OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#351 Re: PIK.ba-all about

Post by Sodom1 »

Auu al nam ga ucerase :izet:
al opet sta je i za ocekivati drzava u banani sto bi jedan sajt bio kako valja
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#352 Re: PIK.ba-all about

Post by radiša »

Moraju i oni od necega zivit,marka po oglasu je ok.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#353 Re: PIK.ba-all about

Post by ExNihilo »

Ljudi...čitajte. :D

Odnosi se na usluge.
jahac96
Posts: 471
Joined: 06/03/2012 14:18

#354 Re: PIK.ba-all about

Post by jahac96 »

radiša wrote:Moraju i oni od necega zivit,marka po oglasu je ok.
Sajt je sa najvecom zaradom u BiH uzimaju lopatom, kada bi uveli placanje marke po oglasu, 99% oglasa bi bilo obrisano, i 99% ljudi vise nikad ne bi objavili oglase jer se nekome jednostavno ne isplati... Ali eto izgleda da je samo za usluge
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#355 Re: PIK.ba-all about

Post by radiša »

Samo nek zaradjuju pa i ti koji prodajes kad prodas zaradis,marka ti nista ne znaci.Mislim da bi tim otjerali ove sto prave pijacu od oglasa.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#356 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

Odavno je stranica u banani. Plačam pro a milion reklama, preko mobitela ne mogu ništa a da ne pritisnem na reklamu kad ih ima milion, minimalno 3 reklame po stranici, a da počnu naplačivati 1KM po oglasu automatski bi se odjavio i nikada više ne prijavio. 1KM za neki artikal od 40-50 i više KM nije puno, ali za neke stvari to je pola cijene...

Image
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#357 Re: PIK.ba-all about

Post by Thorgerson »

ExNihilo wrote:Ljudi...čitajte. :D

Odnosi se na usluge.
Danas usluge, a polako, doce i ostalo na red. ;-)

Krenuli su prvo sa nekretninama.

Sada idu usluge.

Mislim da ce onda doci na red automobili/autodijelovi. Nece mozda biti ova cijena, mozda stave 0.5 KM. Ali obzirom na broj oglasa, cifra je to.


:izet:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#358 Re: PIK.ba-all about

Post by un1ted »

Nije mi jasno je li ovdje problem sto moramo platiti ili sto ce oni zaraditi :mrgreen:

Jbga, ja sam uklonio "neprofitabilne" usluge i moram platiti 2...6 mjeseci oko 8KM za dva artikla. Ne znam sta da mislim iskreno... Nekada sam prodavoa na ebayu pa su mi na 100$ uzeli 10tak$.
jahac96
Posts: 471
Joined: 06/03/2012 14:18

#359 Re: PIK.ba-all about

Post by jahac96 »

Mehemed wrote:Odavno je stranica u banani. Plačam pro a milion reklama, preko mobitela ne mogu ništa a da ne pritisnem na reklamu kad ih ima milion, minimalno 3 reklame po stranici
Jesi li ugasio u postavkama reklame, i ako imas pro moras otici u postavke i oznaciti zabranu koristenja reklama. Ja vise nemam problema sa njima
User avatar
Truba
Posts: 81584
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#360 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

problem je sto fejsbook ne naplacuje a nekad je brze tamo nesto prodati

takodjer je problem sto vec zaradjuju samim nasim boravkom tamo i klikcanjem

a gladni su i hoce jos...i rime riskiraju da izgube ono prvo

mene je mrsko raditi s tim pikovima stoga cim bude trebalo nes placati
ako zele da mi pokucaju na vrata nu trenutku kad kacim neki fin oglas dacu im marku :thumbup:
sve ostalo= gnjavaza
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#361 Re: PIK.ba-all about

Post by supercali »

Thorgerson wrote:
ExNihilo wrote:Ljudi...čitajte. :D

Odnosi se na usluge.
Danas usluge, a polako, doce i ostalo na red. ;-)

Krenuli su prvo sa nekretninama.

Sada idu usluge.

Mislim da ce onda doci na red automobili/autodijelovi. Nece mozda biti ova cijena, mozda stave 0.5 KM. Ali obzirom na broj oglasa, cifra je to.


