Plan "B"

daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1 Plan "B"

Post by daddy-kool »

Otvaram temu o najavljenom HDZ-ovom odgovoru na majoriziranje - Plan "B". Za očekivati je u narednim sedmicama, mjesecima, godinama(?), pojačavanje ucjena i blokada prilikom pokušaja formiranja entitetskih i državnih novoa vlasti, ali da li ima tu nešto više?
Čuli smo da će doći do blokada na putu pristupa EU/NATO, to je novost. /s :D

Može li HDZ nešto uraditi da se suštinski izmjene političke prilike u zemlji?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18707
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2 Re: Plan "B"

Post by SmokingMan »

Kako god,jutrošnja naslovnica VL.a....

Image
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#3 Re: Plan "B"

Post by daddy-kool »

"Zahvaljujem se svima onima koji su prepoznali projekt kojega nudimo", kazao je Čović ističući kako žali jer su Bošnjaci odlučili izabrati dva člana Predsjedništva BiH. Dodao je kako su Bošnjaci trebali shvatiti da ne mogu Hrvatima birati predstavnike ni u Predsjedništvu BiH, niti u domovima naroda, jer je to je put nazadovanja i može izazvati "neviđenu krizu".

Najavio je kako će u HDZ-u BiH znati na mudar i korektan način djelovati štiteći hrvatski narod na svakom djeliću BiH te da će sačekati konačne rezultate, a onda napraviti strategiju ponašanja.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ ... f/7916301/

Last edited by daddy-kool on 08/10/2018 06:13, edited 2 times in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4 Re: Plan "B"

Post by Fudo387 »

B kao Baustel.
Ima smisla.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5 Re: Plan "B"

Post by muha_sa »

daddy-kool wrote:Otvaram temu o najavljenom HDZ-ovom odgovoru na majoriziranje - Plan "B". Za očekivati je u narednim sedmicama, mjesecima, godinama(?), pojačavanje ucjena i blokada prilikom pokušaja formiranja entitetskih i državnih novoa vlasti, ali da li ima tu nešto više?
Čuli smo da će doći do blokada na putu pristupa EU/NATO, to je novost. /s :D

Može li HDZ nešto uraditi da se suštinski izmjene političke prilike u zemlji?
do sad su radili na približavanju BiH ovim integracijama :?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#6 Re: Plan "B"

Post by daddy-kool »

https://www.dnevnik.ba/vijesti/izetbego ... -imaju-tek

Image
Izetbegović: BiH nije skrojena po mjerama željama Dragana Čovića; Bošnjaka preko 50 %, a imaju tek trećinu vlasti

Bakir Izetbegović, predsjednik SDA, večeras je kazao, komentirajući pobjedu Željka Komšića za hrvatskog člana Predsjedništva BiH, kako BiH nije skrojena po željama Dragana Čovića i HDZ-a BiH.

Izetbegović je naglasio kako Bošnjaci također nisu zadovoljni jer ih je preko 50 posto, a imaju tek trećinu vlasti u BiH. Napomenuo je i kako Bošnjake iritira postojanje RS-a.

Skup u SDA ispraćene je ovacijama odnosno "tekbirima" i pokličima "Allahu Ekber".


Željko Komšić, kandidat DF-a za hrvatskog člana Predsjedništva BiH na večerašnjem prvom obraćanju je kazao kako je tu da služi svima u BiH.

"Tu sam da budem svima na raspolaganju bez obzira jesu li glasovali za mene, protiv mene ili nisu nikako, ili nisu uopće mogli s obzirom na naše ustavno uređenje", kazao je Komšić.

Poslao je i poruku Hrvatima u BiH, s naglaskom na Hrvate u Središnjoj Bosni i zapadnoj Hercegovini.

