PlayStation 4 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1467
Joined: 02/10/2010 08:34

#11876 Re: PlayStation 4 - all about

Post by MujkicHaris »

Cracked wrote: 26/12/2023 22:56 Jesam ja juce. Nije mi naplatio nikakav sales tax a isto sam aljaska

FINAL FANTASY XVI (Game) $41.99

Subtotal:
$41.99
Tax: $0.00
Total: $41.99

Uvijek je čudno vidjeti da neko pominje bazirane JRPG naslove na forumu gdje vladaju plitke CRPG igre.
Smoothie
Posts: 446
Joined: 27/01/2020 21:05

#11877 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Smoothie »

E svasta, ja jos double check da vidim adrese i regiju i sve uredno. Ali mi i dalje sales tax bude kada nesto stavim u korpu.
User avatar
Cracked
Posts: 576
Joined: 16/05/2012 02:31

#11878 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Cracked »

MujkicHaris wrote: 26/12/2023 23:15
Cracked wrote: 26/12/2023 22:56 Jesam ja juce. Nije mi naplatio nikakav sales tax a isto sam aljaska

FINAL FANTASY XVI (Game) $41.99

Subtotal:
$41.99
Tax: $0.00
Total: $41.99

Uvijek je čudno vidjeti da neko pominje bazirane JRPG naslove na forumu gdje vladaju plitke CRPG igre.
Pa osim FF i ne igram jrpg nesto. Ostalo valjda jos iz djetinjstva.
Smoothie
Posts: 446
Joined: 27/01/2020 21:05

#11879 Re: PlayStation 4 - all about

Post by Smoothie »

Smoothie wrote: 27/12/2023 00:45 E svasta, ja jos double check da vidim adrese i regiju i sve uredno. Ali mi i dalje sales tax bude kada nesto stavim u korpu.
Na prijedlog kolege sam promijenio regiju iz Aljaske u Oregon i nemam vise sales tax.
User avatar
adexonis
Posts: 50
Joined: 04/04/2020 13:12

#11880 Re: PlayStation 4 - all about

Post by adexonis »

Pozdrav raja, da li neko ima problema na telemach mrezi sa playstation 4 (psn servisi, ps store, whats new...) sve sto se tice interneta steka. Radi pa ne radi, store loading, pa nakon minutu otvori isl. Ako uradim test network connection(cudno, kao da osvjezi mrezu) ili iskljucim net pa ukljucim na ps-u onda radi neko vrijeme pa opet tako u krug... PS4 slim nov u pitanju, wifi 5ghz nakacen, 11.50 sistem. Modem je ubee. Sve radi uredno i igrice i sistem, samo to me zafrkava. Inace ostali uredjaji na 5ghz mrezi rade uredno. Da li treba neki port otvoriti, staviti u dmz, promjeniti neki dns (google ili cloudfare) jer koristi po defaultu telemachove za psn servise? Bio kod pajde maloprije bhtelecom mreza jos nakacen na 2.4 ghz i sve radi uredno. Evo i ja maloprije upalio hotspot preko mobitela (bhtelecom) 2.4ghz i 5ghz i ne baguje tj. sve normalno vrti.

Da li neko ima slicno ili isto iskustvo sa ps4 ili ps5 na telemachu?

Hvala


EDIT: defintivno je nesto do telemacha ili ovog ubee gatewaya. Cijelo vrijeme uredno radilo na hotspotu i na 2.4ghz i 5ghz mrezi, cim sam vratio pocelo zezati, ima li neko slucajno ps4 i ubee da proba :) a telemach je isprobao sve sa njihove strane, a ja ipak mislim da se to moze rijesiti tamo "daleko" jer na hotspotu i bilo kojem modemu iz bhtelecom mreze sve radi uredno bez ikakvih problema. Zaista cudno. Nisam u cgnatu i type 2 je nat, realno kao da nakon nekog vremena izgubi sesiju sa psn mrezom i ako otvaram i vrtim se po psn servisima opet proradi nakon par minuta..
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#11881 Re: PlayStation 4 - all about

Post by nepass1 »

Kod mene je telekom pa se isto sranje desavalo a desava povremeno i na ps5
User avatar
adexonis
Posts: 50
Joined: 04/04/2020 13:12

#11882 Re: PlayStation 4 - all about

Post by adexonis »

Ne mogu da vjerujem, nema gdje nisam pisao, obicno radi pa nekad zaglavi, ali ovo je svakodnevnica, jednostavno kao da izgubi vez sa psn, a inave kad se desi to npr youtube radi na ps4, ali store nista, profil nista, whats new.... vrti vrti, dok fakat na hotspotu nikad nista ne zasteka, a i na drugoj mrezi kod komsije. Jedino je ostalo i nude mi neki novi modem da mi ubace u bridge posto ubee ne moze ni u bridge pa da ja onda kupim neki router, a onda opet ne znam sta ce se desavati a kupio router...Imam osjecaj da je nesto tamo negdje gdje nesto koci zaglavi u momentu ili nema neki keep alive, sve sam pratio, nista upratio nisam
nepass1 wrote: 31/03/2024 09:05 Kod mene je telekom pa se isto sranje desavalo a desava povremeno i na ps5
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#11883 Re: PlayStation 4 - all about

