Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1651 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...prepusti vrijeme satovima, velikim i onim sasvim malim, neka teče, neka mili; prepusti, još uvijek ne postoji majstor da zaustavi vrijeme; kada zupčanici prsnu i iza sebe ostave ništa do jalovu prazninu, prepusti se meni, da te imam; možda ću tada imati, koju godinu više i malo drugačiji raspored bora na licu; prepusti vrijeme satovima, baš tada bih da te sretnem; volio bih da to bude neko naše vrijeme, i da izabere neko toplo ljetnje veče; možda u sumrak, nezreli mjesec i uz zvijezda roj; pitam se kako ostavit trag nekom ko ti je mnogo drag; možda da podarim osmjeh blag, u oči pravo da gledam...možda zvijezdu da skinem
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1652 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...kad se pojaviš doneseš nemir i želju probudiš; požudu i maštu oslobodiš i natjeraš da ispriča još jednu, novu i uzbudljivu priču; kad se pojaviš, najljepše note pokloniš, mojim pjesmama daš; kad se pojaviš, u grudima neki grlen urlik se umiri i ostane dugo nakon tebe; zovem ga imenom tvojim,...znam, to utješno zvuči
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1653 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...podigni oči, ne izbjegavaj pogled; bez njega znaju da se izgube riječi, daleko daleko od nas; riječi, ne odričem ih se i nikada ne stavljam i ne pišem bezveze; iz ove pjesme, procurit će riječi i otići na put dalek; a kada te nađem, ne daj riječima da me guše i dozvoli da se snađem; podigni oči, na dlan ću suzu da ti spustim; podigni oči, ne izbjegavaj pogled...plaši me samo da li te ima i da li si ikad bila tu
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#1654 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by pukepuke »

al_akhisari wrote:...znam, taman prije nego sklopiš pospane oči, raširiš ruke i osmjehom snenim ukrasiš lice; noću, miris kiše tebi me mami, i onda poželim da sam vjetar; da mogu kroz kosu da ti prolazim i lice da ti milujem; i proljeće stiže,...ono voli da izmišlja znakove obmanjivanja; znam, svojim šaputanjem podmeće tragove u blatu, na klupi, i u lokvi na putu,...što me na tebe sjete
Kad si me uspio navesti da zamislim nečije prste kako mi prolaze kroz kosu, onda mogu samo reći: Bravo.
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1655 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...kada te ugledam opet i po prvi put, potražit cu pogled tvoj; zaronit ću duboko, u tvoje oči boje lješnjaka i u tvom srcu ostaviti snažan trag; prići ću ti, odlučno i polako, i nježno ću ruku da ti taknem; držat ću je, zarobiti u ruci svojoj, tako dugo da zapamti svaku crtu i mirisni trag; sakrit ću te u podnožju mojih trepavica, pa kad odem i kad ne budeš tu, da mogu uvijek da osjetim tebe, miris i tvoj dodir blag
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1656 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...tog dana u oku njenom, savršena je svjetlost i sjaj stanovala; bila je topla i vedra jesenja noć, crvenim upisana u moj kalendar; tog dana, sreo sam je i ukrao joj osmjeh i dodire nježne; sačekao sam je u sjeni bagrema, a ni sama nije znala da je došla; tog dana ljubio sam je, dok je rukama grčevito stiskala moje nemire i hranila moje želje
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1657 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...radije biram da nisam tu, tad se pojavi stari, dobro poznati šapat; i lijepo je kada nisam tu, i ne moram da slušam sopstveni glas, kako izgovara tvoje ime, iznova i opet; radije biram da nisam tu, slike prošlog vremena šapuću, a duša moja pogledom pati
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1658 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...kad otvorim oči i ustanem, svezat ću pogled tvoj, nježnostima mojim; na uho, nježno, šapnut ću ti ime, vikati iz sveg glasa; kad otvorim oči, nepristojno ću da ti u kosu, ruke svoje stavim i usne ću tvoje da ugrizem; i dodirnut ću te, tamo gdje si bezbroj puta dodirnuta, a da to prvi put osjetiš
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1659 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...tu je, još uvijek je tu; nosi ime nekog čovjeka, čija me budućnost ne zanima; i tišina, tu je; strpljivo čeka, dok premještam ruke u džepovima, onako i bez razloga; tu je, u mirisu kiše i možda upravo sada plovi nebeskim bespućem i putuje,...sve dok ne postane jedna od mnogih
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1660 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...danas sam neobično tužan; u nedostatku pravih riječi, i ovo malo misli bacih na vatru; i jedna misao se odvoji, svojim oštrim kandžama grebe po ostacima moje malaksalosti i zapomaže kao svezani luđak na struji; i pati za tobom; danas sam neobično tužan i mogu te dozvati u svakom času,...kroz obmanu tišine
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1661 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...ja sam čovjek koji je tragao za ženom, savršenom i sa mnogo mana; nađoh je, i bila je sve što srce poželjeti može; ja sam čovjek koji je davno nekad, počeo na zidove pećine da crta i boji, zbog žene kao što si ti; portret sam tvoj uklesao u prazne zidove srca moga; ja sam čovjek kojeg i sada rastuže pjesme, o ljubavi što poje; i tada poželim da ti tijelo od mraka izvajam; ja sam čovjek koji još uvijek na dlanovima osjeća toplinu usana tvojih, koji želi samo još jednom da te poljubi; ja sam onaj koji za tebe još uvijek piše, a ova pjesma nije početak, niti kraj naše priče
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#1662 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by Ljakan »

