Pelješki most - ko koga zeza

Post Reply
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#1601 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by fosna2014 »

Ovaj tunel bi bio super rijesenje.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1602 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

Kejn wrote:Most nije problem ukoliko je moguće da Hrvati civilizirano dogovore granicu, visinu mosta i raspon lukova te međunarodni plovni put koji će spajati međunarodne vode sa teritorijalnim vodama BiH, a koji će i dalje biti dio Hrvatskih teritorijalnih voda ali sa posebnim plovnim režimom za međunarodno plovidbu u širini najmanje 2,5 nautičke milje.

Ukoliko ovo nije moguće i u koliko se ide da se suverenitet i integritet države BiH, uz pomoć pete kolone, namjerno ugrozi, onda most nije moguće graditi jer BiH strana nikada neće dati saglasnot, a ona je kako vidimo iz pisma EU komisije potrebna.
Realno.
Tko god se upusti u pregovore s BiH o bilo čemu - najeb'o je. Jer u BiH ne postoji ni u čemu suglasnost, tako da bi to bio proces bez kraja. A toga su i vani svjesni.
Tako da je moja prognoza da će oni ući u gradnju čim se steknu svi potrebni tehnički uvjeti.

Postavlja se neko drugo pitanje: može li BiH postići unutarnju suglasnost da potegne neku arbirtražu u slučaju da Hrvatska započne s gradnjom? (a vjerojatno će započeti)
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1603 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by muha_sa »

jebem ti most--de ga više krenite gradit ko boga vas molim


koji god kanal da pogledam pelješki most

novine da procitam opet jebeni most :-)
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#1604 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by stari grad Visegrad »

Hoce graditi most a nisu napravili pomorsku granicu sa Bosnom i Hercegovinom. Hrvatsko sranje.

I dalje dajem k znanju svima da je Peljesacka zemlja kupljena od krupnih riba *a to se mozete raspitati u papirima vlasnistva zemlje U dubrovackoj zupanji). Projekat marine odmah uz most je davno napravljen a i ta zemlja davno kupljena. Most Peljesac je odlican za bogacenje bivsih hrvatskih politicara. Dok se hrvatskom stanovnistvu most Peljesac plasira kao neko nacionalno pitanje...
I sada i za uvijek se treba znati da je sve zbog love. Sve. Zemlja, politika, ratovi... Tako i na izgradnji mosta ce se mnogi vlasnici zemlje jako obogatiti ada je prodaju 10x skuplje.

Dragi Hrvati, kada utvrdite pomorsku granicu sa susjednom drzavom onda gradite mostove. Sada je taj cin zaitsa primimitivan. Vi omalovazate drzavu Bosnu i Hercegovinu. Zato ne zelim da idem kod vas na more. I pozivam sve druge da idu u Spaniju na more gdje je sve jeftinije od hrane, do spavanja, a more ljepse.
Last edited by stari grad Visegrad on 18/09/2017 12:49, edited 1 time in total.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#1605 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Kejn »

Hafis wrote:
Kejn wrote:Most nije problem ukoliko je moguće da Hrvati civilizirano dogovore granicu, visinu mosta i raspon lukova te međunarodni plovni put koji će spajati međunarodne vode sa teritorijalnim vodama BiH, a koji će i dalje biti dio Hrvatskih teritorijalnih voda ali sa posebnim plovnim režimom za međunarodno plovidbu u širini najmanje 2,5 nautičke milje.

Ukoliko ovo nije moguće i u koliko se ide da se suverenitet i integritet države BiH, uz pomoć pete kolone, namjerno ugrozi, onda most nije moguće graditi jer BiH strana nikada neće dati saglasnot, a ona je kako vidimo iz pisma EU komisije potrebna.
Realno.
Tko god se upusti u pregovore s BiH o bilo čemu - najeb'o je. Jer u BiH ne postoji ni u čemu suglasnost, tako da bi to bio proces bez kraja. A toga su i vani svjesni.
Tako da je moja prognoza da će oni ući u gradnju čim se steknu svi potrebni tehnički uvjeti.

Postavlja se neko drugo pitanje: može li BiH postići unutarnju suglasnost da potegne neku arbirtražu u slučaju da Hrvatska započne s gradnjom? (a vjerojatno će započeti)
Neće početi gradnju dok se ne dogovore sa BiH stranom. To je jasno poručeno od EU komisije. Bez saglasnosti, most se može graditi, ko što se "gradi" od 2006-te godine.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1606 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

stari grad Visegrad wrote:Hoce graditi most a nisu napravili pomorsku granicu sa Bosnom i Hercegovinom. Hrvatsko sranje.

