Pitanja oko oduzete imovine

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Locked
db7
Posts: 11
Joined: 12/07/2010 02:42
Location: Sarajevo
Vozim: Djevica
Contact:

#1 Pitanja oko oduzete imovine

Post by db7 »

Koliko dugo zakonski mogu da cuvaju moju imovinu? Laptop, telefon, SSD diskovi i Router/Modem. Mislim vise drugu i netreba ali bio je gaming pc i dobar telefon sad je to i staro. U Americi ti vrate poslje forensic analize za par sedmica ako si legalno stekao tu imovinu naravno. Naravno nemislim na ljude koji su u Cartelima i napravio VILE itd sa prljavim novcem naravno da ce mu oduzeti. Imamo dosta zakona koji su toliko cudni i stvarno nisu mi jasni ali eto to je jedan od tih zakona.
Last edited by db7 on 23/11/2023 21:54, edited 1 time in total.
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#2 Re: Pitanja oko oduzete imovine

Post by gentoo »

Ko su oni i sta si radio ?
db7
Posts: 11
Joined: 12/07/2010 02:42
Location: Sarajevo
Vozim: Djevica
Contact:

#3 Re: Pitanja oko oduzete imovine

Post by db7 »

Sarajevska policija. Nista bukvalno kao drug kaze "HAKANJE" kupovao kupovao coine ja mislim i exchange radio da zaradi vise novca i radio je mining. Cak je zelio napraviti neku platformu u Bosni krenuo kao exchange market koji je legit.. mislim lik je genious samo trazio je investment i par lojalnih ljudi. Mislim on i ne zivi u Bosni.. dodze eto ponekad zivi u Nevadi. Jedino sto bi mi moglo pasti na pamet.. miniro je BTC kad su bili po 3$ i sakupio ih toliko da ih je tada proda za 300$ (da je cekao jos godinu dobio bi 50,000) bukvalno bi postao milioner.

Btw vidim da ti je nick Gentoo misleci na Linux distro.. sjecam se prve instalacije kao ono bas se optimizira za tvoj sistem sve compilira fresh.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66248
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4 Re: Pitanja oko oduzete imovine

Post by _BataZiv_0809 »

gentoo wrote: 23/11/2023 21:46 Ko su oni i sta si radio ?
:lol:
db7
Posts: 11
Joined: 12/07/2010 02:42
Location: Sarajevo
Vozim: Djevica
Contact:

#5 Re: Pitanja oko oduzete imovine

Post by db7 »

_BataZiv_0809 wrote: 23/11/2023 22:05
gentoo wrote: 23/11/2023 21:46 Ko su oni i sta si radio ?
:lol:
Hehe pa dobro i ja pitao isto pitanje.. svi smo znatizeljni :)

Pavio sam se dosta sa reklamama Google AdSense itd fine pare napravljene preko reklama, investicija u coine ali ne ovo sto sad rade Pump / Dump. Dje plate influencere da reklamu opale za neki Coin i narod poleti da kupi i sutra sa 0.40$ palo na 0.04. To je criminal Pump/Dump Schemes.
db7
Posts: 11
Joined: 12/07/2010 02:42
Location: Sarajevo
Vozim: Djevica
Contact:

#6 Re: Pitanja oko oduzete imovine

Post by db7 »

I sad imam sa ovim drugu zelju da napravimo neki exchange market platformu za nas region Balkance.. ali ako su toliko striktni oko toga mozda jedina opcija da se otvori firma u Offshore zemljama kao STAKE i prima paymente u crypto valutama. I dalje su mi misterija ove crypto valute imam osjecaj da neko skace od srece a neko oplace :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58797
Joined: 03/08/2010 19:04

#7 Re: Pitanja oko oduzete imovine

Post by kakavdanakneiskustvu »

gentoo wrote: 23/11/2023 21:46 Ko su oni i sta si radio ?
:lol: :lol: :thumbup:
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#8 Re: Pitanja oko oduzete imovine

Post by gentoo »

Hecime previse detalja djelis da bi bilo "bukvalno nista"

Koliko ja znam nasa policija/tuzilastvo ovo radi samo kad su "vece" stvari u pitanju. Doslovno nemaju pojma sta je Adsense.

