Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Laertes
Posts: 4237
Joined: 08/01/2015 18:25

#1 Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Laertes »

Dakle, nama baraž je... :D
Sad malo drugačije nego prije. U petak je žrijeb i tada ćemo znati s kime igramo 26.03.2020. (tu smo domaćini) i, ako prođemo to, s kime i gdje za plasman na Euro 31.03.2020.
S kojim selektorom, s kojim igračima, kako?
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#2 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Gerro »

S Prosinečkim naravno, koji nas uopste ne vodi toliko lose koliko nemamo srece.

Zamjeram mu jedino sto mu igraju Kolasinac i Sehic u prvoj postavi. Da se mene pita te dvije prevare ne bi dobile ni poziv, a kamol mjesto u prvih 11. Ostalo top. Ocekujem rutinski plasman na Euro kroz ovaj baraz i neki odlican rezultat na EURU (cetvrtfinale npr) :thumbup:
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#3 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Tipicoti »

Treba sabura ... tek veceras znamo vise.
teta marica druga
Posts: 280
Joined: 15/08/2015 22:11

#4 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by teta marica druga »

Kao prvo trajno iz reprezentacije odstraniti Zukanovića, Bešića, Sarića, i ove usputnike kao Kenan Kodro!
Kao drugo, zahvaliti se Prosinečkom ODMAH! Čovječe, pa "samo" dvije utakmice nas dijele od EURA i da ih izgubimo zbog njega?!
Pod tri ide razgovor sa Pjanićem, ali ozbiljan, jebavat ga, ili će IGRATI kako treba ili ga ne treba ni zvati! Ostavite se seljačke priče da "nema s kim igrati"! Kako Džeko ima? I uvijek u vrhu liste strijelaca u kvalifikacijama! Pjanić se redovno "povrijedi" šetajući za BIH, i onda iste sedmice igra za Juventus. Takav nam ne treba! Nogometni savez je posebna priča, ali je premalo vremena da se one glavešine smijene, a bilo bi odlično kad bi ujutro bili najureni! Zatim ide izbor selektora... Tu će mnogi imati svoje mišljenje i to je OK, ali moji prijedlozi su Safet Sušić ili Blaž Slišković. Sušić je jedini koji nas je odveo na SP, igra je bila jako dobra, pobjeda u Slovačkoj i Litvaniji nisu nimalo bile lake a odvele su nas na SP. Grčku da i ne spominjem, Ona Grčka koju smo tukli 3:1 je pet puta jača od sadašnje kojoj nismo mogli ništa! Što se tiče Sliškovića, odradio je dvoje jako dobre kvalifikacije, pobjede protiv Danske i Norveške se i danas pamte, pokradeni smo u Španiji, daju nam gol u 97-oj minuti itd...

Nakon što se izabere selektor, zamoliti Lulića da se vrati i pomogne nam. Igrač iz Lacija mnogo više može pomoći reprezentaciji nego ovi iz lige Saudijske Arabije! Zatim, niko ne smije imati zagarantovano mjesto u prvih 11, osim Džeke, to je moje mišljenje!

Šehić, Hajrović, Gojak, Višća, Hodžić, Kolašinac (i sa njim porazgovarati), Džeko bi ipak trebali/morali biti dovoljni da se ode na EURO!

Pogotovo ako budemo igrali dvije domaće utakmice!
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#5 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Romanista 101% »

Slazem se sa predhodnim postom, narocito u vezi Pjanica.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#6 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by 90minut »

U drugom krugu se isto igra 1 utakmica?
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Logovan »

90minut wrote: 19/11/2019 20:22 U drugom krugu se isto igra 1 utakmica?
Da.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#8 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by 90minut »

super zna se kakvi smo luzeri kad mislimo da imamo 2 prilike
User avatar
avetinja
Posts: 31420
Joined: 19/07/2014 13:31

#9 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by avetinja »

Niti jedan trener nije imao podršku kao Prosinečki, a ne igramo kako treba od kada nas je preuzeo. Ni Ligu nacija nismo igrali kako treba, ali rezultati su bili dobri. Zahvaliti mu se i zdravo. Eno mu Hrvatska pa neka je vodi. Svakako Livnjak olazi nakon Evropskog.
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#10 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Tipicoti »

Image



Posto mi volimo da popljujemo, pa to polizemo.

