PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#1676 Re: PlayStation 4 - all about

Post by erotica »

Aha hvala to me zanimalo, znači samo za online tekme mi treba ps+ pretplata.

Inače PS4 pro - Sony objavio PlayStation 4 Pro
http://www.benchmark.rs/vesti/sony_obja ... _pro-67072

Poslato preko Benchmark Android aplikacije.

Sent from my HTC One using Tapatalk
User avatar
Maharadza
Posts: 16733
Joined: 30/01/2013 15:13

#1678 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Maharadza »

Znači nova verzija PS4 (slim) 299 Eura a ova pro verzija 399 Eura u Evropi?! Good job Sony! :thumbup:
r_faruk
Posts: 4688
Joined: 20/01/2003 00:00

#1679 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

Da jos jednom napomenem. Ako neko hoce da se uvezemo neka javi pa cemo uzeti ps+ po pola (ja cu kupiti online code a vi meni pola para) mozemo i igrice tako kupovati... ne moramo biti iz istog grada, ne moramo se ni poznavati, samo da budemo fer i korektni. vec sam bio uvezan ali taj prijatelj nema vise PS tako da sada trazim nekoga za uvezivanje....

pozdrav
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#1680 Re: PlayStation 4 - all about

Post by raoul duke »

r_faruk wrote:Da jos jednom napomenem. Ako neko hoce da se uvezemo neka javi pa cemo uzeti ps+ po pola (ja cu kupiti online code a vi meni pola para) mozemo i igrice tako kupovati... ne moramo biti iz istog grada, ne moramo se ni poznavati, samo da budemo fer i korektni. vec sam bio uvezan ali taj prijatelj nema vise PS tako da sada trazim nekoga za uvezivanje....

pozdrav
Nije ti to bas toliko sigurno, mozete obojica ostati bez accounta narocito ako se jos ne poznajete dovoljno.

U se, i u svoje kljuse!
User avatar
Mustang1
Posts: 28761
Joined: 29/12/2010 17:31

#1681 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

raoul duke wrote:
r_faruk wrote:Da jos jednom napomenem. Ako neko hoce da se uvezemo neka javi pa cemo uzeti ps+ po pola (ja cu kupiti online code a vi meni pola para) mozemo i igrice tako kupovati... ne moramo biti iz istog grada, ne moramo se ni poznavati, samo da budemo fer i korektni. vec sam bio uvezan ali taj prijatelj nema vise PS tako da sada trazim nekoga za uvezivanje....

pozdrav
Nije ti to bas toliko sigurno, mozete obojica ostati bez accounta narocito ako se jos ne poznajete dovoljno.

U se, i u svoje kljuse!
Sto ce ostati bez accounta?
AKo nece niko eno ti na piku imas lika prodaje accounte bas tako pola cijene i siguran je,
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#1682 Re: PlayStation 4 - all about

Post by raoul duke »

Mustang1 wrote: Sto ce ostati bez accounta?
AKo nece niko eno ti na piku imas lika prodaje accounte bas tako pola cijene i siguran je,
Evo ga, apologetik "share-anja i piratstva".

Kupi si vlastitu subskripciju za ps+ , nema potrebe biti toliki kokuz.
User avatar
Mustang1
Posts: 28761
Joined: 29/12/2010 17:31

#1683 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

raoul duke wrote:
Mustang1 wrote: Sto ce ostati bez accounta?
AKo nece niko eno ti na piku imas lika prodaje accounte bas tako pola cijene i siguran je,
Evo ga, apologetik "share-anja i piratstva".

Kupi si vlastitu subskripciju za ps+ , nema potrebe biti toliki kokuz.
KOje piratstvo jarane ako je dozvoljeno. Ako si ti milioner hajd nam kupi svima po konzolu i pretplatu i 10.ak igara. Svako se snalazi kako moze.
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#1684 Re: PlayStation 4 - all about

Post by raoul duke »

Mustang1 wrote:
raoul duke wrote:
Mustang1 wrote: Sto ce ostati bez accounta?
AKo nece niko eno ti na piku imas lika prodaje accounte bas tako pola cijene i siguran je,
Evo ga, apologetik "share-anja i piratstva".