Post by nepass1 »

adexonis wrote: 31/03/2024 14:14 Ne mogu da vjerujem, nema gdje nisam pisao, obicno radi pa nekad zaglavi, ali ovo je svakodnevnica, jednostavno kao da izgubi vez sa psn, a inave kad se desi to npr youtube radi na ps4, ali store nista, profil nista, whats new.... vrti vrti, dok fakat na hotspotu nikad nista ne zasteka, a i na drugoj mrezi kod komsije. Jedino je ostalo i nude mi neki novi modem da mi ubace u bridge posto ubee ne moze ni u bridge pa da ja onda kupim neki router, a onda opet ne znam sta ce se desavati a kupio router...Imam osjecaj da je nesto tamo negdje gdje nesto koci zaglavi u momentu ili nema neki keep alive, sve sam pratio, nista upratio nisam
nepass1 wrote: 31/03/2024 09:05 Kod mene je telekom pa se isto sranje desavalo a desava povremeno i na ps5
Meni se desavalo kod skidanja igrica. Uspori pa ono pise 12hda se zavrsi. Onda idem test network odradim to i pici na standardnoj brzini.
Kazu iz bht kablom povezi ps i modem. Pa reko kontam ja da je bezicni sporiji, nije mi toliko bitno ali ne moze biti 50x sporiji.
User avatar
adexonis
Posts: 50
Joined: 04/04/2020 13:12

#11884 Re: PlayStation 4 - all about

Post by adexonis »

Kod mene normalno download ide, ali ovo cudno desavanje na psn mrezi je prisutno i na kablu i putem wifija, zao mi kupovati router ako ce isto njesra biti... nisam pametan
nepass1 wrote: 31/03/2024 15:18
adexonis wrote: 31/03/2024 14:14 Ne mogu da vjerujem, nema gdje nisam pisao, obicno radi pa nekad zaglavi, ali ovo je svakodnevnica, jednostavno kao da izgubi vez sa psn, a inave kad se desi to npr youtube radi na ps4, ali store nista, profil nista, whats new.... vrti vrti, dok fakat na hotspotu nikad nista ne zasteka, a i na drugoj mrezi kod komsije. Jedino je ostalo i nude mi neki novi modem da mi ubace u bridge posto ubee ne moze ni u bridge pa da ja onda kupim neki router, a onda opet ne znam sta ce se desavati a kupio router...Imam osjecaj da je nesto tamo negdje gdje nesto koci zaglavi u momentu ili nema neki keep alive, sve sam pratio, nista upratio nisam
nepass1 wrote: 31/03/2024 09:05 Kod mene je telekom pa se isto sranje desavalo a desava povremeno i na ps5
Meni se desavalo kod skidanja igrica. Uspori pa ono pise 12hda se zavrsi. Onda idem test network odradim to i pici na standardnoj brzini.
Kazu iz bht kablom povezi ps i modem. Pa reko kontam ja da je bezicni sporiji, nije mi toliko bitno ali ne moze biti 50x sporiji.
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#11885 Re: PlayStation 4 - all about

Post by black_noke »

Apsolutni sam laik za PS4, kako najlakse i najjeftinije instalirati GTA V na PS4?
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#11886 Re: PlayStation 4 - all about

Post by tap3ah75 »

black_noke wrote: 02/04/2024 19:52 Apsolutni sam laik za PS4, kako najlakse i najjeftinije instalirati GTA V na PS4?
Kupiš fizički disk i ubaciš - samo će se instalirati
Opcija 2 - kupiš digitalnu verziju i skineš na ps4
nauticamid
Posts: 219
Joined: 14/05/2023 13:35

#11887 Re: PlayStation 4 - all about

Post by nauticamid »

Može li mala pomoć oko izbora drzave u USA da bi se zaobišao porez pri kupovini online igrica i kako naštimati onaj sekundarni email da bi ovaj prvi mogaq igrati igrice koje ima ovaj sekundarni?
Unaprijed hvala.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#11888 Re: PlayStation 4 - all about

Post by r_faruk »

adexonis wrote: 31/03/2024 01:05 Pozdrav raja, da li neko ima problema na telemach mrezi sa playstation 4 (psn servisi, ps store, whats new...) sve sto se tice interneta steka. Radi pa ne radi, store loading, pa nakon minutu otvori isl. Ako uradim test network connection(cudno, kao da osvjezi mrezu) ili iskljucim net pa ukljucim na ps-u onda radi neko vrijeme pa opet tako u krug... PS4 slim nov u pitanju, wifi 5ghz nakacen, 11.50 sistem. Modem je ubee. Sve radi uredno i igrice i sistem, samo to me zafrkava. Inace ostali uredjaji na 5ghz mrezi rade uredno. Da li treba neki port otvoriti, staviti u dmz, promjeniti neki dns (google ili cloudfare) jer koristi po defaultu telemachove za psn servise? Bio kod pajde maloprije bhtelecom mreza jos nakacen na 2.4 ghz i sve radi uredno. Evo i ja maloprije upalio hotspot preko mobitela (bhtelecom) 2.4ghz i 5ghz i ne baguje tj. sve normalno vrti.

