Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#576 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

Gearbest, imas sad full HD po nekih 12 dolara SQ8 ili nesto tako, stavis SD karticu i izvoli :D
BAN---KAI
Posts: 98
Joined: 02/02/2016 19:23

#577 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BAN---KAI »

Ljudovi moji. Evo puko mi diplay na mobitelu Alcatel ONe touch IDOL 3 kojeg sam kupio u pošti. Sad nemam pojma gdje zamijeniti display i koliko košta. A mobitel je još pod garancijom
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#578 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Daryl Dixon »

diablobih wrote:Gearbest, imas sad full HD po nekih 12 dolara SQ8 ili nesto tako, stavis SD karticu i izvoli :D
dobra stvar, morat cu naruciti kad napravim acc :) :thumbup:
arelinho
Posts: 305
Joined: 23/06/2012 16:15

#579 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by arelinho »

Danas samuzeo u tehno magu slušalice mtv bluetooth. Dođe uz njih i kabal da se mogu koristiti i sa kablom, a i sam naziv govori da se mogu koristiti preko bluetootha. Probao sa kablom i normalno rade slušalice. Sada dolazi na red preko bluetootha. Imaju tri tipke na ovim slušalicama i jedan micro usb ulaz za punjenje. U uputstvu stoji da se može puniti preko power adaptera (5V) i preko kompjutera. Probao sam preko kompjutera i kada prikopčam slušalice tim kablom usb kablom sa laptopom na slušalicama lampica crvena počne da svijetli. (u uputstvu navedeno da kada se pune slušalice da treba goriti crvena lampica) Nakon određenog vremenskog period oda 20/30 sekundi ugasi se crvena lampica na slušalicama. Sada ja ne znam da li se u tom trenutku pune slušalice iako ne gori crvena lampica. Da napomenem dok su bile spojene na laptop sam probao ih upaliti na način na koji se pale i one uredno rade preko bluetootha jer sam probao. Čim ih iskopčam sa tog usb kabla odmah prestane veza između mobitela i slušalica. Tako da u tom trenutku na gori nijedna lampica na njima.
Probao sam i preko power adaptera koji odgovara za njih jer je od 5V. Dešava se identična situacija kako sam i gore naveo, a to je da kada prikopčam taj adapter u struju crvena lampica na slušalicama gori duži vremenski period od maksimalno 1 minute i onda se ugasi. Isto sam probao kao gore da se spojim na mobitel i sve se dešavalo isto.

Mene sada interesuje šta bi mogao biti problem? Da li je možda neispravna baterija u slušalicama pa zbog toga ne mogu raditi bez da nisu spojene direktno na izvor napajanja. Da li ih možda treba ostaviti par sati tako prikopčane na utičnicu bez obzira što se ugasi crvena lampica pa onda probati ili da idem do tehno maga pa da vidim sa njima u vezi ovog.
U pitanju su ove slušalice. MTV bluetooth headphones
https://www.decold.co.uk/5134-large_def ... dblack.jpg

Želio bih da se unaprijed zahvalim svima na pomoći i da probamo zajedno otkloniti ovaj problem. :-D :-D :)
User avatar
zoza
Posts: 496
Joined: 02/04/2013 12:15

#580 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by zoza »

što mi se browser chrome zaledi na 15-20 sekundi kad stisnem play na video sa dailymotion na klixu?
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#581 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Proposition Joe »

Tablet Asus Nexux 7 (2012) sa SIM card slotom...koristila ga zena dugoo vremena, ali iskljucivo "po kuci nakacena" na wi-fi, medjutim nikada nije ni probano da se ubaci sim kartica i koristi 3g mreza. Sve do jucer/danas... Ubacim ja haloo sim karticu koju inace koristim za 3g internet i onda :

1. apsolutno se nista ne desi, niti nakon nekoliko restartovanja, iskljucivanja i ukljucivanja wi-fi, bluetooth-a, kao i airplane mode-a
2.probao karticu na drugom telefonu, radi
3. probao drugu karticu bh telecom ubaciti u tablet, opet isto, nista
4.probao da provjerim mobile settings ali menu za isti ne postoji...kad odem na wireless & networks u settings-u izlistano mi:

wi-fi
bluetooth
data usage
-more :
aeroplane mode
NFC
android beam
VPN
5. uradio factory reset, nista

Do cega bi moglo biti, ima li iko ideju da jos nesta probam ili se radi o hardverskom problemu?
promjenjivoblacno
Posts: 170
Joined: 16/08/2014 16:11

