PES 2017 ALL About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#76 Re: PES 2017 ALL About

Post by soul_eclipse »

Stari_Jarac wrote:Da ponovim pitanje i ovdje, da li se može igrati originalni PES 2017 u BiH?, vidim da su raja u Srbiji najnormalnije kupila igru online i onda je aktivirali na Steam-u.
Mozes,ako ces je kupiti preko steama mozes koristit VPN da je kupis posto nema nase zemlje,kasnije mozes slobodno iskljuciti VPN i udri :)

Msm vecina je tako uradila :)
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#77 Re: PES 2017 ALL About

Post by Stari_Jarac »

soul_eclipse wrote:
Stari_Jarac wrote:Da ponovim pitanje i ovdje, da li se može igrati originalni PES 2017 u BiH?, vidim da su raja u Srbiji najnormalnije kupila igru online i onda je aktivirali na Steam-u.
Mozes,ako ces je kupiti preko steama mozes koristit VPN da je kupis posto nema nase zemlje,kasnije mozes slobodno iskljuciti VPN i udri :)

Msm vecina je tako uradila :)
:thumbup: Hvala!
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#78 Re: PES 2017 ALL About

Post by vicious »

soul_eclipse wrote:Pocela je izgradnja istocne tribine za stadiona Grbavicu za PES 2017 :D
E maksuz sam ponovo instalirao PES da vidim kakav je ovaj balkanpesbox patch, i svaka čast, vidi se da je fakat puno truda uloženo. Mislim sam gameplay je i dalje smijurija, ali merak mi je igrati derbije na Koševu i Grbavici 8)

I ova stara verzija Grbavice je bila odlična, dok je Koševo recimo dosta lošije urađeno, ali može proći. Ne znam koliko si ti direktno uključen u stadione, ali mogu li se ikako ukloniti oni iritantni animirani adboardi? Mene barem pravo nerviraju, nekako smetaju tokom igre, odvlače pažnju :D
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#79 Re: PES 2017 ALL About

Post by diablobih »

pa gameplay je bas vrhunski, zbog toga fifa i ne moze prismrditi pesu, osim po online serverima.
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#80 Re: PES 2017 ALL About

Post by vicious »

diablobih wrote:pa gameplay je bas vrhunski, zbog toga fifa i ne moze prismrditi pesu, osim po online serverima.
Ok, tvoje mišljenje, ali to nije bila poenta mog posta, i ne bih sad pokretao istu raspravu po milioniti put. :D
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#81 Re: PES 2017 ALL About

Post by soul_eclipse »

diablobih wrote:pa gameplay je bas vrhunski, zbog toga fifa i ne moze prismrditi pesu, osim po online serverima.
Daj druze jel me zezas ,jesi li probao fifu 17 ? Nije igra teska bezveze 32 GB a PES 2017 svega 9 GB :D
PES 2017 na PS4 je odlican ali fifa 17 odvaljuje sto se tice svega :)

PES je izgubio mnogo toga kada je pola osoblja dalo otkaz iz KONAMI-a :D

OK je ako ti volis tu igru.

Ja sam igrao PES jos kada se zvao ISS ali jbg doslo je vrijeme kada FIFA hara.

btw : Ja igram PES 2017 jer sudjelujem u pravljenju Balkan Lige ali vise sati imam provedeno na FIFA 17 Carrer Mode :D

FIFA 18 je jos biti jaca vec je najavljeno da su spremni uloziti jos para jbg to je EA Sports moze im se :D
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#82 Re: PES 2017 ALL About

Post by diablobih »

Stvarno? Sad se po težini gleda koja je bolja igra hahahah

Svašta reče, ništa konkretno, probao sam ja FIFAu, ali iako je to lijepo i sve, ali kada se igra tekma, nije to to, arkada prava, dok je PES simulacija realna. Nema sta FIFA je Online super, ali to je samo zbog stabilnih servera i nekih opcija tu.

