PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#1551 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Laertes »

Mustang1 wrote:A ima i kod njega garancija. Nisam vidio. Mislio sam da je samo polovan. Ne znam ti vidi kako ces i sta ces. A igrice se kupuju preko playstationa online. Trenutno je pes 40$ a cesto bude na akciji dosta igara. A imas onaj myclub pes besplatan ne znam sta dodje na njemu ima li kick of ili samo myclub da igras.
Svakako je Pes taraba i ne treba ti :D
Ma nemam ti ja nikakva iskustva sa PS4, ne'am pojma o tome. Ovo je za juniora, obeć'o mu ja za sve petice, a haman će ih imati. On hoće PES, a ovaj kaže da je original, on ga platio 140 KM.
Il' da odem do škole i sredim koju četvorku, pa sam rahat :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#1552 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Mustang1 »

Obecanje je obecanje. Ja sam isto tako dobijao samo sto je bilo, biciklo, terminator konzola i tako to.. :D
A orginal je igrica jer nema kopija za ps4 i cdovi su toliko. Dobro nesto jeftinije oko 120 mozda ali morat ces se i ti ukljuciti jer kada uzimas igrice online su jeftinije. Nekih 20.ak KM. Ima objasnjeno 2984923843 puta da se ne ponavljam :D A ako ti je svejedno u tih 150 KM onda bolje kupi taj sa garancijom od 2 godine jer garancija u radnji je garancija u radnji :D a ovo preko pika valja se ganjati
Ono prvo sto sam napisao bi se isplatilo da nema garancije na tom polovnom nikako. Ali posto ima isplati se
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#1553 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Laertes »

Mustang1 wrote:Obecanje je obecanje. Ja sam isto tako dobijao samo sto je bilo, biciklo, terminator konzola i tako to.. :D
A orginal je igrica jer nema kopija za ps4 i cdovi su toliko. Dobro nesto jeftinije oko 120 mozda ali morat ces se i ti ukljuciti jer kada uzimas igrice online su jeftinije. Nekih 20.ak KM. Ima objasnjeno 2984923843 puta da se ne ponavljam :D A ako ti je svejedno u tih 150 KM onda bolje kupi taj sa garancijom od 2 godine jer garancija u radnji je garancija u radnji :D a ovo preko pika valja se ganjati
Ono prvo sto sam napisao bi se isplatilo da nema garancije na tom polovnom nikako. Ali posto ima isplati se
Fala ti plaho si pomogo :D
Kad mi bude trebalo, pitaću te za to objašnjenje za kupovinu online. Zasad samo PES puca, doduše na laptopu i to može samo 2015, to mu dovoljno.
A jebiga, obećanje, al' mali je dobar, zaslužio je, sve su petice komplet osnovna + muzička osnovna (da se malo pohvalim). Dobro nije šta više zaisk'o, ponosni otac bi na sve prist'o.
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#1554 Re: PlayStation 4 - all about

Post by dinao »

Hocel neko u SA kupit ovu novu Division,
kolega kupio na cd-u da bi ustanovio da mu ne radi citac na psx. Znaci nova..a cijena povoljnija ;)
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#1555 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Laertes »

Laertes wrote:
Mustang1 wrote:Obecanje je obecanje. Ja sam isto tako dobijao samo sto je bilo, biciklo, terminator konzola i tako to.. :D
A orginal je igrica jer nema kopija za ps4 i cdovi su toliko. Dobro nesto jeftinije oko 120 mozda ali morat ces se i ti ukljuciti jer kada uzimas igrice online su jeftinije. Nekih 20.ak KM. Ima objasnjeno 2984923843 puta da se ne ponavljam :D A ako ti je svejedno u tih 150 KM onda bolje kupi taj sa garancijom od 2 godine jer garancija u radnji je garancija u radnji :D a ovo preko pika valja se ganjati
Ono prvo sto sam napisao bi se isplatilo da nema garancije na tom polovnom nikako. Ali posto ima isplati se
Fala ti plaho si pomogo :D
Kad mi bude trebalo, pitaću te za to objašnjenje za kupovinu online. Zasad samo PES puca, doduše na laptopu i to može samo 2015, to mu dovoljno.
A jebiga, obećanje, al' mali je dobar, zaslužio je, sve su petice komplet osnovna + muzička osnovna (da se malo pohvalim). Dobro nije šta više zaisk'o, ponosni otac bi na sve prist'o.
Kupih ja upravo onaj iz mobitel shopa za 650. Valjda se nisam zajeb'o.
Anderson8
Posts: 14
Joined: 30/12/2011 13:03

