Pink Floyd

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ferratilis
Posts: 7224
Joined: 25/11/2013 16:48

#226 Re: Pink Floyd

Post by ferratilis »

---
Last edited by ferratilis on 03/12/2022 09:02, edited 1 time in total.
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#227 Re: Pink Floyd

Post by tagomago »

najbolji album ikad

Image

nakon isaakovog kompilacijskog wicked game
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#228 Re: Pink Floyd

Post by Better Man »

Album jeste dobar, ali nikako najbolji. Očito nisi dobro utvrdio Pin Floyd gradivo i njihove stare albume koji čista perfekcija.
User avatar
makaranka
Posts: 581
Joined: 18/01/2009 13:42
Location: novo sarajevo

#229 Re: Pink Floyd

Post by makaranka »

:shock: tek sad upratila temu :-?

nakon The Walla na Poljudu prosle godine ja danima bila pod dojmon

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#230 Re: Pink Floyd

Post by Dr Kova »

Samo da se upišem. Najveći bend ikada definitivno. Neće više nikad niko onako svirati.. A Pulse, to je čudo neviđeno. Onakva bina, efekti i Comfortably Numb solo... Naježim se od pomisli
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#231 Re: Pink Floyd

Post by Point. »

12 novembra novi album. :thumbup: :nargila: :music2: :sleep:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#232 Re: Pink Floyd

Post by ultima_palabra »

Zar nije sutra?
User avatar
makaranka
Posts: 581
Joined: 18/01/2009 13:42
Location: novo sarajevo

#233 Re: Pink Floyd

Post by makaranka »

10.11. 8-)
atg51
Posts: 315
Joined: 09/06/2008 13:27

#234 Re: Pink Floyd

Post by atg51 »

tagomago wrote:najbolji album ikad

Image

nakon isaakovog kompilacijskog wicked game
Tesko je reci koji je najbolji njihov album. Dark side of the moon je ono, proglasen od strucnjaka kao najbolji. Sada zavisi sta se ocekuje od njih. Pompeji, video rad sa posebnim smekom, meni izuzetno interesantan i drag, a opet, njihov live at Venice smatra se ono, apsolutnim megakoncertom. I uvijek je Pulse tu, ja mislim da sam imao 15-16 kada sam vidio original cover za taj album (sa led diodom koja blinka) i bas se ono impresionirao bez da sam i poslusao ijednu pjesmu! :)

Floydovi su neka cudna ljubav, koja se uvijek moze poslusati... :)
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#235 Re: Pink Floyd

Post by tagomago »

meni je tdb ono što flojdi jesu, a kavr mi je vazda pola albuma.

je l' procurio novi? has it leaked kaže da nije još leaked.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#236 Re: Pink Floyd

Post by ultima_palabra »

Meni pokazuje da ima na KAT-u, ne znam da li je ispravan dok ne dođem kući.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#237 Re: Pink Floyd

Post by dale cooper »

Ovaj album zvuči upravo onako kako je i opisivan. Kao ostatci sa Division Bell sesija. Ima svojih momenata
ali kao i kompletan opus ove kasne faze Pink Floyd-a pomalo mi je dosadan, sterilan i previše studijski
ispoliran. Koliko god je Roger Waters pompozni seronja bar je donosio ideje, koncepte (pjesme da i
ne spominjemo) na stol. Ovo je čini mi se samo za nostalgičare i zagrižene fanove.
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#238 Re: Pink Floyd

Post by LSD »

dale cooper wrote:Ovaj album zvuči upravo onako kako je i opisivan. Kao ostatci sa Division Bell sesija. Ima svojih momenata
ali kao i kompletan opus ove kasne faze Pink Floyd-a pomalo mi je dosadan, sterilan i previše studijski
ispoliran. Koliko god je Roger Waters pompozni seronja bar je donosio ideje, koncepte (pjesme da i
ne spominjemo) na stol. Ovo je čini mi se samo za nostalgičare i zagrižene fanove
.
pa to je to :thumbup: bez ludaka Watersa nema ni Floyda, a njega nema odavno.

zapravo, trebao je otici i prije Final Cuta (po njegovoj vlastitoj izjavi), ne zna ni on sam zašto je ostao na tom albumu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#239 Re: Pink Floyd