"Naš ustavni sistem je takav da mi je omogućio da se ovdje nađem. Nemate razloga za strah i brigu. Ja sam vaš predsjednik bez obzira glasovali vi za mene ili ne", kazao je Komšić.
Kuha i Bakir, nisu ni Bošnjaci zadovoljni.
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7 Re: Plan "B"

Post by sumirprimus »

samo blokiraj!
i nismo za boljeg od blokade
User avatar
Point.
Posts: 27797
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#8 Re: Plan "B"

Post by Point. »

Nek je ispusio ljigava hinja. Puna mu usta BiH i kvazi zabrinutosti za državu a na skupovima pušta himnu druge zemlje. E pa nećemo tako Dragane, nećemo. Iskali ste, gledajte sad.
melac
Posts: 1585
Joined: 25/08/2008 19:33

#9 Re: Plan "B"

Post by melac »

Fudo387 wrote:B kao Baustel.
Ima smisla.
Sva istina je tu. Mozda i moze da blokira uspostavu nekih nivoa vlasti, no ne moze zaustaviti odlazak ljudi. Odlazak se moze zastaviti prirodno kada svi mladji ljudi odu.
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#10 Re: Plan "B"

Post by bosanska senzacija »

SmokingMan wrote:Kako god,jutrošnja naslovnica VL.a....

Image
Nije fer sto opet bosnjaci hrvatima biraju clana predsjednistva bez obzira ko sta govorio.

Ali nije posteno ni da hdz vodi antibosansku politiku i kad dodju izbori ocekuju da narod predje preko toga.

Jesu stranka sa hrvatskim predzakom ali sve dok ne budu vodili racuna o svim gradjanima ove drzave nemaju pravo da pricaju o majorizaciji.

Zasto recimo Covic i hdz se ne bi se borili i za bosnjacke glasove?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#11 Re: Plan "B"

Post by ExNihilo »

Order 66
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#12 Re: Plan "B"

Post by Ironman_88 »

Plan B će biti završna faza porazne politike koja je krenula početkom 90ih. Ako za 10-15 godina i ne padne famozna konstutivnost naroda, šaku prostalih Hrvata u BiH će predstavljati politička opcija koja bude najlojalnija Sarajevu/koja se bude najviše uvlačila Bošnjacima u guzicu. Sami tražili, sami dobili.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#13 Re: Plan "B"

Post by Bodkin »

daddy-kool wrote:https://www.dnevnik.ba/vijesti/izetbego ... -imaju-tek

Image
Izetbegović: BiH nije skrojena po mjerama željama Dragana Čovića; Bošnjaka preko 50 %, a imaju tek trećinu vlasti

Bakir Izetbegović, predsjednik SDA, večeras je kazao, komentirajući pobjedu Željka Komšića za hrvatskog člana Predsjedništva BiH, kako BiH nije skrojena po željama Dragana Čovića i HDZ-a BiH.

Izetbegović je naglasio kako Bošnjaci također nisu zadovoljni jer ih je preko 50 posto, a imaju tek trećinu vlasti u BiH. Napomenuo je i kako Bošnjake iritira postojanje RS-a.

Skup u SDA ispraćene je ovacijama odnosno "tekbirima" i pokličima "Allahu Ekber".


Željko Komšić, kandidat DF-a za hrvatskog člana Predsjedništva BiH na večerašnjem prvom obraćanju je kazao kako je tu da služi svima u BiH.

"Tu sam da budem svima na raspolaganju bez obzira jesu li glasovali za mene, protiv mene ili nisu nikako, ili nisu uopće mogli s obzirom na naše ustavno uređenje", kazao je Komšić.

Poslao je i poruku Hrvatima u BiH, s naglaskom na Hrvate u Središnjoj Bosni i zapadnoj Hercegovini.

"Naš ustavni sistem je takav da mi je omogućio da se ovdje nađem. Nemate razloga za strah i brigu. Ja sam vaš predsjednik bez obzira glasovali vi za mene ili ne", kazao je Komšić.
Kuha i Bakir, nisu ni Bošnjaci zadovoljni.
To je to. Na kraju ce hrvati biti u pravu sa trecim entitetom
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#14 Re: Plan "B"

Post by daddy-kool »

Mislim da Željko Komšić neće dobiti dovoljan broj glasova Bošnjaka, jer bi to bila loša poruka za čitav izborni proces, za legitimno predstavljanje.

Bila bi to loša poruka za Bosnu i Hercegovinu i na kraju mogla bi izazvati krizu nesagledivih razmjera za samu državu.

To bi uvelo dosta problema u funkcioniranje svih razina vlasti, a pošto mislim da se to neće dogoditi, ne želim tome davati pretjerani značaj. Šteta je što su te političke opcije krenule tim putem, ali dovele su do toga da nas malo više uozbilje, natjeraju da više radimo.

