PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#2001 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Rampage »

Onda je do mene, ja sam čuo da bi se igre kupljene na taj način mogle zaključati, odnosno biti nedostupne, nakon ovog zadnjeg apdejta:)

Kao i da bi se mogao fasovati ban:)

Btw, da li je velika razlika u cijeni između ovih naših PIK dilera i tvojih dobavljača:)

Hvala
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#2002 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

20$ su tamo igre. Kod ovih nasih cini mi se da su po 60KM.
Meni se nista nije promijenilo. Igrao danas GTA online. Probat cu kasnije ove sto kupovao od rusa ali nijedna nije zakljucana to znam..
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#2003 Re: PlayStation 4 - all about

Post by stativa »

pozdrav, imam par pitanja u vezi PS4.
planiram uskoro kupiti, e sad me zanima gdje u Sarajevu je najbolje za kupiti? po mogucnosti da nije pisana garancija. i da li su ovi sa pika provjereni?
isto oko psn me zanima, kako registrovati, sta je najbolje uk, usa il hr?
i gdje su igre najpovoljnije, vidio sam na piku ima neki fazon da ti acc na njemu igrice pa ga stavis nesto kao primarni, ako moze neko pojasnjenje :D
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#2004 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Njanjavi »

Citah temu par zadnjih stranica i frapiran sam kako se nekad tako cool proizvod izvitoperio, kao da sami sebe zele potkopat na neki nacin.
Toliko komplikacija, toliko nekih karafeka.
Ladno nedostaju dani kad otvoris govno, ubacis cd, pokrenes masinu i igras ko cojek, bez nekih kodova, accounta, kurceva palceva.
Boze sacuvaj u sta se ps pretvorio.
ifus
Posts: 244
Joined: 02/10/2009 00:09

#2005 Re: PlayStation 4 - all about

Post by ifus »

stativa wrote:pozdrav, imam par pitanja u vezi PS4.
planiram uskoro kupiti, e sad me zanima gdje u Sarajevu je najbolje za kupiti? po mogucnosti da nije pisana garancija. i da li su ovi sa pika provjereni?
isto oko psn me zanima, kako registrovati, sta je najbolje uk, usa il hr?
i gdje su igre najpovoljnije, vidio sam na piku ima neki fazon da ti acc na njemu igrice pa ga stavis nesto kao primarni, ako moze neko pojasnjenje :D
Dva moja druga i ja smo kupili nove PS4, a rodjak je kupio polovan PS3 kod ovog momka http://ps3games.olx.ba/
Covjek daje pisanu garanciju, mozes platiti u kešu, a i preko računa uplatiti.
Najpovoljnije su igre preko americkog PSN-a. Registrujes profil u npr. americkoj drzavi Delaware, nadjes adresu nekog hotela, a onda s tom adresom registrujes Amazon profil gdje kupujes PSN kartice od 10, 20, 50 ili 100$ u zvanicnoj PlayStation prodavnici.
A sto se tice dijeljenja profila, ti stavis jaranov profil na svoju plejku da bude primarni, a svoj profil da bude sekundarni, a tvoj jaran za primarni odabere tvoj profil, a svoj stavi na sekundarni na svojoj plejci. Ovako ti mozes igrati jaranove igre, a on tvoje.

Njanjavi wrote:Citah temu par zadnjih stranica i frapiran sam kako se nekad tako cool proizvod izvitoperio, kao da sami sebe zele potkopat na neki nacin.
Toliko komplikacija, toliko nekih karafeka.
Ladno nedostaju dani kad otvoris govno, ubacis cd, pokrenes masinu i igras ko cojek, bez nekih kodova, accounta, kurceva palceva.
Boze sacuvaj u sta se ps pretvorio.
Nije PS nikakvo govno postao, vec raja gleda da sto jeftinije prodje s ovim dijeljenjem profila. Ti slobodno mozes kupiti CD, ubaciti u konzolu i igrati.
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#2006 Re: PlayStation 4 - all about

Post by raoul duke »

Njanjavi wrote:Citah temu par zadnjih stranica i frapiran sam kako se nekad tako cool proizvod izvitoperio, kao da sami sebe zele potkopat na neki nacin.
Toliko komplikacija, toliko nekih karafeka.
Ladno nedostaju dani kad otvoris govno, ubacis cd, pokrenes masinu i igras ko cojek, bez nekih kodova, accounta, kurceva palceva.
Boze sacuvaj u sta se ps pretvorio.
Ne znam o cemu pricas, iskreno idalje je tako. Ako mislis na posljednjih 20-ak postova, uglavnom se radi o raji koja nema para za vlastitog account-a pa se onda zajebavaju oko share-anja sa nekim drugim.

