PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#2451 Re: PlayStation 4 - all about

Post by diablobih »

Gandalf wrote:
diablobih wrote:
Gandalf wrote:zna li neko rade li na PS3 ovi džojstici što ih je pun PIK a vode se kao zamjenski ili univerzalni i sl. ?

sorry što padobranišem, ali kontam da ovdje sigurno ima bivših PS3 igrača kojima je trebao džojstik, LP svima.
Trebalo bi da rade, nema razloga da ne rade.
- ma sinoć mi orginalni džojstik riknuo, vidim dosta PIK- ovih provjerenih radnji ih reklamira, nađem par primjeraka i u obližnjoj radnji tehničke robe, rekoše mi da nisu imali primjedbi

- orginalni džojstik koji sam platio 80 KM baš na piku prošle godine bukvalno nije potrajao ni čitavu godinu

- najkraća upotreba ijedne moje tehničke stvari, džojstici sa starih sega i terminatora su mi trajali po par godina, za PS1 i PS 2 su mi isto trajali po više godina, 2 orginalna džojstika za PS3 zajedno potrajali 2 godine, zato se i interesujem za te zamjenske džojstike, orginali su me razočarali a duplo skuplji

- u svakom slučaju hvala na odgovoru, kupiću zamjenski, LP.
Ako hoces nesto sto mozes koristiti bez problema i za ps3-4, pc, android i tako to, onda bih ti preporucio ovo:

https://gamesir.hk/collections/gamepads ... amesir-t1s

Kosta skoro kao original, ali stvarno je vrhunska stvar.
User avatar
Postpostmoderna
Posts: 89
Joined: 05/11/2017 01:39

#2452 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Postpostmoderna »

ocajne igre za ps4 plus ovaj mjesec
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#2453 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Gandalf »

Sarlo Akrobata wrote:Ja sam prije 6-7 godina kupovao one Sisaxis ili kako se vec zovu, tad su cinimi se bili oko 60-70KM, pravo dobri su bili.
oba moja bila baš ta serija i oba otišla super brzo u havariju :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#2454 Re: PlayStation 4 - all about

Post by diablobih »

P.S

https://www.aliexpress.com/item/GameSir ... 25884.html

50 KM oni iznad sto sam postavljao ce biti 11.11.

Vjerovatno cu jos jedan dodati kolekciji.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2455 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

Ja vala nikad ni na jednoj konzoli nisam imao problema sa kontrolerima. I sada ovi DS4 su mi extra, jako kvalitetni. Jest da mi je na jednom crkla baterina i to bez puno koristenja ali sam kupio PS4 u Austriji i dobio novi kada sam ovaj odnjeo i to dobio onaj novi DS4 pro model :)
User avatar
Postpostmoderna
Posts: 89
Joined: 05/11/2017 01:39

#2456 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Postpostmoderna »

kad ce ubaciti ove igre za ps plus?

vec je 7. a nema hin za skinuti
User avatar
xamp
Posts: 1547
Joined: 31/03/2010 18:43

#2457 Re: PlayStation 4 - all about

Post by xamp »

Postpostmoderna wrote:kad ce ubaciti ove igre za ps plus?

vec je 7. a nema hin za skinuti
Bit ce od veceras.
mambahz
Posts: 20
Joined: 05/11/2015 22:20

#2458 Re: PlayStation 4 - all about

Post by mambahz »

Sigurno je Vama aktivnim forumasima muka od pitanja koje cu postavite al halalite/oprostite. Jbg kad sam trebao imati ps4 nisam. Al napokon nabavio. Ugl jedna me stvar zanima to jeste kupovina igrica. Kontao uzeti jedno 4 do 5 igrica (pes,nba,cod..) pa gledajuci u radnjama cijene pa i na store jbg treba i finog keša sto bi se reklo. E na olx/pik nasao lika vidim ima preko hiljadu transakcija pozitivni dojmovi prodaje digitalne igre. Kaze za svaku igru on ce dati primarni acc i garantuje da su svi njegovi. Isto tako da sve radi kako treba. Znaci ako mi posalje 5 igrica i svaka na jednom acc jel mogu dobiti ban, mogu li igrati multiplayer. Ne zelim da na startu nesta zajebem a sad sam u takvoj euforiji daj sve igrice koje sam odavno zelio. Pa molim lijepo ako moze neka sugestija ako neko ima iskustva sa ovim i preporuka prodavaca.
Ps: ovaj mi je trazio po igrici 60 do 70 km ovi noviji naslovi. Lijep pozdrav
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#2459 Re: PlayStation 4 - all about

