Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#176 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Kralj Tvrtko I. »

ma nije problem setovati ruter...imam ja u stanu internet a ovo mi je druga lokacija gdje nemam racunara a imam konekciju :D
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#177 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by febo_acm »

Pa ponesi router na lokaciju gdje imas racunar i setuj ga prema korisnickim podatcima sa lokacije :D aktiviraj wifi i to je to.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#178 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kandelabar »

Trazio sam na netu da skinem convertor iz worda u pdf i skino sam neki kad sam ga instaliro vidim da mi na stranicma internet izbacuje reklame u okviru prozora,a prije nije i to mi zauzima prostor..Je li mogu kako da to avirom precistim ili ponovo sam bio instaliro aviru ali nije mi jasno na densoj strani nije ukljucen web protection
Image
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#179 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kandelabar »

evo otvorio sam jednu stranicu ,a odozgo oblak reklama kako da ovo izbrišem sa računara
Image
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#180 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by AstorH »

Instaliraj Adblock i Flashblock dodatke u browser.


Sent from my Linux using Manjaro
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#181 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kandelabar »

AstorH wrote:Instaliraj Adblock i Flashblock dodatke u browser.


Sent from my Linux using Manjaro
mozes li mi pomoci kako da to uradim u nekim koracima opisati bio bih zahvalan
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#182 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Praetorious »

Adblock je odličan i bez njega nema korištenja neta - ako ne želiš potrošiti hrpu nerava i mišljih klikova na borbu sa reklamama. Nisi rekao koji brower koristiš, pa evo ti likovi za FF i Operu:
FF Adblock
Opera Adblock
Jednostavno klikni na "Add to ..." dugme i prođi kroz instalaciju. Addon ne traži nikakvo posebno podešavanje, mada imaš opcije koje možeš iskoristiti kako ti odgovara potrebama.
annta
Posts: 2
Joined: 24/09/2014 14:29

#183 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by annta »

Idete kad do Zagreba, ja idem slijedeći ponedjeljak i odsjesti ću u http://www.celicart-apartments.com/en/index/ kažu da je tamo dobro i često je posijećeno i nije skupo. Zna li netko bolje mjesto'
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#184 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kandelabar »

Praetorious wrote:Adblock je odličan i bez njega nema korištenja neta - ako ne želiš potrošiti hrpu nerava i mišljih klikova na borbu sa reklamama. Nisi rekao koji brower koristiš, pa evo ti likovi za FF i Operu:
FF Adblock
Opera Adblock
Jednostavno klikni na "Add to ..." dugme i prođi kroz instalaciju. Addon ne traži nikakvo posebno podešavanje, mada imaš opcije koje možeš iskoristiti kako ti odgovara potrebama.
koristim mozilla firefox,nadam se da ces me spasiti sa ovim blokovima već sam počeo da :evil:
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#185 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by febo_acm »

Sta je sa ovim ljudima? Kakav crni Zagreb i odsjedanje u hotelima? Kakvi izbori i placanje? Ovo je tema o RACUNARIMA I TEHNOLOGIJI!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#186 Pitanja tipa RAZNA!

Post by AstorH »

:D . Jaranica radi reklamu ladno


Sent from my Linux using Manjaro
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#187 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by didgeridoo »

pozdrav,

koju ediciju MS SQL Servera preporucujte za rad nad bazom (BI modul, analysis services, integration services).
znam da express ima BI ali nema ove dvije druge. koja edicija je "najstabilnija"?

hvala
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#188 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by van Basten »

eh ovako... uzeo sam prestigio tablet prije godinu i kusur, najviše da dijete može poigrati se igrica na putu i sl... instalira aplikaciju, i igra dok mu igrica ne dosadi. Naravno, memoriju tableta je brzo napunio, kupim micro sd karticu od 16gb, međutim... svaki pokušaj instalacije neke aplikacije mi se prekida na pola puta uz poruku da nema dovoljno memorije za pohranu, iako mi kartica zjapi prazna. Prepoznaje je kao takvu, čak i uredno očita 16GB slobodne memorije /koji Mb manje tačnije)...
Uglavnom, evo konačno i mog pitanja :D : kako prebaciti da mi aplikacije skida na karticu a ne na sistemsku memoriju. Moji poluamaterski pokušaji čačkanja po postavkama nisu dali rezultata.
adincebic
Posts: 458
Joined: 13/07/2013 22:26
Location: Niđe na svijetu