Ko igra sa društvom, PES je i dalje kralj, ko voli Online ima FIFA...
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#83 Re: PES 2017 ALL About

Post by vicious »

soul_eclipse wrote: btw : Ja igram PES 2017 jer sudjelujem u pravljenju Balkan Lige ali vise sati imam provedeno na FIFA 17 Carrer Mode :D
Ne reče ti ništa oko onoga što sam pitao za stadione (AFH i Grbavicu), mogu li se kako ukloniti one animirane reklame? :D
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#84 Re: PES 2017 ALL About

Post by soul_eclipse »

diablobih wrote:Stvarno? Sad se po težini gleda koja je bolja igra hahahah

Svašta reče, ništa konkretno, probao sam ja FIFAu, ali iako je to lijepo i sve, ali kada se igra tekma, nije to to, arkada prava, dok je PES simulacija realna. Nema sta FIFA je Online super, ali to je samo zbog stabilnih servera i nekih opcija tu.

Ko igra sa društvom, PES je i dalje kralj, ko voli Online ima FIFA...
Pa to tezina sta je sve dodano u igri npr Master Liga nikad gora nije bila u PES-u a atmosfera ko u pozoristu.

FIFA ima grozne servere to mogu da ti potvrdim,izbjegajem ONLINE u sirokom luku,igram samo offline tj Carrer Mode.

@vicious

Vidjet cu sa ostatkom edit team sta mozemo uraditi po tom pitanju :thumbup:
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#85 Re: PES 2017 ALL About

Post by vicious »

soul_eclipse wrote:
diablobih wrote:Stvarno? Sad se po težini gleda koja je bolja igra hahahah

Svašta reče, ništa konkretno, probao sam ja FIFAu, ali iako je to lijepo i sve, ali kada se igra tekma, nije to to, arkada prava, dok je PES simulacija realna. Nema sta FIFA je Online super, ali to je samo zbog stabilnih servera i nekih opcija tu.

Ko igra sa društvom, PES je i dalje kralj, ko voli Online ima FIFA...
Pa to tezina sta je sve dodano u igri npr Master Liga nikad gora nije bila u PES-u a atmosfera ko u pozoristu.

FIFA ima grozne servere to mogu da ti potvrdim,izbjegajem ONLINE u sirokom luku,igram samo offline tj Carrer Mode.

@vicious

Vidjet cu sa ostatkom edit team sta mozemo uraditi po tom pitanju :thumbup:
E juce sam malo igrao derbije :D i vidio sam da na Kosevu ima par nekih bugova, pa eto mozes prenijeti ekipi koja radi stadione:

- na ponovljenim snimcima na centru se pojavljuje dio tribine :D
- kad je kisno vrijeme i na nocnim utakmicama sve oko terena je previse tamno, skoro crno (atletska staza i tribine, gledaoci) - vjerovatno parametri osvjetljenja u onim fajlovima nisu dobri
- u nekim takmicenjima (cini mi se liga i kup) pojavljuju se baneri sa natpisima na njemackom :D npr. grb Sarajeva i natpis "Wir werden siegen" :lol:
i pozicije tih banera su skroz pojebane, ili vise s neba ili negdje na pola atletske staze itd.
- tunel tj. izlaz iz svlacionica je na pogresnoj strani, na zapadu umjesto na istoku - ali ok, to je vec kozmetika :)
- teksture onih zgrada okolo i brda su malo cudne, ali ni to nije nista strasno.

Dobro bi bilo kad bi neko to malo pogledao i popravio za sljedeci patch. Inace, koliko sam vidio ovi drugi stadioni iz regije su bas dobro uradjeni (Poljud, Maksimir, Marakana...), pa eto steta bi bilo da Kosevo ostane ovako felericno :)
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#86 Re: PES 2017 ALL About

Post by soul_eclipse »

vicious wrote:
soul_eclipse wrote:
diablobih wrote:Stvarno? Sad se po težini gleda koja je bolja igra hahahah

Svašta reče, ništa konkretno, probao sam ja FIFAu, ali iako je to lijepo i sve, ali kada se igra tekma, nije to to, arkada prava, dok je PES simulacija realna. Nema sta FIFA je Online super, ali to je samo zbog stabilnih servera i nekih opcija tu.