Post by mousstapha »

Kod mene PES trenutno na akciji na storu za 35 eura.
mambahz
Posts: 20
Joined: 05/11/2015 22:20

#2460 Re: PlayStation 4 - all about

Post by mambahz »

mousstapha wrote:Kod mene PES trenutno na akciji na storu za 35 eura.
Da se registrujem na usa store? Il neki drugi. I kako sam procitao na forumj da dopunu za kupovinu uzimam na amazonu?
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#2461 Re: PlayStation 4 - all about

Post by klixoris »

Posto nikada u zivotu nisam imao niti kupovao PS, a sada sam odlucio da ga kupim :) , moze li preporuka najpovoljnije, provjerene radnje u Sarajevu gdje mogu kupiti PS4 PRO, bez da me kasnije glava zaboli. Gledao sam i po PIK-u, ali ne znam koliko je to sigurno. Preferiram kupovinu licno, da vidim sta kupujem, ali ako ima neko provjeren i na PIK, preporucite svakako. Hvala unaprijed !
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#2462 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Rampage »

mambahz wrote:Sigurno je Vama aktivnim forumasima muka od pitanja koje cu postavite al halalite/oprostite. Jbg kad sam trebao imati ps4 nisam. Al napokon nabavio. Ugl jedna me stvar zanima to jeste kupovina igrica. Kontao uzeti jedno 4 do 5 igrica (pes,nba,cod..) pa gledajuci u radnjama cijene pa i na store jbg treba i finog keša sto bi se reklo. E na olx/pik nasao lika vidim ima preko hiljadu transakcija pozitivni dojmovi prodaje digitalne igre. Kaze za svaku igru on ce dati primarni acc i garantuje da su svi njegovi. Isto tako da sve radi kako treba. Znaci ako mi posalje 5 igrica i svaka na jednom acc jel mogu dobiti ban, mogu li igrati multiplayer. Ne zelim da na startu nesta zajebem a sad sam u takvoj euforiji daj sve igrice koje sam odavno zelio. Pa molim lijepo ako moze neka sugestija ako neko ima iskustva sa ovim i preporuka prodavaca.
Ps: ovaj mi je trazio po igrici 60 do 70 km ovi noviji naslovi. Lijep pozdrav
Na jednoj konzoli možeš imati više naloga, mislim da sam pročitao negdje info da možeš imati čak 15 naloga. Možda griješim, ako neko zna nešto više o tome neka me ispravi:). Ja lično imam 5 naloga (djeca, supruga i ja, svako svoj nalog plus jedan guest acc:))

Uglavnom, sve digitalne igre koje se nalaze na tvojoj konzoli (bilo eksternom ili ugrađenom HDD-u) se mogu igrati sa svakog naloga koji se nalazi na toj konzoli, bez obzira koji nalog je vlasnik igara. Valjda sam dobro objasnio :D

Takođe plaćam PS Plus za samo jedan nalog a svi nalozi mogu igrati online igre.

Ja lično nisam kupovao naloge o kojima tipkaš ali jeste kolega s posla uzimao par puta. Znam da je kupio jedan nalog s par igara koje je mogao skinuti samo jednom i koje ne smije brisati te jedan nalog s čak desetak igara (za nekih stotinjak KM) a za koji je promijenio pass i čak aktivirao tel verifikacijski kod kao zaštitu protiv krađe:)

Kaže da mu sve radi kako treba, igre se nisu zaključale i nije dobio ban (što ne znači da neće :D )

Te cijene od 60-70 KM za novije naslove su previsoke, malo će te više koštati ako ih budeš kupovao preko PS Storea na svoj acc, bez bilo kakvog rizika, ako se već nečeg bojiš:)
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2463 Re: PlayStation 4 - all about

Post by un1ted »

Imas ovlastenog distributera, santa domenica.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#2464 Re: PlayStation 4 - all about

Post by klixoris »

un1ted wrote:Imas ovlastenog distributera, santa domenica.
Hvala na savjetu, poslusao sam te :thumbup:
U Sancta Domenica pazario PS4 Slim 500gb sa dodatnim kontrolerom (akcija je, za 1km doplate dobijes dodatni kontroler)