Mis mekinjas wrote:.....
Samo pišite LIJEPO..... :-D
Necu.
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1663 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...kreni, zalupi vratima i prevrni stolicu; lupi cipelom o drveni pod i kreni štiklom prema meni; kreni, zagrli me rukama svojim,...zavedi me; zarij svoje prste u moju kosu, poljubi me; kreni, večeras zarobi me, ugrizi me za usnu i dopusti da se utopim u tvojim očima boje lješnjaka; dođi, odbaci odjeću, komad po komad,...samo nemoj da me gledaš dok ti stihove pišem
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#1664 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by Cherry-Cherry »

Falit će ti neko, ko je čekao tvoju poruku u gluvo doba noći, neko kome si bio izuzetno bitan u životu, neko ko je bio spreman da ode bilo gdje da te vidi bar na kratko, neko ko ti je praštao previše, neko ko nije mogao stvarno da se naljuti na tebe, neko ko te zavolio prebrzo. Falit će ti neko, ko nije znao da ti kaže "ne", neko koga si pustio da ode, a inače nikada ne bi otišao. Falit ću ti, ti to znaš i ja to znam.
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#1665 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by Samprotivsviju »

Cherry-Cherry wrote:Falit će ti neko, ko je čekao tvoju poruku u gluvo doba noći, neko kome si bio izuzetno bitan u životu, neko ko je bio spreman da ode bilo gdje da te vidi bar na kratko, neko ko ti je praštao previše, neko ko nije mogao stvarno da se naljuti na tebe, neko ko te zavolio prebrzo. Falit će ti neko, ko nije znao da ti kaže "ne", neko koga si pustio da ode, a inače nikada ne bi otišao. Falit ću ti, ti to znaš i ja to znam.
Ko da si me citirao :)
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1666 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...tražio sam te i ovo, kao i svako drugo jutro; dopustio bih ti da vajaš i bojiš po meni, svojim tankim, nježnim prstima; zvao sam te, i jedne noći, dok je mjesec grlio vrhove zgrada; dopustio bih ti da crtaš i pišeš po meni, svojim nježnim i nemirnim prstima; našao sam te, slučajno sasvim u stihovima jedne pjesme; bila je to jedna od onih sasvim običnih pjesama; neke pjesme su napisane tek tako da budu pjesme...i ništa više
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1667 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by supercali »