:izet:
Pazi pa na usluge se i treba placati ipak je tunpik kao reklamni prostor
Za nekretnine isto jer se ni jedna ne prodaje ispod 10000 i na tu cifru cijena od 10 50 maraka je nista a pomogla je sigurno u trazenju kupca
Za telefone odjecu i sl mislim da nece ni stavljati
Jedino da stave mozda preko 100 maraka pola marke i sl
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#362 Re: PIK.ba-all about

Post by FrozenCastle »

Dođoh ovdje u ljutnji po pitanju poruke sa Pika, a evo vidim odnosi se na usluge. Za obične oglase bi propali kao žeton i vratili bi se Superoglasima i sl. Pik ima već razvijen način finansiranja i sad hoće hljeba preko pogače.
A sigurno ste vidjeli na Fix.ba koliko je promet opao. Jednom u 15 dana sad izleti nešto. U početku po 5 fix kredita da apliciraš na neki posao sad i po 30 fix kredita. Napravili su glupost. Plaćaš kad nudiš uslugu iako te osoba nije na kraju izabrala i na kraju spiskao kredit a posla nisi ostvario. Nema smisla i zato im želim brzu propast a da neko pametniji preuzme tržište usluga.

Budu li, ne daj Bože, počeli naplaćivati i obične oglase, ima market.ba, super oglasi, facebook grupe i sl. Samo će oni izgubiti.
zokislav
Posts: 122
Joined: 17/01/2011 23:19
Location: http://bit.ly/povrat_novca
Contact:

#363 Re: PIK.ba-all about

Post by zokislav »

I ja plaćam pro i uključeno mi je blokiranje oglasa, ali oni opet iskaču. Sreća pa je tu AdBlock, a na telefonu AdAway. Pretjerali su sa reklamama...
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#364 Re: PIK.ba-all about

Post by Mehemed »

jahac96 wrote: Jesi li ugasio u postavkama reklame, i ako imas pro moras otici u postavke i oznaciti zabranu koristenja reklama. Ja vise nemam problema sa njima
Stoji uključeno od kako sam aktivirao pro, ali beskorisno
Image
zokislav wrote:I ja plaćam pro i uključeno mi je blokiranje oglasa, ali oni opet iskaču. Sreća pa je tu AdBlock, a na telefonu AdAway. Pretjerali su sa reklamama...
Znači nisam jedini...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#365 Re: PIK.ba-all about

Post by Thorgerson »

supercali wrote:
Thorgerson wrote:
ExNihilo wrote:Ljudi...čitajte. :D

Odnosi se na usluge.
Danas usluge, a polako, doce i ostalo na red. ;-)

Krenuli su prvo sa nekretninama.

Sada idu usluge.

Mislim da ce onda doci na red automobili/autodijelovi. Nece mozda biti ova cijena, mozda stave 0.5 KM. Ali obzirom na broj oglasa, cifra je to.


:izet:
Pazi pa na usluge se i treba placati ipak je tunpik kao reklamni prostor
Za nekretnine isto jer se ni jedna ne prodaje ispod 10000 i na tu cifru cijena od 10 50 maraka je nista a pomogla je sigurno u trazenju kupca
Za telefone odjecu i sl mislim da nece ni stavljati
Jedino da stave mozda preko 100 maraka pola marke i sl
Pazi pa na autodijelove se i treba placati ipak je tu pik kao reklamni prostor.
Za automobile isto jer se ni jedna ne prodaje ispod 1000-2000 i na tu cifru cijena od 5-10 maraka je nista a pomogla je sigurno u trazenju kupca

:D

Na piku, ako ne varam najvise artikala ima automobili/autodijelovi. Zapamti sta ti kazem. Ta kategorija je sljedeca. ;-)

Mislim neka naplacuju, barem ce se filtrirati. Nece raja postavljati gluposti.

Ali eto, red bi bio ako vec naplacuju, da onda ukinu silne reklame.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#366 Re: PIK.ba-all about

Post by Thorgerson »

FrozenCastle wrote:Dođoh ovdje u ljutnji po pitanju poruke sa Pika, a evo vidim odnosi se na usluge. Za obične oglase bi propali kao žeton i vratili bi se Superoglasima i sl. Pik ima već razvijen način finansiranja i sad hoće hljeba preko pogače.
A sigurno ste vidjeli na Fix.ba koliko je promet opao. Jednom u 15 dana sad izleti nešto. U početku po 5 fix kredita da apliciraš na neki posao sad i po 30 fix kredita. Napravili su glupost. Plaćaš kad nudiš uslugu iako te osoba nije na kraju izabrala i na kraju spiskao kredit a posla nisi ostvario. Nema smisla i zato im želim brzu propast a da neko pametniji preuzme tržište usluga.