Dok imamo ovaj ustroj Bosne i Hercegovine, dok imamo bošnjačkog, hrvatskog i srpskog člana Predsjedništva, kako piše u Ustavu, dok imate klubove Bošnjaka, Srba, Hrvata i Ostalih, vi morate to načelo uvažavati i time dati šansu da Bosna i Hercegovina zaživi kao država. Čak i oni koji zagovaraju građanstvo, a jedan od njih je i gospodin Komšić, moraju uvažavati instituciju legitimnog predstavljanja, jer preko nje se teško prelazi. Suprotno bi značilo da bi jedan narod, bez obzira na to kako on malobrojan bio, bio eliminiran iz sustava odlučivanja u svojoj domovini Bosni i Hercegovini.
https://www.jabuka.tv/covic-plan-b-vec- ... rcegovinu/

Ključno pitanje je da li imaju dovoljno glasova u DN FBiH da bokiraju sve, te ako imaju koju će cijenu ispostaviti formiranju vlasti.
Očekivati je tješnju saradnju sa bratskim SNSD na državnom nivou.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#15 Re: Plan "B"

Post by zavrzlama »

daddy-kool wrote:Otvaram temu o najavljenom HDZ-ovom odgovoru na majoriziranje - Plan "B". Za očekivati je u narednim sedmicama, mjesecima, godinama(?), pojačavanje ucjena i blokada prilikom pokušaja formiranja entitetskih i državnih novoa vlasti, ali da li ima tu nešto više?
Čuli smo da će doći do blokada na putu pristupa EU/NATO, to je novost. /s :D

Može li HDZ nešto uraditi da se suštinski izmjene političke prilike u zemlji?
Za promjenu napustiti asistiranje dodiku i podjeli BIH...sve ostalo ih vodi u jos vece poraze.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#16 Re: Plan "B"

Post by zavrzlama »

Pa plan B je vec tu...

dodik pobijedio sto je vise nego dobro za BIH...
szp izgubio i u manjem entiteti i na razini BIH sto je isto dobro jer ce car ostat go
Komsicevom pobjedom ce jos jedan car postati go i izaci na ledinu.
Ojacao SDP i DF dovoljno materijala da se izbjegne sda u nekim koalicijama
Faraon i konacno ce odustati od politickog cirkusa.
El_comadante
Posts: 7948
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#17 Re: Plan "B"

Post by El_comadante »

daddy-kool wrote:
Mislim da Željko Komšić neće dobiti dovoljan broj glasova Bošnjaka, jer bi to bila loša poruka za čitav izborni proces, za legitimno predstavljanje.

Bila bi to loša poruka za Bosnu i Hercegovinu i na kraju mogla bi izazvati krizu nesagledivih razmjera za samu državu.

To bi uvelo dosta problema u funkcioniranje svih razina vlasti, a pošto mislim da se to neće dogoditi, ne želim tome davati pretjerani značaj. Šteta je što su te političke opcije krenule tim putem, ali dovele su do toga da nas malo više uozbilje, natjeraju da više radimo.

Dok imamo ovaj ustroj Bosne i Hercegovine, dok imamo bošnjačkog, hrvatskog i srpskog člana Predsjedništva, kako piše u Ustavu, dok imate klubove Bošnjaka, Srba, Hrvata i Ostalih, vi morate to načelo uvažavati i time dati šansu da Bosna i Hercegovina zaživi kao država. Čak i oni koji zagovaraju građanstvo, a jedan od njih je i gospodin Komšić, moraju uvažavati instituciju legitimnog predstavljanja, jer preko nje se teško prelazi. Suprotno bi značilo da bi jedan narod, bez obzira na to kako on malobrojan bio, bio eliminiran iz sustava odlučivanja u svojoj domovini Bosni i Hercegovini.
https://www.jabuka.tv/covic-plan-b-vec- ... rcegovinu/

Ključno pitanje je da li imaju dovoljno glasova u DN FBiH da bokiraju sve, te ako imaju koju će cijenu ispostaviti formiranju vlasti.
Očekivati je tješnju saradnju sa bratskim SNSD na državnom nivou.
moglo bi biti gutavo jer je SNSD rekao da će oni borati partnere u vlasti zajedno sa HDZom a neće čekati da njih neko izabere, samim tim sve mogu zakočiti
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#18 Re: Plan "B"

Post by Arminovski »

daddy-kool wrote:
Mislim da Željko Komšić neće dobiti dovoljan broj glasova Bošnjaka, jer bi to bila loša poruka za čitav izborni proces, za legitimno predstavljanje.

