PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Shogun
Posts: 99
Joined: 13/10/2009 08:12
Location: Tuzla
Contact:

#751 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Shogun »

Posto nemam nikakva iskustva sa ps4 konzolom a zelim da je kupim sinu treba mi pomoc. Interesuje me da li se na ps4 mogu igrati krekovane igre ili moram svaku igricu da platim preko 100 KM?

Unaprijed hvala
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#752 Re: PlayStation 4 - all about

Post by febo_acm »

Nema krekovanih igara, moraš da ih platiš.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#753 Re: PlayStation 4 - all about

Post by gilla »

Shogun wrote:Posto nemam nikakva iskustva sa ps4 konzolom a zelim da je kupim sinu treba mi pomoc. Interesuje me da li se na ps4 mogu igrati krekovane igre ili moram svaku igricu da platim preko 100 KM?

Unaprijed hvala
Svaku igru ne moraš da platiš preko 100 KM.
Originalima vremenom padaju cijene stalno su na storeu neke akcije, gdje igre možeš dobiti za 15KM bukvalno.
Možeš i preko neta naruciti. Ps plus svaki mejsec daje nekoliko igara gratis da se skine.

Sinu ako voli fudbal kupi fifu/pes i recimo cod ili bf da im a za promjeniti i nece te smarati narednih godinu dana do nove verzije. :D
Online ce ga drzati stalno zainteresovanim.
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#754 Re: PlayStation 4 - all about

Post by febo_acm »

Svaku aktuelnu igru ne moraš da platiš 100, već tačnije nekih 108 KM u zavisnosti od kursa $. Svaka nova i aktuelna igra košta 59.99$. Popusta ima, ali za neke lijeve igre obično.

A ovo je istina FIFA ili BF se mogu derati godinu dana online...
User avatar
King Kenny
Posts: 314
Joined: 05/10/2011 16:01

#755 Re: PlayStation 4 - all about

Post by King Kenny »

Naravno da ne moraš plaćati preko 100 KM za igru. Postoji nešto što se zove digitalna igra i potpuno je legalna.

Evo kako funkcioniše:

DIGITAL Version | SECONDARY Account

o DIGITAL version. There is NO game disc.
o 100% Original game bought in official PSN Store.
o The game is downloaded using an external PSN account created on your PS4.
o SECONDARY account. You will be able to play the game ONLY WITH THE ACCOUNT I WILL GIVE TO YOU, AND YOU HAVE TO BE CONNECTED TO INTERNET.
o You will be able to download the game all the times that you want, no matter if you delete the game or your PS4 stop working. The account will be yours FOREVER
Baš se potrefi da prodajem svoj GTA 5 digitalnu verziju, 45 KM pa bujrum :D
User avatar
febo_acm
Posts: 10239
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#756 Re: PlayStation 4 - all about

Post by febo_acm »

i tako ces imati 10 accounta za svaku igru? vidim ja ove na piku po 40 km, ali neka hvala... ok ako se 2 lika utale i kupuju po pola, ali to sa raznim accountima mi je nidje veze. evo ja imam gta v, nba 2k15, fifu 15, last of us i bf hardline na primary account... ako ima neko sa slobodan da se uvezemo a da ima nekih igara bujrum... prednost onome ko bude uzimao project cars :D
User avatar
King Kenny
Posts: 314
Joined: 05/10/2011 16:01

#757 Re: PlayStation 4 - all about

Post by King Kenny »

febo_acm wrote:i tako ces imati 10 accounta za svaku igru? vidim ja ove na piku po 40 km, ali neka hvala... ok ako se 2 lika utale i kupuju po pola, ali to sa raznim accountima mi je nidje veze. evo ja imam gta v, nba 2k15, fifu 15, last of us i bf hardline na primary account... ako ima neko sa slobodan da se uvezemo a da ima nekih igara bujrum... prednost onome ko bude uzimao project cars :D
Pa zašto ne 10 accountova? Ukoliko mogu platiti 50 KM umjesto 120 KM normalno da ću to uraditi. Jedina razlika između CDa i secondary accounta je to što se igra ne može igrati na svom accounta. A ti si možda neki Donald Trump pa kupuješ sve nove igre, onda sorry :-D
User avatar
Shogun
Posts: 99
Joined: 13/10/2009 08:12
Location: Tuzla
Contact:

