Pitanja tipa RAZNA!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#1 Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

Pošto na ovom pd.forumu se za iole mali problem ili nedoumica otvara tema predlažem da
ova tema bude upravo za takve slučajeve. znači kao neki mali brzi servis. Pa ko zna neka
odgovori ko ne zna neka bar ne odmaže :)



Evo, prvi zadatak: Gdje kupiti ovakve omote u BiH?

Image
User avatar
Praetorious
Posts: 1522
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#2 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Praetorious »

Ja sam to nabavljao u BEN radnji, Istočno Sarajevo. Maksuz trknuo i pazario kutije za više diskova (2-10).
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

Hvala @Praetorious za obavještenje :thumbup:
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#4 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by WildRedRose »

barabo, imas temu pitanja-odgovori, ovog tipa :roll: :mrgreen:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#5 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

vezano za računare i tehnologiju? gdje ima?

stvarno sam tražio i nisam je našao?
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#6 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by guber90 »

Mislim da treba ovu temu u sticky staviti, da se ne otvara 10 tema vezanih za pregrijavanje racunara, 15 oko sporog rada racunara i slicno, bit ce jednostavnije za pratiti onima koji zele pomoci u tim sitnijim problemima.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#7 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by rizibizi »

Imam i ja pitanje, gdje kupiti nas server za 2 do 4 diska za kuce a da nije D-Link, zvao imtec kao moramo provjeriti, ko sto su mi sto puta do sada provjeravali pa nista nisu javili, zvao Plus, ima samo 50 KMcica skuplji od imteca i moraju naruciti u oba slucaja D-Link koji mi nesto nije bas najsjajnije rjesenje.
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by gidra »

BarbaDue wrote:vezano za računare i tehnologiju? gdje ima?

stvarno sam tražio i nisam je našao?
pa dobro ti si tražio na nivou BiH, a slična tema ima ali samo za Sarajevo.
http://www.klix.ba/forum/gdje-u-sa--t80681.html-f=25
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#9 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by guber90 »

gidra wrote:
BarbaDue wrote:vezano za računare i tehnologiju? gdje ima?

stvarno sam tražio i nisam je našao?
pa dobro ti si tražio na nivou BiH, a slična tema ima ali samo za Sarajevo.
http://www.klix.ba/forum/gdje-u-sa--t80681.html-f=25
Pa opet je to tema gdje kupiti nesto...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#10 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

guber90 wrote:Mislim da treba ovu temu u sticky staviti, da se ne otvara 10 tema vezanih za pregrijavanje racunara, 15 oko sporog rada racunara i slicno, bit ce jednostavnije za pratiti onima koji zele pomoci u tim sitnijim problemima.
upravo sam i ja tako razmišljao da bi bilo najpametnije...neka moderator tako i uradi ako se vi slažete.

ps. ova teme nebi bila striktno "gdje šta kupiti" i sl. već uopšteno pitanja i problemi vezani za ovaj pdf. ali da su na jednom mjestu.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#11 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

Praetorious wrote:Ja sam to nabavljao u BEN radnji, Istočno Sarajevo. Maksuz trknuo i pazario kutije za više diskova (2-10).
Moze li neki kontakt za ovu radnju?
Probao sam ih traziti na interneti i putem informacija, bezuspješno!
User avatar
Praetorious
Posts: 1522
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#12 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Praetorious »

Lokacija: na putu od Kule prema Foči, skrenuti 180 stepeni udesno iza prve benziske pumpe (manje od 2 Km od Kule), mali montažni objekat 100-njak metara iza pumpe, s desne strane.
Last edited by Praetorious on 19/08/2013 12:17, edited 2 times in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#13 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Altsa »

put prema nato kampu u butmiru...jedina od prodavnica sto je ostala sa desne strane...ne moze se fuliti...a kutija ima raznih
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#14 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