#1556 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Anderson8 »

Pozdrav. Upravo spojio PS4 ali ne mogu nikako da registrujem visa karticu. Registrovao sam US adresu, sonyevu i kad me pita na kartici da unesem adresu vlasnika kartice normalno da nije to ta, iz BiH sam.
Ima li neko rijesenje? Kako da kupujem igre? Sta da trazim po amazonu. Interesuje me PES 16. Ako moze brza pomoc. Hv
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#1557 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Vertig0 »

Napravi na paypalu us acc na isti nacin kao sto si na ps
Ili na amazonu pa kupuj vaucere.
Anderson8
Posts: 14
Joined: 30/12/2011 13:03

#1558 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Anderson8 »

Evo napravio na amazonu, i kupio vauchere.... interesuje me sada gdje da nadjem igre, i dali da kupim vauchere pa preko playstationa aktiviram ps plus ili direktno sa amazona? Hvala
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#1559 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rayman90 »

Anderson8 wrote:Evo napravio na amazonu, i kupio vauchere.... interesuje me sada gdje da nadjem igre, i dali da kupim vauchere pa preko playstationa aktiviram ps plus ili direktno sa amazona? Hvala
sto se ps plus pretplate, ja bih radije uzeo ovdje http://www.cdkeys.com/playstation-netwo ... gital-code jer je 5$ jeftinije nego na zvanicnoj radnji :-D

na cdkeysu pretplate 45$, na amazonu i psn radnji je 50$

za cdkeys ti treba nas pejpal i pazi da ti je namjesten da konverziju obracunava nasa banka (My preapproved payments -> Set Available Funding Source - conversion - i tu druga opcija ona) da ti ne uzme 2-3 marke vise :D

ps. sve igre kupuj slobodno sa kompa https://store.playstation.com tu mozes dodati i vaucere sto si uzeo sa amazona odma :izet:
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#1560 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

dinao wrote:Hocel neko u SA kupit ovu novu Division,
kolega kupio na cd-u da bi ustanovio da mu ne radi citac na psx. Znaci nova..a cijena povoljnija ;)
koliko para?
Anderson8
Posts: 14
Joined: 30/12/2011 13:03

#1561 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Anderson8 »

Registrovao sam usera na usa. Kupio sam pes 16 i sad igram samo protiv amerikanaca argentinac i to područje. Znači zajeb sam napravio. Imam druga s kojim bi igrao online ali on ima europsku verziju. Zna li neko možda ima li mi spasa? Hvala
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#1562 Re: PlayStation 4 - all about

Post by dinao »

r_faruk wrote:
dinao wrote:Hocel neko u SA kupit ovu novu Division,
kolega kupio na cd-u da bi ustanovio da mu ne radi citac na psx. Znaci nova..a cijena povoljnija ;)
koliko para?
80 KM
AnonymousBIH
Posts: 1476
Joined: 10/11/2014 14:20

#1563 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

PS+ za juni nudi NBA 2k16, fantazija.


Anderson8, trebalo bi da je region free, ne znam kako ti se to dešava. A ne znam ni što registrujete te usa accounte, lijepi HR account, sve dostupno odmah i sve radi bez problema, podrška na našem jeziku, bla bla bla. Discounti isti, nekada čak i bolji. Nekada bude nešto bolje i na usa, ali u globalu sve to na isto spadne.
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#1564 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rayman90 »

Anderson8 wrote:Registrovao sam usera na usa. Kupio sam pes 16 i sad igram samo protiv amerikanaca argentinac i to područje. Znači zajeb sam napravio. Imam druga s kojim bi igrao online ali on ima europsku verziju. Zna li neko možda ima li mi spasa? Hvala
hahahah nisi se nista zezno, samo sto se PES igra u zemljama treceg svijeta :D :D :D fifa > pes
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#1565 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Vertig0 »

AnonymousBIH wrote:PS+ za juni nudi NBA 2k16, fantazija.


Anderson8, trebalo bi da je region free, ne znam kako ti se to dešava. A ne znam ni što registrujete te usa accounte, lijepi HR account, sve dostupno odmah i sve radi bez problema, podrška na našem jeziku, bla bla bla. Discounti isti, nekada čak i bolji. Nekada bude nešto bolje i na usa, ali u globalu sve to na isto spadne.
OZB? Super, konacno neka dobra igra :D
jel' vec u ponudi?
EDIT: Od 7 juna su u ponudi :thumbup:
AnonymousBIH
Posts: 1476
Joined: 10/11/2014 14:20

#1566 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Vertig0 wrote:
AnonymousBIH wrote:PS+ za juni nudi NBA 2k16, fantazija.