Samprotivsviju wrote:
Cherry-Cherry wrote:Falit će ti neko, ko je čekao tvoju poruku u gluvo doba noći, neko kome si bio izuzetno bitan u životu, neko ko je bio spreman da ode bilo gdje da te vidi bar na kratko, neko ko ti je praštao previše, neko ko nije mogao stvarno da se naljuti na tebe, neko ko te zavolio prebrzo. Falit će ti neko, ko nije znao da ti kaže "ne", neko koga si pustio da ode, a inače nikada ne bi otišao. Falit ću ti, ti to znaš i ja to znam.
Ko da si me citirao :)
I mene kao da je citirala
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#1668 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by ho oponopono »

...hoćete im kurac faliti...:pusi2:...ako nečega nema, jebiga, naprosto ne ide...ostaje vam samo vaše nazor upinjanje da to nešto jebeno i dalje postoji...uzaludne izmislice o njima...:pusi2:
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#1669 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by Saian »

To hoponoponice! u chelo te ljubim :oops:
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1670 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...već danima, po glavi mi se motaju riječi nekog, davno pročitanog romana: "dane i noći provodim pokušavajući zaboraviti Claire; to je posao s punim radnim vremenom; ujutro, čim otvorim oči znam da će mi to do večeri biti jedina preokupacija; imam novo zanimanje...zaboravljivač Claire"; i ja imam svoju Claire
User avatar
medvjed23
Posts: 26836
Joined: 16/07/2010 13:49

#1671 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by medvjed23 »

lijepo je i romantično njegovati sjećanja na ljubav, pod uslovom da na drugoj strani postoji razumijevanje ili bar ravnodušnost..

no, ako je na jednoj strani sjeta, a na drugoj oholost koja se tom sjetom hrani (što je slučaj češće nego bi voljeli priznati), onda ne vrijedi patiti..

izvinjavam se na digresiji, sad nastavite lijepo pisati o ljubavi.. lijepo vas je čitati..
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1672 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by Velkoski »

puro, puroooo chantajeee
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#1673 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by al_akhisari »

...dan se novi otvara slutnjom, bjelina i goli oblaci svud uokolo; razasuta misao i tišina, iznad i nadomak svega; ne zanosim se, ovo nije dan za nastajanje nove i sretne priče; dan je nekako, kao stvoren za tvoj novi dolazak, a zvuk koji se prolama nebom i dodir vjetra iz dubine kao da najavljuju da ćeš opet doći; na tren se uplašim i pomislim da bi mogla otkriti moju tajnu; u trenu slabosti povjerih je na čuvanje starom brijestu, tu u parku, onom sa neobičnom korom; slutnja, bjelina, razasuta misao i tišina, smjenjuju se, dok tražim izlaz; osluškujem pjesmu u krošnji starog brijesta i kao da čujem kako šapatom tajnu zbori; dan se novi otvara slutnjom...ako lijepa je još uvijek, ne smijem da je vidim, ne smijem to da znam
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#1674 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by pukepuke »

Poželjela sam malo biti kap,
a ne dlan.
Veliki topli dlanovi su rijetki i teško ih je naći.
Ili ih ja ne znam prepoznati? Ništa čudno.
Hoću biti kap, ne dlan.
Nosi me, ljuljaj me, šapći mi.
Pusti me da kližem i kotrljam se po tebi,
gledaj kako se svijet ogleda u meni.
Hoću da mi bude vruće od tebe
i da mi se vrti.
Hoću da se meni vrti.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1675 Re: Pišite, pišite lijepo.... o svojim ljubavima......

Post by Euridika »

pukepuke wrote:Poželjela sam malo biti kap,
a ne dlan.
Veliki topli dlanovi su rijetki i teško ih je naći.
Ili ih ja ne znam prepoznati? Ništa čudno.
Hoću biti kap, ne dlan.
Nosi me, ljuljaj me, šapći mi.
Pusti me da kližem i kotrljam se po tebi,
gledaj kako se svijet ogleda u meni.
Hoću da mi bude vruće od tebe
i da mi se vrti.
Hoću da se meni vrti.
Me too... :eh: :thumbup:
Post Reply