Peugeot 508 vs. Citroen C5

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#201 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by ado-šampion »

citroen xm wrote: Uostalom, evo javio se vlasnik 508-ice i iznio svoja iskustva pa ga Ado opet poklapa nekim svojim stavovima. Ja stvarno ne kontam šta vama još treba.
Koja tacno iskustva? S kojim autima poredeci, Passatom 5+? :-) To je isto kao sto bilo ko moze napisati iskustvo sa svojim autom bez pravog repera.

Da ne bude zabune, ne bih ulazio u raspravu s vlasnikom 508-ice iz prostog razloga sto je maksimum iskustva sto ja s tim autom imam to sto sam sjeo u jedan u salonu polovnih automobila.

Nego covjek napise svoje iskustvo, super, svaka cast, ali usput tako hladno popljuje jednu citavu autoindustriju (zapravo cinjenicno najjacu u Evropi) i to sve s argumentom da je odvezao dionicu 580 km po magistrali i autoputu bez pauze u novom autu srednje klase koje vjerovatno ima neka doplatna sjedista. WTF?! I na to sve se jos neko doveze s cinicnom pricom na fazon da je covjek iznio svoje iskustvo i poklopio sve ovdje.
I onda se taj covjek ponovo javi, kako je imao 3 auta od kojih su dva bila nova i da su ga u Passatu (iz price se da skontati da je taj Passat vjerovatno bio prvi od tri znaci star preko 10 godina) bolila ledja. Znaci ona tipicna prozirna djecija prica, tvrdo bole me ledja. Ko da si se ti klonirao. :D

Tu se ne radi o stavu ni stavovima, nego se radi o tome da ja iz iskustva s razlicitim autima na toj istoj dionici, u koje spada i Passat 6 koji je generaciju stariji od tog 508, obicni Trendline s onim bezveznim sjedistima koja dodju mozda u 15% tih sestica koje su se prodale, s kojim sam na toj istoj dionici presao 800 km u cugu bez problema, znam da je argument prelaska 580 km u cugu na toj dionici s takvim autom budalastina. Takve dionice se prelaze u autima nize klase bez ikakvih problema, 308, A3, Serija 1. Isto iz vlastitog iskustva. Usto, nisam nikakav sportista, nego kancelarijski radnik prosjecne gradje koji povremeno ode u teretanu ili na bazen, niti spartam te dionice jednom sedmicno pa da sam nesto posebno izdrzljiv, nego mozda dvaput godisnje.

Lijepo je iznijeti svoje misljenje iz vlastitog iskustva, i pozeljno, ali je nekorektno popljuvati druga auta poredeci svoje auto s autma koje su 2 generacije i 10-15 godina starija ili porediti auta razlicitih cjenovnik rangova. Kao i uzeti za apropo da takva novija nisu nista bolja.
Last edited by ado-šampion on 05/04/2016 10:52, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#202 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by madner »

Koji te motor najvise dojmio u C5? :D
User avatar
basicm
Posts: 10406
Joined: 16/01/2012 21:38

#203 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by basicm »

madner wrote:Koji te motor najvise dojmio u C5? :D
1.6 hdi, jer iako je auto tesko, motor to nosi i veoma lijepo vuce na svim brzinama. Sta je 1500 kg na 110 ks!
Sve to zato jer je koristena fizika i logika Duska Dugouska.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#204 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by madner »

basicm wrote:
madner wrote:Koji te motor najvise dojmio u C5? :D
1.6 hdi, jer iako je auto tesko, motor to nosi i veoma lijepo vuce na svim brzinama. Sta je 1500 kg na 110 ks!
Sve to zato jer je koristena fizika i logika Duska Dugouska.
Sto jest jest, sve vise i jeste samo za Sumahere. Cudi me samo da nema onog od 90ks. :D
citroen xm
Posts: 17933
Joined: 17/04/2012 22:57

#205 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by citroen xm »

ado-šampion wrote:
Koja tacno iskustva? S kojim autima poredeci, Passatom 5+? :-) To je isto kao sto bilo ko moze napisati iskustvo sa svojim autom bez pravog repera.

Da ne bude zabune, ne bih ulazio u raspravu s vlasnikom 508-ice iz prostog razloga sto je maksimum iskustva sto ja s tim autom imam to sto sam sjeo u jedan u salonu polovnih automobila.

