OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#451 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

sad skoro nista otpuhali me

najteze je prodati knjigu na engleskom :mrgreen:
FrozenCastle
Posts: 734
Joined: 01/09/2007 15:39

#452 Re: PIK.ba-all about

Post by FrozenCastle »

Kakvi su ovo novi nameti na oglase nekretnina? Prije si plaćao objavu, a sad i objavu i obnovu? Ne da mi obnoviti oglas ako ne platim. :skoljka:
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#453 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

ne prodawjem nekretnine samo kupujem :mrgreen: pa ne znam

ali ide se tome da ce i dolazak na sajt biti pik kredit
FrozenCastle
Posts: 734
Joined: 01/09/2007 15:39

#454 Re: PIK.ba-all about

Post by FrozenCastle »

Black swan wrote:ne prodawjem nekretnine samo kupujem :mrgreen: pa ne znam

ali ide se tome da ce i dolazak na sajt biti pik kredit
Blago tebi. :mrgreen:
A u pravu si, ali ne mogu dokle hoće, sve su bezobrazniji i bezobrazniji.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#455 Re: PIK.ba-all about

Post by seoBIH »

Ja se nadam da ce barem kao njuskalo, dignuti objavu oglasa na 80KM. Da se rijesi ovih sto gube vrijeme :)
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#456 Re: PIK.ba-all about

Post by cenecimoveocino »

Treba mi jedna usluga,moze li mi neko dati kontakt broj korisnika DissZe
https://www.olx.ba//profil/DissZe
Davno imam banovan acc na piku pa ga ne mogu pitat a nepravi mi se novi.
jahac96
Posts: 471
Joined: 06/03/2012 14:18

#457 Re: PIK.ba-all about

Post by jahac96 »

cenecimoveocino wrote:Treba mi jedna usluga,moze li mi neko dati kontakt broj korisnika DissZe
https://www.olx.ba//profil/DissZe
Davno imam banovan acc na piku pa ga ne mogu pitat a nepravi mi se novi.
Otvori njegov profil i na desnoj ti pise broj telefona kliknes na to i eto ga, ne moras nista pitati ja mislim da ti ne treba profil
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#458 Re: PIK.ba-all about

Post by cenecimoveocino »

jahac96 wrote:
cenecimov9eocino wrote:Treba mi jedna usluga,moze li mi neko dati kontakt broj korisnika DissZe
https://www.olx.ba//profil/DissZe
Davno imam banovan acc na piku pa ga ne mogu pitat a nepravi mi se novi.
Otvori njegov profil i na desnoj ti pise broj telefona kliknes na to i eto ga, ne moras nista pitati ja mislim da ti ne treba profil
Pise da je vidljiv samo za reg. korisnike,moze li na pp da mi posaljes?
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#459 Re: PIK.ba-all about

Post by cenecimoveocino »

Zahvaljem svima koji su mi pomogli :thumbup: :sretan:
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#460 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

Image
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#461 Re: PIK.ba-all about

Post by choxnox »

Planiram kupiti bezicni fiksni telefon preko Pika (koristeci premium dostavu), a s obzirom da nikada to nisam radio na Piku (i pored 10+ godina iskustva kupovine online sa Ebay-a i slicnih sajtova) interesuje me na sta trebam obratiti paznju prilikom preuzimanja robe? Najradije bih volio isprobati telefon (upaliti cisto da vidim da je sve ok) prije nego sto predam novac dostavljacu ali nisam siguran da je to moguce.
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#462 Re: PIK.ba-all about