Post by dale cooper »

LSD wrote:
dale cooper wrote:Ovaj album zvuči upravo onako kako je i opisivan. Kao ostatci sa Division Bell sesija. Ima svojih momenata
ali kao i kompletan opus ove kasne faze Pink Floyd-a pomalo mi je dosadan, sterilan i previše studijski
ispoliran. Koliko god je Roger Waters pompozni seronja bar je donosio ideje, koncepte (pjesme da i
ne spominjemo) na stol. Ovo je čini mi se samo za nostalgičare i zagrižene fanove
.
pa to je to :thumbup: bez ludaka Watersa nema ni Floyda, a njega nema odavno.

zapravo, trebao je otici i prije Final Cuta (po njegovoj vlastitoj izjavi), ne zna ni on sam zašto je ostao na tom albumu.
Pa zato što je Final Cut po svemu osim po imenu prvi Watersov solo album. On je absolutno odgovoran za
sve na tom albumu. Ostali članovi su gotovo bili tretirani kao session muzičari. Mislim da je Richard Wright čak tako bio i naveden.
Final Cut je bio poslednja kap koja je prelila čašu Gilmouru i ostalima. Prilično (nepravedno rekao bih) podcijenjen album.
Sviđa mi se, djeluje kao tematska kontinuacija nekih dijelova The Wall-a. I prilično ličan album za Watersa, sa obzirom
da govori o strahotama rata, post traumatskom stresu i bolu i tuzi koju osjećaju članovi porodica poginulih vojnika.
A Watersov otac je bio jedan od vojnika koji je poginuo u drugom svjetskom ratu. Možda i tekstualno najsuptilniji
Watersov album, što na nekim drugim albumima i nije bilo baš njegova jača strana.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#240 Re: Pink Floyd

Post by NIN »

LSD wrote:
dale cooper wrote:Ovaj album zvuči upravo onako kako je i opisivan. Kao ostatci sa Division Bell sesija. Ima svojih momenata
ali kao i kompletan opus ove kasne faze Pink Floyd-a pomalo mi je dosadan, sterilan i previše studijski
ispoliran. Koliko god je Roger Waters pompozni seronja bar je donosio ideje, koncepte (pjesme da i
ne spominjemo) na stol. Ovo je čini mi se samo za nostalgičare i zagrižene fanove
.
pa to je to :thumbup: bez ludaka Watersa nema ni Floyda, a njega nema odavno.

zapravo, trebao je otici i prije Final Cuta (po njegovoj vlastitoj izjavi), ne zna ni on sam zašto je ostao na tom albumu.
To je zapravo njegov album, najlosiji u karijeri grupe, inspirisan Falklandima, apsolutno izdominiran Watersom gdje su se ostali potpisali cisto 'nako, radi nekih pravnih zakoljica. Paradoksalno, problemi su krenuli jos od Mjeseca, a kulminirali su na Zidu. I nije on otisao nego se grupa raspala s tim da su ostala tri clana zadrzala naziv, uz Watersovo negodovanje i prijetnje, poslije pravne bitke.

Floyd bez Watersa vise nije bio ono pravo, znali su to i Gilmour i ostatak ekipe ali... Watersov bezobrazluk, arogancija, Glimourova tvrdoglavnost, Wrigtova i Masonova pasivnost su zajebali sve nas. Ipak, mozda je tako i najbolje jer ono 25-minutno Geldofovo okupljanje 2005. ne bi bilo tako nevjerovatno:

https://www.youtube.com/watch?v=ikDEHygZzlI

Wright ce godinu dana poslije ovog nastupa nazalost preminuti.

Potvrda njihove kultnosti je klasik koji i poslije 40 i vise godina zvuci tako dobro da je za nepovjerovati!