Nego covjek napise svoje iskustvo, super, svaka cast, ali usput tako hladno popljuje jednu citavu autoindustriju (zapravo cinjenicno najjacu u Evropi) i to sve s argumentom da je odvezao dionicu 580 km po magistrali i autoputu bez pauze u novom autu srednje klase koje vjerovatno ima neka doplatna sjedista. WTF?! I na to sve se jos neko doveze s cinicnom pricom na fazon da je covjek iznio svoje iskustvo i poklopio sve ovdje.
I onda se taj covjek ponovo javi, kako je imao 3 auta od kojih su dva bila nova i da su ga u Passatu (iz price se da skontati da je taj Passat vjerovatno bio prvi od tri znaci star preko 10 godina) bolila ledja. Znaci ona tipicna prozirna djecija prica, tvrdo bole me ledja. Ko da si se ti klonirao. :D

Tu se ne radi o stavu ni stavovima, nego se radi o tome da ja iz iskustva s razlicitim autima na toj istoj dionici, u koje spada i Passat 6 koji je generaciju stariji od tog 508, obicni Trendline s onim bezveznim sjedistima koja dodju mozda u 15% tih sestica koje su se prodale, s kojim sam na toj istoj dionici presao 800 km u cugu bez problema, znam da je argument prelaska 580 km u cugu na toj dionici s takvim autom budalastina. Takve dionice se prelaze u autima nize klase bez ikakvih problema, 308, A3, Serija 1. Isto iz vlastitog iskustva. Usto, nisam nikakav sportista, nego kancelarijski radnik prosjecne gradje koji povremeno ode u teretanu ili na bazen, niti spartam te dionice jednom sedmicno pa da sam nesto posebno izdrzljiv, nego mozda dvaput godisnje.

Lijepo je iznijeti svoje misljenje iz vlastitog iskustva, i pozeljno, ali je nekorektno popljuvati druga auta poredeci svoje auto s autma koje su 2 generacije i 10-15 godina starija ili porediti auta razlicitih cjenovnik rangova. Kao i uzeti za apropo da takva novija nisu nista bolja.
Vidi, ja branim francuska auta, ali mnogo stvari i popljujem kod njih. A tebe kada bi odveli pred streljački vod, ti ne bi rekao nešto loše o VW-u i uopšteno o švabama pa taman i ako je očigledno. :-) Ispast će još Pasat i udobniji od 508. :run:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#206 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by commendatore »

koliko su ljudi malodusni i spremni na svakakve verbalne uvrede i obracune zbog auta koje vole mrze imaju i nemaju :mrgreen:

nevjerovatno je koliko je ovaj pdf pun kompleksasa i sto je najgore - to ne jenjava - ni sa godinama vlastite starosti jer vidim da imaju i neki finih godinica pa se upale ko kutnjak - al ajd....
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#207 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by madner »

Bilo je i na sake uzivo.

Ovi sto su izgubili se vise ne javljaju. :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#208 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by tempuser »

citroen xm wrote:
Baš me boli neka stvar da li ti vjeruješ da sam nešto vozio ili nisam. Kontam da ćeš jednog dana shvatiti, mada si već trebao, da si totalno nebitan lik.

Što se 2.0 TDI motora tiče, dovoljan je sasvim internet. Baze su preopterećene kuknjavom vlasnika sa svih strana svijeta. Taj motor nema niti jedan dio koji nije rizičan. To je stvarno uspijeh napraviti pa još ni eko norme ne zadovoljava.

Ajd sad još malo analiziraj stvari, a u međuvremenu uradi još jedan mali servis na 7500 onako rekreativno i iz hobija, ne zato što te strah tog motora.

Kome li ti svoju filozofiju i pamet prosipaš?
Naravno da je likovima poput tebe internet sasvim dovoljan jer nemate nista drugo.
Ja sam ti pokusao dati dobronajmjeran savjet kad vec hoces da budes opsteprisutan na svim temama, ali tvoj odgovor jos jednom dokazuje, osim sto sam u pravu po pitanju petljanja sta si sve "imao" i "vozio stotine kilometara", da si nisi nista drugo nego nepopravljivo isfrustrirani upijac tudjih prica i interneta itd, pa tako ne cudi da pratis moje servisne intervale. Steta jer imas ti svojih dobrih strana, dosta znas, ljubav prema starim autima itd, ali zelja za dokazivanjem koliko si znalac zbg koje preprodajes tudje price i frustracije su jace od toga.
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#209 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by ElDzidziIbnDzo »

Evo ja imam Citroena C5 i ponavljam da ga nikad vise ne bih uzeo. 2009 godina,1.6 HDI.
Zena vozi Passata B6 i kako god nekome to zvucalo ovaj Passat je dosta bolje auto od C5.