Post by sagosen »

to je nemoguce :D
jahac96
Posts: 471
Joined: 06/03/2012 14:18

#463 Re: PIK.ba-all about

Post by jahac96 »

choxnox wrote:Planiram kupiti bezicni fiksni telefon preko Pika (koristeci premium dostavu), a s obzirom da nikada to nisam radio na Piku (i pored 10+ godina iskustva kupovine online sa Ebay-a i slicnih sajtova) interesuje me na sta trebam obratiti paznju prilikom preuzimanja robe? Najradije bih volio isprobati telefon (upaliti cisto da vidim da je sve ok) prije nego sto predam novac dostavljacu ali nisam siguran da je to moguce.
Zapravo ja mislim da je moguce, otvoriti paket i provjeriti sadrzaj i ispravnost prije nego predas pare
Samo ne znam kako funkcionise
svakako trazi provjerenog prodavaca
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#464 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Možeš ti onako fizički raspakovati i pogledati(uz saglasnost pošiljaoca, pošiljaoc odobraje tu mogućnost prilikom slanja), a teško da će ga dati upaliti.
jahac96
Posts: 471
Joined: 06/03/2012 14:18

#465 Re: PIK.ba-all about

Post by jahac96 »

Mehemed wrote:Možeš ti onako fizički raspakovati i pogledati(uz saglasnost pošiljaoca, pošiljaoc odobraje tu mogućnost prilikom slanja), a teško da će ga dati upaliti.
Kako se zove ta mogucnost koju treba posiljaoc stiklirati i da li se placa dodatno
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#466 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Ne plača se dodatno a jednostavno bi trebalo pisato otvaranje pošiljke, otvaranje paketa ili slično, sve zavisi od pošte do pošte.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#467 Re: PIK.ba-all about

Post by seoBIH »

choxnox wrote:Planiram kupiti bezicni fiksni telefon preko Pika (koristeci premium dostavu), a s obzirom da nikada to nisam radio na Piku (i pored 10+ godina iskustva kupovine online sa Ebay-a i slicnih sajtova) interesuje me na sta trebam obratiti paznju prilikom preuzimanja robe? Najradije bih volio isprobati telefon (upaliti cisto da vidim da je sve ok) prije nego sto predam novac dostavljacu ali nisam siguran da je to moguce.
Koristis strano, a posra se po domacem :) Da li ti prodavac na ebayu nudi da probas? Ne nudi.

Fino se javis prodavacu, napises mu svoje uslove i posaljes poruku. Ako bude problema i ne zeli da vratis, ostavis mu negativan dojam, ili ga banuju. Mislim isto ti kinez moze uradiit. Ti mu posaljes nazad artikal, a on s napravi da nije stiglo do njega (bh tracking ne radi u kini) i ti izgubis i novac i artikal. Zato nemoj velicati strance a nase pljuvati.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#468 Re: PIK.ba-all about

Post by victom »

choxnox wrote:Planiram kupiti bezicni fiksni telefon preko Pika (koristeci premium dostavu), a s obzirom da nikada to nisam radio na Piku (i pored 10+ godina iskustva kupovine online sa Ebay-a i slicnih sajtova) interesuje me na sta trebam obratiti paznju prilikom preuzimanja robe? Najradije bih volio isprobati telefon (upaliti cisto da vidim da je sve ok) prije nego sto predam novac dostavljacu ali nisam siguran da je to moguce.
drug. otiđi do prve radnje i kupi nov. možeš probat i imaš garanciju. Ima uređaja već od 60 KM.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:55, edited 2 times in total.
User avatar
w0rld
Posts: 335
Joined: 01/06/2013 12:41

#469 Re: PIK.ba-all about

Post by w0rld »

seoBIH wrote:Ja se nadam da ce barem kao njuskalo, dignuti objavu oglasa na 80KM. Da se rijesi ovih sto gube vrijeme :)

Potpuno se slazem sa tobom. Kao i svako pitanje da se naplacuje pa bi se rijesili 99% debilnih pitanja.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#470 Re: PIK.ba-all about

Post by choxnox »

seoBIH wrote:Koristis strano, a posra se po domacem :) Da li ti prodavac na ebayu nudi da probas? Ne nudi.
... Zato nemoj velicati strance a nase pljuvati.
Jel se ti za*ebavas ili si ozbiljan? Fino sam pitao i ako mozes fino odgovoriti na postavljeno pitanje, ok i hvala. Ne trebaju mi irelevantne subjektivne opaske pametnjakovica. Od strane Ebay-a imas zastitu kakvu-takvu, dok od Pik-a nemas apsolutno nista.
victom wrote:drug. otiđi do prve radnje i kupi nov. možeš probat i imaš garanciju. Ima uređaja već od 60 KM.
Nije bas to tako jednostavno kao sto se cini na prvu. Vec imam 3 takva telefona koji su medjusobno upareni i kao interfoni i sada mi treba i cetvrti. Novih se vise nema kupiti kod nas, a vani su preko 120 KM (+ carina/PDV...).