Bila bi to loša poruka za Bosnu i Hercegovinu i na kraju mogla bi izazvati krizu nesagledivih razmjera za samu državu.

To bi uvelo dosta problema u funkcioniranje svih razina vlasti, a pošto mislim da se to neće dogoditi, ne želim tome davati pretjerani značaj. Šteta je što su te političke opcije krenule tim putem, ali dovele su do toga da nas malo više uozbilje, natjeraju da više radimo.

Dok imamo ovaj ustroj Bosne i Hercegovine, dok imamo bošnjačkog, hrvatskog i srpskog člana Predsjedništva, kako piše u Ustavu, dok imate klubove Bošnjaka, Srba, Hrvata i Ostalih, vi morate to načelo uvažavati i time dati šansu da Bosna i Hercegovina zaživi kao država. Čak i oni koji zagovaraju građanstvo, a jedan od njih je i gospodin Komšić, moraju uvažavati instituciju legitimnog predstavljanja, jer preko nje se teško prelazi. Suprotno bi značilo da bi jedan narod, bez obzira na to kako on malobrojan bio, bio eliminiran iz sustava odlučivanja u svojoj domovini Bosni i Hercegovini.
https://www.jabuka.tv/covic-plan-b-vec- ... rcegovinu/

Ključno pitanje je da li imaju dovoljno glasova u DN FBiH da bokiraju sve, te ako imaju koju će cijenu ispostaviti formiranju vlasti.
Očekivati je tješnju saradnju sa bratskim SNSD na državnom nivou.
Ja mislim da je plan blokiranje drzave kako god okrenes, preko predsjednistva ili drugacije, ako glasovi izostanu. Win-win. Ovo je davno prestala biti demokratija.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40842
Joined: 21/05/2012 22:46

#19 Re: Plan "B"

Post by AmiĐa_Idriz »

Pa on je kampanju podredio tome da izgubi. To je i bio cilj.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#20 Re: Plan "B"

Post by Qoom »

sumirprimus wrote:samo blokiraj!
i nismo za boljeg od blokade
A kao do sad smo se ubijali sa usvajanjem zakona :D
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#21 Re: Plan "B"

Post by gidra »

kakva blokada ba šta vam je?
HDZ nikad jači na Federalnom nivou porast glasova u odnosu na 2014.
SDA + HDZ haman 50%, pojačat će to još propali SBB i lagodne 4 godine za SDA i HDZ
Alfa_Ze
Posts: 1284
Joined: 04/05/2006 15:09

#22 Re: Plan "B"

Post by Alfa_Ze »

Blokada - OK !! ali . . . . .
mladi i onako odlaze.E sad, da li je isto kad recimo zemlju napusti 100.000 mladih Hrvata ( nezadovoljni zivotom u BiH), i recimo 200.000 mladih Bosnjaka (takodjer nezadovoljnih zivotom u BiH ).
Pitanje glasi : Koji ce narod prije iscuriti iz Federacije i Bosne i Hercegovine ??
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#23 Re: Plan "B"

Post by mO k3 »

Alfa_Ze wrote:Blokada - OK !! ali . . . . .
mladi i onako odlaze.E sad, da li je isto kad recimo zemlju napusti 100.000 mladih Hrvata ( nezadovoljni zivotom u BiH), i recimo 200.000 mladih Bosnjaka (takodjer nezadovoljnih zivotom u BiH ).
Pitanje glasi : Koji ce narod prije iscuriti iz Federacije i Bosne i Hercegovine ??
Odakle ti 100k mladih Hrvata kada ih nema vise od 350k ??
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#24 Re: Plan "B"

Post by MarlboroGold »

Alfa_Ze wrote:Blokada - OK !! ali . . . . .
mladi i onako odlaze.E sad, da li je isto kad recimo zemlju napusti 100.000 mladih Hrvata ( nezadovoljni zivotom u BiH), i recimo 200.000 mladih Bosnjaka (takodjer nezadovoljnih zivotom u BiH ).
Pitanje glasi : Koji ce narod prije iscuriti iz Federacije i Bosne i Hercegovine ??
Prije će iscuriti oni sa putovnicom.
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#25 Re: Plan "B"

Post by omega369 »

cuj 100 k mladih hrvata, pa jaoooo :lol: :lol:
Post Reply