Vrati se Safete, s tobom smo bar znali na cemu smo. Kod Prosineckog igramo 1 utakmicu kao Juventus, a 3 kao Krupa na Vrbasu.
Kod Prosineckog je haos, igraju bez sistema i taktike. Kod tebe smo bar imali 7-8 standarnih igraca i 2-3 koji udju u igru i iznenade, a kod Prosineckog je samo on standardan.

Kod Safeta smo i plakali i radovali se .... kod Prosineckog nula. Prosinecki iz nase repke izvuce nazalost samo 30%, Safet je 100%.
User avatar
p206
Posts: 7940
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#11 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by p206 »

bio sam protiv Safeta, ali sad bi mam legao kao budali šamar... sama da malo poradi na svojoj taktici i tvrdoglavosti mogao bi biti naš Morten Olsen
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#12 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Tipicoti »

Kako stvari stoje poslije 1.poluvremena: Sj.Irska, Rep.Irska, Slovacka
User avatar
Herr Flick
Posts: 8951
Joined: 02/04/2012 13:00

#13 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Herr Flick »

Tipicoti wrote: 19/11/2019 21:46 Kako stvari stoje poslije 1.poluvremena: Sj.Irska, Rep.Irska, Slovacka

Vels vodi 2:0,sto znaci da igramo protiv Sjeverne Irske, dok drugi par cine Slovacka-Irska
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#14 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by MarlboroGold »

Samo da nije opet Irska... sa Sjevernom možemo igrati, ali smo se i tamo provukli u ligi nacija.
User avatar
leffe
Posts: 247
Joined: 10/09/2009 15:44

#15 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by leffe »

p206 wrote: 19/11/2019 21:34 bio sam protiv Safeta, ali sad bi mam legao kao budali šamar... sama da malo poradi na svojoj taktici i tvrdoglavosti mogao bi biti naš Morten Olsen
A i Tino bi nam sada valjao. Njegova karijera i jeste da igra samo na svjetskim i evropskim prvenstvima. Klupski fudbal je ispod njegovog nivoa.
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#16 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Tipicoti »

Problem je sto nama svi timovi sa ostrva ne leze, a npr. Hrvatskoj bas oni dodju kao samara budali.Redovno ih istamburaju.
Slovacka nije vise kao nekada jaka, normalno nam nisu ni do koljena ali,ali,ali.....
Dead Man Walking
Posts: 6332
Joined: 28/05/2004 21:49

#17 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Dead Man Walking »

Jel Slovacka domacin Irskoj? I ako prodjemo Sjeverne, pusa nam je protiv njihovih komsija, tako da je bolje da ih Slovaci izbace.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#18 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Romanista 101% »

Ma ovdje Irska prolazi na EP, plus sto ce imati i podrsku sudija.
User avatar
denis.istok
Posts: 887
Joined: 09/04/2010 13:12

#19 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by denis.istok »

Ko je domacin u prvoj SVK-IRL?
Ako su slovaci tesko da ce pustiti tu priliku.