Ko igra sa društvom, PES je i dalje kralj, ko voli Online ima FIFA...
Pa to tezina sta je sve dodano u igri npr Master Liga nikad gora nije bila u PES-u a atmosfera ko u pozoristu.

FIFA ima grozne servere to mogu da ti potvrdim,izbjegajem ONLINE u sirokom luku,igram samo offline tj Carrer Mode.

@vicious

Vidjet cu sa ostatkom edit team sta mozemo uraditi po tom pitanju :thumbup:
E juce sam malo igrao derbije :D i vidio sam da na Kosevu ima par nekih bugova, pa eto mozes prenijeti ekipi koja radi stadione:

- na ponovljenim snimcima na centru se pojavljuje dio tribine :D
- kad je kisno vrijeme i na nocnim utakmicama sve oko terena je previse tamno, skoro crno (atletska staza i tribine, gledaoci) - vjerovatno parametri osvjetljenja u onim fajlovima nisu dobri
- u nekim takmicenjima (cini mi se liga i kup) pojavljuju se baneri sa natpisima na njemackom :D npr. grb Sarajeva i natpis "Wir werden siegen" :lol:
i pozicije tih banera su skroz pojebane, ili vise s neba ili negdje na pola atletske staze itd.
- tunel tj. izlaz iz svlacionica je na pogresnoj strani, na zapadu umjesto na istoku - ali ok, to je vec kozmetika :)
- teksture onih zgrada okolo i brda su malo cudne, ali ni to nije nista strasno.

Dobro bi bilo kad bi neko to malo pogledao i popravio za sljedeci patch. Inace, koliko sam vidio ovi drugi stadioni iz regije su bas dobro uradjeni (Poljud, Maksimir, Marakana...), pa eto steta bi bilo da Kosevo ostane ovako felericno :)
Kopirao sam kompletan tvoj post i poslao edit timu :)

Ovako da ti kazem nesto ,sve manje editora ima kod nas npr to je nekad brze islo uvijek se iznova napravi stadion za novi PES,to sto su banneri iz/ebani zato sto su neki stadioni konvertovani iz PES 2015 ili ranijih verzija,vecina ih je nanovo uradjeno :) Trenutno jedan lik radi na stadionima.
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#87 Re: PES 2017 ALL About

Post by vicious »

soul_eclipse wrote:
vicious wrote: E juce sam malo igrao derbije :D i vidio sam da na Kosevu ima par nekih bugova, pa eto mozes prenijeti ekipi koja radi stadione:

- na ponovljenim snimcima na centru se pojavljuje dio tribine :D
- kad je kisno vrijeme i na nocnim utakmicama sve oko terena je previse tamno, skoro crno (atletska staza i tribine, gledaoci) - vjerovatno parametri osvjetljenja u onim fajlovima nisu dobri
- u nekim takmicenjima (cini mi se liga i kup) pojavljuju se baneri sa natpisima na njemackom :D npr. grb Sarajeva i natpis "Wir werden siegen" :lol:
i pozicije tih banera su skroz pojebane, ili vise s neba ili negdje na pola atletske staze itd.
- tunel tj. izlaz iz svlacionica je na pogresnoj strani, na zapadu umjesto na istoku - ali ok, to je vec kozmetika :)
- teksture onih zgrada okolo i brda su malo cudne, ali ni to nije nista strasno.