Znaci moje subjektivno misljenje.

Cim prodam C5 vracam se na elektricno.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#210 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by konektovan »

ElDzidziIbnDzo wrote:Evo ja imam Citroena C5 i ponavljam da ga nikad vise ne bih uzeo. 2009 godina,1.6 HDI.
Zena vozi Passata B6 i kako god nekome to zvucalo ovaj Passat je dosta bolje auto od C5.

Znaci moje subjektivno misljenje.

Cim prodam C5 vracam se na elektricno.
Je l' ti to zena rekla da je passat bolji???? Jesi papucar, pravcati. :mrgreen:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#211 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by ado-šampion »

citroen xm wrote: Vidi, ja branim francuska auta, ali mnogo stvari i popljujem kod njih. A tebe kada bi odveli pred streljački vod, ti ne bi rekao nešto loše o VW-u i uopšteno o švabama pa taman i ako je očigledno. :-) Ispast će još Pasat i udobniji od 508. :run:
Ne kazem da jeste, ne znam, ali na osnovu cega ti tvrdis da nije? Posto je 508 mekani Francuz a Passat tvrdi Svabo? Ili i u njima imas silne kilometraze? :-) Majke mi sve sto se vise javljas sve se vise uvaljujes i potvrdjujes tezu da prepricavas tudje price i vlastito iskusvo iz novinskih clanaka. :-)

Ja sam odmah na pocetku teme napisao da se nikad nisam provozao u 508, no u Passatu 6 jesam i to na duge staze, i vozio i bio vozen, i mogu ti reci da je za ovu gore navedenu dionicu Sa - Brod i dalje prema Njemackoj VEOMA udobno auto, cak i sa haman smetljarskim trendline sjedistima, da ne govorim za ona perverzija comfort sjedista.
User avatar
basicm
Posts: 10406
Joined: 16/01/2012 21:38

#212 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by basicm »

Otkud da mekano znaci udobno? Kako djeca podnose ljuljanje non-stop? Ja licno ne volim "ladje".
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#213 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by ado-šampion »

basicm wrote:Otkud da mekano znaci udobno? Kako djeca podnose ljuljanje non-stop? Ja licno ne volim "ladje".
Isti sam ti, ali eto u Bosni odnekud ima to mekano i tvrdo. Valjda ljudima poslije Zastava u cija sjedista se propadalo sve bilo tvrdo, stoga ta podjela. :D

Ne znam za druge ali za mene je udobnost pokazatelj koliko me auto umori kad krenem na put 1000-1500 km. Sve drugo je subjektivno. One sve tvrde sedmice i S klase po toj podjeli ispadose neudobne. :)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#214 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by condy »

Ne bih da diskusiju još više usložnjavam i raspirivam, ali tek kad imaš određeno vozilo o njemu možeš suditi, a pitanje i tada jer mnogi neke stvari ne mogu uvidjeti. Nije to baš tako banalno kad neko kaže, pa nemaš iskustva čovječe sa tim vozilom! To je jako bitno, jer samo treba uporedit šta si znao o vozilu koje voziš prije nego što si ga vozio i poslije kad si ga vozio. I sve će ti se kazati. Uglavnom, shvatićeš da o tom vozilu prije nego što si ga kupio nisi znao baš puno jer na osnovu slika, testova, i drugih stvari, možeš steći samo dojam, a tek u vožnji vidiš kakav je na cesti.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#215 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by madner »

Samo se covjek brzo navikne, pa mu sve to postane normalno i spoooro. :D
User avatar
helpdesk1
Posts: 516
Joined: 04/08/2011 14:14