#189 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by adincebic »

van Basten wrote:eh ovako... uzeo sam prestigio tablet prije godinu i kusur, najviše da dijete može poigrati se igrica na putu i sl... instalira aplikaciju, i igra dok mu igrica ne dosadi. Naravno, memoriju tableta je brzo napunio, kupim micro sd karticu od 16gb, međutim... svaki pokušaj instalacije neke aplikacije mi se prekida na pola puta uz poruku da nema dovoljno memorije za pohranu, iako mi kartica zjapi prazna. Prepoznaje je kao takvu, čak i uredno očita 16GB slobodne memorije /koji Mb manje tačnije)...
Uglavnom, evo konačno i mog pitanja :D : kako prebaciti da mi aplikacije skida na karticu a ne na sistemsku memoriju. Moji poluamaterski pokušaji čačkanja po postavkama nisu dali rezultata.
Moras imat root i link2 sd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#190 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ne fercera mi mis na laptopu,sta raditi dok ga ne odnesen majstoru?
User avatar
Aquatic B
Posts: 166
Joined: 09/04/2010 00:21

#191 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Aquatic B »

Da li je moguće vidjeti potpunu ponudu Bhtelecoma, jer trenutna i ne nudi neki izbor?
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#192 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by febo_acm »

To je ponuda...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
User avatar
SStijena
Posts: 210
Joined: 03/10/2014 14:59
Location: SSSSSSStijena

#193 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by SStijena »

Treba li me ovo brinuti? Da li je u pitanju problem na mom računaru ili samo na ovoj stranici ?
Imam nekih problema zadnje vrijeme inače sa netom,google mi je zabranio pretraživanje zbog kako kažu ''sumnjivih radnji' ,pa sam morao onaj kod kucat da potvrdim da nisam ''robot''.
Instaliram Antispyware ,nađe oko 100 problema ,nekih tracking cookies na Chrome.To sam očistio i od tada nema problema sve do sada kada kliknuh na ovu nagradnu igru ,pa me interesuje je li ovo do njih?

Image
aida25
Posts: 671
Joined: 25/02/2011 12:42

#194 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by aida25 »

Pozz... Imam mali problem sa laptopom pa ako neko ima neki prijedlog... Ne radi mi stand by, preklopim laptop i on ode na stand by, a kad otklopim pođe radit normalno, ali umjesto one slike i ikonice sve samo crno i u pozadini se kao malo vidi-malkice miš, ili vide se one opcije ako kliknem na desnu tipku miša, i to se vidi kao malo ako dobro pogledaš. Laptop je radio savršeno dok ga nisam dala na čišćenje od virusa i sad imam taj problem, ne znam je li šta pregorilo unutra šta li, ako neko zna šta bi moglo bit molim da napiše, hvala unaprijed.
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#195 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BAN___KAI »

Hey ljudi, crkaje mi baterija na maticnoj ploci (racunar) i zanima me gdje se može kupiti nova, koliko košta, i moram li kupiti istu bateriju za moju plocu ili mogu sve baterije.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#196 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Kralj Tvrtko I. »

BAN___KAI wrote:Hey ljudi, crkaje mi baterija na maticnoj ploci (racunar) i zanima me gdje se može kupiti nova, koliko košta, i moram li kupiti istu bateriju za moju plocu ili mogu sve baterije.
gdje god imas baterije za kupiti mozes kupiti samo da je ista voltaza i naravno ta velicina.
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#197 Pitanja tipa RAZNA!

Post by AstorH »

Ja sam uzimao nekome prosle godine, bila 7 markica


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
Aquatic B
Posts: 166
Joined: 09/04/2010 00:21

#198 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Aquatic B »

Postoji li mogućnost otključavanja/konvertovanja pdf filea u word file? :D
User avatar
SStijena
Posts: 210
Joined: 03/10/2014 14:59
Location: SSSSSSStijena

#199 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by SStijena »

Postoji...
User avatar
Aquatic B
Posts: 166
Joined: 09/04/2010 00:21

#200 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Aquatic B »

SStijena wrote:Postoji...
:)
Možeš li ukratko objasniti proces?
Post Reply