Playstation 2 - PROBLEM !!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#1 Playstation 2 - PROBLEM !!!

Post by campa_xxx »

Eh ovako, nedavno sam sinu kupio PS 2 koji je donesen iz Amerike i problem je u tome sto ne cita ove piratske DVD-ove. U medjuvremenu sam mu kupio original igricu ali ni nju ne prepoznaje....ima par igrica koje hoce ali sve su DEMO. Kad uporedim te DEMO igrice i ovu sto sam kupio razlika je u tome sto su te DEMO igre NTSC-U/C a ova orginalna je PAL. E sad sta trebam da uradim i kome da odnesem ovaj PS 2 da ga cipuje ili sta vec da bi radio kako treba, odnosno da cita pirate ?

P.S. Nije na tanka konzola nego ona debela (neko kaze da je to starija verzija)

Evo info o konzoli....

CONSOLE - SCPH - 39001
BROWSER - 1.20
CD PLAYER - 1.20
PS DRIVER - 1.10
DVD PLAYER - 2.12U

Ja se slabo razumijem u ovo pa ako ima neko ko zna gdje bi mi bilo najbolje da ovo odnesem i sta da uradim neka napise!
LFC4EVER
Posts: 167
Joined: 13/05/2008 09:50

#2 Re: Playstation 2 - PROBLEM !!!

Post by LFC4EVER »

Sam si naveo u čemu je problem. NTSC je američki standard analognog signala prikaza slike na TV-u, a u Europi se koristi PAL standard.

Dakle, ta konzola je NTSC standarda, a TV i sve igre koje kupiš ovdje su PAL standard.
Nisam siguran možeš li rješiti i kako taj problem, a jedino što znam je da u obrnutoj situaciji (znači, konzola je PAL, a igra je NTSC) pomaže RGB kabel.

RGB kabel
Image

Naravno, da bi se mogle pokretati piratske igre, potrebno je imati i ugrađen mod-chip...

NTSC: http://en.wikipedia.org/wiki/Ntsc
PAL: http://en.wikipedia.org/wiki/Pal
razlike: http://www.wisegeek.com/what-is-the-dif ... nd-pal.htm
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#3 Re: Playstation 2 - PROBLEM !!!

Post by campa_xxx »

Ok hvala, a gdje mogu ugraditi taj cip?
LFC4EVER
Posts: 167
Joined: 13/05/2008 09:50

#4 Re: Playstation 2 - PROBLEM !!!

Post by LFC4EVER »

campa_xxx wrote:Ok hvala, a gdje mogu ugraditi taj cip?
Eh... ne bih ti mogao konkretno reći jer trenutno ne živim u SA. Al imaš dosta tih ponuda po oglasnicima i sl. Možeš pitat i ove što prodaju igre. Najbolje ti je ako već znaš nekoga da ima PS2 s čipom, da vidiš s njim gdje je on ugradio. Kažem, imaš i po oglasima toga brdo...
Al prvo se uvjeri hoće li moć to sve funkcionirat budući da ti je konzola NTSC i pazi da te neko ne izlevati...

I još, čisto onako informativno... Sama ugradnja čipa je sasvim legalna radnja (mada se s tim gubi garadncija), dok posjedovanje, kupovina i prodavanje piratskih igara i softvera - nije. Al dobro... na ovim našim prostorima to i nije tako bitno, a s obzirom na cijenu originala još dugo ni neće biti bitno...
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#5 Re: Playstation 2 - PROBLEM !!!

Post by dimu »

campa_xxx wrote:Ok hvala, a gdje mogu ugraditi taj cip?
nemam broj ali se frajer zove Nino i radi dole u Otesu, probaj se raspitati tamo na pijaci sirano za njegov broj kod onih sto prodaju igrice...
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#6 Re: Playstation 2 - PROBLEM !!!

Post by jasko__ »

Da ne otvaram novu temu..

Ako je Play station Chipovan (evo tražim na Piku sebi da kupim), znači li to da automatski može pokretati igre sa USB-a ???
Ili je to vezano samo za piratske DVD-ove ???
Shiba
Posts: 233
Joined: 07/09/2013 20:59

#7 Re: Playstation 2 - PROBLEM !!!

Post by Shiba »

Vama dvojici treba Free MCBoot.

http://bootleg.sksapps.com/tutorials/fmcb/

FMCB mogućava pokretanje kopiranih igara sa DVD-ova i USB stickova/diskova, puštanje filmova, muzike i šta ja znam.
Sve što je potrebno da bi ovo radilo jeste PS2 i jedna memory kartica. Program se instalira na karticu, nema čipovanja, otvaranja konzole niti treba neki posebni stručnjak biti da bi se to izvelo.

*EDIT*
Zaboravih napomenuti, omogućava pokretanje svih igara nevezano za regiju i standard (PAL/NTSC).
Post Reply