#758 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Shogun »

Hvala na odgovorima.
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#759 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rayman90 »

bjezo sam od ovoga al juce reko da probam i upali :-D radi i dopuna kredita na psnu preko paypala, samo treba napravit paypal racun sa americkom (nisam probo s engleskom) adresom, dodat karticu i dopunjavat :-D ovo je super za USA radnju jer se moze uplatit i samo 5 $ na racun :) :izet:

ps. kupio prvu epizodu Life is strange, nabit slusalice na dualsok vcrs i uzivat jer koliko sam cuo - dobar soundtrack :-D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#760 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Beze linup za PS PLUS za Maj ...
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#761 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Ja u zadnje vrijeme konzolu palim samo da punim tablet :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#762 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Mustang1 wrote:Ja u zadnje vrijeme konzolu palim samo da punim tablet :D
slicno vala ...po malo BF4, malo UFC i malo Driveclub ...onaj Killzone mislim da nisam upalio ima godina, ...e da igramo onaj Injustice (isto bio dzabe na PS plus) kad mi dodje neko od raje ...ono je zaraza za 2 igraca ...pogotovo kada oba nemaju pojma ili kada oba znaju sta rade ...to bacanje kontrolera po kuci ....najace dosla mi jaranica, ja je pobjedim , kaze ona ali ja sam bila taj lik hahahah ona igra ne zna ni koji je lik ....
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#763 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Vidis dobro si napomenuo i ja cu malo BF4 nisam dugo.A taj injustice nikako nisam mogao pofatati sve one komande :D
A dodajem zemske na psn imam ih vise nego na fb.u hahahaha. Dobre strankinje :D
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#764 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Vertig0 »

Pa dobro, kad sam kupovao nisam ni mislio da cu visiti 24h dnevno :D
Meni zna proci po mjesec da ne upalim, a nekad mi prahne pa ga zalomim bas... a nema se ni vremena vala
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#765 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Mustang1 wrote:Vidis dobro si napomenuo i ja cu malo BF4 nisam dugo.A taj injustice nikako nisam mogao pofatati sve one komande :D
A dodajem zemske na psn imam ih vise nego na fb.u hahahaha. Dobre strankinje :D
Jarane meni to crnjak ...ja nemam niti jednog jedinog prijatelja na PSN-u ... kontam da propustam nesto? Kako to ide, ono kao dodam ih hladno iako se ne znamo? Treba li da igramo iste igre ? :) Jedino sam za ovaj Drive club morao da se uclanim u neki klub jer mi ne da igra dalje bez toga pa sam nasao neki Bosnia dragons ili ovako nesto i sam sebe uclanio.
Mene kad neko doda na FB-u ako se ne znamo ja to ignorisem. Jos imam i kameru, mogao bi neki live stream da radim :)
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#766 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Vertig0 wrote:Pa dobro, kad sam kupovao nisam ni mislio da cu visiti 24h dnevno :D
Meni zna proci po mjesec da ne upalim, a nekad mi prahne pa ga zalomim bas... a nema se ni vremena vala
To je najgore ... lako bi ja da imam vremena...sjecam se prosle godine, igram istovremeno Last of us, GTA V i Mass Efect.. pa nisam znao gdje cu prije. POpravio sam budzet tako sto nisma izlazio nigdje :) a sad, zena se montira na TV ...ja gledam onaj PS da ga prenosim sad u spavacu...ma vala da je GTA bi ali za BF4 mi se ne da , i tako, buljim malo u TV malo u mobitel :)
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#767 Re: PlayStation 4 - all about

Post by EmiRem »

