PlayStation 3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#1301 Re: PlayStation 3

Post by aux »

mumi80 wrote:Gdje to, Jel ostalo još :)
Naletilo :-D
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#1302 Re: PlayStation 3

Post by mumi80 »

E bas si sretnik
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#1303 Re: PlayStation 3

Post by Vertig0 »

Pa vjerovatno je polovan kupio. Na piku ih ima dosta po tim cijenama.
User avatar
mumi80
Posts: 1048
Joined: 21/08/2009 09:00

#1304 Re: PlayStation 3

Post by mumi80 »

Naravno da je polovan,al ja nisam uspio naletit ni na polovan za tu lovu
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#1305 Re: PlayStation 3

Post by aux »

Naravno da je polovan ali je u dobrom stanju,nikakvih nema ostecenja a ima i svu opremu,treba mi jedino par savjeta oko odrzavanja mislim na hlađenje posto ne znam da li ga je pametno drzati na parketu posto na stolu na kojem mi je tv nema mjesta jer je namjenjen samo za tv i na sta bih jos trebao skrenuti paznju.....također me zanima jel moguce igrati ps2 igrice na ps3 i da li se osjeti razlika
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#1306 Re: PlayStation 3

Post by Curve »

preporuka gdje uzet ps3, da je radnja ok, sto se tice ozbiljnosti i garancije
takodjer koji model uzet, koliko sam upratio od "novih" se vrti vecinom super slim 12gb
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1307 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

Curve wrote:preporuka gdje uzet ps3, da je radnja ok, sto se tice ozbiljnosti i garancije
takodjer koji model uzet, koliko sam upratio od "novih" se vrti vecinom super slim 12gb
Taj slim os 12GB je potpuno funkcionalan model. Ono sto je bitno kod njega je to sto uvjek mozes da zamjenis disk sam i da ubacis 500GB (2,5") npr i to bi te doslo jeftinije nego da kupujes PS sa odmah ugradjenih 500GB.
Chipovanje tih modela zaboravi. Svaka od ovih "ozbiljnih" radnji je ok stim sto se sa svima malo isjenkaj za cijenu (Dr.techno, Imtec, Domod, CT Retail, 4connect itd itd ako mislis na SaRAJEVO) ...moze to da da se spusti uvijek za jos 5%.

12GB ce ti cak i biti dovoljno ukoiko igras 3-5 igri u isto vrijeme. Ako igras vise, morat ces da obrises jednu pa da instaliras drugu (save game ti ostaje naravno).
Ono sto mu je mana je to sto ako ga koristis za digitalnu kupovinu igri jeste to sto ne mozes da skidas igre teske npr 40GB na ovaj disk .. ove druge koje igras sa bluray diskova, one na internom diku zauzimaju malo prostora...neke bukvalno po par MB a neke GB ili 2.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#1308 Re: PlayStation 3

Post by Curve »

UnscarD wrote:
Curve wrote:preporuka gdje uzet ps3, da je radnja ok, sto se tice ozbiljnosti i garancije
takodjer koji model uzet, koliko sam upratio od "novih" se vrti vecinom super slim 12gb
Taj slim os 12GB je potpuno funkcionalan model. Ono sto je bitno kod njega je to sto uvjek mozes da zamjenis disk sam i da ubacis 500GB (2,5") npr i to bi te doslo jeftinije nego da kupujes PS sa odmah ugradjenih 500GB.
Chipovanje tih modela zaboravi. Svaka od ovih "ozbiljnih" radnji je ok stim sto se sa svima malo isjenkaj za cijenu (Dr.techno, Imtec, Domod, CT Retail, 4connect itd itd ako mislis na SaRAJEVO) ...moze to da da se spusti uvijek za jos 5%.

12GB ce ti cak i biti dovoljno ukoiko igras 3-5 igri u isto vrijeme. Ako igras vise, morat ces da obrises jednu pa da instaliras drugu (save game ti ostaje naravno).
Ono sto mu je mana je to sto ako ga koristis za digitalnu kupovinu igri jeste to sto ne mozes da skidas igre teske npr 40GB na ovaj disk .. ove druge koje igras sa bluray diskova, one na internom diku zauzimaju malo prostora...neke bukvalno po par MB a neke GB ili 2.
zahvaljujem na konkretnom odgovoru!
digitalnu kupovinu igri sumnjam da bi radio, a za hdd nisam znao da mogu sam to promjenit, zahvaljujem, manje-vise i ja mislim da je 12gb taman za par igri istovremeno, samo et da upitam kakav je model, jel ok, kako se pokazao, radil dobro, grijel' se, ta neka osnovna pitanja..