I dalje dajem k znanju svima da je Peljesacka zemlja kupljena od krupnih riba *a to se mozete raspitati u papirima vlasnistva zemlje U dubrovackoj zupanji). Projekat marine odmah uz msote je vec napravljen a i ta zemlja davno kupljena. Most Peljesac je odlican za bogacenje bivsih hrvatskih politicara. Dok se hrvatskom stanovnistvu most Peljesac plasira kao neko nacionalno pitanje...
I sada ii za uvijek se treba znati da je sve zbog love. Sve. Zemlja, politika, ratovi...

Dragi Hrvati, kada utvrdite pomorsku granicu sa susjednom drzavom onda gradite mostove. Sada je taj cin zaitsa primimitivan i omalovazate drzavu Bosnu i Hercegovinu. Zato ne zelim da idem kod vas na more. I pozivam sve druge da idu u Spaniju na more gdje je sve jeftinije od hrane, do spavanja, a more ljepse.
Eh,treba se probiti s golfom 2 do Španije. A Zaostrog 3-4 sata vožnje.

Evo i ja poručujem svim roditeljima u BiH: ne upisujte svoju djecu na domaće fakultete jer ih nitko vani ne priznaje.
Stoga, šaljite ih u Beč, Pariz, London, bilo gdje da studiraju, samo ne ovdje.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1607 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

Kejn wrote:
Neće početi gradnju dok se ne dogovore sa BiH stranom. To je jasno poručeno od EU komisije. Bez saglasnosti, most se može graditi, ko što se "gradi" od 2006-te godine.
Neće neće, zato im EU i nije odobrila sredstva, upravo zbog toga.
A vidim i tender nisu raspisali.
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#1608 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by stari grad Visegrad »

Hafis wrote:
stari grad Visegrad wrote:Hoce graditi most a nisu napravili pomorsku granicu sa Bosnom i Hercegovinom. Hrvatsko sranje.

I dalje dajem k znanju svima da je Peljesacka zemlja kupljena od krupnih riba *a to se mozete raspitati u papirima vlasnistva zemlje U dubrovackoj zupanji). Projekat marine odmah uz msote je vec napravljen a i ta zemlja davno kupljena. Most Peljesac je odlican za bogacenje bivsih hrvatskih politicara. Dok se hrvatskom stanovnistvu most Peljesac plasira kao neko nacionalno pitanje...
I sada ii za uvijek se treba znati da je sve zbog love. Sve. Zemlja, politika, ratovi...

Dragi Hrvati, kada utvrdite pomorsku granicu sa susjednom drzavom onda gradite mostove. Sada je taj cin zaitsa primimitivan i omalovazate drzavu Bosnu i Hercegovinu. Zato ne zelim da idem kod vas na more. I pozivam sve druge da idu u Spaniju na more gdje je sve jeftinije od hrane, do spavanja, a more ljepse.
Eh,treba se probiti s golfom 2 do Španije. A Zaostrog 3-4 sata vožnje.

Evo i ja poručujem svim roditeljima u BiH: ne upisujte svoju djecu na domaće fakultete jer ih nitko vani ne priznaje.
Stoga, šaljite ih u Beč, Pariz, London, bilo gdje da studiraju, samo ne ovdje.
U Spaniju se ide avionom za 200 km po osobi. Kada uzmes avionsku kartu 3 mjeseca unaprijed.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#1609 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Kejn »

Hafis wrote:
Kejn wrote:
Neće početi gradnju dok se ne dogovore sa BiH stranom. To je jasno poručeno od EU komisije. Bez saglasnosti, most se može graditi, ko što se "gradi" od 2006-te godine.
Neće neće, zato im EU i nije odobrila sredstva, upravo zbog toga.
A vidim i tender nisu raspisali.
Dobro hajde vidjet ćemo ako se bude počeo graditi do kraja ove godine (kako su poručili iz HR). Ja vjerujem da neće. Ako ne budemo banovani do 2018-te vidjet ćemo ko je bio u pravu. Podsjetit ću te.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1610 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by spreca »