U slucaju tebe i tvog jarana iz Sarajeva sumnjam na neki carding ili tako nesto slicno, gdje ste postenim majkama i ocevima krali brojeve kartica i kupovali fake rolexe sa Aliexpress-a
db7
Posts: 11
Joined: 12/07/2010 02:42
Location: Sarajevo
Vozim: Djevica
Contact:

#9 Re: Pitanja oko oduzete imovine

Post by db7 »

Kod nas pod hitno treba policija kamere na sebi radi njihove protekcije i gradzana. Zelio bi kad bi sproveli taj zakon da bi korupcija pala drasticno i trebaju gradovi/zemlja ulagati u policiju samo ima ih dosta prljavih da ti se nekad sve zgadi. Valjda dozivimo i to jednoga dana i vidili bi svasta :) ..znam da sam malo skrenuo sa teme. Sto mi je naj smijesnije kad se ljudi bace covjeku na auto da pokupe pare od osiguranja zato je dobro imati cameru na Dash Boardu koja uvijek radi.. jos kad bi nasa policija ugradila ovo ma bilo bi ljepota trebamo GoFund pokrenuti :)))
db7
Posts: 11
Joined: 12/07/2010 02:42
Location: Sarajevo
Vozim: Djevica
Contact:

#10 Re: Pitanja oko oduzete imovine

Post by db7 »

gentoo wrote: 23/11/2023 22:14 Hecime previse detalja djelis da bi bilo "bukvalno nista"

Koliko ja znam nasa policija/tuzilastvo ovo radi samo kad su "vece" stvari u pitanju. Doslovno nemaju pojma sta je Adsense.

U slucaju tebe i tvog jarana iz Sarajeva sumnjam na neki carding ili tako nesto slicno, gdje ste postenim majkama i ocevima krali brojeve kartica i kupovali fake rolexe sa Aliexpress-a
Tako svaka radi ne samo nasa. Nit sam kad bio na AliExpressu nit uzimam njihovu jeftinu robu. Nemam sta da lazem posebo ovda ti bi sad u istoriju. Mislim doso si do teme cardinga i da se ja bavim sa dumpovima. Masinu nit je ilegalno posjedovati samo zavisi kako je koristis obicni pisac... ali eto nas problem idu na ono dno dna misle to je to.

Isto kad je BTC u Usa bio 10,000 New York Stock Exchange u Japanu 11,000.. cista zarada jel kriminal? Ne idi na naj gore druze i ne misli da su svi ljudi dirty kao sto i ja mislim da ima losih i dobrih policajaca.
db7
Posts: 11
Joined: 12/07/2010 02:42
Location: Sarajevo
Vozim: Djevica
Contact:

#11 Re: Pitanja oko oduzete imovine

Post by db7 »

Al kad si reko AliExpress i to sa Carding to je old school i sa tim se papci bave. Script Kiddys.. koji misle da imaju znanje. Ja sam dobar reverse-engineer i koji radi kao FreeLancer i tako novac zaradzivam. Od OllyDbg, IDAPro itd... pravim patches vise sa u coding categoriji i developer. Front & END.
db7
Posts: 11
Joined: 12/07/2010 02:42
Location: Sarajevo
Vozim: Djevica
Contact:

#12 Re: Pitanja oko oduzete imovine

Post by db7 »

Moj posao pronalaziti Cave Code.. bypasse kao sto reko duboko znanje.. a ne da trpas ljude Fake Rolex i AliExpress tu nebi narucio nesto i furo se. Amazon fina tvrtka :-) a te prevare Fake Rolexes etc, Carding to me ne zanima i mrzim te ljude ko se bavi sa takvim stvarima. I EXpOse them.

https://ibb.co/Xj8yQkv

Ne znam sto sam i pito uopste.. cekajuci glupe odgovore Fake Rolexe i Carder. Dont judge a book by its cover nije ni vazno proslo sace 6 godina al eto glupo mi zelio znatio zakon nit kakav proces nit ista imaju nit se vodi. Like I said 6 years - OLD.

EOF - END OF FUCK
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#13 Re: Pitanja oko oduzete imovine

Post by gentoo »

Dobro Hecime.. Za jarana i njegove probleme sa racunarima adresa je https://mup.ks.gov.ba .Ostala prica isto sa jaranima preko irrsi-a
Locked