Nama pase samo jedno: da budemo u finalu domacini, inace...tamburamo dzaba.
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#20 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Logovan »

Znači Sjeverna Irska. :thumbup: Bolje ovi, nego oni drugi Irci. :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 15866
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#21 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by sime_cipol »

Slovacka domaćin "pravim" Ircima :thumbup:
Valjda se pomlate, bude crvenih i sl, pa Slovaci oslabljeni dodju na Bilino. :D
User avatar
p206
Posts: 7940
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#22 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by p206 »

biće ovdje produžetaka mozda i penala
last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#23 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by last mohicans »

Bit će krvi do koljena, samo se bojim da ćemo mi biti naguzeni. Prosinečki nema šta tražiti u baražu, to je valjda svima jasno, samo ne znam da li je uhljupima u savezu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#24 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by hrasno38 »

Romanista 101% wrote: 19/11/2019 19:47 Slazem se sa predhodnim postom, narocito u vezi Pjanica.
Nekada sada vec relativno vec davno nakon utakmice na SP protiv Argentine ili tacnije nakon SP sam ovdje pisao da je Kolasinac kiks igrac i da po meni osim sto je jak nema nista posebno sto bi odusevilo i natjeralo da kazem da je za reprezentaciju. U svim bitnim utakmicama je kiksao ali bukvalno u svim i nikad nije pokazao nista u reprezentaciji. Ali ovdje je bar na forumu bilo bitno da je to SEO RUSILAC! Bolje bi bilo da je SEO FUDBALER jer nijeo ovo ultimate fight nego fudbal.
Isto tako nesto vrlo slicno sam govorio i za Pjanica. I sada cu reci da je on medju 5 najboljih KLUPSKIH igraca u Evropi i kad ima slobodan udarac za Juve on da gol ali kad ima za reprezentaciju da ali svaki deseti. Pjanic iz kluba i Pjanic iz reprezentacije su dva igraca ni slicni jedan drugom.
Saric i Cimirot su dva solidna igraca koja opet nemaju dovoljno kilograma ni snage da odradjuju ono sto treba da odradjuju i oni mogu proci protiv laksih protivnika ali protiv tezih ma ni u mislima.
Besic u formi je bomba na dva nacina: prvo sto moze cuvati bilo koga na svijetu a drugo sto se citavu utakmicu moras moliti bogu da ne dobije crveni karton. Besic van forme je samo ovo drugo. Duljevic je igrac kojeg ja volim gledati i koji treba da igra ali je i on meni se cini zestoko kriziro.
Pape je bio mudar kada je preuzeo reprezentacciju od Cire i nastavio da igra isti fudbal (napadacki) sa nekim kozmetickim promjenama jer je imao igrace za takav fudbal. Prosinecki je glup da bi shvatio neke stvari i koliko god da je bio fantastican fudbaler utoliko je izuzetno los trener.
Ja mislim da cemo proci baraz jer cemo imati srece da obadvije utakmice igramo kuci i to na natkrivenoj Grbavici :) Naravno ako zaista pozove igrace koji vrijede i koji znaju igrati lopte.
Dzeko za svoj ucinak mora imati support jer on nije ni Mesi ni Ronaldo a on taj support od odlaska Misketa nema. Mislio sam najiskrenije da bi to mogao biti ovdje spomenuti Tinos Susic jer on ima onaj Papetov smek za igru, ima pas, ima prodor ali se debelo zajebo sa odabirom ekipa.
Zuti bi MORAO kao treceg napadaca zvati ili Krpica ili Ahmetovica jer oni to jednostavno zasluzuju svojim igrama kao treceg napadaca i trebao bi igrati sa Cirinom i papetovim taktikom "za gol vise"....mozemo mi priccati sta hocemo ali Pape nas je takvom igrom odveo na SP.
Nisam za povratak Papeta jer ne bi nista uradio i u biti on kao trener nikada nista nije uradio sa prosjecnom ekipom a sa reprezentacjom jeste jer je dobio skoro pa gotov i odlican proizvod.
Da li Zuti treba da leti odmah sad? DA! Medjutim mislim da prije njega treba rastruiti savez na sastavne dijelove i ponovo ga sazidati iz pocetka bez i jednog jedinog govnara koji sada sjedi u njemu.
Ja mislim da cemo proci ali da ce i taj nastup na EP biti katastrofalan.
User avatar
Laertes
Posts: 4237
Joined: 08/01/2015 18:25

#25 Re: Play-off Lige nacija, 26/31.03.2020.