Da li neko ima slicno ili isto iskustvo sa ps4 ili ps5 na telemachu?

Hvala


EDIT: defintivno je nesto do telemacha ili ovog ubee gatewaya. Cijelo vrijeme uredno radilo na hotspotu i na 2.4ghz i 5ghz mrezi, cim sam vratio pocelo zezati, ima li neko slucajno ps4 i ubee da proba :) a telemach je isprobao sve sa njihove strane, a ja ipak mislim da se to moze rijesiti tamo "daleko" jer na hotspotu i bilo kojem modemu iz bhtelecom mreze sve radi uredno bez ikakvih problema. Zaista cudno. Nisam u cgnatu i type 2 je nat, realno kao da nakon nekog vremena izgubi sesiju sa psn mrezom i ako otvaram i vrtim se po psn servisima opet proradi nakon par minuta..
Kod mene je isto tako na ubee modemu. Vec par godina koristim poseban ruter za wifi mrezu, tplink. Umrezio sam dva sprata i prizemlje, a izgasio sam wifi iz ove ubee kante. Ubee nije mogao ni eon da vrti kako valja. Youtube i netflix su prilicno dobro radili ali uvijek sa nekim trzavicama.
Sve u svemu, preko ovih gigabitnih rutera i sa ulaganjem od cca 200KM sam rijesio problem brzine. Sad i na wifi i na zici preko 200 brzina, 15 upload. Na plejki preko wifi 60-70 DL, 7-8 upload.
Generalno, ps4 preko wifi-a radi pristojno, ali preko zice je nemjerjivo bolje. Preko ubee modema nista ne radi kako treba.
User avatar
nepass1
Posts: 9711
Joined: 06/07/2017 07:35

#11889 Re: PlayStation 4 - all about

Post by nepass1 »

nauticamid wrote: 19/04/2024 18:51 Može li mala pomoć oko izbora drzave u USA da bi se zaobišao porez pri kupovini online igrica i kako naštimati onaj sekundarni email da bi ovaj prvi mogaq igrati igrice koje ima ovaj sekundarni?
Unaprijed hvala.
Kalifornija i oregon sigurno nemaju porez, a za drugi acc ne mogu se vise sjetiti
nauticamid
Posts: 219
Joined: 14/05/2023 13:35

#11890 Re: PlayStation 4 - all about

Post by nauticamid »

nepass1 wrote: 19/04/2024 20:29
nauticamid wrote: 19/04/2024 18:51 Može li mala pomoć oko izbora drzave u USA da bi se zaobišao porez pri kupovini online igrica i kako naštimati onaj sekundarni email da bi ovaj prvi mogaq igrati igrice koje ima ovaj sekundarni?
Unaprijed hvala.
Kalifornija i oregon sigurno nemaju porez, a za drugi acc ne mogu se vise sjetiti
Hvala na odgovoru. Vidio sam gore da je neko spomenuo Oregon. Kod mene je cini mi se Portland, ali se nešto ne sjećam da li uzimaju porez.

A i ja sam znao ovo u vezi mail-a i akaunta, ali se ne mogu sjetiti. Nisam PS upalio ima godina i više, a poznanik kupio malom PS4 pa sam ponudio da igraju moje igre, ali se ne mogu sjetiti kako ono ide to korištenje tuđih igrica i da li možemo istovremeno igrati i koristiti te igre.

Ako kome treba novi PS4, ima u Bigbangu sniženje i cijena mu je 499KM plus neka igra.
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#11891 Re: PlayStation 4 - all about

Post by tap3ah75 »

nauticamid wrote: 19/04/2024 21:27
nepass1 wrote: 19/04/2024 20:29
nauticamid wrote: 19/04/2024 18:51 Može li mala pomoć oko izbora drzave u USA da bi se zaobišao porez pri kupovini online igrica i kako naštimati onaj sekundarni email da bi ovaj prvi mogaq igrati igrice koje ima ovaj sekundarni?
Unaprijed hvala.
Kalifornija i oregon sigurno nemaju porez, a za drugi acc ne mogu se vise sjetiti
Hvala na odgovoru. Vidio sam gore da je neko spomenuo Oregon. Kod mene je cini mi se Portland, ali se nešto ne sjećam da li uzimaju porez.

A i ja sam znao ovo u vezi mail-a i akaunta, ali se ne mogu sjetiti. Nisam PS upalio ima godina i više, a poznanik kupio malom PS4 pa sam ponudio da igraju moje igre, ali se ne mogu sjetiti kako ono ide to korištenje tuđih igrica i da li možemo istovremeno igrati i koristiti te igre.

Ako kome treba novi PS4, ima u Bigbangu sniženje i cijena mu je 499KM plus neka igra.
Imaš temu o ps4
I prvi post u temi je to pojašnjeno

I nije "neka" igra .... nego Ghost of T. - fantastična igra. :lol:
Post Reply