#582 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by promjenjivoblacno »

može li preporuka neke firme odnosno osobe koja bi radila na povremenim it problematičnim situacijama u maloj organizaciji i za to ispostavila fakturu po završenom poslu?
hvala
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#583 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Daryl Dixon »

parking na M.Dvoru po pristupacnoj cijeni? hvala.
Dado34
Posts: 425
Joined: 29/11/2010 17:58

#584 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Dado34 »

Proposition Joe wrote:Tablet Asus Nexux 7 (2012) sa SIM card slotom...koristila ga zena dugoo vremena, ali iskljucivo "po kuci nakacena" na wi-fi, medjutim nikada nije ni probano da se ubaci sim kartica i koristi 3g mreza. Sve do jucer/danas... Ubacim ja haloo sim karticu koju inace koristim za 3g internet i onda :

1. apsolutno se nista ne desi, niti nakon nekoliko restartovanja, iskljucivanja i ukljucivanja wi-fi, bluetooth-a, kao i airplane mode-a
2.probao karticu na drugom telefonu, radi
3. probao drugu karticu bh telecom ubaciti u tablet, opet isto, nista
4.probao da provjerim mobile settings ali menu za isti ne postoji...kad odem na wireless & networks u settings-u izlistano mi:

wi-fi
bluetooth
data usage
-more :
aeroplane mode
NFC
android beam
VPN
5. uradio factory reset, nista

Do cega bi moglo biti, ima li iko ideju da jos nesta probam ili se radi o hardverskom problemu?
Control panel, system, device menager, pogledaj ima li sta sa usklicnikom da nije instalirano.
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#585 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Proposition Joe »

Dado34 wrote:
Proposition Joe wrote:Tablet Asus Nexux 7 (2012) sa SIM card slotom...koristila ga zena dugoo vremena, ali iskljucivo "po kuci nakacena" na wi-fi, medjutim nikada nije ni probano da se ubaci sim kartica i koristi 3g mreza. Sve do jucer/danas... Ubacim ja haloo sim karticu koju inace koristim za 3g internet i onda :

1. apsolutno se nista ne desi, niti nakon nekoliko restartovanja, iskljucivanja i ukljucivanja wi-fi, bluetooth-a, kao i airplane mode-a
2.probao karticu na drugom telefonu, radi
3. probao drugu karticu bh telecom ubaciti u tablet, opet isto, nista
4.probao da provjerim mobile settings ali menu za isti ne postoji...kad odem na wireless & networks u settings-u izlistano mi:

wi-fi
bluetooth
data usage
-more :
aeroplane mode
NFC
android beam
VPN
5. uradio factory reset, nista

Do cega bi moglo biti, ima li iko ideju da jos nesta probam ili se radi o hardverskom problemu?
Control panel, system, device menager, pogledaj ima li sta sa usklicnikom da nije instalirano.
Hvala na odgovoru, ali nije mi jasno, kao da me upucujes da na racunaru na windowsu trazim, jer tih opcija na tabletu nemam. Nema control panela (Ili ga ne znam naci), pod settings nema opcije device manager...??
Dado34
Posts: 425
Joined: 29/11/2010 17:58

#586 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Dado34 »

Proposition Joe wrote:
Dado34 wrote:
Proposition Joe wrote:Tablet Asus Nexux 7 (2012) sa SIM card slotom...koristila ga zena dugoo vremena, ali iskljucivo "po kuci nakacena" na wi-fi, medjutim nikada nije ni probano da se ubaci sim kartica i koristi 3g mreza. Sve do jucer/danas... Ubacim ja haloo sim karticu koju inace koristim za 3g internet i onda :

1. apsolutno se nista ne desi, niti nakon nekoliko restartovanja, iskljucivanja i ukljucivanja wi-fi, bluetooth-a, kao i airplane mode-a
2.probao karticu na drugom telefonu, radi
3. probao drugu karticu bh telecom ubaciti u tablet, opet isto, nista
4.probao da provjerim mobile settings ali menu za isti ne postoji...kad odem na wireless & networks u settings-u izlistano mi:

wi-fi
bluetooth
data usage
-more :
aeroplane mode
NFC
android beam
VPN
5. uradio factory reset, nista

Do cega bi moglo biti, ima li iko ideju da jos nesta probam ili se radi o hardverskom problemu?
Control panel, system, device menager, pogledaj ima li sta sa usklicnikom da nije instalirano.
Hvala na odgovoru, ali nije mi jasno, kao da me upucujes da na racunaru na windowsu trazim, jer tih opcija na tabletu nemam. Nema control panela (Ili ga ne znam naci), pod settings nema opcije device manager...??
Izvinjavam se, ucinilo mi se da je laptop u pitanju.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#587 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by diablobih »