i ja sam gledao dr.techno i te "ozbiljnije" radnje najvise radi, kupovine na rate, sad normalno one su i skupplje i do 100km od ovih "radnjica", zato reko znal neko provjerenu neku radnjicu koja je ok, sto se tice sigurnosti

p.s. vidio sam na piku da se prodaju flasovani a novi ps3, jel moguce to
dal da trazim kakav flasovan ili uzet ovaj super slim 12gb (vecinom cu igrat sam igrice tako da moze mi proci flesovan, neg ne znam koliko su sigurno)
sorry raja na puno pitanja, al ipak ce ovo biti moj prvi PS3, pa sam oprezan
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#1309 Re: PlayStation 3

Post by Curve »

pitanje za vas iskusne gejmere, spemam se za kupovinu pa "zadnje" provjere :D
znaci kako bi vecinom ja sam igro, mislim single player bolje bi mi bilo neka stariji model chipovan, al njih vise nema novih.. sad uglavnom malo sto sam trazio nude mi se 2 opcije (za slicne pare) pa vas savjet sta bi vi preporucili
dal' uzet neki stariji model ps3 (160, 320 gb, 500gb) chipovan a polovan, ili za skoro iste pare uzet super slim 12gb nov (super slim 500gb mi je preskup) a koji se ne moze chipovat, bar ne za jeftinije pare
User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#1310 Re: PlayStation 3

Post by Boateng »

Kupi slim od 120 ili 250 GB.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1311 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

Ako ti je to prvi playstation, ja bih uvijek isao na chipovan radije jer imas da odigras toliko HIT igri da ce ti trebati 2 godine da to sve predjes (pocni od Uncharted serijela pa predji na Last of US i GTA :) )

Normalno budi jako oprezan da sta greskom ne zeznes ... nabavi externi disk i onda ti je taj chipovani od 250 GB sasvim ok ...
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#1312 Re: PlayStation 3

Post by brazzo19 »

Gdje u Sarajevu kupiti tastaturu i mis bezicni naravno da su kompaktibilni sa PS3 posto orginal nigdje nema, sve samo ove radnje sto prodaju playstatione i opremu pitao za tastaturu i mis i niko nema samo mi nude nekakvu logitechovu kao wirelles univerzalnu sa misem ugradjenim oko 100 km kosta, meni treba za ove "ratne" igre posto sam PC igrac i nemogu se navici na dzojstik da si pita, a i kad preko ps3 idem na net youtube ili surfam nesto lakse mi je sa tastaturom i misem nego se zajebavati na dzojstiku.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1313 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

trebalo bi bilo koja tastatura i mis da rade za surfanje ali ti u igrama nece raditi , igre podrzavaju samo kontroler koliko ja znam ali ispravite me ako grijesim ...kao ima neka fora emulacije preko nekih dodatnh uredjaja ali je to komplikovano...ni ja ne mogu 100% da se naviknem na gamepad ...gledam sada video sa ovog destiniya sta ljudi rade ...on snajperom u skoku pravi po 2-3 vezana headshota ...odmah gubim volju da igram ...to moras biti dobro lud ..
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#1314 Re: PlayStation 3

Post by Vertig0 »

Ista situacija i kod mene sa FPS igrama oko joysticka. Citav zivot sam na pc-u igrao te pucacine, a na ovome sam ko izgubljen.
Po meni pun pogodak bi bio kad bi uveli kompaktibilnost nekih igricia sa misem i tastaturom. Mis i tastaturu svako ima kuci i nije nikakav trosak, a cak bi se mogli napraviti filteri za mis/tastaturu i za kontroler unutar same igre. Pa ko kako voli nek izvoli.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1315 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

Zavrsio juce GTA V ... jos ovaj UFO da zavrsim i moze PS3 na prodaju ...:)

Je li igrao neko GTA V on line ... ovo malo sto sam igrao mi djeluje extra zanimljivo, jedino sto nisam vidio previse igraca ..mozda 10-ak ///
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#1316 Re: PlayStation 3

Post by gidra »