Hafis wrote:
spreca wrote:
S tim da je Hrvatska većinu duga skrhala u izgradnju autoputova, čija dužina danas iznosi cca 1.325 km.
Financijsko stanje u BiH može samo hvaliti ili upređivati s bilo kim:
1. duševni bolesnik,
2. političar u vlasti,
3. nedobronamjerna osoba
4. zadrigli dijasporac internet-patriJot.
Oooo doktore ti si vjerovatno ono prvo....a sto se tice duga Hr , mi kad bi uzeli toliko koliko Hr duguje(a ne vi jer niste hrvati)pa pajdo znas koliko bi mogli napraviti autoputeva....pa i Hr bi mogli pomoci......znas li koliki je unutarnji dug Hr...........e kad vas bacuske pocnu guziti onda cete vidjeti svu ljepotu dugova........ako iko sjebe Hr to su Hercegovci a ne hrvati....neki dan citam na nekom slavonskom portalu sta pisu o hercegovcima.......pa mi balije smo premekani kakvi su oni.....moracemo poostriti kriterije do vas....hajti doktore eno te gosti u cosku cekaju,tacnu u sake i pici........i osim cesta sta "to" jos imate za tolike dugove :lol:
Vipsilon
Posts: 422
Joined: 18/06/2014 12:47

#1611 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Vipsilon »

Kad izgrade most 2080-te, na njemu će podići kršćinu od kilometar da zaklanjaju sunce neumskim turistima.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1612 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

Kejn wrote:
Hafis wrote:
Kejn wrote:
Neće početi gradnju dok se ne dogovore sa BiH stranom. To je jasno poručeno od EU komisije. Bez saglasnosti, most se može graditi, ko što se "gradi" od 2006-te godine.
Neće neće, zato im EU i nije odobrila sredstva, upravo zbog toga.
A vidim i tender nisu raspisali.
Dobro hajde vidjet ćemo ako se bude počeo graditi do kraja ove godine (kako su poručili iz HR). Ja vjerujem da neće. Ako ne budemo banovani do 2018-te vidjet ćemo ko je bio u pravu. Podsjetit ću te.
Ja ti opet kažem da ne bi EU tek tako odobravala sredstva.
Ova priča o ''suglasnosti'' je bila sasvim logična prije odobravanja sredstava. A sad mi to više zvuči kao čista kurtoazija.
Poznavajući mentalitet ovdašnjih političara, za određivanje granice između BiH i Hrvatske trebalo bi razdoblje od nekih 10-15 godina, ako ne i više. Zato i jesu odobrena sredstva, i ja ću graditi most, a ti se žali.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1613 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

spreca wrote:
Hafis wrote:
spreca wrote:
S tim da je Hrvatska većinu duga skrhala u izgradnju autoputova, čija dužina danas iznosi cca 1.325 km.
Financijsko stanje u BiH može samo hvaliti ili upređivati s bilo kim:
1. duševni bolesnik,
2. političar u vlasti,
3. nedobronamjerna osoba
4. zadrigli dijasporac internet-patriJot.
Oooo doktore ti si vjerovatno ono prvo....a sto se tice duga Hr , mi kad bi uzeli toliko koliko Hr duguje(a ne vi jer niste hrvati)pa pajdo znas koliko bi mogli napraviti autoputeva....pa i Hr bi mogli pomoci......znas li koliki je unutarnji dug Hr...........e kad vas bacuske pocnu guziti onda cete vidjeti svu ljepotu dugova........ako iko sjebe Hr to su Hercegovci a ne hrvati....neki dan citam na nekom slavonskom portalu sta pisu o hercegovcima.......pa mi balije smo premekani kakvi su oni.....moracemo poostriti kriterije do vas....hajti doktore eno te gosti u cosku cekaju,tacnu u sake i pici........i osim cesta sta "to" jos imate za tolike dugove :lol:
Pravo da ti kažem, samo sam ti prve dvije rečenice pročitao. Ostalo je pretpostavljam ono tvoje glupo šovinističko nabilavanje.
Nego, reci mi koliko košta kilometar auto-puta?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1614 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by spreca »

Hafis wrote: Pravo da ti kažem, samo sam ti prve dvije rečenice pročitao. Ostalo je pretpostavljam ono tvoje glupo šovinističko nabilavanje.
Nego, reci mi koliko košta kilometar auto-puta?
:lol: :lol: a snasA si se gospeti...ti po onoj staroj hercegovackoj..reci mi dok ti nisam reko :mrgreen: ......od kud ja znam ....to bi trebalo znati oni sto imaju tisuce kilometara....Hafize druze stari...nije isto km u BiH Hr i u rusiji i americi...cijene su razlicite.....i lazes ko cuko da nisi do kraja procitao post
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#1615 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Ricken »

.
Last edited by Ricken on 19/09/2017 20:30, edited 1 time in total.
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#1616 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Ricken »

