Pijaca Hepok

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#1 Pijaca Hepok

Post by Como_Sarajevo »

Pa imali iko u ovom jebenom gradu da očisti ono ruglo od pijace?Ko uzima debele pare na osnovu one ciganije dole?Jeli to Premijer Kantona,Predsjednik Opštne Novi Grad ili Načelnik PU Novi Grad :roll: Sramota je za glavni grad jedne Države da ima ono ruglo dole.Pa od onih srbijanski cigana koji prodaju krpetine ne možeš proći s mirom.Pa ni wc nisu u stanju da naprave.Sve smrdi okolo na mokraču i odpatke koji se razlete po naselju da možeš fasovati sidu u sekundi.Pa dokle više :roll: :roll: :roll:
sanjanin
Posts: 572
Joined: 17/07/2003 00:00
Contact:

#2

Post by sanjanin »

:D

Neces sidu fasovat. Al mozda tifus, koleru, sugu.

Trebalo bi na onoj pijaci ostavit samo one sto prodaju voce i povrce i mlijecne proizvode.
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#3

Post by Como_Sarajevo »

U pravi si,samo ko bi onda pare uzimao :(
baklava2
Posts: 185
Joined: 28/03/2005 15:09
Location: sarajevo

#4

Post by baklava2 »

Lako je vama pričati ali ja živim tamo.Navodno je jedna firma kupila ono ruglo i trebaju početi renovirati 01.04.Hoće li to biti šala vidjet ćemo.Nemam se gdje ni parkirati kada dođem kući.O suboti i nedelji ne treba trošiti riječi jer nam je tada najbolje ostati u stanu.Policajci stanu sa strane i fataju vozače zbog pojasa dok im se pijačari vozikaju neregistrovani i parkirani po trotoarima ili čak u saobraćajnoj traci pa se često desi da ni trolejbusi ne mogu proći.O smeću ne vrijedi ni govoriti.Dijete ne smijem pustiti napolje da se igra jer svi belaji svijeta su ondje.Droge ima ko da živim u Kolumbiji.Vikendom je najgore.
Elitni vojnik
Posts: 184
Joined: 04/03/2005 09:50
Location: Sarajevo

#5

Post by Elitni vojnik »

Primarnu nadleznost ima opcina, odnosno Nacelinik dok kanton ima neke sekundarne nadleznosti, odnosno Ministar za urbanizam itd.
Cuo sam i ja da se pijaca planira urediti po principu pijace Arizona, naravno u mnogo manjem obimu ali je princip isti.
baklava2
Posts: 185
Joined: 28/03/2005 15:09
Location: sarajevo

#6

Post by baklava2 »

Dobro nek je kriv ko god hoćete samo neka se riješi,mada ima krivice i do drugih ljudi.Kreteni dolaze i parkiraju auta na ulaze u zgrade pa je skoro bio slučaj da zbog jednog auta nisu mogli iznijeti invalida bez nogu koji je dobio moždani udar sve dok pametni gospodin nije kupio ono što je naumio.Zelenilo je uništeno oko svih ovih zgrada.Budite pošteni pa priznajte koliko ste puta bili tamo i ostavili auto tamo gdje je vama bilo zgodno'
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#7

Post by Como_Sarajevo »

Elitni vojnik wrote:Primarnu nadleznost ima opcina, odnosno Nacelinik dok kanton ima neke sekundarne nadleznosti, odnosno Ministar za urbanizam itd.
Cuo sam i ja da se pijaca planira urediti po principu pijace Arizona, naravno u mnogo manjem obimu ali je princip isti.
Znači Damir nam je pun ko BROD.Damire,Damire vraže mali :x Zlajina škola :zzzz:
Duh sa sjekirom
Posts: 392
Joined: 10/03/2005 20:50
Location: Sarajevo
Contact:

#8

Post by Duh sa sjekirom »

Odvratno je kako ovako VAZNE teme imaju po 10-ak postova i onda nestanu.
Tamo se o nekakvim glupostima mlati po 10-15 stranica a ovdje gdje bi se trebao vrsiti neki pa bilo kakav pritisak na javnost tj nadlezne nista.





Stvarno smo OVCE :(
Image
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#9

Post by Como_Sarajevo »

Eh,dobri moj Zagore.Prdio ili govorio isto ti dođe :zzzz:
Duh sa sjekirom
Posts: 392
Joined: 10/03/2005 20:50
Location: Sarajevo
Contact:

#10

Post by Duh sa sjekirom »

ma sad cu ja zvat jarana

Image
Duh sa sjekirom
Posts: 392
Joined: 10/03/2005 20:50
Location: Sarajevo
Contact:

#11

Post by Duh sa sjekirom »

Da hin ja ne bi dolazio, jerbo sam bizi momentalno :D
Image
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#12

Post by muha_sa »

Stanujem u blizini pijace i gadi mi se i autom pored iste proći--fala bogu te pustiše ovaj novi most u funkciju.
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#13 Re: Pijaca Hepok

Post by zavezata-vreca »

Como_Sarajevo wrote:Pa imali iko u ovom jebenom gradu da očisti ono ruglo od pijace?Ko uzima debele pare na osnovu one ciganije dole?Jeli to Premijer Kantona,Predsjednik Opštne Novi Grad ili Načelnik PU Novi Grad :roll: Sramota je za glavni grad jedne Države da ima ono ruglo dole.Pa od onih srbijanski cigana koji prodaju krpetine ne možeš proći s mirom.Pa ni wc nisu u stanju da naprave.Sve smrdi okolo na mokraču i odpatke koji se razlete po naselju da možeš fasovati sidu u sekundi.Pa dokle više :roll: :roll: :roll:
Sjedi frajko na plazi i jede batak i baca kosti u more. Eto ti drota kae ne mozete gospodine bacati otpatke u more.
- nije ovo jara od patke neg od kokoske.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#14 Re: Pijaca Hepok