Samo da pozdravim UnscarD :thumbup: ...
I još nešto na čipovanoj ps3 igram online već 3-4 dana i nisam još dobio ban :D ..
Ono što sam uradio je to da sam nabacio najnoviji cfw 4.65 habib + irisman 3.28 (zadnja verzija multimana ne podržava najnoviji cfw) i magični programčić Yet Another Bypass koji treba biti pokrenut na računaru za vrijeme igranja online na ps3..
http://www.ps3hax.net/2012/10/yab-yet-a ... tojestwtf/
Kako stranici pišu do sada igraju već godinu i više na ovaj način online i još niko nije dobio ban, pa et... :D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1317 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

E pa extra ... sad si vec dalje nego sto sam ja ikada bio tako da od sada, ja tebe pitam za savjete :) jesi igrao Last of US , GTA V ili samo deres fifu ?
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#1318 Re: PlayStation 3

Post by gidra »

UnscarD wrote:E pa extra ... sad si vec dalje nego sto sam ja ikada bio tako da od sada, ja tebe pitam za savjete :) jesi igrao Last of US , GTA V ili samo deres fifu ?
Last of Us 50% prešao, igra je ono :-) :thumbup: , noćas ću nastaviti (na godišnjem sam odmoru pa sam sebi malo oduška dao :D ), GTA 5- upalio odigrao koju misiju i to je to, a fifa standardno, jutros do sabaha haman igrao :D ..
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1319 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

Jooo i ja sam na godisnjem derao ...fali :) nemoj Last of US na easy ...bar na normal igraj ...ja sam prvi susret sa klikersima prelazio ja mislim sat ipo :)

Probaj Uncharted 2 ako budes imao kad .
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#1320 Re: PlayStation 3

Post by KPNCTNJAH »

Odradio sam ono s flasherom na svojoj plejci, kontam odigrati par naslova prije nego sto uzmem cetvorku... e sad, odakle vi skidate igre? Trazim na Piratima, sve po 40kb brzina, nema nigdje dovoljno sidera... :-? nece mi za sedmicu ovako skinuti... ja navikao sad da mi filmove skida po 3mb u sekundi, pa mi je ovo bas povratak u proslost, nekih 10+ godina :mrgreen:

I ako moze neko da mi napise ovdje neke dobre naslove koje ne bih trebao propustiti... znaci imam tricu otkako je izasla, ali sam 99% vremena sutao samo soker s haverima i online... presao uncharted, bf3 i jos neke, ostalo nista nisam ni igrao...

Kontam skinuti UFC, MGS, Last of Us, GTA 5 (to izgleda nema nigdje) itd... pa ako ima jos nekih prijedloga... hvala
Ovo za skidanje igara moze na pp, da ne bude banova :mrgreen:
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1321 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

Uncharted 2 i 3 obavezno...ja samo sa piretebaya ...evo sad gedam GTA V tamo je medju top 100 torrenta ali ima 37 seedera svega ...mislim i tih 37 bi morali natjerati torrent na preko 1mb/s....to sto ti torrent momentalno ima malu brzinu ne znaci da za 5 minuta nece ubrzati ...generalno nekad skidam nesto par dana ali uglavnom preko noci se sve odradi ...
Koji UFC mislis da skidas ? Samo da znas, THQ je ugasio servere , imas samo singleplayer a on je nako ... UFC je merak on line
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#1322 Re: PlayStation 3

Post by KPNCTNJAH »

Naletio mi je neki dobar za GTA 5, jos 40 minuta :mrgreen: 17 giga, valjda je to to... UFC Undisputed 3 sam mislio, malo sutati havere :mrgreen: Uncharted 3 sam jedini i presao, prva dva nisam igrao :-)

Hvala :thumbup:
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#1323 Re: PlayStation 3

Post by stativa »

gidra wrote:Samo da pozdravim UnscarD :thumbup: ...
I još nešto na čipovanoj ps3 igram online već 3-4 dana i nisam još dobio ban :D ..
Ono što sam uradio je to da sam nabacio najnoviji cfw 4.65 habib + irisman 3.28 (zadnja verzija multimana ne podržava najnoviji cfw) i magični programčić Yet Another Bypass koji treba biti pokrenut na računaru za vrijeme igranja online na ps3..
http://www.ps3hax.net/2012/10/yab-yet-a ... tojestwtf/
Kako stranici pišu do sada igraju već godinu i više na ovaj način online i još niko nije dobio ban, pa et... :D

može li malo više o tom online igraju na cipovanoj plejci, može i na pm :-D
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1324 Re: PlayStation 3

Post by UnscarD »

KPNCTNJAH wrote:Naletio mi je neki dobar za GTA 5, jos 40 minuta :mrgreen: 17 giga, valjda je to to... UFC Undisputed 3 sam mislio, malo sutati havere :mrgreen: Uncharted 3 sam jedini i presao, prva dva nisam igrao :-)

Hvala :thumbup:
Dvica Uncharted je meni bolja a kec nisam ni ja zavrsio ...jednostavno je tehnicki nako... na toj igri mozes vidjeti koliko znaci kada tim ima iskustva sa konzolom ...recimo Uncharted 1 je prvi Noughty Dog naslov za PS3 a Last of Us poslednji ...te dvije igre graficki kao da su na dvije generacije konzola.