Dobro bi bilo kad bi neko to malo pogledao i popravio za sljedeci patch. Inace, koliko sam vidio ovi drugi stadioni iz regije su bas dobro uradjeni (Poljud, Maksimir, Marakana...), pa eto steta bi bilo da Kosevo ostane ovako felericno :)
Kopirao sam kompletan tvoj post i poslao edit timu :)

Ovako da ti kazem nesto ,sve manje editora ima kod nas npr to je nekad brze islo uvijek se iznova napravi stadion za novi PES,to sto su banneri iz/ebani zato sto su neki stadioni konvertovani iz PES 2015 ili ranijih verzija,vecina ih je nanovo uradjeno :) Trenutno jedan lik radi na stadionima.
Cool :thumbup:
Ma znam da nema puno ljudi koji se bave tim i da zahtijeva dosta vremena, ali eto.

Samo jedna mala ispravka, tunel stoji na pravom mjestu na istoku, ali iz nekog razloga igraci ne izlaze iz njega na teren, nego na zapadu negdje kod klupa za rezervne igrace :D
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#88 Re: PES 2017 ALL About

Post by Stari_Jarac »

soul_eclipse wrote:

Kopirao sam kompletan tvoj post i poslao edit timu :)

Ovako da ti kazem nesto ,sve manje editora ima kod nas npr to je nekad brze islo uvijek se iznova napravi stadion za novi PES,to sto su banneri iz/ebani zato sto su neki stadioni konvertovani iz PES 2015 ili ranijih verzija,vecina ih je nanovo uradjeno :) Trenutno jedan lik radi na stadionima.
Ja volim PES upravo zbog toga što ne moram trpiti "teror" velikih korporacija, čitaj klubova već možeš ubaciti FK Vratnik i Vrbanjušu :D upravo ta mogućnost kreiranja je bila to što me privlačilo u PES-u ali kako kažeš sve manje alata za editovanje i opcija u samoj igri, npr. meni je bio odličan onaj stadion kreator što je bio u samoj igri, čini mi se u 2013 ali više ga nema, pa kit serveri i sl. Inače Balkan liga vam je super, onaj bag sa Koševom je bio i u 2015 ako se ne varam, isto se pojavljivao dio tribina na centru. Reci mi da li se stadioni još uvijek rade u blenderu?
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#89 Re: PES 2017 ALL About

Post by soul_eclipse »

PES 2017 PS4 - Balkan Liga

Regionalna Liga patch je napokon gotov!

- Regionalna Liga sa 20 klubova, korektnim dresovima, igracima, i sve ostalo, statistike igraca najbolje sto sam mogao da napravim (realno)
(Zvezda, Partizan, Radnicki, Vojvodina, Dinamo, Hajduk, Osijek, Rijeka,Slaven Belupo, Sarajevo, Zeljo, Zrinjski, Sloboda Tuzla, Maribor, Olimpija, Koper, Domzale, Vardar, Rabotnicki i Buducnost)
- kompletni klubovi sa igracima sa transfermarkt.de, vecina ekipa ima po 3 do 4 dresa, imena svih stadioni, rivaliteti i transparenti navijackih skupina.


Image

Patch jos sadrzi: Bundesligu(winter transfers corrected), Kinesku Ligu (updated), Mexicku ligu, jos vise (sve i jedan klub je ispravljen i nema vise laznih klubova, znaci Europa, Juzna America i Azija sve je licencirano)
- svi Nacionalni timovi su korektni (imena igraca, dresovi, stadioni, menadzeri itd) + umjesto classic teams ubacio sam reprezentacije Makedonije i Kosova.

p.s. - moja preporuka je da se instalira sve pa tek onda Regionalna Liga. U koliko vam ne bude mijesta za sve dresove, izbrisi te menadzere i stadione (to sam i sam napravio, jer nema svrhe to su ipak samo slike) ovako ce te imati sve klubove i drzave sa korektnim dresovima.
- obratite jos paznju oko instalacije (Premier Liga, Championship, La liga, La liga 2, Serie A (Juve i Sasuolo) Serie B, Eradivisie, Chilean Champ, Argentinska Primera kao i neke od licenciranih drzava nije potrebno tiknuti niti jedan box)
- sto se tice Regionalne Lige, Brazilske Lige, Meksicke, Kineske, Rest of Europe, Rest of America, Rest of Asia, kao i repki poput Poljske, Icelanda, Turske, Bosne, Mexica itd bitno je tiknuti box pod brojem 2 pri instalaciji da bi se svi igraci ubacili.
- ovo je pak za one koji su mjanje upuceni u PES instalacije