Post by karanana »

Sjo stare teme. O cemu se ovde govorilo? O starom zelenom izgorenom hepoku? Zar je i 2005 bio takav? Kad je merkur dignut onda? Mozda 2006-07? Sto sam ja konto da je merkur uzeo i napravio dosta ranije. Konto 2000-01.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: Pijaca Hepok

Post by Truba »

jaoj kupovine stripova kad se sjetim 95 i 96 :)
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#16 Re: Pijaca Hepok

Post by japin_mutapi »

Black swan wrote:jaoj kupovine stripova kad se sjetim 95 i 96 :)
a sirius
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#17 Re: Pijaca Hepok

Post by karanana »

I meni je stari izgoreni hepok imao svoju car. Ulazak u zatvorenu pijacu. Svega je tu bilo.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#18 Re: Pijaca Hepok

Post by julisiz es grant »

karanana wrote:Sjo stare teme. O cemu se ovde govorilo? O starom zelenom izgorenom hepoku? Zar je i 2005 bio takav? Kad je merkur dignut onda? Mozda 2006-07? Sto sam ja konto da je merkur uzeo i napravio dosta ranije. Konto 2000-01.
Ma kakav, 2000-2001. bila zelena izgorena zgrada, radila punom parom...ovo kakvo je sad je mislim napravljeno kako i ti pretpostavljas, oko 2007, možda i malo kasnije.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#19 Re: Pijaca Hepok

Post by supercali »

Ipak august 2006-e
Tj tad je otvoren a gradio se mozda i dvije godine
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#20 Re: Pijaca Hepok

Post by karanana »

Uh kad se sjetim....tezge u starom hepoku nisu imale zaklone ni paravane gdje se probava odjeca. Onda bi ja otidzi tamo i vrti se oko mjesta gdje su prodavane zenske stvari od donjeg vesa do farmerica. Kad bi mladice dolazile, onda ih one trgovke zagrnu nekakvim carsafima ili storama dok se presvlace ili probavaju stvari. I svako nekoliko bi neka od tih stora i carsafa iskliznula iz ruku trgovke i eksponirala mladice. E tuda sam se vrtio i oshmekavo. Sad, nisam ni bio ne pamtim kad, ali mislim da su se osavremenili i imaju bolje svlacionice gdje bas i ne mozes virkati i ugrabiti dio koze.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#21 Re: Pijaca Hepok

Post by ado_sar »

karanana wrote:Uh kad se sjetim....tezge u starom hepoku nisu imale zaklone ni paravane gdje se probava odjeca. Onda bi ja otidzi tamo i vrti se oko mjesta gdje su prodavane zenske stvari od donjeg vesa do farmerica. Kad bi mladice dolazile, onda ih one trgovke zagrnu nekakvim carsafima ili storama dok se presvlace ili probavaju stvari. I svako nekoliko bi neka od tih stora i carsafa iskliznula iz ruku trgovke i eksponirala mladice. E tuda sam se vrtio i oshmekavo. Sad, nisam ni bio ne pamtim kad, ali mislim da su se osavremenili i imaju bolje svlacionice gdje bas i ne mozes virkati i ugrabiti dio koze.
Imas li nekih ideja za sadasnji vakat?
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#22 Re: Pijaca Hepok

Post by karanana »

ado_sar wrote:
karanana wrote:Uh kad se sjetim....tezge u starom hepoku nisu imale zaklone ni paravane gdje se probava odjeca. Onda bi ja otidzi tamo i vrti se oko mjesta gdje su prodavane zenske stvari od donjeg vesa do farmerica. Kad bi mladice dolazile, onda ih one trgovke zagrnu nekakvim carsafima ili storama dok se presvlace ili probavaju stvari. I svako nekoliko bi neka od tih stora i carsafa iskliznula iz ruku trgovke i eksponirala mladice. E tuda sam se vrtio i oshmekavo. Sad, nisam ni bio ne pamtim kad, ali mislim da su se osavremenili i imaju bolje svlacionice gdje bas i ne mozes virkati i ugrabiti dio koze.
Imas li nekih ideja za sadasnji vakat?
Pah ne znam kakva je postavka tih svlacionica i gardaroba, tesko nesto uzivo shmeknuti, mozda neki fazon sa ovim smartfonovima preko paravana ili tako nesto ali to je vec problem ako te uhvate. Ja sam onako sasvim nevino, u prolazu, fatao tako ta sklizavanja paravana.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#23 Re: Pijaca Hepok

Post by ado_sar »

Da, telefoni su suvise grubi. Treba nesto naivnije, bas kao taj prolazak pored paravana, ali nema ja mislim vise nigdje takvih mogucnosti. Ima na moru, na plazi, ali nije to to, kad je sve ionako golo.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#24 Re: Pijaca Hepok

Post by zipoo »

Citam i kontam o cemu ovaj pise. Gdje problem i ko je kupio, sta ce sada renovirati... :roll: :roll:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Pijaca Hepok

Post by Truba »

japin_mutapi wrote:
Black swan wrote:jaoj kupovine stripova kad se sjetim 95 i 96 :)
a sirius
moram priznati da sam sirius počeo kupovati intenzivno 1998 na onoj pijaci kod parlamenta
1996 sam imao samo 1 ili 2 broja

brrr kad otvorim taj broj vrati me u 1996
kako je krenulo 1996 je zlatno doba
:mrgreen:
Post Reply