UFC sam nekada sutao dan i noc ... bila provala sa nekim klinjom iz USA, pukne meni veza dok sam gubio, kad od njega poruka " ti jebeni kretenu , nabavi neku bolju vezu od tog Wall Mart sranja koje koristis" .. ja njemu " Neka je mir i harmonija sa tobom i tvojom porodicom. Ja zivim u zemlji treceg svijeta i ovo je najbolja veza koja kod nas postoji. Ne znam sta je to Wall Mart. Priznajem, makar na ovaj nacin tvoju casnu pobjedu " ... kad on " jao izvini, nisam mislio da te uvrijedim, molim te, molim te molim te oprosti i mir neka je sa tvojom porodicom" ja se vamo valjam po podu hahahahaha
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#1325 Re: PlayStation 3

Post by gidra »

stativa wrote:
gidra wrote:Samo da pozdravim UnscarD :thumbup: ...
I još nešto na čipovanoj ps3 igram online već 3-4 dana i nisam još dobio ban :D ..
Ono što sam uradio je to da sam nabacio najnoviji cfw 4.65 habib + irisman 3.28 (zadnja verzija multimana ne podržava najnoviji cfw) i magični programčić Yet Another Bypass koji treba biti pokrenut na računaru za vrijeme igranja online na ps3..
http://www.ps3hax.net/2012/10/yab-yet-a ... tojestwtf/
Kako stranici pišu do sada igraju već godinu i više na ovaj način online i još niko nije dobio ban, pa et... :D

može li malo više o tom online igraju na cipovanoj plejci, može i na pm :-D
Ne znam koliko si vješt oko updateovanja pa sve što radiš, radiš na svoju odgovornost jer postoji mogućnost da brickuješ konzolu :mrgreen: ...

1. Za početak pogledaj koju verziju softwarea imaš(to provjeriš na opcijama i u dijelu System Information) ako ti nije najnoviji cfw, skini najnoviji Habib 4.65 v.1.01(dosta raje koristi Rogero cfw, ali on se penzionisao i neće više izbacivati svoje verzije) sa:
http://www.tortuga-cove.com/forums/view ... 4db3319ffe
Nakon što skineš ovu verziju preimenuj je u PS3UPDAT.PUP
Formatiraj usb u fat32 format, i u njemu napravi folder PS3, pa folder UPDATE i u taj folder ubaci ovaj skinuti Habib, to bi ti trebalo izgledati ovako:
F:\PS3\UPDATE\PS3UPDAT.PUP

2. Ubaci stick u konzolu idi na System Update >Update Via Storage Media.. Onda OK i prati dalje upute za instalaciju (par klikova i to je to)..

3. skini IRISMAN trenutna verzija je 3.29 (ja koristim 3.28) sa:
http://store.brewology.com/ahomebrew.php?brewid=250
-Za instalaciju ti je opet potreban usb stick koji je formatiran u fat32... Onda copy-paste file koji si skinuo na USB stick, ubaci u konzolu i na ps3 idi na game> Install Package File i instaliraj IRISMAN... On ti je potreban za igranje "onih" igara :D

4. Skini YAB- Yet Another Bypass na svoj računar sa:
http://www.ps3hax.net/2012/10/yab-yet-a ... tojestwtf/
Ovaj program(YABstart.bat) samo pokreni na svom računaru(nije potrebna instalacija), na desktopu ti nigdje neće biti prikazan da je otvoren, ali ga u task manageru u procesima možeš vidjeti... Za vrijeme igranja online računar ti mora biti upaljen i spojen na istu mrežu kao i ps3...

5. Zatim na ps3 odradi ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=sbH7VUVNlSw

I to bi trebalo biti to, spreman si za igranje online :D ... Ja igram tako a neki ljudi već godinu i više i još niko nije dobio ban, što ne znači da i nećemo nekad :D
Post Reply