U data usage bi trebalo da bude ta opcija ukljucivanja 3G mreze.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#588 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Dr Kova »

Daryl Dixon wrote:parking na M.Dvoru po pristupacnoj cijeni? hvala.
Mislim da je u Alti sat besplatno još uvijek
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58726
Joined: 03/08/2010 19:04

#589 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

kako promijeniti ime kucne wi fi mreze?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#590 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by avaks »

U postavkama rutera pod tabom wireless :mrgreen:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#591 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by semirsar »

avaks wrote:U postavkama rutera pod tabom wireless :mrgreen:
nedovoljno informacija :mrgreen:
kolega forumas je u skladu sa nickname. :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58726
Joined: 03/08/2010 19:04

#592 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

semirsar wrote:
avaks wrote:U postavkama rutera pod tabom wireless :mrgreen:
nedovoljno informacija :mrgreen:
kolega forumas je u skladu sa nickname. :mrgreen:
:thumbup:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#593 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by problemnatravunu »

Zna li neko zasto ovaj forum ne dozvoljava da se promijeni ili uplouduje avatar, meni je nestao, i sada ga ne mogu ponovo postaviti-promijeniti????
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#594 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Rosso »

Laptop Dell latitude D630, zalih ga s malo vode i ugasi se nakon par sekundi i ne reaguje sad.
Nacuh da se zna desiti da rikne samo tastatura, a nju bi se isplatilo zamjenit, jer polovnih ima po 10-15 KM, ako je nesto drugo mogu ga bacit...
E sad mene zanima kako znati jel do tastature ili je nesto drugo, kad ga ne mogu ni pokušati upaliti, s obzirom da je dugme power dio tastature. :D Ima li kakva druga finta da se pokuša upaliti?
User avatar
Filter
Posts: 8038
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#595 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Filter »

Rosso wrote:Laptop Dell latitude D630, zalih ga s malo vode i ugasi se nakon par sekundi i ne reaguje sad.
Nacuh da se zna desiti da rikne samo tastatura, a nju bi se isplatilo zamjenit, jer polovnih ima po 10-15 KM, ako je nesto drugo mogu ga bacit...
E sad mene zanima kako znati jel do tastature ili je nesto drugo, kad ga ne mogu ni pokušati upaliti, s obzirom da je dugme power dio tastature. :D Ima li kakva druga finta da se pokuša upaliti?

voda i elektronika pod naponom nisu bas najsretniji spoj
najbolje bi bilo da si odmah izvadio bateriju i pustio ga koji dan da voda iz njega izlapi.
User avatar
Radar71
Posts: 7288
Joined: 21/07/2010 15:43

#596 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Radar71 »

Šta uzeti odavde do jedno 800 KM :)

http://megatechno.olx.ba/
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#597 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Dr Kova »

problemnatravunu wrote:Zna li neko zasto ovaj forum ne dozvoljava da se promijeni ili uplouduje avatar, meni je nestao, i sada ga ne mogu ponovo postaviti-promijeniti????
možeš, ali nekad treba par puta zaredom upload isti da ga prihvati :thumbup:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#598 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Bluemore »

kako da pomognem starijoj osobi prilikom prelaska sa obicnog mobitela na smart phone

kako prebaciti brojeve sa stare kartice na novu malu :?:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#599 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by avaks »

Prebaci sa starog telefona na računar, vcf fajl ako je ikako moguće onda s računara na novi telefon. Odavno na mailu čuvam kontakte kao i na telefonu, ne može to kartica ispoštovati.
Možeš sa računara na mail da prebaciš pa sa maila na novi telefon (smartfon).
Ako je mnogo star telefon pa ga ne možeš povezati na računar onda imaš dvije opcije, naći neki stariji smartphone koji podržava tu karticu pa s nje na njega da prebaciš i onda na novi telefon a ona najgora opcija je ručno da ih jedan po jedan...

Sretno!
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#600 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Bluemore »

avaks wrote:Prebaci sa starog telefona na računar, vcf fajl ako je ikako moguće onda s računara na novi telefon. Odavno na mailu čuvam kontakte kao i na telefonu, ne može to kartica ispoštovati.
Možeš sa računara na mail da prebaciš pa sa maila na novi telefon (smartfon).
Ako je mnogo star telefon pa ga ne možeš povezati na računar onda imaš dvije opcije, naći neki stariji smartphone koji podržava tu karticu pa s nje na njega da prebaciš i onda na novi telefon a ona najgora opcija je ručno da ih jedan po jedan...

Sretno!
:thumbup:
Post Reply