Image
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#241 Re: Pink Floyd

Post by LSD »

:thumbup: : jaooo, pa nisam znao za ovaj koncert :thumbup:


a gledaj Watersa - prodigal sona :D ...koji je to preverzni genije, bez njega nema Floyda....zadnji njihov veliki album (a kod su oni u pitanju, to gigantske proporcije) je bio Wall

kakva je to grupa bila, jbm ti kralja i otadžbinu :shock: strah i trepet...ostali su naspram njih izgledali kao školarci
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#242 Re: Pink Floyd

Post by Better Man »

NIN wrote:
LSD wrote:
dale cooper wrote:Ovaj album zvuči upravo onako kako je i opisivan. Kao ostatci sa Division Bell sesija. Ima svojih momenata
ali kao i kompletan opus ove kasne faze Pink Floyd-a pomalo mi je dosadan, sterilan i previše studijski
ispoliran. Koliko god je Roger Waters pompozni seronja bar je donosio ideje, koncepte (pjesme da i
ne spominjemo) na stol. Ovo je čini mi se samo za nostalgičare i zagrižene fanove
.
pa to je to :thumbup: bez ludaka Watersa nema ni Floyda, a njega nema odavno.

zapravo, trebao je otici i prije Final Cuta (po njegovoj vlastitoj izjavi), ne zna ni on sam zašto je ostao na tom albumu.
To je zapravo njegov album, najlosiji u karijeri grupe, inspirisan Falklandima, apsolutno izdominiran Watersom gdje su se ostali potpisali cisto 'nako, radi nekih pravnih zakoljica. Paradoksalno, problemi su krenuli jos od Mjeseca, a kulminirali su na Zidu. I nije on otisao nego se grupa raspala s tim da su ostala tri clana zadrzala naziv, uz Watersovo negodovanje i prijetnje, poslije pravne bitke.

Floyd bez Watersa vise nije bio ono pravo, znali su to i Gilmour i ostatak ekipe ali... Watersov bezobrazluk, arogancija, Glimourova tvrdoglavnost, Wrigtova i Masonova pasivnost su zajebali sve nas. Ipak, mozda je tako i najbolje jer ono 25-minutno Geldofovo okupljanje 2005. ne bi bilo tako nevjerovatno:

https://www.youtube.com/watch?v=ikDEHygZzlI

Wright ce godinu dana poslije ovog nastupa nazalost preminuti.

Potvrda njihove kultnosti je klasik koji i poslije 40 i vise godina zvuci tako dobro da je za nepovjerovati!

Image
Nije tačno...Richard Wright je preminuo 15.09.2008. godine...07.07.2006. godine preminuo je legendarni Syd Barett...
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#243 Re: Pink Floyd

Post by dale cooper »

Meni je i danas najdraži Barrett-ov Floyd. Naspram njega i Waters-ov i Gilmour-ov su mi pičkin dim.
Draga mi je i ona faza neposredno nakon njegovog odlaska, kada je bend bio u tranziciji, kada su
ponovo pronalazili sebe, istraživali, improvizirali.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#244 Re: Pink Floyd

Post by NIN »

Better Man wrote:Nije tačno...Richard Wright je preminuo 15.09.2008. godine...07.07.2006. godine preminuo je legendarni Syd Barett...
Upravu si, do mene je jer pomijesah te godine glede Syda i Richarda. Dakle, tri godine poslije Geldofa.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#245 Re: Pink Floyd

Post by NIN »

LSD wrote::thumbup: : jaooo, pa nisam znao za ovaj koncert :thumbup:


a gledaj Watersa - prodigal sona :D ...koji je to preverzni genije, bez njega nema Floyda....zadnji njihov veliki album (a kod su oni u pitanju, to gigantske proporcije) je bio Wall

kakva je to grupa bila, jbm ti kralja i otadžbinu :shock: strah i trepet...ostali su naspram njih izgledali kao školarci
Fakat! :thumbup:
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#246 Re: Pink Floyd

Post by NIN »

dale cooper wrote:Meni je i danas najdraži Barrett-ov Floyd. Naspram njega i Waters-ov i Gilmour-ov su mi pičkin dim.
Draga mi je i ona faza neposredno nakon njegovog odlaska, kada je bend bio u tranziciji, kada su
ponovo pronalazili sebe, istraživali, improvizirali.
Meni nije jer vise volim koncept pod Watersom i Gilmourom. Syd je legenda u punom smislu te rijeci, njegovo pionirstvo takodjer, ali meni je drazi Watersov Floyd.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#247 Re: Pink Floyd

Post by dale cooper »