Hafis wrote:
Ja ti opet kažem da ne bi EU tek tako odobravala sredstva.
Ova priča o ''suglasnosti'' je bila sasvim logična prije odobravanja sredstava. A sad mi to više zvuči kao čista kurtoazija.
Poznavajući mentalitet ovdašnjih političara, za određivanje granice između BiH i Hrvatske trebalo bi razdoblje od nekih 10-15 godina, ako ne i više. Zato i jesu odobrena sredstva, i ja ću graditi most, a ti se žali.
I Bosna ima milijarde odobrenih sredstava za gradnju autocesta, pa ih nije povukla zbog neispunjenja uslova, i pri tome platila više od 2 miliona EUR penala zbog nekorištenja sredstava. Tako da nevidim problem da se lova kiseli. Negradi ko ima, nego tko je naučio.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#1617 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Mirza007 »

Ricken wrote:
Hafis wrote:
Ja ti opet kažem da ne bi EU tek tako odobravala sredstva.
Ova priča o ''suglasnosti'' je bila sasvim logična prije odobravanja sredstava. A sad mi to više zvuči kao čista kurtoazija.
Poznavajući mentalitet ovdašnjih političara, za određivanje granice između BiH i Hrvatske trebalo bi razdoblje od nekih 10-15 godina, ako ne i više. Zato i jesu odobrena sredstva, i ja ću graditi most, a ti se žali.
I Bosna ima milijarde odobrenih sredstava za gradnju autocesta, pa ih nije povukla zbog neispunjenja uslova, i pri tome platila više od 2 miliona EUR penala zbog nekorištenja sredstava. Tako da nevidim problem da se lova kiseli. Negradi ko ima, nego tko je naučio.
Nije crv Leo do te lekcije dobacio.
Jos je to nivo primitivne civilizacijske superiornosti.
Nemoj mu tih finesa.
Last edited by Mirza007 on 21/09/2017 21:05, edited 1 time in total.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1619 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Maraschino »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-s ... /170921059

...a Federacija BiH nema nista protiv odlaganja nuklearnog otpada na Trgovinskoj gori u Dvoru na Uni. Na svojoj zemlji imaju pravo odlagati sta hoce.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1620 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by spreca »

Maraschino wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-s ... /170921059

...a Federacija BiH nema nista protiv odlaganja nuklearnog otpada na Trgovinskoj gori u Dvoru na Uni. Na svojoj zemlji imaju pravo odlagati sta hoce.
Kad je rijec o medjunarodnoj politici onda se konj iz genocidne nepita nista osim sto ga treba pripremati za Straparijadu iduce godine...mozda bi tamo i pobjedio.......

ali ovo je za neku novu Audiciju.....Prdenkovic predlaze da hrvatska bude posrednik u uregulirovanju rusko ukrainske krize :lol: ....ovi iz Hr ce na kraju toliko osramotiti hrvatski narod da ce im trebati vremena i vremena da se operu
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1621 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by pici »

STUPILA NA SNAGU
Deklaracija o protivljenju izgradnji Pelješkog mosta objavljena u Službenom listu BiH
https://www.klix.ba/vijesti/bih/deklara ... /170922049
sHa je ovo udara su svijeH strana
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1622 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

A vrijeme je i bilo, taman se bila malo uščula tema.
Ovo s Kiseljakom se izraubovalo, i idemo sad rješavati Pelješki most do neke nove situacije :)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1623 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

pici wrote:
STUPILA NA SNAGU
Deklaracija o protivljenju izgradnji Pelješkog mosta objavljena u Službenom listu BiH
https://www.klix.ba/vijesti/bih/deklara ... /170922049
sHa je ovo udara su svijeH strana
Nadam se da isprintana verzija deklaracija ima rupu da se Plenković ne bude mučio kad je bude nabijao na prangiju.
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1624 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by pici »

Hafis wrote:
pici wrote:
STUPILA NA SNAGU
Deklaracija o protivljenju izgradnji Pelješkog mosta objavljena u Službenom listu BiH
https://www.klix.ba/vijesti/bih/deklara ... /170922049
sHa je ovo udara su svijeH strana
Nadam se da isprintana verzija deklaracija ima rupu da se Plenković ne bude mučio kad je bude nabijao na prangiju.
nejma od prangije niĆ... odosHe ruje a treba vrnut dugove... :izet:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1625 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

pici wrote:
Hafis wrote: Nadam se da isprintana verzija deklaracija ima rupu da se Plenković ne bude mučio kad je bude nabijao na prangiju.
nejma od prangije niĆ... odosHe ruje a treba vrnut dugove... :izet:
Ma znam, samo će on tu ipak isukati prangiju.
Ta ne kaže džaba ona stara turkmenistanska: ''Na sirotinji i zec qurac oštri''
Post Reply