PEUGEOT servis u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#776 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by supercali »

ado-šampion wrote:Ovo za aditive, nidje veze, svi to rade. Nek neko upita Dedovica gdje je ostatak ulja od naplacenog racuna za 4 litra a u auto ide 3,5 max. Ovo je Bosna i ko ide tako ko ovca na sisanje, najebace. Meni recimo ne bi na pamet palo ici u servis za bilo kakvu tekucinu koja kosta haman 200 maraka litar da ne znam koliko ide unutra.
Ostatak ulja zavrsi kod mene u gepeku tacnije "u gumi"
To je moje iskustvo kod dedovica za ostale ne znam
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#777 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Kataklinger »

Danas radio full mali servis kod Dedovića, auto je Peugeot 308 1.6 HDI Facelift (112KS).
Ulje Total Quartz 5w30 - 76KM + svi filteri + ruke 25KM, ukupno 262KM.
Više sam bio za Castrol Edge ili Mobil 1, ali eto ovi "Francuzi" furaju Total, j*bo ih Peugeotova preporuka.

Ja sam im danas rekao da provjere sva ulja (za kočnicu, servo, mjenjač), rashladnu tekućinu itd. i da doliju ako šta fali, ljudi Boga mi pozvaše na telefon i rekoše da ne treba ništa dodatno, samo full mali servis kako smo se prvi put dogovorili.


Inače mi je auto u super stanju, međutim kad koči čujem šištanje zraka ispod papučice kočnice, kad je ugašen ili u leru, to se naravno čuje još više. Iz Dedovića rekoše da to tako mora bit, provozali ga s dijagnostikom, kažu da auto nema nikakvih problema. Sumnjam da to tako MORA bit, jer sam vozio i druga auta, nisam nikad čuo ništa slično...
irconbih
Posts: 460
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#778 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by irconbih »

Peugeot 307, 1,6 HDI, 2006. godina, 66 KW, problem s klimom. Ove godine je nisam ni punio, ali prosle godine napunjena, za 5 dana nije vise radila. Pri punjenju, onaj aparat valjda provjeru sistema radi i ispis kaze da je sve OK, ali mi covjek koji je "punio" kaze da je najvjerovatnije do kompresora koji ne pravi dovoljan pritisak i sistem tako pusti sve iz sebe.
Htio bih otici kod nekoga pouzdanog da provjeri je li do kompresora ili neceg drugog, pa ako jeste da se to sanira ili mijenja kompresor ili sta vec. Gdje otici da ljudi znaju svoj posao i da nisu bezobrazni s cijenama? Hvala! :sax:
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#779 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by duminjo »

Koliko vidim Dedovic ima najviše pohvala. Kontam za sat-dva voziti p206 (ženin) na pregled. Treba mu svega po malo.

Radio sam torziju kod nekog lika na stupu i sve je OK. Reko mi da dodjem svakih 4-5 mjeseci nešto da se podmaze za tu torziju. Odem prije 10-ak dana i pozdravom se, kažem sta i kako treba. Medjutim likovi nešto rade, zauzeti...stojim ja tako ko budala neko vrijeme i niko nista. Da bi nakon 20-ak minuta doso majstor i reko kako nemaju vremena danas pa da dodjem sutra oko 11. Dodjem sutra opet me niko ne Jebe 2%. Opet nešto zauzeti. Kontam se, ma idi u pizdu materinu Jel trebam cijeli dan stajati i čekati za to podmazivanje koje traje 10-15 min.
Eh, radil dedovic ovo podmazivanje oko torzije i može li se sa njima fino dogovoriti kada i kako otprilike nešto da se uradi? Stvarno nemam vremena pola dana stajati i čekati na red da mi se kaže "dodji sutra"
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#780 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

vjerovatno su ugradili mazalice na rukavce gdje se potrose lezajevi i plastika,to ti moze podmazati svaki majstor koji ima dizalicu i mazalicu

Image
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#781 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by duminjo »

Ne radi dedovic nista mazalice. Rade torziju drugačije pa nista to. Ostavio sam ga onako da urade sta ima :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#782 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Bakir1 »

sta kao nece da podmaze jer je neko drugi to ugradio?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#783 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol: nemaju mazalicu mozda
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#784 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Bakir1 »

ja bi mu se zahvalio toplo i poslao ga u 3 lijepe kada bi mi rekao da nece da podmaze....
ja majstora i govana, bio sam i ja kod njih, jebote ko doktori nauka, pristup akademski kvaru, zamisljeni pogled u daljinu, te ga ja u tome prekinem sa pitanjem hocel ta dijagnostika danas
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#785 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

Nemoj tako kume...vidis da pojedini doktori nauka uzimaju 450 maraka za zamjenu zupcastog....
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#786 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Bakir1 »

rekoh prije reci cu i ovom prilikom, samo neka uzimaju dok ima budala spremnih to platiti.......
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#787 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

i ja kazem ,nek ih varaju ...al budale nikad pameti doci nece...
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#788 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by duminjo »

