Pelješki most - ko koga zeza

Post Reply
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#1 Pelješki most - ko koga zeza

Post by oakville »

U toku je rat riječima između BiH i Hrvatske konto Pelješkog mosta.

Hrvatska tvrdi da su (navodno) odobrena sredstva EU i da "politizacija od strane SDA neće zaustaviti izgradnju," dok BiH tvrdi da joj Pelješki most sprečava pristup otvorenom moru i da se sve mora riješiti u paketu sa rješavanjem granice BiH i Hrvatske.

Hrvatska je EU novac (navodno) za izgradnju dobila u situaciji koja ne odgovara današnjoj. U međuvremenu, rejting Hrvatske u EU pao posebno nakon što je Hrvatska izvrdala izvršenje arbitražne odluke u sporu sa Slovenijom o Piranskom zaljevu, a nije joj pomoglo ni sramoćenje u EU konto drugih stvari. Vrijednost Hrvatske unutar EU je pala.

Kako će se ovo završiti, ako se uopšte uskoro završi (što je najvjerovatnije)?
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Bobi »

Taj Pelješki most ce biti najgluplja stvar izgradjena u Hrvatskoj zadnjih 3000 godina :D.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#3 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by amko761 »

oakville wrote:U toku je rat riječima između BiH i Hrvatske konto Pelješkog mosta.

Hrvatska tvrdi da su (navodno) odobrena sredstva EU i da "politizacija od strane SDA neće zaustaviti izgradnju," dok BiH tvrdi da joj Pelješki most sprečava pristup otvorenom moru i da se sve mora riješiti u paketu sa rješavanjem granice BiH i Hrvatske.

Hrvatska je EU novac (navodno) za izgradnju dobila u situaciji koja ne odgovara današnjoj. U međuvremenu, rejting Hrvatske u EU pao posebno nakon što je Hrvatska izvrdala izvršenje arbitražne odluke u sporu sa Slovenijom o Piranskom zaljevu, a nije joj pomoglo ni sramoćenje u EU konto drugih stvari. Vrijednost Hrvatske unutar EU je pala.

Kako će se ovo završiti, ako se uopšte uskoro završi (što je najvjerovatnije)?
Heh ovo je problem koji Bošnje ne vide. Ne tvrdi BiH ništa, jer BiH nije jednako SDA ili samo bošnjačke stranke (iako oni vjerovatno misle da jeste). Isti slučaj kao i sa revizijom presude protiv Srbije. Nije niko u međunarodnoj zajednici blesav pa da misli da jedna stranka ili jedan član predsjedništva predstavlja cijelu državu :-)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#4 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

Bobi wrote:Taj Pelješki most ce biti najgluplja stvar izgradjena u Hrvatskoj zadnjih 3000 godina :D.
To jest, jedna od glupljih stvari koja će biti izgrađena u Hrvatskoj.
Osim što poništava prometni diskontinuitet Hrvatske, skraćuje udaljenost Dubrovnika od ostatka države (u smislu kilometraže, ali i u smislu vremena provedenog na dva granična prijelaza), apsolutno nikakve druge svrhe nema.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Maraschino »

amko761 wrote:
oakville wrote:U toku je rat riječima između BiH i Hrvatske konto Pelješkog mosta.

Hrvatska tvrdi da su (navodno) odobrena sredstva EU i da "politizacija od strane SDA neće zaustaviti izgradnju," dok BiH tvrdi da joj Pelješki most sprečava pristup otvorenom moru i da se sve mora riješiti u paketu sa rješavanjem granice BiH i Hrvatske.

Hrvatska je EU novac (navodno) za izgradnju dobila u situaciji koja ne odgovara današnjoj. U međuvremenu, rejting Hrvatske u EU pao posebno nakon što je Hrvatska izvrdala izvršenje arbitražne odluke u sporu sa Slovenijom o Piranskom zaljevu, a nije joj pomoglo ni sramoćenje u EU konto drugih stvari. Vrijednost Hrvatske unutar EU je pala.

Kako će se ovo završiti, ako se uopšte uskoro završi (što je najvjerovatnije)?
Heh ovo je problem koji Bošnje ne vide. Ne tvrdi BiH ništa, jer BiH nije jednako SDA ili samo bošnjačke stranke (iako oni vjerovatno misle da jeste). Isti slučaj kao i sa revizijom presude protiv Srbije. Nije niko u međunarodnoj zajednici blesav pa da misli da jedna stranka ili jedan član predsjedništva predstavlja cijelu državu :-)
Vidi amke i ti protiv drzave a podrzavas hrvatske jajare. :-)
Jos jedan Ali Kemal. :izet:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#6 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Maraschino »

Hafis wrote: To jest, jedna od glupljih stvari koja će biti izgrađena u Hrvatskoj.
Eto vidis.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

Maraschino wrote:
Hafis wrote: To jest, jedna od glupljih stvari koja će biti izgrađena u Hrvatskoj.
Eto vidis.
Pa jest. Osim onih pobrojanih koristi,. ne vidim za što će im. Evo da će skokovi biti s njega, pa i nekako.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7535
Joined: 22/01/2008 18:17

#8 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Lincoln-Burrows »

Kažu rasteretit će se Neum prometnih krkljanaca.
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#9 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by mayab »



Ovaj video je iz 2012.godine, a isti ekspert je bio maloprije u dnevniku hayat tv-a, gdje je ponovo rekao sta je i kako je!