Post by Laertes »

hrasno38 wrote: 19/11/2019 23:21
Romanista 101% wrote: 19/11/2019 19:47 Slazem se sa predhodnim postom, narocito u vezi Pjanica.
Nekada sada vec relativno vec davno nakon utakmice na SP protiv Argentine ili tacnije nakon SP sam ovdje pisao da je Kolasinac kiks igrac i da po meni osim sto je jak nema nista posebno sto bi odusevilo i natjeralo da kazem da je za reprezentaciju. U svim bitnim utakmicama je kiksao ali bukvalno u svim i nikad nije pokazao nista u reprezentaciji. Ali ovdje je bar na forumu bilo bitno da je to SEO RUSILAC! Bolje bi bilo da je SEO FUDBALER jer nijeo ovo ultimate fight nego fudbal.
Isto tako nesto vrlo slicno sam govorio i za Pjanica. I sada cu reci da je on medju 5 najboljih KLUPSKIH igraca u Evropi i kad ima slobodan udarac za Juve on da gol ali kad ima za reprezentaciju da ali svaki deseti. Pjanic iz kluba i Pjanic iz reprezentacije su dva igraca ni slicni jedan drugom.
Saric i Cimirot su dva solidna igraca koja opet nemaju dovoljno kilograma ni snage da odradjuju ono sto treba da odradjuju i oni mogu proci protiv laksih protivnika ali protiv tezih ma ni u mislima.
Besic u formi je bomba na dva nacina: prvo sto moze cuvati bilo koga na svijetu a drugo sto se citavu utakmicu moras moliti bogu da ne dobije crveni karton. Besic van forme je samo ovo drugo. Duljevic je igrac kojeg ja volim gledati i koji treba da igra ali je i on meni se cini zestoko kriziro.
Pape je bio mudar kada je preuzeo reprezentacciju od Cire i nastavio da igra isti fudbal (napadacki) sa nekim kozmetickim promjenama jer je imao igrace za takav fudbal. Prosinecki je glup da bi shvatio neke stvari i koliko god da je bio fantastican fudbaler utoliko je izuzetno los trener.
Ja mislim da cemo proci baraz jer cemo imati srece da obadvije utakmice igramo kuci i to na natkrivenoj Grbavici :) Naravno ako zaista pozove igrace koji vrijede i koji znaju igrati lopte.
Dzeko za svoj ucinak mora imati support jer on nije ni Mesi ni Ronaldo a on taj support od odlaska Misketa nema. Mislio sam najiskrenije da bi to mogao biti ovdje spomenuti Tinos Susic jer on ima onaj Papetov smek za igru, ima pas, ima prodor ali se debelo zajebo sa odabirom ekipa.
Zuti bi MORAO kao treceg napadaca zvati ili Krpica ili Ahmetovica jer oni to jednostavno zasluzuju svojim igrama kao treceg napadaca i trebao bi igrati sa Cirinom i papetovim taktikom "za gol vise"....mozemo mi priccati sta hocemo ali Pape nas je takvom igrom odveo na SP.
Nisam za povratak Papeta jer ne bi nista uradio i u biti on kao trener nikada nista nije uradio sa prosjecnom ekipom a sa reprezentacjom jeste jer je dobio skoro pa gotov i odlican proizvod.
Da li Zuti treba da leti odmah sad? DA! Medjutim mislim da prije njega treba rastruiti savez na sastavne dijelove i ponovo ga sazidati iz pocetka bez i jednog jedinog govnara koji sada sjedi u njemu.
Ja mislim da cemo proci ali da ce i taj nastup na EP biti katastrofalan.
Stari moj, u ovom trenutku, rušenje saveza ti je čista naučna fantastika. Pitanje je samo da li uhljebi imaju ikakvu ideju kako pomoći reprezentaciji da bi se oni omastili za pare od Uefe i da li oni vide da od para nema ništa ako Žuti ostane.
Post Reply