PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#651 Re: PlayStation 4 - all about

Post by dzeno123 »

Izracunaj sam 60 dolara je igra na us, a na uk u funtama.
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#652 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Izasao Hardline Beta na EU store .. Ja skidam sa hrvatskog :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#653 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Meni se svidja Hardline.. Nekako je "zivahniji" nego 4. a i ovaj hotwire mode mi je dobar
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#654 Re: PlayStation 4 - all about

Post by moa »

Trenutno nema nekih igrica. Igram klix, PES, shadow of mordor, Dragon age I dying light. Prekuco Last of US :D. Cekam The order :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#655 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Ja sam do Hardline igrao samo youtube na ps4 zadnjih par dana :oops:
fiesta
Posts: 8
Joined: 26/08/2009 10:21

#656 Re: PlayStation 4 - all about

Post by fiesta »

moa wrote:Trenutno nema nekih igrica. Igram klix, PES, shadow of mordor, Dragon age I dying light. Prekuco Last of US :D. Cekam The order :D
Ma PS4 nije odmakla metar i po od PS3
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#657 Re: PlayStation 4 - all about

Post by raoul duke »

moa wrote:Trenutno nema nekih igrica. Igram klix, PES, shadow of mordor, Dragon age I dying light. Prekuco Last of US :D. Cekam The order :D
Cuvaj "sine" pare, tek pravo ludilo od igri dolazi za par mjeseci.. :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#658 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

fiesta wrote:
moa wrote:Trenutno nema nekih igrica. Igram klix, PES, shadow of mordor, Dragon age I dying light. Prekuco Last of US :D. Cekam The order :D
Ma PS4 nije odmakla metar i po od PS3
Polako, tek je pocelo ...ja isto slabo sta sad za sad igram na PS4 ali lagano pocinje ...cekam Order da vidim ocjene ...ovaj Dying Light je ispunio sva ocekivanja kontam da ga kupim...ide Uncharted novi, ide Project cars ...ide par naslova opasnih, da ne spominjem ove No Man sky i potencijelno taj vise Project Morpheus da se pojavi ...
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#659 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Meni mirise da ce ps4 trajati najvise od svih prethodnih dok mu ne dodje nasljednik.. Bit ce tu dodataka ali konzola nova bi mogla potrajati
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#660 Re: PlayStation 4 - all about

Post by raoul duke »

Mustang1 wrote:Meni mirise da ce ps4 trajati najvise od svih prethodnih dok mu ne dodje nasljednik.. Bit ce tu dodataka ali konzola nova bi mogla potrajati
Pa to je sigurno. Jedina zalosna stvar je sto zemlje treceg svijeta ne mogu iskoristiti maks potencijal PS4-ke, kao npr PS Now.
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#661 Re: PlayStation 4 - all about

Post by moa »

UnscarD wrote:
fiesta wrote:
moa wrote:Trenutno nema nekih igrica. Igram klix, PES, shadow of mordor, Dragon age I dying light. Prekuco Last of US :D. Cekam The order :D
Ma PS4 nije odmakla metar i po od PS3
Polako, tek je pocelo ...ja isto slabo sta sad za sad igram na PS4 ali lagano pocinje ...cekam Order da vidim ocjene ...ovaj Dying Light je ispunio sva ocekivanja kontam da ga kupim...ide Uncharted novi, ide Project cars ...ide par naslova opasnih, da ne spominjem ove No Man sky i potencijelno taj vise Project Morpheus da se pojavi ...
odakle ti lova za Morpheus? :)
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#662 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

moa wrote:
UnscarD wrote:
fiesta wrote: Ma PS4 nije odmakla metar i po od PS3
Polako, tek je pocelo ...ja isto slabo sta sad za sad igram na PS4 ali lagano pocinje ...cekam Order da vidim ocjene ...ovaj Dying Light je ispunio sva ocekivanja kontam da ga kupim...ide Uncharted novi, ide Project cars ...ide par naslova opasnih, da ne spominjem ove No Man sky i potencijelno taj vise Project Morpheus da se pojavi ...
odakle ti lova za Morpheus? :)
Pa projekcije su da nece kostati vise od 399 USD - 499 USD maximalno ... volim to i cekam VR tehnologiju vec 20 godina od kako sam prvi put cuo za nju, tako da to kupujem na nevidjeno :) Htio sam da kupim Oculus Rift DK2 verziju i ona se moze naci za 600 USD a vec ima oko 100 naslova koji ga podrzavaju ali nemam vremena da se zezam sa setovanjima na PC-u oko toga a na PS4 ce sve biti plug&play ... gledao sam Project Cars, izgleda mocno kao i Aseta Corso ...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#663 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Raigor Stonehoof »