Kupi si vlastitu subskripciju za ps+ , nema potrebe biti toliki kokuz.
KOje piratstvo jarane ako je dozvoljeno. Ako si ti milioner hajd nam kupi svima po konzolu i pretplatu i 10.ak igara. Svako se snalazi kako moze.
Je li to argument "djeca u Africi su gladna"? Jao kokuzluka..
User avatar
Mustang1
Posts: 28761
Joined: 29/12/2010 17:31

#1685 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Ok.
User avatar
moa
Posts: 3635
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#1686 Re: PlayStation 4 - all about

Post by moa »

Mustang1 wrote:
raoul duke wrote:
r_faruk wrote:Da jos jednom napomenem. Ako neko hoce da se uvezemo neka javi pa cemo uzeti ps+ po pola (ja cu kupiti online code a vi meni pola para) mozemo i igrice tako kupovati... ne moramo biti iz istog grada, ne moramo se ni poznavati, samo da budemo fer i korektni. vec sam bio uvezan ali taj prijatelj nema vise PS tako da sada trazim nekoga za uvezivanje....

pozdrav
Nije ti to bas toliko sigurno, mozete obojica ostati bez accounta narocito ako se jos ne poznajete dovoljno.

U se, i u svoje kljuse!
Sto ce ostati bez accounta?
AKo nece niko eno ti na piku imas lika prodaje accounte bas tako pola cijene i siguran je,
hau jes no, ja uzeo igrice preko pika radila 3 mjeseca i zablokiro account.
AnonymousBIH
Posts: 1485
Joined: 10/11/2014 14:20

#1687 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Da i ja malo uletim kao padobranac :D
Prodajem, uz PS4, i XBox One sa Kinect i 2 igre, kutija, dzojstik, headset ... Novo, samo probano, cijena 600 KM.
Razlog: kupujem PS4 Pro ili XBox Scorpio
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1688 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Dr Baltazar »

Molim nekog da mi pojasni kako da napravim i aktiviram ovaj ludi PS Plus. Napravio sam PSN akaunt, stavio država Hrvatska i odbija mi karticu (pare imam) navodeći razlog država. Već polahko ludim, pa ako neko zna šta je najbolje staviti za državu za nas koji smo iz BiH.
r_faruk
Posts: 4688
Joined: 20/01/2003 00:00

#1689 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

ne razumijem, kakve veze ima sto se dijeli account... nije ilegalno... zasto bi to iko ugasio... neka ukinu opciju dijeljenja account-a i rijeseno. novac nije problem, samo ne volim bacati pare... ako vec postoji mogucnost zasto je ne iskoristiti, ako ne onda kupim sam, kao i do sada.... ps sam i kupio da se ne zajebavam sa krekovanjem i kupovanjem racunara svake godine da bih odigrao nesto....

a sto se tice kupovine ps+ i igrica, ja sam napravio account kao da sam u USA i kupujem vaucere sa amazona (10-20-50$), a onda ukucam code i legnu pare na ps wallet i onda kupujem, ili kupujem odmah code za igricu ako je jeftinije... ne zelim da vezem karticu za ps...
AnonymousBIH
Posts: 1485
Joined: 10/11/2014 14:20

#1690 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Dr Baltazar wrote:Molim nekog da mi pojasni kako da napravim i aktiviram ovaj ludi PS Plus. Napravio sam PSN akaunt, stavio država Hrvatska i odbija mi karticu (pare imam) navodeći razlog država. Već polahko ludim, pa ako neko zna šta je najbolje staviti za državu za nas koji smo iz BiH.
Kupi vaučer u Linksu ili nekom drugom shopu i onda ćeš moći, ne prihvaća (većinom) naše kartice iz BIH.
AnonymousBIH
Posts: 1485
Joined: 10/11/2014 14:20

#1691 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

r_faruk wrote:ne razumijem, kakve veze ima sto se dijeli account... nije ilegalno... zasto bi to iko ugasio... neka ukinu opciju dijeljenja account-a i rijeseno. novac nije problem, samo ne volim bacati pare... ako vec postoji mogucnost zasto je ne iskoristiti, ako ne onda kupim sam, kao i do sada.... ps sam i kupio da se ne zajebavam sa krekovanjem i kupovanjem racunara svake godine da bih odigrao nesto....