PS je bio i ostao, bas kao sto si naveo, "ubacis CD i igras" ;)
User avatar
Laertes
Posts: 4252
Joined: 08/01/2015 18:25

#2007 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Laertes »

raoul duke wrote:
Njanjavi wrote:Citah temu par zadnjih stranica i frapiran sam kako se nekad tako cool proizvod izvitoperio, kao da sami sebe zele potkopat na neki nacin.
Toliko komplikacija, toliko nekih karafeka.
Ladno nedostaju dani kad otvoris govno, ubacis cd, pokrenes masinu i igras ko cojek, bez nekih kodova, accounta, kurceva palceva.
Boze sacuvaj u sta se ps pretvorio.
Ne znam o cemu pricas, iskreno idalje je tako. Ako mislis na posljednjih 20-ak postova, uglavnom se radi o raji koja nema para za vlastitog account-a pa se onda zajebavaju oko share-anja sa nekim drugim.

PS je bio i ostao, bas kao sto si naveo, "ubacis CD i igras" ;)
Ili u mom slučaju CD je stalno unutra...
PES :izet:
arelinho
Posts: 304
Joined: 23/06/2012 16:15

#2008 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arelinho »

I ja vala dok sam imao ps3 i sada ps4 stalno kupujem tako igre cd. NIsam navikao da kupujem preko psn. :D Nekako mi lakše ovako uzimati igre.
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#2009 Re: PlayStation 4 - all about

Post by xamp »

arelinho wrote:I ja vala dok sam imao ps3 i sada ps4 stalno kupujem tako igre cd. NIsam navikao da kupujem preko psn. :D Nekako mi lakše ovako uzimati igre.
Jbg, preko PSN-a su jeftinije, bude dobrih dealova i sve... plus kad se uzme PS+ clanstvo, bude i besplatnih igrica (i dodatnih popusta)...
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#2010 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

meni je svanulo otkako sam presao na PS sa kompujtera....
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2011 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

r_faruk wrote:meni je svanulo otkako sam presao na PS sa kompujtera....
gdje ces to javno napisati, hoces da slučajno vidi ko od pc "master rejsa" pa da se digne pobuna, da te ko napadne na ulici? :lol:
r_faruk
Posts: 4685
Joined: 20/01/2003 00:00

#2012 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

arnes_king wrote:
r_faruk wrote:meni je svanulo otkako sam presao na PS sa kompujtera....
gdje ces to javno napisati, hoces da slučajno vidi ko od pc "master rejsa" pa da se digne pobuna, da te ko napadne na ulici? :lol:
ma neka i tuku na sred ulice samo da one drivere i kernel.32 i dzojstik i graficku i ostalo ne ganjam i instaliram.... :D
halal svaka marka koju sam dao za PS4 i igre.... osim BlackOps III. to im necu nikada halaliti... :)
ifus
Posts: 244
Joined: 02/10/2009 00:09

#2013 Re: PlayStation 4 - all about

Post by ifus »

r_faruk wrote:meni je svanulo otkako sam presao na PS sa kompujtera....
:thumbup: :thumbup: :thumbup: Ista situacija kod mene. :)
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#2014 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Rampage »

Njanjavi wrote:Citah temu par zadnjih stranica i frapiran sam kako se nekad tako cool proizvod izvitoperio, kao da sami sebe zele potkopat na neki nacin.
Toliko komplikacija, toliko nekih karafeka.
Ladno nedostaju dani kad otvoris govno, ubacis cd, pokrenes masinu i igras ko cojek, bez nekih kodova, accounta, kurceva palceva.
Boze sacuvaj u sta se ps pretvorio.

Nije komplikovano, vjeruj mi. I dalje se ubaci disk u konzolu i igraš. Jedina razlika u odnosu na prethodne generacija je u tome što se sada igra mora obavezno instalirati na konzolu, tako da je HDD od 500 GB dovoljan za nekih 7-8 igara odjednom. Uglavnom, nakon što se igra završi, uvijek je možeš izbrisati s konzole (game save ostaje, naravno).

Što se tiče same instalacije, odigrava se u pozadini, nakon što si igru prvi puta ubacio u konzolu i pokrenuo je:)

A online account ti zahtijeva validnu email adresu (da možeš verifikovati acc) i pristup internetu:) Ništa komplikovanije nego se registrovati na bilo koji forum:)
raoul duke wrote:
Ne znam o cemu pricas, iskreno idalje je tako. Ako mislis na posljednjih 20-ak postova, uglavnom se radi o raji koja nema para za vlastitog account-a pa se onda zajebavaju oko share-anja sa nekim drugim.

PS je bio i ostao, bas kao sto si naveo, "ubacis CD i igras" ;)
Ispravka - kupovinom preko online accounta se ne bave samo oni kojima je online kupovanje i dalje špansko selo. A ima ih danas još uvijek oko nas, činjenica :thumbup:
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#2015 Re: PlayStation 4 - all about

Post by raoul duke »

Rampage wrote:
raoul duke wrote:
Ne znam o cemu pricas, iskreno idalje je tako. Ako mislis na posljednjih 20-ak postova, uglavnom se radi o raji koja nema para za vlastitog account-a pa se onda zajebavaju oko share-anja sa nekim drugim.