Budu li, ne daj Bože, počeli naplaćivati i obične oglase, ima market.ba, super oglasi, facebook grupe i sl. Samo će oni izgubiti.
Boldirano pisi propalo.

:lol:

Image
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#367 Re: PIK.ba-all about

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

ExNihilo wrote:Image
I treba, koliko se nakotilo gluposti na PIK-u to je čudo.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#368 Re: PIK.ba-all about

Post by un1ted »

Jos da hoce i poruke poceti naplacivati, barem 10kf :) Sigurno ne bi bilo neozbiljnih.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#369 Re: PIK.ba-all about

Post by supercali »

Placanjem bi postala ozbiljnija ptodaja po mom misljenju
Na taj nacin ne bi neki balavac iz dosade stavio neku stvar pa se zezao sa potencijalnim kupcima
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#370 Re: PIK.ba-all about

Post by dgL_ »

FrozenCastle wrote:Dođoh ovdje u ljutnji po pitanju poruke sa Pika, a evo vidim odnosi se na usluge. Za obične oglase bi propali kao žeton i vratili bi se Superoglasima i sl. Pik ima već razvijen način finansiranja i sad hoće hljeba preko pogače.
A sigurno ste vidjeli na Fix.ba koliko je promet opao. Jednom u 15 dana sad izleti nešto. U početku po 5 fix kredita da apliciraš na neki posao sad i po 30 fix kredita. Napravili su glupost. Plaćaš kad nudiš uslugu iako te osoba nije na kraju izabrala i na kraju spiskao kredit a posla nisi ostvario. Nema smisla i zato im želim brzu propast a da neko pametniji preuzme tržište usluga.

Budu li, ne daj Bože, počeli naplaćivati i obične oglase, ima market.ba, super oglasi, facebook grupe i sl. Samo će oni izgubiti.
Otkad je olx preuzeo pik to je krenulo... Ogranicavanje malo po malo... I ja sam misljenja da ako nastave ovako uhebat ce poso maximalno... Sasvim fino i stabilno finansiranje od reklama imaju... Ali jednostavno zele jos i jos... Vrlo brzo bi se mogla pojaviti i alternativa, ukoliko nastave kuda su krenuli....
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#371 Re: PIK.ba-all about

Post by seoBIH »

Ne brini se i ta alternativa nece ponuditi nista iole kvalitetno bez slicne naplate. Pricali smo vec o njuskalu gdje su cijene "evropske". Drug na bugarskom olxu placa sve, kucu, auto i jos se cudi kad mu kazem da ja za nekretninu platim 5e za godinu dana. On plati 15e za 6 mjesci za nekretninu a za automobil mislim da je 7e.

Jbga, svi idu na profit tako i oni. Ko nece ima vec alternativu, super oglasi, FB i sl. Ja se samo nadam da ce cijene ostati prihvatljive za moj buzet.
User avatar
Truba
Posts: 81584
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#372 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

:lol: jašta ću ja na strip od marke plaćati išta

ili na gigant dilan koji se kupuje za 12 maraka ili dva za 9.9
a ja ga prodajem za 2 marke ili 3 zavisno od oštećenja
i još se maltretiram s porukama manijaka

kad riješe svu situaciju nek onda naplaćuju gospodi
ja ću tada biti samo obični kupac



neš mi ne radi uplaod slika na artikle đe zapelo?
User avatar
glitch
Posts: 3241
Joined: 09/07/2014 03:07

#373 Re: PIK.ba-all about

Post by glitch »

ili na gigant dilan koji se kupuje za 12 maraka ili dva za 9.9
a ja ga prodajem za 2 marke ili 3 zavisno od oštećenja
Jesu li puno osteceni i koje brojeve imas na raspolaganju? :skoljka:
User avatar
Truba
Posts: 81584
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#374 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

8 9 i 10

za vas 13 km sve troje
8 i 9 su po 5 a desetka je 3 marke

onako nisu glanceri
ali sam ih kupio na trafici što se kaže :D znači oštećenja od onih plastičnih sranja... i tako
User avatar
glitch
Posts: 3241
Joined: 09/07/2014 03:07

#375 Re: PIK.ba-all about

Post by glitch »

imam brojeve od 6 -12 :mrgreen:
mislio sam da je neki od ovih 1-5 :skoljka: :run:
Post Reply