Praetorious, zvao sam broj koji si ostavio.
javila mi se gospođa i kaze da se firma zove Filipović ili tako nešto, bave se gumom.
kontakt mi treba jer neću u skorije vrijeme u SA, hoću ih pitati dali bi htjeli poštom
poslati jedno 200-300 kom.
User avatar
Praetorious
Posts: 1522
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#15 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Praetorious »

Jbg sorry ... tako mi zapisali broj kad sam bio u nabavci prošle godine ...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#16 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by BarbaDue »

Altsa wrote:put prema nato kampu u butmiru...jedina od prodavnica sto je ostala sa desne strane...ne moze se fuliti...a kutija ima raznih
možeš li saznati neki nontakt?
User avatar
DuckZz
Posts: 3088
Joined: 07/05/2012 18:12

#17 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by DuckZz »

Nešto ne mogu da pokrenem bhtelecom stranicu, htio sam kupiti laptop i krenuo da vidim šta oni nude no nije to stvar, već se sjecam da su ispod svakog laptopa ponudili nekakve pakete, ne sjecam se o ćemu se tačno radilo, vjerovatno ako nisi uopšte priključen na njihovu mrežu ??

Naime ja jesam, jer koristim komp, preko adsl routera prikljucen na modem, i sada želim kupiti laptop, da li jednostavno trebam prikljuciti kabal sa routera na laptop i tjt ili ? :? .
Još nešto, da li tko koristi wireless router, da li se isplati kupovati jer će mi se laptop svakako nalaziti skoro uvijek na istom mjestu :?
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#18 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by gnjev »

DuckZz wrote:Nešto ne mogu da pokrenem bhtelecom stranicu, htio sam kupiti laptop i krenuo da vidim šta oni nude no nije to stvar, već se sjecam da su ispod svakog laptopa ponudili nekakve pakete, ne sjecam se o ćemu se tačno radilo, vjerovatno ako nisi uopšte priključen na njihovu mrežu ??

Naime ja jesam, jer koristim komp, preko adsl routera prikljucen na modem, i sada želim kupiti laptop, da li jednostavno trebam prikljuciti kabal sa routera na laptop i tjt ili ? :? .
Još nešto, da li tko koristi wireless router, da li se isplati kupovati jer će mi se laptop svakako nalaziti skoro uvijek na istom mjestu :?
Paketi su za mob. brojeve na pretplatu i moja tv premi paket. Isplati da ne petljas sa žicama a bila je i neka finta da se dobije dzabaka ruter. Laptopi u telekomu su smeće i bezobrazno skupi

Sent from my ST21i using Tapatalk 4
User avatar
DuckZz
Posts: 3088
Joined: 07/05/2012 18:12

#19 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by DuckZz »

Primijetio sam da mogu pronaći iste laptope za manju cijenu na rate. Sada još samo razmišljam da li da ostavim ovaj trenutni router ili da kupim wireless, no u krajnjem slucaju prvo moram svakako laptop priključiti na ovaj trenutni, pa tek onda razmišljati o kupovini wirelessa, iako mi on baš i neće biti od velike koriste, kad bih laptop svakako koristio samo u ovoj sobi, a kablovi su isti kao i sada, ne znam gdje bi bilo zabune
User avatar
meth
Posts: 182
Joined: 28/05/2013 22:20

#20 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by meth »

DuckZz wrote:Nešto ne mogu da pokrenem bhtelecom stranicu, htio sam kupiti laptop i krenuo da vidim šta oni nude no nije to stvar, već se sjecam da su ispod svakog laptopa ponudili nekakve pakete, ne sjecam se o ćemu se tačno radilo, vjerovatno ako nisi uopšte priključen na njihovu mrežu ??