Anderson8, trebalo bi da je region free, ne znam kako ti se to dešava. A ne znam ni što registrujete te usa accounte, lijepi HR account, sve dostupno odmah i sve radi bez problema, podrška na našem jeziku, bla bla bla. Discounti isti, nekada čak i bolji. Nekada bude nešto bolje i na usa, ali u globalu sve to na isto spadne.
OZB? Super, konacno neka dobra igra :D
jel' vec u ponudi?
EDIT: Od 7 juna su u ponudi :thumbup:
Jarane ja pet puta refresh browsera, sve kontam neka zabajancija :D
Anderson8
Posts: 14
Joined: 30/12/2011 13:03

#1567 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Anderson8 »

AnonymousBIH wrote:PS+ za juni nudi NBA 2k16, fantazija.


Anderson8, trebalo bi da je region free, ne znam kako ti se to dešava. A ne znam ni što registrujete te usa accounte, lijepi HR account, sve dostupno odmah i sve radi bez problema, podrška na našem jeziku, bla bla bla. Discounti isti, nekada čak i bolji. Nekada bude nešto bolje i na usa, ali u globalu sve to na isto spadne.
Nije region free. Tu je konami zajebao stvar. Kako na hr akaunt kako tamo doci do bonova? Lako mi je bilo na amazonu
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#1568 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rayman90 »

a tvrdoglavih ljudi bozeee :-) cuj hrvatska radnja :lol:

evo na cdkeys psplus pretplata USA 40$ !! !! strasna cijena
neki dan na pcgamesupply si mogo kupit 10$ dolara za 7$ (12 km)


dajte ime bilo koje igru a da nije tek izasla i napisem vam koliko je puta vec bila na snizenju i koje je max snizenje na USA, UK, od izlaska igre, pa to uporedite sa HR radnjom ako mozete :izet: :izet: :izet:

goat simulator 2 funte na uk radnji :P :P :P :P :izet:
AnonymousBIH
Posts: 1476
Joined: 10/11/2014 14:20

#1569 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

rayman90 wrote:a tvrdoglavih ljudi bozeee :-) cuj hrvatska radnja :lol:

evo na cdkeys psplus pretplata USA 40$ !! !! strasna cijena
neki dan na pcgamesupply si mogo kupit 10$ dolara za 7$ (12 km)


dajte ime bilo koje igru a da nije tek izasla i napisem vam koliko je puta vec bila na snizenju i koje je max snizenje na USA, UK, od izlaska igre, pa to uporedite sa HR radnjom ako mozete :izet: :izet: :izet:

goat simulator 2 funte na uk radnji :P :P :P :P :izet:
Eto igraćeš Goat simulator, a i na HR je 27 kuna, znači ispod 7 KM.
Evo hajde ovako, koliko je bio najnize PES 2016? Na HR Store je bio 146.90 kuna, oko 35 KM.
Pretplata standardno preko PS Store je 365 kuna, znači oko 90 KM, a preko OLX i slično se može naći još jeftinije.
Sve je to u 5 deka, ali na HR barem imaš account koji je i namijenjen za naš region dok ne dobijemo svoj vlastiti PS Store.
Na kraju krajeva, svako ima izbor, međutim ne vidim tolike pogodnosti drugih Storea.
Last edited by AnonymousBIH on 03/06/2016 22:21, edited 1 time in total.
AnonymousBIH
Posts: 1476
Joined: 10/11/2014 14:20

#1570 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Anderson8 wrote:
AnonymousBIH wrote:PS+ za juni nudi NBA 2k16, fantazija.


Anderson8, trebalo bi da je region free, ne znam kako ti se to dešava. A ne znam ni što registrujete te usa accounte, lijepi HR account, sve dostupno odmah i sve radi bez problema, podrška na našem jeziku, bla bla bla. Discounti isti, nekada čak i bolji. Nekada bude nešto bolje i na usa, ali u globalu sve to na isto spadne.
Nije region free. Tu je konami zajebao stvar. Kako na hr akaunt kako tamo doci do bonova? Lako mi je bilo na amazonu
Ja bonove kupujem u Linksu, uplatim im PayPalom i na mail mi pošalju kod. Bon od 150 kuna košta 152 kune.
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#1571 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rayman90 »