NIN wrote:
dale cooper wrote:Meni je i danas najdraži Barrett-ov Floyd. Naspram njega i Waters-ov i Gilmour-ov su mi pičkin dim.
Draga mi je i ona faza neposredno nakon njegovog odlaska, kada je bend bio u tranziciji, kada su
ponovo pronalazili sebe, istraživali, improvizirali.
Meni nije jer vise volim koncept pod Watersom i Gilmourom. Syd je legenda u punom smislu te rijeci, njegovo pionirstvo takodjer, ali meni je drazi Watersov Floyd.
Znaš kako bih ja tu napravio poređenje. Watersov Floyd je kao Christopher Nolanovi filmovi. Grandiozni i spektakularni koncepti i tematika,
koji se pomalo klimaju pod svojom težinom i egom svog kreatora. Dok je Barrettov Floyd kao recimo David Lynchovi filmovi.
Lični, apstraktni i psihodelični u originalnom smislu te riječi. Psihodelija koja topi vrata percepcije i otvara interdimenzionalne puteve mozga.
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#248 Re: Pink Floyd

Post by NIN »

dale cooper wrote:
NIN wrote:
dale cooper wrote:Meni je i danas najdraži Barrett-ov Floyd. Naspram njega i Waters-ov i Gilmour-ov su mi pičkin dim.
Draga mi je i ona faza neposredno nakon njegovog odlaska, kada je bend bio u tranziciji, kada su
ponovo pronalazili sebe, istraživali, improvizirali.
Meni nije jer vise volim koncept pod Watersom i Gilmourom. Syd je legenda u punom smislu te rijeci, njegovo pionirstvo takodjer, ali meni je drazi Watersov Floyd.
Znaš kako bih ja tu napravio poređenje. Watersov Floyd je kao Christopher Nolanovi filmovi. Grandiozni i spektakularni koncepti i tematika,
koji se pomalo klimaju pod svojom težinom i egom svog kreatora. Dok je Barrettov Floyd kao recimo David Lynchovi filmovi.
Lični, apstraktni i psihodelični u originalnom smislu te riječi. Psihodelija koja topi vrata percepcije i otvara interdimenzionalne puteve mozga.
Ima smisla, slazem se!

Ali, nevezano za Nolana, kojeg volim, i Lyncha koji mi je totem, meni je Dark Side nesto nenadjebivo, koliko god Syd bio ikona jer s njim ne bi bilo tog armiranog betona. I da nije jadan sprzio mozak LSD-om, da je ostao normalan, nista ne bi bilo od Floyda kakvog znamo. Opet kazem, svaka cast Sydu jer ipak, sve je krenulo od njega.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#249 Re: Pink Floyd

Post by dale cooper »

NIN wrote:
Ima smisla, slazem se!

Ali, nevezano za Nolana, kojeg volim, i Lyncha koji mi je totem, meni je Dark Side nesto nenadjebivo, koliko god Syd bio ikona jer s njim ne bi bilo tog armiranog betona. I da nije jadan sprzio mozak LSD-om, da je ostao normalan, nista ne bi bilo od Floyda kakvog znamo. Opet kazem, svaka cast Sydu jer ipak, sve je krenulo od njega.
Ma to je čista stvar preferencije. Jer da se razumijemo, volim ja i Nolana i Watersov Floyd i kvalitet obojice je zaista neosporan.
Samo volim Barretta i njegovu viziju psihodelije malo više, to je sve :)
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#250 Re: Pink Floyd

Post by NIN »

dale cooper wrote:
NIN wrote:
Ima smisla, slazem se!

Ali, nevezano za Nolana, kojeg volim, i Lyncha koji mi je totem, meni je Dark Side nesto nenadjebivo, koliko god Syd bio ikona jer s njim ne bi bilo tog armiranog betona. I da nije jadan sprzio mozak LSD-om, da je ostao normalan, nista ne bi bilo od Floyda kakvog znamo. Opet kazem, svaka cast Sydu jer ipak, sve je krenulo od njega.
Ma to je čista stvar preferencije. Jer da se razumijemo, volim ja i Nolana i Watersov Floyd i kvalitet obojice je zaista neosporan.
Samo volim Barretta i njegovu viziju psihodelije malo više, to je sve :)
Jasno, jasno! :thumbup:
Post Reply