes na Amazonu dopune za PSN account.

Sto se tice igri, USA igre ce raditi, PS4 nema regionalnih ogranicenja ...
Po pitanju igrica ima regionalnih ogranicenja. Imao acc na USA acc a Igricu kupio za EU trziste i kad je izasao DLC, problem..
Zato obratite paznju.
Djelimicno si u pravu. Igre mozes kupiti bilo gdje u svijetu i ona ce raditi na bilo kojoj konzoli.
Ipak DLC kada kupujes, on mora odgovorati regionu PSN accounta.
http://community.eu.playstation.com/t5/ ... 289#M30811

You can buy the console from anywhere in the world, BUT, it will be region locked for dvd /blu-ray playback.

As far as games are concerned, any game bought from any country will play on any console.

As far as accounts are concerned, any game bought from any country will play on any account registered to any country.

Psn codes are locked to the country they are bought from, and MUST match the country of the psn account.

Dlc is region locked, and must match the region of the psn account, AND the region the game was bought from.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#841 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Troll_Happens »

UnscarD wrote:
moa wrote:
UnscarD wrote:BEz kreditne nikako a adresa u Americi pun internet :-D treba ti bilo kakva kreditna i kupujes na Amazonu dopune za PSN account.

Sto se tice igri, USA igre ce raditi, PS4 nema regionalnih ogranicenja ...
Po pitanju igrica ima regionalnih ogranicenja. Imao acc na USA acc a Igricu kupio za EU trziste i kad je izasao DLC, problem..
Zato obratite paznju.
Djelimicno si u pravu. Igre mozes kupiti bilo gdje u svijetu i ona ce raditi na bilo kojoj konzoli.
Ipak DLC kada kupujes, on mora odgovorati regionu PSN accounta.
http://community.eu.playstation.com/t5/ ... 289#M30811

You can buy the console from anywhere in the world, BUT, it will be region locked for dvd /blu-ray playback.

As far as games are concerned, any game bought from any country will play on any console.

As far as accounts are concerned, any game bought from any country will play on any account registered to any country.

Psn codes are locked to the country they are bought from, and MUST match the country of the psn account.

Dlc is region locked, and must match the region of the psn account, AND the region the game was bought from.
znaci po toj logici kako sam razumio ako imam EU account i americku igru i ako nisu kompatibilne, samo otvorim PS US account i onda mogu igrati i instalirat ?
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#842 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Sama igra ce ti biti odmah kompatibilna i nemas potrebe za otvaranjem novog accounta. Problemi mogu nastati sa DLC-ovima (Downloadable Content) za tu igru. Npr. ako je igra americka a acount UK, onda ces morati otvoriti USA account kako bi i igra i PSN region bili USA i onda ce raditi i DLC ...

Dakle ako bi samo igrao igru, nemas nikakvu komlikaciju ... ne kontam ni sa DLC-ovima sto su ovo zakomplikovali ...
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#843 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Troll_Happens »

UnscarD wrote:Sama igra ce ti biti odmah kompatibilna i nemas potrebe za otvaranjem novog accounta. Problemi mogu nastati sa DLC-ovima (Downloadable Content) za tu igru. Npr. ako je igra americka a acount UK, onda ces morati otvoriti USA account kako bi i igra i PSN region bili USA i onda ce raditi i DLC ...

Dakle ako bi samo igrao igru, nemas nikakvu komlikaciju ... ne kontam ni sa DLC-ovima sto su ovo zakomplikovali ...
ma dobro da si mi rekao novi account je nalakse otvoriti.. probacu bez ako budem imao bilo kakvih ogranicenja lako mi se prebaciti na drugi account. :thumbup:
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#844 Re: PlayStation 4 - all about

Post by moa »

Troll_Happens wrote:
UnscarD wrote:Sama igra ce ti biti odmah kompatibilna i nemas potrebe za otvaranjem novog accounta. Problemi mogu nastati sa DLC-ovima (Downloadable Content) za tu igru. Npr. ako je igra americka a acount UK, onda ces morati otvoriti USA account kako bi i igra i PSN region bili USA i onda ce raditi i DLC ...

Dakle ako bi samo igrao igru, nemas nikakvu komlikaciju ... ne kontam ni sa DLC-ovima sto su ovo zakomplikovali ...
ma dobro da si mi rekao novi account je nalakse otvoriti.. probacu bez ako budem imao bilo kakvih ogranicenja lako mi se prebaciti na drugi account. :thumbup:
nema ftrke sa igricom ali sa dlcom,problemi ...witcher 3 download :)
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#845 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Ja sam svorc, mislio sam uzeti project cars ali neckam se jos a ostalo nista do betmena
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#846 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rayman90 »

spelunky za 4 igraca lokalno trenutno samo 5$ na usa radnji :izet: :izet: :-D

jedan od komentara sa metacritica
Looks Rick Dangerous, smells Rick Dangerous, taste Rick Dangerous, but it can t plays in the same league as the game it s inspired by
:P :zzzz: al sam moro uzet :-D

ps. towerfall ascension isto na 5$ :-D
Last edited by rayman90 on 27/05/2015 11:51, edited 1 time in total.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#847 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Mustang1 wrote:Ja sam svorc, mislio sam uzeti project cars ali neckam se jos a ostalo nista do betmena
Isto i ovdje ...ja kontao ili project cars ili Witchera3 ali sad za sad mrka kapa...vozim (pravi) auto na rezervi tako da prioriteti su prioriteti :) Igram ovaj Drive Club sad u zadnje vrijeme, ne znam kakve ovo update-e non stop izbacuju ...poslednji update igre 10GB :-) eee 10GB update ...uglavnom, igra je super i sve mi se vise svidja ..mislim ima mana ali igriva je i izgleda fakat odlicno ...pogotovo ove neke voznje po kisi...
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4420
Joined: 21/02/2011 12:56

#848 Re: PlayStation 4 - all about

Post by REDDEVILS »

Postovani htjeo bi napraviti EU Account ali ne mogu nigdje da nadjem adresu na koju bi registrovo City sam stavio London a County UK ...Postcode ne znam...Address Line 1 Address Line 2 Address Line 3 Pa ako neko zna koju adresu da napisem bio bih zahvalan :D
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#849 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rayman90 »

40 Holborn Viaduct
London
EC1N 2PZ
Tel: 0207 404 3600

Allen & Overy LLP
One Bishops Square
London
E1 6AD
United Kingdom

Astley House, 33 Notting Hill Gate
London, United Kingdom
+44 20 3219 0145


452 Green Lanes
London, United Kingdom
+44 20 8920 9999


Lawfords Wharf
Lyme Street, London, United Kingdom
+44 20 7267 4133

6th Floor
100 Cannon Street, London, United Kingdom
+44 20 7469 6460

289-293 High Holborn
London, United Kingdom
+44 20 7242 0082

:? :P
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#850 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Ljudi sta ce vam UK account ?
Post Reply