AnonymousBIH wrote:
rayman90 wrote:a tvrdoglavih ljudi bozeee :-) cuj hrvatska radnja :lol:

evo na cdkeys psplus pretplata USA 40$ !! !! strasna cijena
neki dan na pcgamesupply si mogo kupit 10$ dolara za 7$ (12 km)


dajte ime bilo koje igru a da nije tek izasla i napisem vam koliko je puta vec bila na snizenju i koje je max snizenje na USA, UK, od izlaska igre, pa to uporedite sa HR radnjom ako mozete :izet: :izet: :izet:

goat simulator 2 funte na uk radnji :P :P :P :P :izet:
Eto igraćeš Goat simulator, a i na HR je 27 kuna, znači ispod 7 KM.
Evo hajde ovako, koliko je bio najnize PES 2016? Na HR Store je bio 146.90 kuna, oko 35 KM.
Pretplata standardno preko PS Store je 365 kuna, znači oko 90 KM, a preko OLX i slično se može naći još jeftinije.
Sve je to u 5 deka, ali na HR barem imaš account koji je i namijenjen za naš region dok ne dobijemo svoj vlastiti PS Store.
Na kraju krajeva, svako ima izbor, međutim ne vidim tolike pogodnosti drugih Storea.

na HR radnji je 48,29 kuna GOAT :roll: +30% snizenja za pretplatnike, eto oko 12 km i nize
al djabe kad koliko je najnizi PSN vaucer HR koji mozes uzet mozda 40 nasih KM :? :-)

na UK uzmes od 5 funti na GAME-u, na USA psnu 5 dolara mozes dopunit USA paypalom :P

ako je stvarno bio PES 35 KM, onda je to poklon trecim zemljama svijeta jer niko taj shit ne igra :D na USA radnji je bio pes bundle 23.02.16. od 29,99$ (51 KM), a na UK radnji 22 funte (56 km) u martu 2016, isto bundle

ps. imas li paypal :?
AnonymousBIH
Posts: 1476
Joined: 10/11/2014 14:20

#1572 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Image

Goat koji nećemo ni ti ni ja igrati je ovoliko :D
PES je bio mislim čak par dana i niže, znam da je Anniversary Edition bio 161 kunu.
Uglavnom druze nema tu gotovo nikakvih prednosti, sa vaučerom od 5 dolara mozes kupiti Goat simulator, a za bilo koju ozbiljniju igru treba ti 30-40 $.
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#1573 Re: PlayStation 4 - all about

Post by wolfie »

Hebo Goat, u Americi svake sedmice neki deal, svaki mjesec flash sale i svaki bitan i manje bitan praznik opet sale.
rayman90
Posts: 243
Joined: 11/01/2015 11:08

#1574 Re: PlayStation 4 - all about

Post by rayman90 »

hehe imo si dodatnih jos 30% na goat zbog pretplate :) goat je 4 players split screen, izigro sam vise na takvim indie igarama nego na A naslovima :D opet, trebo si javit ovdje ako si imo pes za tu cijenu :D

wolfie, to je to :D za nove A naslove je donekle upravu, tu je to sve kad je novo i popularno, al ove malo starije stvari su opet povoljnije i cesce na akcijama nego na tim EU radnjama (osim UK), a reko sam vec da imas vaucere od 5, 10, 12 (uk), 15, 20, za razliku od hr :D

ajde da uporedjujemo opet :D

- kupio star wars za 25$ na cdkeysu prije nekolko mjeseci
- kupio 20$ usa za 14$ na gamesupply
- bf4 za 21 km na psn uk radnji
- LBP3 za 13 km na usa psn
- 15$ za alien isolation i Metro Redux na kanadskoj psn radnji :-D
AnonymousBIH
Posts: 1476
Joined: 10/11/2014 14:20

#1575 Re: PlayStation 4 - all about

Post by AnonymousBIH »

Ljudi moji, ne pratite ocigledno HR Store. Nekada budu bolje akcije na US, nekada na HR, u globalu sve isto, imate sedmične, mjesečne, za PS+ članove i ostale popuste.
Evo par naslova za PS4 koji su trenutno daleko jeftiniji na HR store (naravno ima i drugih jeftinijih na US Store):

- Just Cause 3 - 59.99$ USA - 199.60 kuna na HR - razlika oko 30 dolara
- Fallout 4 - 59.99$ na USA - 299.40 kuna na HR - razlika više od 15 dolara
- Far Cry Primal - 59.99$ USA - 299.40 kuna na HR - razlika više od 15 dolara

I ima još toga koliko hoćete i obrnuto, opet kažem kad se sve sabere isto.
PayPal je prednost svakako, manji vaučeri nikakva.

P.S. BF 4 sam i ja kupio na HR store za 16 KM.
Post Reply