Bakir1 wrote:sta kao nece da podmaze jer je neko drugi to ugradio?
Reče da ne rade tu jebenu torziju uopste tako ( sa tim mazanjem valjda) nego samo original. Presjecem ga tu i kazem da to nista ne diraju i odvući cu ovome drugom da podmaze. Ja tu ne vidim problem. Ostalo neka rade
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#789 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Bakir1 »

ti za svoje pare ne moras vidjeti problem, ja u tome vidim jos jedno njihovo u pokusaju docaravanje ovlastenog servisa, institucije, nedodirljivih i kao takvo mi je odvratno i strasno mi ide na zivce, posebno sto je to posao od 2 minute bukvalno, i taj koji ti je napravio torziju tako iako te zavlaci vise je mislio na tebe nego profesionalci koji nece da je podmazu jer nije kod njih reparirana.
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#790 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

duminjo wrote:
Bakir1 wrote:sta kao nece da podmaze jer je neko drugi to ugradio?
Reče da ne rade tu jebenu torziju uopste tako ( sa tim mazanjem valjda) nego samo original. Presjecem ga tu i kazem da to nista ne diraju i odvući cu ovome drugom da podmaze. Ja tu ne vidim problem. Ostalo neka rade
Idi mafku nek ti podmaze,dok mu ja nisam dos'o . :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#791 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by supercali »

Bakir1 wrote:ti za svoje pare ne moras vidjeti problem, ja u tome vidim jos jedno njihovo u pokusaju docaravanje ovlastenog servisa, institucije, nedodirljivih i kao takvo mi je odvratno i strasno mi ide na zivce, posebno sto je to posao od 2 minute bukvalno, i taj koji ti je napravio torziju tako iako te zavlaci vise je mislio na tebe nego profesionalci koji nece da je podmazu jer nije kod njih reparirana.
iskreno ne bi mu ni ja podmazao da radim u servisu
prvo sto ovi kao sto rece ne rade to tako a drugo i da rade ne bi jer necu ja da odgovaram ako je neko nesto pogrijesio pa meni da dolazi da se zali
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#792 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

kakvo glupo razmisljanje hahahhaha. cuj ne bi podmazao...i fabrika je ugradila mazalice na neke aute npr,tvojom logikom svi trebaju ici u fabriku da im podmazu da ne bi servisi odgovarali ako se nesto desi....
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#793 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Bakir1 »

E moj respo, odes u ovlasteni i kazes dobar dan hocu da mi ugradite krila, kolilko kosta Vas sat, marka, dvije, pet?
Satro nivo nece da podmazu jer im frajer skida musterije, kod njega je to 400 a kod njih od 600 do 800 kako koga zapale, i opet po pitanju dugorocnosti to sa mazalicom je bolje rjesenje
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#794 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by duminjo »

ne znam sta je problem ako neko nesto ne radi. ne rade ljudi tu torziju na taj nacin i nece da se petljaju s tim mazalicama. zdravo :mrgreen:
inace, drugu sam pokazo racun i sta su uradili, kaze drug da me nisu zapalili nista.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#795 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

problem je sto se ti u servisu preseravaju,podmazivanje je redovno odrzavanje auta,npr jeep-ovi imaju kugle i krajnice s mazalicama i podmazuju se .bakir ode kod mehe i promijeni kuglu i dodje nakon 10.000 km kod mene i kaze daj mi podmazi kugle i ja kazem ne podmazujem ja kugle idi kod mehe on ti je to mijenjao.... :run:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#796 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by muha_sa »

imal kod mene to podmazivanje :? :D

moram ti doc da sikeno prednje tockove i da presprejam diskove---vivi mi se malkice korozije--ide mi na neku stvar :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#797 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

nema kod tebe podmazivanje,kod tebe je podmazano for life :)
zovi kad budes htio :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#798 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:problem je sto se ti u servisu preseravaju,podmazivanje je redovno odrzavanje auta,npr jeep-ovi imaju kugle i krajnice s mazalicama i podmazuju se .bakir ode kod mehe i promijeni kuglu i dodje nakon 10.000 km kod mene i kaze daj mi podmazi kugle i ja kazem ne podmazujem ja kugle idi kod mehe on ti je to mijenjao.... :run:

Ima takvih koliko hoces. :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#799 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by supercali »

bitanga_sa_otesa wrote:kakvo glupo razmisljanje hahahhaha. cuj ne bi podmazao...i fabrika je ugradila mazalice na neke aute npr,tvojom logikom svi trebaju ici u fabriku da im podmazu da ne bi servisi odgovarali ako se nesto desi....
Ako je fabrika ugradila servis je odgovoran i duzan za podmazati al ako ti ja u svojoj garazi ugradim mislim da servis bas i nije ni odgovoran a posebno ne duzan podmazati
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#800 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

jel servis radi za pare ili na molbu?
Post Reply