Što se tiče prometnog krkljanca u Neumu, ja bih volio da mi neko objasni koji je bio interes HDZ-a (koji defakto i dejure "vlada" dole od 1991. i prvih demokratskih izbora) da se za sve ove godine ne izgradi normalna cesta do Neuma , a ne da su povezani onim puteljkom preko Svitave??? :bih:

A ima i ovo :








User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#10 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by tandmand »

Lincoln-Burrows wrote:Kažu rasteretit će se Neum prometnih krkljanaca.
Pametnije je bilo napraviti zaobilaznicu za one koji samo prolaze ka Dubrovniku i obratno a sa izlazima za Neum/Stolac na kojima bi bila granična policija.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#11 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

mayab wrote:
Što se tiče prometnog krkljanca u Neumu, ja bih volio da mi neko objasni koji je bio interes HDZ-a (koji defakto i dejure "vlada" dole od 1991. i prvih demokratskih izbora) da se za sve ove godine ne izgradi normalna cesta do Neuma , a ne da su povezani onim puteljkom preko Svitave??? :bih:
Inače smo po izgradnji auto cesta među prvim silama u regionu. Nije to puteljak od Širokog Brijega do Pogane Vlake pa da ga gradi stranka.

Ali nebitno. Sve i da je napravljena cesta Stolac-Neum, R Hrvatska ne bi odustala od gradnje mosta.
Most se ne pravi da se rastereti Neum već da Hrvatska cestovno poveže svoj teritorij.

Inače ove barbe, Ševal i ibrahim su mi pravo interesantni likovi. Nije valjda da je to Pomorsko društvo na teretu federalnog proračuna?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#12 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Hafis »

tandmand wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Kažu rasteretit će se Neum prometnih krkljanaca.
Pametnije je bilo napraviti zaobilaznicu za one koji samo prolaze ka Dubrovniku i obratno a sa izlazima za Neum/Stolac na kojima bi bila granična policija.
To nije rješenje, jer opet prolaze kroz teritorij druge države, a to žele izbjeći po svaku cijenu.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#13 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Bobi »

Pa jbt, kao da nismo 100 godina zivjeli u istoj državi :mrgreen: . Ma nek prave, ionako će pola godine biti zatvoren zbog bure :lol: .
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#14 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by ioannes »

Hafis wrote:
Bobi wrote:Taj Pelješki most ce biti najgluplja stvar izgradjena u Hrvatskoj zadnjih 3000 godina :D.
To jest, jedna od glupljih stvari koja će biti izgrađena u Hrvatskoj.
Osim što poništava prometni diskontinuitet Hrvatske, skraćuje udaljenost Dubrovnika od ostatka države (u smislu kilometraže, ali i u smislu vremena provedenog na dva granična prijelaza), apsolutno nikakve druge svrhe nema.
bio sam prije dvije nedjelje u Neumu...
oni granični prelazi na ulazu i izlazu iz Neuma su nešto najblesavije što sam vidio....tortura za sve koji onda prolaze. izgradnja tog mosta je prava ideja
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#15 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by sportman1 »

dok nema razgranicenja na moru bih moze osporavati most.

neshvatljivo je da se probih stranke godinama nisu oglasavale po ovom pitanju a sada odjednom drvljem i kamenjem po mostu.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#16 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Streptokok »

ioannes wrote:
Hafis wrote:
Bobi wrote:Taj Pelješki most ce biti najgluplja stvar izgradjena u Hrvatskoj zadnjih 3000 godina :D.
To jest, jedna od glupljih stvari koja će biti izgrađena u Hrvatskoj.
Osim što poništava prometni diskontinuitet Hrvatske, skraćuje udaljenost Dubrovnika od ostatka države (u smislu kilometraže, ali i u smislu vremena provedenog na dva granična prijelaza), apsolutno nikakve druge svrhe nema.
bio sam prije dvije nedjelje u Neumu...
oni granični prelazi na ulazu i izlazu iz Neuma su nešto najblesavije što sam vidio....tortura za sve koji onda prolaze. izgradnja tog mosta je prava ideja
nek si im reko
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#17 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by sportman1 »

Bobi wrote:Taj Pelješki most ce biti najgluplja stvar izgradjena u Hrvatskoj zadnjih 3000 godina :D.
jos su gluplji oni koji daju pare poreskih obveznika jer ima barem 1000 vaznijih stvari u eu od peljeskog mosta.
jos jedan dokaz korupcije i talova.
ja tebi ti meni.