UnscarD wrote:
fiesta wrote:
moa wrote:Trenutno nema nekih igrica. Igram klix, PES, shadow of mordor, Dragon age I dying light. Prekuco Last of US :D. Cekam The order :D
Ma PS4 nije odmakla metar i po od PS3
Polako, tek je pocelo ...ja isto slabo sta sad za sad igram na PS4 ali lagano pocinje ...cekam Order da vidim ocjene ...ovaj Dying Light je ispunio sva ocekivanja kontam da ga kupim...ide Uncharted novi, ide Project cars ...ide par naslova opasnih, da ne spominjem ove No Man sky i potencijelno taj vise Project Morpheus da se pojavi ...
Dying light ispunio ocekivanja? :D

User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#664 Re: PlayStation 4 - all about

Post by raoul duke »

Raigor Stonehoof wrote:
Dying light ispunio ocekivanja? :D

Igra definitivno ima vise smisla od svih ostalih FPS igri koje su izbacene posljednje 3 godine, koje su toliko repetitivne i dosadne..
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#665 Re: PlayStation 4 - all about

Post by moa »

raoul duke wrote:
Raigor Stonehoof wrote:
Dying light ispunio ocekivanja? :D

Igra definitivno ima vise smisla od svih ostalih FPS igri koje su izbacene posljednje 3 godine, koje su toliko repetitivne i dosadne..
Ja ovo igram polako, svki put odem kod hodze na saljevanje strave. Negdje sam na 5% price a online kolega kaze da je presao u skroz drugi grad.
Ako neko hoce da igramo neka me doda na PSN: the moa
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#666 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Solidna recenzija Project Morpheusa ...

http://www.techradar.com/reviews/gaming ... 379/review

Ja samo mislim da je PS4 hardware slab da vrti VR ... jedino npr, ako bi uz Project Morpheus isporucivali dodatni GPU (ugradjen u kacigu npr) koji bi bio sinhronizovan sa PS4 da to sve vrti ...
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#667 Re: PlayStation 4 - all about

Post by gilla »

adoking wrote:Da li neko zna da li je baš velika razlika u cijenama na US i UK Store? Kupio sam PS4 i imam stari acc sa PS3 koji je registrovan u UK, pa ne bih da pravim novi acc u US ako nije neka velika razlika u cijenama??? Hvala unapijed :)
Primarni mi je uk , sekundarni usa, isto sa ps3.
Apsolutno nemam potrebe da mjenjam regiju. Dolar je ojačao, tako da nisu velike razlike. JEDINO ako kupuješ odmah pri izlasku igre, možeš uštediti 10-20 KM plafon.
Na disku se nabave jeftinije igre i po 10,15 funti komotno. Još je početak generacije pa se cijene nisu dovele u red, ps4 je popularan pa zezaju cijene. Tipa na storeu igra 50,55 funti ja sam istu znao naći 40 ili 35 na izlasku.
Uk shopovi znaju imati sjajnih akcija( game, zavvi)....igre dolaze mi ranije nego iz usa, još jedna prednost.

Dok se još library popuni, bude sjajnih akcija na storeu, igre po 5,10 funti i sl.
I sad bude, metro je nedavno bio 8 funti sa ps+, walking dead i sl.
User avatar
EmiRem
Posts: 526
Joined: 17/01/2011 20:28