LINK:

http://gamers-cyber13.blogspot.ba/2017/ ... mat84.html

Da napomenem jos jednom patch je za PS4 i savrseno radi :)

User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#90 Re: PES 2017 ALL About

Post by soul_eclipse »

Pocela je izgradnja Istocne tribine za PES 2017

Za sada smo uradili ponovo stadion Partizana i Rajko Mitic u originalu :D ...Posle ovoga bi trebala biti Grbavica sredjena i stadion Kosevo.

STADION PARTIZANA :

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Rajko Mitic

Image

Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#91 Re: PES 2017 ALL About

Post by vicious »

Cestitke i svaka cast na trudu :thumbup:

Odlicno izgleda, jedino mala zamjerka na stadion partizana, tribine su previsoke tj. nekako imaju prevelik pad, u stvarnosti je dosta blazi :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#92 Re: PES 2017 ALL About

Post by skafiskafsnjak »

Da li ima neki patch da ubaci sve nove transfere ?

hvala
User avatar
SmokingMan
Posts: 18504
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#93 Re: PES 2017 ALL About

Post by SmokingMan »

vicious wrote:Cestitke i svaka cast na trudu :thumbup:

Odlicno izgleda, jedino mala zamjerka na stadion partizana, tribine su previsoke tj. nekako imaju prevelik pad, u stvarnosti je dosta blazi :D
A mesečini nedostaje onaj blagi pad na sjevernoj tribini stadiona Rajko Mitić.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#94 Re: PES 2017 ALL About

Post by agent_zero »

skafiskafsnjak wrote:Da li ima neki patch da ubaci sve nove transfere ?

hvala
http://www.pessmokepatch.com/
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#95 Re: PES 2017 ALL About

Post by skafiskafsnjak »

agent_zero wrote:
skafiskafsnjak wrote:Da li ima neki patch da ubaci sve nove transfere ?

hvala
http://www.pessmokepatch.com/
ma skino ja to...al ne znam instalirati ... prije sam instalirao onaj pte patch ...
mogu li sad ovaj preko ili kako vec ide?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#96 Re: PES 2017 ALL About

Post by agent_zero »

skafiskafsnjak wrote:
agent_zero wrote:
skafiskafsnjak wrote:Da li ima neki patch da ubaci sve nove transfere ?

hvala
http://www.pessmokepatch.com/
ma skino ja to...al ne znam instalirati ... prije sam instalirao onaj pte patch ...
mogu li sad ovaj preko ili kako vec ide?
Ne možeš reko, pobriši sve od PTE što ima.

A smoke patch je baš lako instalirati, nikakvih problema nema, prati uputstva i miran si.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#97 Re: PES 2017 ALL About

Post by skafiskafsnjak »

Ma pobrisacu pes skroz, instralirasti ..pa onda ovaj smoke
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#98 Re: PES 2017 ALL About

Post by agent_zero »

Pa ako nisi siguran kako to odraditi, onda ti je najbolje svježa instalacija :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#99 Re: PES 2017 ALL About

Post by skafiskafsnjak »

agent_zero wrote:Pa ako nisi siguran kako to odraditi, onda ti je najbolje svježa instalacija :)
Odradio, uspio :)

Hvala
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#100 Re: PES 2017 ALL About

Post by skafiskafsnjak »

agent_zero wrote:Pa ako nisi siguran kako to odraditi, onda ti je najbolje svježa instalacija :)
Master liga nece, crashuje igra svaki put kad loaduje utakmicu ... joj sranja
Post Reply