PS je bio i ostao, bas kao sto si naveo, "ubacis CD i igras" ;)
Ispravka - kupovinom preko online accounta se ne bave samo oni kojima je online kupovanje i dalje špansko selo. A ima ih danas još uvijek oko nas, činjenica :thumbup:
Zasto si ti mene sad quote-o i sta si to ti ispravio? :-)
Mislim da ni ti sam ne znas
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#2016 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Rampage »

Mlad si, shvatit ćeš :thumbup:
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#2017 Re: PlayStation 4 - all about

Post by hali gali halid »

Uvijek sam forsirao komp ispred PSa, sad ne palim komp ima godina, i kontam da predjem sa komp na PS, samo kontam da mi ne bude to sta komplikovano, ti neki accounti itd. :-D
Gdje uzeti? Moze li na rate? Je li bolja ona normalna konzola od slim verzije, znaci laik sam totalni sto se PSa tice. Koja je cijena trenutno?
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#2018 Re: PlayStation 4 - all about

Post by raoul duke »

Rampage wrote:Mlad si, shvatit ćeš :thumbup:
Sta to, objasni do kraja sta si htio reci :-)
SG-1
Posts: 76
Joined: 14/03/2017 18:35

#2019 Re: PlayStation 4 - all about

Post by SG-1 »

hali gali halid wrote:Uvijek sam forsirao komp ispred PSa, sad ne palim komp ima godina, i kontam da predjem sa komp na PS, samo kontam da mi ne bude to sta komplikovano, ti neki accounti itd. :-D
Gdje uzeti? Moze li na rate? Je li bolja ona normalna konzola od slim verzije, znaci laik sam totalni sto se PSa tice. Koja je cijena trenutno?
https://technoshop.ba/proizvodi/racunar ... -i-dodaci/
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#2020 Re: PlayStation 4 - all about

Post by klixo »

Pomagajte... Sestricu sam narucio 3 mjeseca PS Plus sa stranice gamecarddelivery.com
I odem na reedem code kad nece , procitam detaljno sta sam kupio kad ono PS Plus za PS3 i PS Vita ,dakle PS4 nema :run:
Stranica sa koje sam narucio veli da nije moguce vratiti narudzbu :run:
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#2021 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

klixo wrote:Pomagajte... Sestricu sam narucio 3 mjeseca PS Plus sa stranice gamecarddelivery.com
I odem na reedem code kad nece , procitam detaljno sta sam kupio kad ono PS Plus za PS3 i PS Vita ,dakle PS4 nema :run:
Stranica sa koje sam narucio veli da nije moguce vratiti narudzbu :run:
Jbg sad stavi na pik jeftinije i probaj prodati da ti ne propadne sve. Napises u opisu zbog cega je jeftinije i prodas. Mozes ti staviti i cijenu kao ostali ali kad ces prodati :D
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#2022 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rayman90 »

klixo wrote:Pomagajte... Sestricu sam narucio 3 mjeseca PS Plus sa stranice gamecarddelivery.com
I odem na reedem code kad nece , procitam detaljno sta sam kupio kad ono PS Plus za PS3 i PS Vita ,dakle PS4 nema :run:
Stranica sa koje sam narucio veli da nije moguce vratiti narudzbu :run:
cek ne sjecam se da postoje razdvojene pretplate za ps3 i ps4 :?
da nisi mozda pogrijesio region, ako je pogresan region, samo napravi novi racun na sonyentertainment stranici na taj region, prikaci pretplatu i stavi na ps4 da je taj racun primarni :-?
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#2023 Re: PlayStation 4 - all about

Post by klixo »

rayman90 wrote:
klixo wrote:Pomagajte... Sestricu sam narucio 3 mjeseca PS Plus sa stranice gamecarddelivery.com
I odem na reedem code kad nece , procitam detaljno sta sam kupio kad ono PS Plus za PS3 i PS Vita ,dakle PS4 nema :run:
Stranica sa koje sam narucio veli da nije moguce vratiti narudzbu :run:
cek ne sjecam se da postoje razdvojene pretplate za ps3 i ps4 :?
da nisi mozda pogrijesio region, ako je pogresan region, samo napravi novi racun na sonyentertainment stranici na taj region, prikaci pretplatu i stavi na ps4 da je taj racun primarni :-?
Razdvojeno pretplate , nazalost...
Shiba
Posts: 233
Joined: 07/09/2013 20:59

#2024 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Shiba »

Nije moguce ba. PSN Plus vrijedi za sve uređaje (PS4, PS3, Vita).

Kupujem i ja online kodove (prošle hefte kupio 12 mjeseci) i nisam nikad vidio da je odvojeno.
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#2025 Re: PlayStation 4 - all about

Post by stativa »

Jos jednom da pitam, je li ovaj "ps3games" sa olx-a provjeren za kupovinu PS4? Vidim da je jeftiniji za nekih 100KM od Targeta i Creeda, pa zato. Moze i na PM. :)
Post Reply