#668 Re: PlayStation 4 - all about

Post by EmiRem »

gilla wrote:
adoking wrote:Da li neko zna da li je baš velika razlika u cijenama na US i UK Store? Kupio sam PS4 i imam stari acc sa PS3 koji je registrovan u UK, pa ne bih da pravim novi acc u US ako nije neka velika razlika u cijenama??? Hvala unapijed :)
Primarni mi je uk , sekundarni usa, isto sa ps3.
Apsolutno nemam potrebe da mjenjam regiju. Dolar je ojačao, tako da nisu velike razlike. JEDINO ako kupuješ odmah pri izlasku igre, možeš uštediti 10-20 KM plafon.
Na disku se nabave jeftinije igre i po 10,15 funti komotno. Još je početak generacije pa se cijene nisu dovele u red, ps4 je popularan pa zezaju cijene. Tipa na storeu igra 50,55 funti ja sam istu znao naći 40 ili 35 na izlasku.
Uk shopovi znaju imati sjajnih akcija( game, zavvi)....igre dolaze mi ranije nego iz usa, još jedna prednost.

Dok se još library popuni, bude sjajnih akcija na storeu, igre po 5,10 funti i sl.
I sad bude, metro je nedavno bio 8 funti sa ps+, walking dead i sl.
60$=102,6 KM
60f= 157,9 KM

Ovo nije malo
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#669 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

A tek kad je USD bio 1.5 prije par mjeseci , tih 60 USD je bilo 90 KM ...
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#670 Re: PlayStation 4 - all about

Post by gilla »

EmiRem wrote:
gilla wrote:
adoking wrote:Da li neko zna da li je baš velika razlika u cijenama na US i UK Store? Kupio sam PS4 i imam stari acc sa PS3 koji je registrovan u UK, pa ne bih da pravim novi acc u US ako nije neka velika razlika u cijenama??? Hvala unapijed :)
Primarni mi je uk , sekundarni usa, isto sa ps3.
Apsolutno nemam potrebe da mjenjam regiju. Dolar je ojačao, tako da nisu velike razlike. JEDINO ako kupuješ odmah pri izlasku igre, možeš uštediti 10-20 KM plafon.
Na disku se nabave jeftinije igre i po 10,15 funti komotno. Još je početak generacije pa se cijene nisu dovele u red, ps4 je popularan pa zezaju cijene. Tipa na storeu igra 50,55 funti ja sam istu znao naći 40 ili 35 na izlasku.
Uk shopovi znaju imati sjajnih akcija( game, zavvi)....igre dolaze mi ranije nego iz usa, još jedna prednost.

Dok se još library popuni, bude sjajnih akcija na storeu, igre po 5,10 funti i sl.
I sad bude, metro je nedavno bio 8 funti sa ps+, walking dead i sl.
60$=102,6 KM
60f= 157,9 KM

Ovo nije malo
Nikad u zivotu nisam tipla 60f, i igre su vrlo rijetko i na storeu 60.
Raspon je 35-50.
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#671 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Na UK dtore nisu igre 59.99 izgleda cim izadju .. Variraju cijene izmedju 50-60 .. Nije kao na US Store.. Ali nebitno vala da je i 10 KM radi svoje lijenosti da ih gubim ne pada mi na pamet .. Ljudi traze po marku dvije jeftinije a nekima 20 KM ne znaci nista :D
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#672 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Vertig0 »

Imam Infamous second son, voljan sam ga mijenjati za stalno ili privremeno, pa ako neko ima nesto odgovarajuce da ponudi nek se javi.
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#673 Re: PlayStation 4 - all about

Post by raoul duke »

Vertig0 wrote:Imam Infamous second son, voljan sam ga mijenjati za stalno ili privremeno, pa ako neko ima nesto odgovarajuce da ponudi nek se javi.
Da se i ja nadovezem na ovo, rado bih se rijesio Killzone: Shadowfall (zamjena za nesto), igra je odlicna ali sam davno izgubio interes za ovim FPS igrama tipa BF, CoD..
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#674 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Project cars opet odgodjen .. Gran Turismo najavljen ali ne precizno nego 2015. ili 2016. :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#675 Re: PlayStation 4 - all about

Post by UnscarD »

Order 1886 sahranjen na recenzijama ...gamespot 5 , ign 6,5 ...eurogmer ne daje numericke ocjene ...ipak, ovo nije sprijecilo order da bude najprodavanija igra ...sto ti je medijski hype.
Uglavnom, PS4 po meni jos uvijek nema pravi pravcati HIT. Noughty Dog je na potezu ...
Post Reply