Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#801 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by shandrprcSA »

Keiko wrote:Spomenu li iko ovog Bosanca sto se popeo na najvise vrhove na svim kontinentima? http://www.24sata.info/magazin/zanimlji ... enata.html

Edit covjek se zove Naim Logic. (Klix neda linkove za druge portale)
samo stavi izmedju link
victim lamb
Posts: 28
Joined: 17/07/2012 20:23

#803 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by victim lamb »

Narode, ima li ko iskustva sa noćenjem u šatoru na potezu Bjelašnica - Treskavica? Znam da ima domova ali mene interesuje ova šatorska verzija.
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#804 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by The BEN10 »

Pratim. :)
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#805 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Admir_1984 »

victim lamb wrote:Narode, ima li ko iskustva sa noćenjem u šatoru na potezu Bjelašnica - Treskavica? Znam da ima domova ali mene interesuje ova šatorska verzija.
pa jel misliš na ovo sad vrijeme ili ljeti :roll: ako misliš na sada prvo ti treba 2milje vrijednosti opreme šatora, obuče, odječe, podmetača i slično. što se bjelašnice tiće moraš baš naći dobru zavjetrinu, inaće vjetar nosi sve živo
victim lamb
Posts: 28
Joined: 17/07/2012 20:23

#806 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by victim lamb »

Ma jok sad :-) , ljeti.
Ljuba Moljac
Posts: 735
Joined: 07/05/2013 23:49

#807 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Ljuba Moljac »

idi sad ba. ljeti je beze. :D
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#808 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by homega »

Ljuba Moljac wrote:idi sad ba. ljeti je beze. :D
:thumbup:
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#809 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by homega »

Admir_1984 wrote:
victim lamb wrote:Narode, ima li ko iskustva sa noćenjem u šatoru na potezu Bjelašnica - Treskavica? Znam da ima domova ali mene interesuje ova šatorska verzija.
pa jel misliš na ovo sad vrijeme ili ljeti :roll: ako misliš na sada prvo ti treba 2milje vrijednosti opreme šatora, obuče, odječe, podmetača i slično. što se bjelašnice tiće moraš baš naći dobru zavjetrinu, inaće vjetar nosi sve živo
U Gluhači, podno Treskavice, pred kraj '94. spavali smo u improviziranom šatoru od najlona, svi preživjeli i bez kapi sline iz nosa... Podmetnuli suhu travu ispod, po 2-3 vojničke deke na nju, vreće za spavanje i 2-3 deke na nju.. Na Igmanu, usred zime, spavao sam pod šatorom sam, na improviziranom ležaju od oblica i granja, u debeloj američkoj vreći s kapuljačom, bez deke iznad... Može se spavati i sada, zimi :D
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#810 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by sandzokan »

Prije par dana mi iskusan lovac kojeg znam lično već par godina priča da su se u kanjonu Rakitnice, za vrijeme onih niskih temperatura kada se životinje spuštaju u niže predjele, skupili krivolovci i karabinima rokali sve što se miče. Pošto je očito krivolov u pitanju jer te budale nisu vodile računa ni o sezoni ni o zaštićenim životinjama pitam da li zna neko ima li se fajde obraćati nadležnima? Moj prijatelj kaže da nema.
Znam da nema veze sa temom ali navikao sam da zalazim ovdje, pa halalite moderatori. :-D
Ljuba Moljac
Posts: 735
Joined: 07/05/2013 23:49

#811 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Ljuba Moljac »

sjeca sume, krivolov, bacanje smeca po planinama tzv. planinara i ljubitelja prirode... ne valja ovdje narod, drzave svakako nema to je poznato. tj ima za izabrane.

al jarane ocam, BH, sviju mi jarane...
More mars.
victim lamb
Posts: 28
Joined: 17/07/2012 20:23

#812 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by victim lamb »

homega wrote:
Admir_1984 wrote:
victim lamb wrote:Narode, ima li ko iskustva sa noćenjem u šatoru na potezu Bjelašnica - Treskavica? Znam da ima domova ali mene interesuje ova šatorska verzija.
pa jel misliš na ovo sad vrijeme ili ljeti :roll: ako misliš na sada prvo ti treba 2milje vrijednosti opreme šatora, obuče, odječe, podmetača i slično. što se bjelašnice tiće moraš baš naći dobru zavjetrinu, inaće vjetar nosi sve živo
U Gluhači, podno Treskavice, pred kraj '94. spavali smo u improviziranom šatoru od najlona, svi preživjeli i bez kapi sline iz nosa... Podmetnuli suhu travu ispod, po 2-3 vojničke deke na nju, vreće za spavanje i 2-3 deke na nju.. Na Igmanu, usred zime, spavao sam pod šatorom sam, na improviziranom ležaju od oblica i granja, u debeloj američkoj vreći s kapuljačom, bez deke iznad... Može se spavati i sada, zimi :D
Ne znam jesam li jednom kihno u ratu, da se sad izlozim onim uslovima cini mi se da bi umro za 5 dana. Cudno je to..
Last edited by victim lamb on 23/01/2015 11:20, edited 1 time in total.
victim lamb
Posts: 28
Joined: 17/07/2012 20:23