#216 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by helpdesk1 »

ado-šampion wrote: Ja sam odmah na pocetku teme napisao da se nikad nisam provozao u 508, no u Passatu 6 jesam i to na duge staze, i vozio i bio vozen, i mogu ti reci da je za ovu gore navedenu dionicu Sa - Brod i dalje prema Njemackoj VEOMA udobno auto, cak i sa haman smetljarskim trendline sjedistima, da ne govorim za ona perverzija comfort sjedista.
Ovde iznosi svako svoje mišljenje, svako je subjektivan. Međutim, moram ti reći da nisi fer sugovornik, ti si vozio samo jedan tip od dva koja spominjemo pa ne dozvoljavaš da sam u pravu. Kako onda znaš da passat nije tvrd u odnosu na pežo? E de mi to objasni. Kako znaš da pežo nije mnogo udobniji od passata?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#217 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by condy »

Cesta puno utiče na udobnost....što je bolja cesta manje se umoraš vozeći auto. Nekad ljudi misle da je do auta, a do ceste bude. Limuzine najviše umaraju vozača po lošoj cesti, puno više nego manja vozila
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#218 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by ado-šampion »

helpdesk1 wrote:
ado-šampion wrote: Ja sam odmah na pocetku teme napisao da se nikad nisam provozao u 508, no u Passatu 6 jesam i to na duge staze, i vozio i bio vozen, i mogu ti reci da je za ovu gore navedenu dionicu Sa - Brod i dalje prema Njemackoj VEOMA udobno auto, cak i sa haman smetljarskim trendline sjedistima, da ne govorim za ona perverzija comfort sjedista.
Ovde iznosi svako svoje mišljenje, svako je subjektivan. Međutim, moram ti reći da nisi fer sugovornik, ti si vozio samo jedan tip od dva koja spominjemo pa ne dozvoljavaš da sam u pravu. Kako onda znaš da passat nije tvrd u odnosu na pežo? E de mi to objasni. Kako znaš da pežo nije mnogo udobniji od passata?
Ne znam ja nista prijatelju, ja sam samo prokomentarisao da je tvrdnja o udnobnosti ili bilo kojem kvalitetu odredjenog auta srednje klase na osnovu rute od 580 km u cugu, od cega je 350 autoput, smijesna. Opet kazem, 580 km u cugu za takvo auto nije nista, posebno ne na toj ruti, gdje 90% puta vozis po pravcu preko 100 na sat. Passat jest "tip" ali postoji razlika izmedju Passata 5, 5+, 6 i 7 koji je recimo generacija s tvojim 508.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#219 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by madner »

Pa nije losa cesta do gore, nije Turbe Banja Luka :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#220 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by amar1994 »

evo kod mene konkretno je tvrd ovjes, da li je neudobno, ni najmanje, pogotovo ne na otvorenom putu, neudobnost se osjeti najvise po gradu(vecinom sporedne ceste) i makadamu, zaboravljamo svi jos jednu bitnu stavku: GUME , na 195/65/r15 ljepota - na 205/50/r17 lupa preko sahtova i rupica :-)ali trpi osjecaj na volanu i naginjanje u krivinama,da li je neudobno-nije.Vozio sam duze relacije sa 3com i nista ne boli,a niti umara, dok prije sa astrom G su mi se noge znale ukociti(a mekana :-) ) .Cisto sumnjam da ijedno auto srednje klase na velikim felgama moze biti 100% udobno, bmw 5 na 19kama ubi, odvali bubrege :-) necemo gledati luksuzna auta tipa s klase, bentleya i sl.
Nemojte se dzaba svadjat :wink:
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#221 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by ElDzidziIbnDzo »

Nekad prepucavanja koje je auto bolje,budu smijesna a nekad itekako iritirajuca. Ono sto jeste sigurno,a to je da svi mi hvala Bogu nemamo isti ukus. Zato i jeste raznolikost u markama i vozilima. Neko voli tvrdo,a neko voli da je to malo makse :D

Ali opet ponavljam,po ko zna koji put.Zaista je smijesno da jedan Citroen C5,kojeg na sva usta hvale kako obiluje opremom,nema grijanje u retrovizorima npr.
Smijesno je da jedan Passat B6 karavan,istog tog Citroena dere sa prtljaznim prostorom. Ovde konkretno mislim na praksu,a ne na to sta je deklarisano u nekim tamo litrima.Samo znam da mi je itekako lakse u Passata utovariti par kofera nego iste te kofere u C5.
Potrosnja,ocekivano veca u C5. Kad vidi brdo,prdi od prepadnutosti sa onim 1.6 HDI. 9,5 litara na 100 km.
itd itd.