Naime ja jesam, jer koristim komp, preko adsl routera prikljucen na modem, i sada želim kupiti laptop, da li jednostavno trebam prikljuciti kabal sa routera na laptop i tjt ili ? :? .
Još nešto, da li tko koristi wireless router, da li se isplati kupovati jer će mi se laptop svakako nalaziti skoro uvijek na istom mjestu :?
Kako se broj mjesta poveća kad pređeš na wifi :-D

Trenutno si na jednom jer tako moraš...a wifi router se od telecoma dobije džabe, barem ja jesam :)
User avatar
DuckZz
Posts: 3088
Joined: 07/05/2012 18:12

#21 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by DuckZz »

meth wrote:
DuckZz wrote:Nešto ne mogu da pokrenem bhtelecom stranicu, htio sam kupiti laptop i krenuo da vidim šta oni nude no nije to stvar, već se sjecam da su ispod svakog laptopa ponudili nekakve pakete, ne sjecam se o ćemu se tačno radilo, vjerovatno ako nisi uopšte priključen na njihovu mrežu ??

Naime ja jesam, jer koristim komp, preko adsl routera prikljucen na modem, i sada želim kupiti laptop, da li jednostavno trebam prikljuciti kabal sa routera na laptop i tjt ili ? :? .
Još nešto, da li tko koristi wireless router, da li se isplati kupovati jer će mi se laptop svakako nalaziti skoro uvijek na istom mjestu :?
Kako se broj mjesta poveća kad pređeš na wifi :-D

Trenutno si na jednom jer tako moraš...a wifi router se od telecoma dobije džabe, barem ja jesam :)
Nakon kupovine ću ih nazvat za taj wireless router, tačnije da li ga mogu dobiti iako laptop nisam uzeo preko njih ? Stvarno se nikad nisam raspitao kako to ide sa laptopom i prenosom, da li postoji kod nas onaj USB stick koji ti omogučuje određen pristup konekciji gdje god da se nalaziš u gradu, ili postoji kao za mobitel neka pretplata :?
User avatar
MaroonBrigade
Posts: 1593
Joined: 26/03/2009 17:59

#22 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by MaroonBrigade »

DuckZz wrote:Primijetio sam da mogu pronaći iste laptope za manju cijenu na rate. Sada još samo razmišljam da li da ostavim ovaj trenutni router ili da kupim wireless, no u krajnjem slucaju prvo moram svakako laptop priključiti na ovaj trenutni, pa tek onda razmišljati o kupovini wirelessa, iako mi on baš i neće biti od velike koriste, kad bih laptop svakako koristio samo u ovoj sobi, a kablovi su isti kao i sada, ne znam gdje bi bilo zabune
pa sto uzimas laptop ako ces ga koristiti samo u toj sobi?


SGS4
User avatar
DuckZz
Posts: 3088
Joined: 07/05/2012 18:12

#23 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by DuckZz »

MaroonBrigade wrote:
DuckZz wrote:Primijetio sam da mogu pronaći iste laptope za manju cijenu na rate. Sada još samo razmišljam da li da ostavim ovaj trenutni router ili da kupim wireless, no u krajnjem slucaju prvo moram svakako laptop priključiti na ovaj trenutni, pa tek onda razmišljati o kupovini wirelessa, iako mi on baš i neće biti od velike koriste, kad bih laptop svakako koristio samo u ovoj sobi, a kablovi su isti kao i sada, ne znam gdje bi bilo zabune
pa sto uzimas laptop ako ces ga koristiti samo u toj sobi?


SGS4
Ma mislim dok sam na internetu, izvini nije da trollam ali nikad nisam imao priliku da više saznam o laptopu i wireless routerima :(
User avatar
Averus
Posts: 20330
Joined: 13/02/2008 17:07

#24 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by Averus »

Ev' da priupitam i ovdje :roll:


Gdje mogu reciklirati veliki broj CD/DVD-ova? :)
User avatar
mukyze
Posts: 31
Joined: 31/05/2012 20:52

#25 Re: Pitanja tipa RAZNA!

Post by mukyze »

Da priupitam ako ko zna:

CPU FX 8350 octa core 4.0
nisam imao iskustva sa amd-ovim procesorima, samo znam da su temperature više.. u Gameingu max temp mi je 75 sto se cpu-tice, pitam je li to normalno... googlao sam i amd ne daje zvanicne podatke, sve su iskustva, pa reko i ovdje da pitam...

ps koristim fabricki cooler..
Post Reply