A imaju i dobru akciju (za one kojima ne treba dodatni kontroler) za PS4 Slim 500gb bijele boje - 500KM.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2465 Re: PlayStation 4 - all about

Post by un1ted »

Odlicno :)

Reci mi samo je li ovaj zadnji ceh (verzija), E ako se dobro sjecam?
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#2466 Re: PlayStation 4 - all about

Post by klixoris »

un1ted wrote:Odlicno :)

Reci mi samo je li ovaj zadnji ceh (verzija), E ako se dobro sjecam?
Evo citam sa kutije, CUH-2116A oznaka. Je li to ta E sasija ? Ja fakat ne znam, teski sam amater kad je PS u pitanju :mrgreen:
Na akciji je 620 KM (sa +1 KM za dodatni kontroler). Bez kontrolera je 619KM
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2467 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

Pozdrav raja,

Zna li ko hoce li u sarajevu u nekim radnjama biti snizenja na igre povodom ovog crnog petka 23.11?
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#2468 Re: PlayStation 4 - all about

Post by mousstapha »

Mesicini da ce biti ozbiljnijih snizenja na Playstoreu od 23.11.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#2469 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Ironman_88 »

mousstapha wrote:Mesicini da ce biti ozbiljnijih snizenja na Playstoreu od 23.11.
Za PS Plus pretplatnike je Black Friday Sale dostupan već danas, za ostatak od 23.11. Ima zanimljivih ponuda, dosta novijih igrica sniženo 40-60%.
User avatar
Mustang1
Posts: 28761
Joined: 29/12/2010 17:31

#2470 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Bude na storu, na online shopovima raznim bude nevezano za gaming, ali kod nas nema toga.. :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2471 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

Ma nista mi to ne znaci kad ne kupujem digitalne igre. Prvo, ne da mi se zafrkavati time i komplikovati kad ne mogu direktno naruciti i bez nekih provizija i konverzija. A drugo, draze su mi fizicke kopije jer ih uvijek mogu prodati ili mijenjati.

Opet mi niko ne odgovori, znate li hoce li u Sarajevu sutra u nekim (i kojim) radnjama biti snizenja na fizicke kopije igara?

@Mustang, tek ugleda tvoj post, eh nista onda ja pomislio da nabavim odmah AC Origins i jos neku :D Izgleda da cu ipak cekati...

Nego, jedva cekam da izadje Horizon Zero Dawn complete edition pa da je ponovo nabavim :D
User avatar
Postpostmoderna
Posts: 89
Joined: 05/11/2017 01:39

#2472 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Postpostmoderna »

hoce li u sancti domenici (bbi) biti kakvog snizenja na ps4 igre pred novogodisnje praznike?
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4424
Joined: 21/02/2011 12:56

#2473 Re: PlayStation 4 - all about

Post by REDDEVILS »

Postpostmoderna wrote:hoce li u sancti domenici (bbi) biti kakvog snizenja na ps4 igre pred novogodisnje praznike?
Na FB stranici Sancta Domenica BiH pise da su u pripremi BLACK FRIDAY snizenja :)
https://hr-hr.facebook.com/sanctadomenica.ba/
https://www.sancta-domenica.ba/
https://www.sancta-domenica.hr/
Sancta Domenica HR BLACK FRIDAY snizenja
http://promocije.sancta-domenica.hr/pro ... om-mjestu/
Ja sam mislio uzeti PlayStation 4 1TB Slim E chassis + Gran Turismo Sport Bundle :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2474 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

Postpostmoderna wrote:hoce li u sancti domenici (bbi) biti kakvog snizenja na ps4 igre pred novogodisnje praznike?
Gdje dodje ta radnja? Ja u BBI centru nikada nisam nasao PS4 igre.
User avatar
Postpostmoderna
Posts: 89
Joined: 05/11/2017 01:39

#2475 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Postpostmoderna »

arnes_king wrote:
Postpostmoderna wrote:hoce li u sancti domenici (bbi) biti kakvog snizenja na ps4 igre pred novogodisnje praznike?
Gdje dodje ta radnja? Ja u BBI centru nikada nisam nasao PS4 igre.
5. sprat kod stepenica
Post Reply