Zahvaljujem i ostalim na korisnim odgovorima.
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#471 Re: PIK.ba-all about

Post by van Basten »

Alu felge 16 5x108 aluminijke reno (270 KM)
http://www.olx.ba/r/25029383/390230
Prije 5 dana vidim ove felge i hajde rekoh da priupitam stagod... Provjerim i prodavaca to sibaju plusevi vidim vecina oko auto opreme, kontam frajer se bavi time... Standardna pitanja - odgovaraju li felge mom autu, imas mogucnost dobaciti ih do Sarajeva ili se mora doci licno...
Nakon cca 2h dobijam notifikaciju na mob da mi je odgovorio... " obecao ih komsiji, rezervisane". Dok sam ja otvorio link na felge izbrisani i moje pitanje i odgovor. Veceras vidim jos uvijek stoje felge na piku...
Jbg, nije prevarant da me je nesto zajebao nakon sto sam platio robu ili sl pa nije za one teme s crnom listom ali def me tjera da upitam - za sto koji ***** stavljas na prodaju nesto sto ne zelis prodati?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#472 Re: PIK.ba-all about

Post by victom »

van Basten wrote:Alu felge 16 5x108 aluminijke reno (270 KM)
http://www.olx.ba/r/25029383/390230
Prije 5 dana vidim ove felge i hajde rekoh da priupitam stagod... Provjerim i prodavaca to sibaju plusevi vidim vecina oko auto opreme, kontam frajer se bavi time... Standardna pitanja - odgovaraju li felge mom autu, imas mogucnost dobaciti ih do Sarajeva ili se mora doci licno...
Nakon cca 2h dobijam notifikaciju na mob da mi je odgovorio... " obecao ih komsiji, rezervisane". Dok sam ja otvorio link na felge izbrisani i moje pitanje i odgovor. Veceras vidim jos uvijek stoje felge na piku...
Jbg, nije prevarant da me je nesto zajebao nakon sto sam platio robu ili sl pa nije za one teme s crnom listom ali def me tjera da upitam - za sto koji ***** stavljas na prodaju nesto sto ne zelis prodati?
predomislio se. ako vidi da se puno ljudi raspituje, onda skonta da ih je da stavio prejeftino.
Last edited by victom on 01/03/2021 05:55, edited 2 times in total.
User avatar
korisnik.1
Posts: 615
Joined: 13/03/2012 18:57

#473 Re: PIK.ba-all about

Post by korisnik.1 »

Ima li neko iskustva sa ovakvim radio plejerima? nepoznate kineske marke, koliko su sigurne i trajne :-?

Image

Image
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#474 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

korisnik.1 wrote:Ima li neko iskustva sa ovakvim radio plejerima? nepoznate kineske marke, koliko su sigurne i trajne :-?
Sve zavisi koliko platiš. Ako naručiš sa ebaya ko i isplati se, a od ovih preprodavača baš i ne jer deru na marži, uzimaju većinom po 40-50% zarade na svakom.
Ja imam ovakav otprilike oko godinu dana, bio 45KM na ebayu tada i za sada radi, samo što slabo fata radio stanice, ali radio i ne slušam baš često, uvijek je SD ili online radio preko bluetootha

Image
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#475 Re: PIK.ba-all about

Post by seoBIH »

Sta je problem sa 40-50% zarade? To je minimum...

Jedini problem koji se moze posmatrati kao problem je sto ne palcaju porez na profit, ostalo je ok. Recimo u većim gradovima niko ne radi ispod 100% marze, jer ne moze opstati. U manjim gradovima od 50 do 70% je prosjek. Pricamo o registrovanim radnjama.
Post Reply