a sto se tice kupovine ps+ i igrica, ja sam napravio account kao da sam u USA i kupujem vaucere sa amazona (10-20-50$), a onda ukucam code i legnu pare na ps wallet i onda kupujem, ili kupujem odmah code za igricu ako je jeftinije... ne zelim da vezem karticu za ps...
Dijeljenje accounta je ilegalno. Napravljen je sistem za npr. jednu porodicu koja koristi jedan PS4 da samo jedna pretplata vrijedi za sve i da međusobno dijele igre, međutim to se maksimalno iskoristilo pa se prodaju i digitalne igre preko account, ali većinom to nije dugog vijeka.
r_faruk
Posts: 4688
Joined: 20/01/2003 00:00

#1692 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

Da li to znaci da se dva ps-a ne bi trebala moci uvezati?
User avatar
PriNc_ba
Posts: 5924
Joined: 07/08/2009 12:28

#1693 Re: PlayStation 4 - all about

Post by PriNc_ba »

ma mogu se uvezati. do sada ne znam nikoga ko dijeli ps+ ili igre da je imao ikakav problem.

tako da slobodno mozes s nekim po pola uzeti ps+.

samo dobro iscitajte kako i sta treba uraditi ono oko primarnih i sekundarnih profila ;)
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1694 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Dr Baltazar »

AnonymousBIH wrote:
Dr Baltazar wrote:Molim nekog da mi pojasni kako da napravim i aktiviram ovaj ludi PS Plus. Napravio sam PSN akaunt, stavio država Hrvatska i odbija mi karticu (pare imam) navodeći razlog država. Već polahko ludim, pa ako neko zna šta je najbolje staviti za državu za nas koji smo iz BiH.
Kupi vaučer u Linksu ili nekom drugom shopu i onda ćeš moći, ne prihvaća (većinom) naše kartice iz BIH.
Kupio sam evo PSN Plus 365 dana USA akaunt.

Jedno još pitanje. Je li ping nešto veći što sam stavio USA akaunt, nego da sam stavio DE ili UK ?
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#1695 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Vertig0 »

Nije.
r_faruk
Posts: 4688
Joined: 20/01/2003 00:00

#1696 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

PriNc_ba wrote:ma mogu se uvezati. do sada ne znam nikoga ko dijeli ps+ ili igre da je imao ikakav problem.

tako da slobodno mozes s nekim po pola uzeti ps+.

samo dobro iscitajte kako i sta treba uraditi ono oko primarnih i sekundarnih profila ;)

vec sam bio uvezan, sada vise nisam pa sam trazio nekoga da se ponovo uvezem, u svakom slucaju hvala na savjetima :thumbup:
AnonymousBIH
Posts: 1485
Joined: 10/11/2014 14:20

#1697 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

PSN down, FIFA 17 demo na čekanju :D
wolfie
Posts: 895
Joined: 19/10/2010 21:21

#1698 Re: PlayStation 4 - all about

Post by wolfie »

Ne zaboravite maznuti Battlefield 4 DLC dok je jos uvijek besplatan.

https://www.battlefield.com/news/road-to-battlefield
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1699 Re: PlayStation 4 - all about

Post by arnes_king »

Pozdrav raja,

Imao sam sve plejke od keca pa do trice i uvijek sam najvise volio na plejci igrat igre.... samo sto sam uvijek cekao dok se moze cipovati ali izgleda da sada cekam uzalud :D

Nego kontam se da kupim iako nema na vidiku nikakav flash, pa me zanima sta vi mislite je li bolje kupiti jeftinije obicnu PS4 konzolu, ili doplatiti i kupiti ovaj Pro model :D Takodjer bih imao zelju da nabavim i onaj VR headset kada bude dostupan, samo sve to dodje bas poskupo, a opet nije ni to skupo jer jednom platis i to je to, ali igre su preskupe za nase standarde ...
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#1700 Re: PlayStation 4 - all about

Post by dinao »

VR ce mislim moci samo na ovo novom modelu, Neo ili Pro, kako se vec zove..
A ako si gamer kupi novi model, zavali se jednom i uzivaj.
Od cipovanja nema nista, ali ako se s nekim uvezes, igrice su ti duplo jeftinije. I jos bude ih povoljno na rasprodaji, cak nekad i dzabe.
Post Reply