Jedino sto mu se mora priznati,dosta je tisi i ugladjeniji rad jednog HDI nego onog cekicala PD :D
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#222 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by madner »

Cuj 9.5 :shock:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#223 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by 530i »

ElDzidziIbnDzo wrote:Nekad prepucavanja koje je auto bolje,budu smijesna a nekad itekako iritirajuca. Ono sto jeste sigurno,a to je da svi mi hvala Bogu nemamo isti ukus. Zato i jeste raznolikost u markama i vozilima. Neko voli tvrdo,a neko voli da je to malo makse :D

Ali opet ponavljam,po ko zna koji put.Zaista je smijesno da jedan Citroen C5,kojeg na sva usta hvale kako obiluje opremom,nema grijanje u retrovizorima npr.
Smijesno je da jedan Passat B6 karavan,istog tog Citroena dere sa prtljaznim prostorom. Ovde konkretno mislim na praksu,a ne na to sta je deklarisano u nekim tamo litrima.Samo znam da mi je itekako lakse u Passata utovariti par kofera nego iste te kofere u C5.
Potrosnja,ocekivano veca u C5. Kad vidi brdo,prdi od prepadnutosti sa onim 1.6 HDI. 9,5 litara na 100 km.
itd itd.

Jedino sto mu se mora priznati,dosta je tisi i ugladjeniji rad jednog HDI nego onog cekicala PD :D
Al' se patiš sa tim C5...evo 5 milja maraka da te riješim problema :-D
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#224 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by konektovan »

530i wrote:
ElDzidziIbnDzo wrote:Nekad prepucavanja koje je auto bolje,budu smijesna a nekad itekako iritirajuca. Ono sto jeste sigurno,a to je da svi mi hvala Bogu nemamo isti ukus. Zato i jeste raznolikost u markama i vozilima. Neko voli tvrdo,a neko voli da je to malo makse :D

Ali opet ponavljam,po ko zna koji put.Zaista je smijesno da jedan Citroen C5,kojeg na sva usta hvale kako obiluje opremom,nema grijanje u retrovizorima npr.
Smijesno je da jedan Passat B6 karavan,istog tog Citroena dere sa prtljaznim prostorom. Ovde konkretno mislim na praksu,a ne na to sta je deklarisano u nekim tamo litrima.Samo znam da mi je itekako lakse u Passata utovariti par kofera nego iste te kofere u C5.
Potrosnja,ocekivano veca u C5. Kad vidi brdo,prdi od prepadnutosti sa onim 1.6 HDI. 9,5 litara na 100 km.
itd itd.

Jedino sto mu se mora priznati,dosta je tisi i ugladjeniji rad jednog HDI nego onog cekicala PD :D
Al' se patiš sa tim C5...evo 5 milja maraka da te riješim problema :-D
Ja dajem 5 500 KM?! :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#225 Re: Peugeot 508 vs. Citroen C5

Post by tempuser »

condy wrote:Ne bih da diskusiju još više usložnjavam i raspirivam, ali tek kad imaš određeno vozilo o njemu možeš suditi, a pitanje i tada jer mnogi neke stvari ne mogu uvidjeti. Nije to baš tako banalno kad neko kaže, pa nemaš iskustva čovječe sa tim vozilom! To je jako bitno, jer samo treba uporedit šta si znao o vozilu koje voziš prije nego što si ga vozio i poslije kad si ga vozio. I sve će ti se kazati. Uglavnom, shvatićeš da o tom vozilu prije nego što si ga kupio nisi znao baš puno jer na osnovu slika, testova, i drugih stvari, možeš steći samo dojam, a tek u vožnji vidiš kakav je na cesti.
To je poenta cijele price, da bi mogao davati savjete o konkretnom autu moras s tim autom napraviti jako puno km, da bi ga uporedjivao s konkurencijom znaci da si sa jednako poznajes sve ostale automobile. Sad je jasno koliko je infantilno i povrsno tvrditi po forumima da je auto A bolji od auta B, a pri tome ni o jednom nemas nikakvih iskustava osim onoga sto si procitao na internetu, vodio na TV-u ili upio iz okoline.
Post Reply