PEUGEOT servis u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
kanaan
Posts: 183
Joined: 18/07/2014 19:33

#676 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by kanaan »

bitanga_sa_otesa wrote:moze bit da ti ventilator ne radi....
I da jos spomenem,svaki put je klima u autu bila upaljena kad se palilo to upozorenje. Uglavnom,danas cu to provjeriti,ako iko bude radio posto je vrijeme godisnjih odmora.
kanaan
Posts: 183
Joined: 18/07/2014 19:33

#677 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by kanaan »

bitanga_sa_otesa wrote:moze bit da ti ventilator ne radi....
Kvar otklonjen,reostat bio u pitanju. Prva brzina nije radila na ventilatoru,pa je iz tog razloga poruka na displeju pokazivala da je temp. previsoka. Zamjenjen reostat,cijena 67 KM u ovlastenom servisu ABC1968. Bitanze,hvala na savjetu koji je odmah proslijedjen majstorima,da ne lutaju.;-) :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#678 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

nema na cemu :)
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#679 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by homega »

kanaan wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:moze bit da ti ventilator ne radi....
Kvar otklonjen,reostat bio u pitanju. Prva brzina nije radila na ventilatoru,pa je iz tog razloga poruka na displeju pokazivala da je temp. previsoka. Zamjenjen reostat,cijena 67 KM u ovlastenom servisu ABC1968. Bitanze,hvala na savjetu koji je odmah proslijedjen majstorima,da ne lutaju.;-) :-D
:thumbup:
Org
Posts: 624
Joined: 04/09/2011 14:09

#680 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Org »

Pozdrav ljudi,
Imam 407, 2.0 hdi 100 kw. u zadnje vrijeme (zadnjih par mjeseci) se pojavila neka vrsta trzanja pri dodavnju gasa, da bi zadnjih par dana počeo da se gasi. nakon nekoliko minuta auto je ponovo moguće upaliti i nastaviti sa vožnjim. Ako je neko imao slična iskustva bio bih zahvalan za više informacija. Nigdje na forumima nisam uspio pronaći slične simptome. Da napomenem da sam prije 10-ak dana radio mali servis kod ovlaštenog servisera i nisu uočili nikakve probleme na dijagnostici....
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#681 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by supercali »

to meni baca na onaj antipollution fault
Org
Posts: 624
Joined: 04/09/2011 14:09

#682 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Org »

supercali wrote:to meni baca na onaj antipollution fault
ne znam druže, je i to ustvari onaj izvikani FAP, evo sad vidim na nekom hrvatskom forumu da bi to mogla biti i neka visokotlačna pumpa... zna li neko nekog dobrog dijagnostičara...
kanaan
Posts: 183
Joined: 18/07/2014 19:33

#683 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by kanaan »

Ima ovaj nas,Dr. House ili ti ga bitanga_ sa _ otesa, cojek pogadja iz prve.;-)
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#684 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by citroen xm »

Nisu to baš simptomi FAP filtera, on se regeneriše na malo drugačiji način. Mada ne bi bilo loše izaći negdje na autoput i produvati auto u visokim obrtajima. A i dijagnostika bi mogla nešto pokazati. Lupiću, ali može biti problem sa egr ventilom ili nekom diznom.
Org
Posts: 624
Joined: 04/09/2011 14:09

#685 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Org »

Doktore javi se ako ne spavaš, ne smijem da vozim. Malo, malo pa moram gurati auto s ceste, a 407 nije lagana :shock:
Org
Posts: 624
Joined: 04/09/2011 14:09

#686 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Org »

citroen xm wrote:Nisu to baš simptomi FAP filtera, on se regeneriše na malo drugačiji način. Mada ne bi bilo loše izaći negdje na autoput i produvati auto u visokim obrtajima. A i dijagnostika bi mogla nešto pokazati. Lupiću, ali može biti problem sa egr ventilom ili nekom diznom.
Maloprije bio na autoputu, čim sam dodao malo jači gas u četvrtoj ugasio se, tako da od propuhivanja očito više nema ništa...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#687 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

daleko sam ja od doktora ,ne znam sta bi moglo da bude na tim plasticnim autima s kompjuterima i raznoraznim gadgetima koje su tu da kao fol olaksaju zivot svima...licno ih ne volim radi takvih gluposti...moja pretpostavka je isto da ostajes bez goriva pri potrebi za povecanom snagom.znaci da pritisak goriva nije dovoljan da podrzi rad motora kad se otvori klapna gasa...najprije mi smrdi na pumpu visokog pritiska ili zacepljen filter goriva ,ali ne mora znaciti da je to ...za pocetak treba izmjeriti pritisak goriva.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#688 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Kataklinger »

U zadnje vrijeme mi počesto rikne stabilizator, majstor kojem sam vozio auto je vjerovatno nabavljao neku pljagu od stabilizatora i ugrađivao (auto je Peugeot 307) Dakle, treba mi preporuka za pouzdan servis koji nabavlja kvalitetnije dijelove, i ako je još neko imao ovakav problem, da podijelimo iskustva. Do sad sam plaćao oko 35-40KM po stabilizatoru. Nije problem, platio bih i skuplje samo nek je kako treba. Kolika je cijena u ovlaštenim servisima, nadam se da oni nabavljaju najkvalitetnije dijelove?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#689 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

ne nadaj se previse...sto vise tebe zavrnu njima je bolje....mislim da vecina nabavlja najjeftinije da bi skupo prodavali....
Rey_
Posts: 14
Joined: 10/07/2014 12:12

#690 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Rey_ »