UnscarD wrote:
Vertig0 wrote:Pa dobro, kad sam kupovao nisam ni mislio da cu visiti 24h dnevno :D
Meni zna proci po mjesec da ne upalim, a nekad mi prahne pa ga zalomim bas... a nema se ni vremena vala
To je najgore ... lako bi ja da imam vremena...sjecam se prosle godine, igram istovremeno Last of us, GTA V i Mass Efect.. pa nisam znao gdje cu prije. POpravio sam budzet tako sto nisma izlazio nigdje :) a sad, zena se montira na TV ...ja gledam onaj PS da ga prenosim sad u spavacu...ma vala da je GTA bi ali za BF4 mi se ne da , i tako, buljim malo u TV malo u mobitel :)
jarane, potpuno ista situacija :D :D
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#768 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Vertig0 »

Ma bolje ovako, malo se zasiti covjek pa odigra ili kad izadje neki novi naslov. Npr meni se sad igra nba 2k pravo, samo me nervira online mode jer ima laga dosta, a totalno sam se odviko od offline modova.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#769 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

UnscarD wrote:
Mustang1 wrote:Vidis dobro si napomenuo i ja cu malo BF4 nisam dugo.A taj injustice nikako nisam mogao pofatati sve one komande :D
A dodajem zemske na psn imam ih vise nego na fb.u hahahaha. Dobre strankinje :D
Jarane meni to crnjak ...ja nemam niti jednog jedinog prijatelja na PSN-u ... kontam da propustam nesto? Kako to ide, ono kao dodam ih hladno iako se ne znamo? Treba li da igramo iste igre ? :) Jedino sam za ovaj Drive club morao da se uclanim u neki klub jer mi ne da igra dalje bez toga pa sam nasao neki Bosnia dragons ili ovako nesto i sam sebe uclanio.
Mene kad neko doda na FB-u ako se ne znamo ja to ignorisem. Jos imam i kameru, mogao bi neki live stream da radim :)
Ma ne dodajem muske mene su muski dodavali u GTA dok sam igrao cak me i u party zovu hajd tad je bilo zanimljivo kad nema nikoga sa njima da igram .. Ali ja samo zene dodajem :lol:
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#770 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Hahaha ...to sa zenama bi bio next level jer imao sam dovoljno problema da objasnim svojoj djevojci ko je Liara iz Mass Effecta i zasto se uvijek raznjezim kada pricam o njoj :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#771 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Gledam stream project carsa i meni izgleda veoma lose. Forza je puno bolja od onoga. Da hoce ponuditi kakav demo da se proba. Nije me ocaralo kao sto sam mislio da ce. Cak mi se cini da je i na The Crew bolja grafika. Forzu ne vrijedi ni porediti
Izgleda nema prave voznje do Gran Turisma
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#772 Re: PlayStation 4 - all about

Post by medjutim »

Moze li mi neko reci kako recimo sa jaranom mogu kupiti igru po pola i da li istovremeno mozemo igrati tu igru npr. u multiplayer mode-u?
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#773 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Tercius »

Mustang1 wrote:Evo vam prijedlog ko ima ps4 a nema frenda ili nekoga sa kim je u sharingu pa da kupuju igre zajedno skontajte se ovdje po dvojica , uvezite se na konzolama i onda mozete dvojica igrati igru koju jedan kupi a platite pola pola .. Isto mozete i sa ps plus uraditi samo jedan aktivira ps plus a i drugi moze igrati online.. Ja imam sa frendom ovako ali eto ako neko nema prijedlog ..
Poz MustanŽe, ako ti nije frka da malo preciziras ovu tematiku, ja blage veze nemam stize mi Playka 4 iduce sedmice, imam druga u SveCkoj starog gamer-a ubija se od dosade sam da igra, pa da se solidarisem sa njim :) Nisam dobro jos prelistao ovu temu, ako je vec bilo price o Co-op izvinjavam se, ali me zanima koje od naslova mozemo igrati u kooperaciji nas 2.Hvala.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#774 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Ima unazad pise ako ne mozes naci naoisat cu kad budem na kompu jebeno kucati ouno preko tableta
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#775 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Troll_Happens »

Jel igro ko injustice? Premisljam se izmedju MK X i injustice pa ne znam sta da uzmem. Savjeti dobrodosli.
Post Reply