#813 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by victim lamb »

Ljuba Moljac wrote:sjeca sume, krivolov, bacanje smeca po planinama tzv. planinara i ljubitelja prirode... ne valja ovdje narod, drzave svakako nema to je poznato. tj ima za izabrane.

al jarane ocam, BH, sviju mi jarane...
More mars.
Ne moze ni biti drzave kad narod ne valja. U stvari narod je napravio drzavu sebi po mjeri.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#814 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by JoseMujica »

homega wrote:
Admir_1984 wrote:
victim lamb wrote:Narode, ima li ko iskustva sa noćenjem u šatoru na potezu Bjelašnica - Treskavica? Znam da ima domova ali mene interesuje ova šatorska verzija.
pa jel misliš na ovo sad vrijeme ili ljeti :roll: ako misliš na sada prvo ti treba 2milje vrijednosti opreme šatora, obuče, odječe, podmetača i slično. što se bjelašnice tiće moraš baš naći dobru zavjetrinu, inaće vjetar nosi sve živo
U Gluhači, podno Treskavice, pred kraj '94. spavali smo u improviziranom šatoru od najlona, svi preživjeli i bez kapi sline iz nosa... Podmetnuli suhu travu ispod, po 2-3 vojničke deke na nju, vreće za spavanje i 2-3 deke na nju.. Na Igmanu, usred zime, spavao sam pod šatorom sam, na improviziranom ležaju od oblica i granja, u debeloj američkoj vreći s kapuljačom, bez deke iznad... Može se spavati i sada, zimi :D
jebga...nije više rat :D sad se svi pečimo
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#815 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by petunija »

sandzokan wrote:Prije par dana mi iskusan lovac kojeg znam lično već par godina priča da su se u kanjonu Rakitnice, za vrijeme onih niskih temperatura kada se životinje spuštaju u niže predjele, skupili krivolovci i karabinima rokali sve što se miče. Pošto je očito krivolov u pitanju jer te budale nisu vodile računa ni o sezoni ni o zaštićenim životinjama pitam da li zna neko ima li se fajde obraćati nadležnima? Moj prijatelj kaže da nema.
Znam da nema veze sa temom ali navikao sam da zalazim ovdje, pa halalite moderatori. :-D
Prijavi. Možda se neko i trzne. Ako svi ćutimo onda se sigurno ništa neće poduzeti. Ovako...ima šanse :sax:
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#816 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Forsaken »

ima li se iznajmiti bicikla na Bjelasnici? cini mi se da je bilo nesto u hotelu HAN? Malo da se koji krug napravi :)
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#817 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by shandrprcSA »

bilo je gdje se iznajmljuju quadovi
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#818 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by Admir_1984 »

gledam na fejsbuku koliko samo raje ide po planinama, nema šanse da je toliki broj bio prije 3-4 godine. sad jel pravi razlog što su ljudi zavoljeli planine ili su lajkovi na fejsbuku, ne bi znao reći :?
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#819 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by BIONA »

Forsaken wrote:ima li se iznajmiti bicikla na Bjelasnici? cini mi se da je bilo nesto u hotelu HAN? Malo da se koji krug napravi :)
ima, samo dobro DOBRO provjeri svaki bicikl, kocnice su im bile katastrofalne, kada je djevojci na recepciji receno u kakvom stanju su im bicikli, samo je blijedo gledala :shock:
promjenjivoblacno
Posts: 170
Joined: 16/08/2014 16:11

#820 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by promjenjivoblacno »

Zna li neko da li se nešto održava na Vlašiću danas, sutra jer ja nikad nisam veći broj planinara vidjela na jednom mjestu i izgleda da konstantno pristižu novi!?
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#821 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by hali gali halid »

Je li ima neka stranica gdje se mogu naci ti planinarski trekovi na području Sarajeva, i u okolini?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#822 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by perfect_guy »

hali gali halid wrote:Je li ima neka stranica gdje se mogu naci ti planinarski trekovi na području Sarajeva, i u okolini?
ja pratim ove dvije
http://planinarenje.ba/
http://www.stazeibogaze.info/
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#823 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by hali gali halid »

Hvala. Hocu da se konačno aktiviram sto se tice planinarenja, s tim da nemam pojma :mrgreen:
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#824 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by hali gali halid »

Imaju li da se kupe neke karte planinarskih staza?
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#825 Re: Planinarenje (pomoc, savjeti....)

Post by baja »

imas u PS BiH karte prenja, Bjelasnica-Visocica, reklamirali su i prostranstva i turističku ponudu Kaknja sa planinama Perun, Tajan i sl.

najbolje ti je tamo otic i vidjet..reda 15km je cijena
Post Reply