Posto je ova tema najaktivnija sto se tice Peugeota, imam pitanje u vezi Peugeot 206 1,4HDI 2003 godiste. Auto je nejako i jako sporo. Po ravnici moze fino voziti, ali cim ide uz brdo gubi snagu i nekad ne moze ni 40kmh, a samo dvoje u autu. Nagib nije ni 10% ali jednostavno nema snage. Da li je i kod ostalih isto koji imaju isti motor (206, 307) ili se auto ulijenilo pa ne moze vise. Do cega moze biti jer mi nema smisla da uz tako mali nagib ne moze voziti bar 60kmh, nekad jedva i 30 na sat ide? Bas mi glupo kada nema snage, samo fali da me fica krene preticat :-D
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#691 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by romeomoraprezivjeti »

Rey_ wrote:Posto je ova tema najaktivnija sto se tice Peugeota, imam pitanje u vezi Peugeot 206 1,4HDI 2003 godiste. Auto je nejako i jako sporo. Po ravnici moze fino voziti, ali cim ide uz brdo gubi snagu i nekad ne moze ni 40kmh, a samo dvoje u autu. Nagib nije ni 10% ali jednostavno nema snage. Da li je i kod ostalih isto koji imaju isti motor (206, 307) ili se auto ulijenilo pa ne moze vise. Do cega moze biti jer mi nema smisla da uz tako mali nagib ne moze voziti bar 60kmh, nekad jedva i 30 na sat ide? Bas mi glupo kada nema snage, samo fali da me fica krene preticat :-D
E to kod tebe ne valja nesto.;-)
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#692 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Kataklinger »

Preporuka za majstora u Sarajevu, za čišćenje turbine i egr-a? (P307)
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#693 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by nightvision »

Da ne otvaram bezze novu temu, ako moze neko ko ima iskustva s tim reci koliko je pametno uklanjati erg ventil iz 307mice 2.0D i da li je uopste potrebno, ima li dugotrajnijeg efekta na motor u smislu habanja, da li (drasticno) povecava potrosnju i sl. Fala!
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#694 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by aldm »

@Kataklinger
Ja sam bio kod Dedovica na Barama na servisu.
Nisu skupi a cine mi se ok, pa mozda da probas kod njih. Za cijenu se mozes informisati preko telefona.

Sto se tice dijagnostike. kompletan pregleda i dijagnostika za PUGove je 23 KM u Bloku (kod Grasa), mislim da je to najjeftinije kod nas, jos su ovlasteni servis
SemsudinPurivatra
Posts: 51
Joined: 10/04/2014 10:44

#695 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by SemsudinPurivatra »

Pozzzz svim ponosnim vlasnicima Peugeota :)
Interesuje me ako ko zna kolika je cijena zamjene 4 disk pločice za PEU 307 2002 2.0 HDI i cijena malog servisa ulje i filteri u ovlaštenom servisu
priprema za zime :)
Hvala unaprijed
:bih:
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#696 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by aldm »

SemsudinPurivatra wrote:Pozzzz svim ponosnim vlasnicima Peugeota :)
Interesuje me ako ko zna kolika je cijena zamjene 4 disk pločice za PEU 307 2002 2.0 HDI i cijena malog servisa ulje i filteri u ovlaštenom servisu
priprema za zime :)
Hvala unaprijed
:bih:
Mogu ti reci za 308icu, mislim da je slicno.
Ja sam zadnje disk plocice placao 45 KM (znaci 2 a ne 4). Mali servis kod Dedovica je bio 170 KM (ulje, filter ulja, klime, zraka). Dedovic je do nedavno bio ovlasteni, vise nije. Preporucio bi ti dedovica posto ce te doci dosta jeftinije nego u ovlastenom a zamjena je rutinska
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#697 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by supercali »

aldm wrote:@Kataklinger
Ja sam bio kod Dedovica na Barama na servisu.
Nisu skupi a cine mi se ok, pa mozda da probas kod njih. Za cijenu se mozes informisati preko telefona.

Sto se tice dijagnostike. kompletan pregleda i dijagnostika za PUGove je 23 KM u Bloku (kod Grasa), mislim da je to najjeftinije kod nas, jos su ovlasteni servis
ako hoces dijagnostiku cu ti ja uraditi a ti daj koliko mislis da je ok :D
notradamus
Posts: 1
Joined: 28/01/2007 21:31

#698 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by notradamus »

[quote="aldm"][quote="SemsudinPurivatra"]Pozzzz svim ponosnim vlasnicima Peugeota :)
Interesuje me ako ko zna kolika je cijena zamjene 4 disk pločice za PEU 307 2002 2.0 HDI i cijena malog servisa ulje i filteri u ovlaštenom servisu
priprema za zime :)
Hvala unaprijed
:bih:[/quote]

Ja sam pitao u ovlastenom za 307-cu, 2007 godina...i rekli su mi 130KM.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#699 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by romeomoraprezivjeti »

notradamus wrote:
aldm wrote:
SemsudinPurivatra wrote:Pozzzz svim ponosnim vlasnicima Peugeota :)
Interesuje me ako ko zna kolika je cijena zamjene 4 disk pločice za PEU 307 2002 2.0 HDI i cijena malog servisa ulje i filteri u ovlaštenom servisu
priprema za zime :)
Hvala unaprijed
:bih:
Ja sam pitao u ovlastenom za 307-cu, 2007 godina...i rekli su mi 130KM.
Disk plocice,ulje,filteri,i sve to 130KM??????
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#700 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by citro »

romeomoraprezivjeti wrote:
notradamus wrote:
aldm wrote:
Ja sam pitao u ovlastenom za 307-cu, 2007 godina...i rekli su mi 130KM.
Disk plocice,ulje,filteri,i sve to 130KM??????

Floriol ulje ?
Post Reply