360 miliona eura :run:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#18 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Kejn »

Na snazi je još odluka predsjetništva BiH iz 2006 da se bez saglasnoti BiH, ne smije pristupati unilateralnim riješenjima poput ovoga. Dakle teza da je zahtjev za obustavu gradnje mišljenje Bošnjaka je obična glupost i floskula.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#19 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by sportman1 »

Hafis wrote:
Bobi wrote:Taj Pelješki most ce biti najgluplja stvar izgradjena u Hrvatskoj zadnjih 3000 godina :D.
To jest, jedna od glupljih stvari koja će biti izgrađena u Hrvatskoj.
Osim što poništava prometni diskontinuitet Hrvatske, skraćuje udaljenost Dubrovnika od ostatka države (u smislu kilometraže, ali i u smislu vremena provedenog na dva granična prijelaza), apsolutno nikakve druge svrhe nema.
zbog cega se bih ne bi borila za svoja prava kao npr. slovenija umjesto da daje hr zeleno svjetlo?
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Sanjarko »

sportman1 wrote:
Bobi wrote:Taj Pelješki most ce biti najgluplja stvar izgradjena u Hrvatskoj zadnjih 3000 godina :D.
jos su gluplji oni koji daju pare poreskih obveznika jer ima barem 1000 vaznijih stvari u eu od peljeskog mosta.
jos jedan dokaz korupcije i talova.
ja tebi ti meni.

360 miliona eura :run:
:lol:

Elita da je glupa. Daj ba. Ne rade oni nista tek onako. Ovo je sve ubleha sa obje strane vjerovatno da se napuhaju troskovi gradnje mosta sto vise i da neko sto vise para uzme, a most mozda i ne izgrade. Sve sam vise misljenja ovog. Ne rade elite nista onako bez plana, da svaki detalj ne razrade, pa cak i dodatno plan razradzuju kako se promjene neke stvari. Planiraju na duzi rok.

Znaci glupi su poreski obaveznici, tj. stoka sitnog zuba, tj. narod.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#21 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Sanjarko »

Ja imam plan za Neum i Neumljane ali jbg kad bi svi bili oni protiv toga zbog toga sto su ih nalozili na vitalni nacionalni interes. Bolji plan od ove luke Neum. Ali ko mene pita bilo sta.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#22 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by sportman1 »

Vizionar 1985 wrote:
sportman1 wrote:
Bobi wrote:Taj Pelješki most ce biti najgluplja stvar izgradjena u Hrvatskoj zadnjih 3000 godina :D.
jos su gluplji oni koji daju pare poreskih obveznika jer ima barem 1000 vaznijih stvari u eu od peljeskog mosta.
jos jedan dokaz korupcije i talova.
ja tebi ti meni.

360 miliona eura :run:
:lol:

Elita da je glupa. Daj ba. Ne rade oni nista tek onako. Ovo je sve ubleha sa obje strane vjerovatno da se napuhaju troskovi gradnje mosta sto vise i da neko sto vise para uzme, a most mozda i ne izgrade. Sve sam vise misljenja ovog. Ne rade elite nista onako bez plana, da svaki detalj ne razrade, pa cak i dodatno plan razradzuju kako se promjene neke stvari. Planiraju na duzi rok.

Znaci glupi su poreski obaveznici, tj. stoka sitnog zuba, tj. narod.

stoji. nisu glupi ali ispade opet narod glup.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#23 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Sanjarko »

Kako znam kosta i vise od tih 360 miliona eura. Ko zna koliki se kajmak na ovome uzima pa cak se vec mozda i uzeo jedan dio.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#24 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by Sanjarko »

sportman1 wrote:

stoji. nisu glupi ali ispade opet narod glup.
Ma nije narod glup, nego ne znam naivan je itd. Ima toga, ne znam kako da opisem. A nije narod ko oni. Oni su sociopate, psihopate. Pa ja ih kontam, jer sam izgleda i sam sociopata. Samo nisam siguran. Jos lopovi itd., na svu tu sociopatiju, psihopatiju. Ja kako znam jesam i ja par puta krao drzavnu imovinu, nisam bezgrijesan itd., ali ne znam jesam li bas lopov itd. Delikvent sam mozda bio, i lopov. Ali nisam skroz lopov itd. Jbg
balks
Posts: 244
Joined: 16/11/2010 19:28

#25 Re: Pelješki most - ko koga zeza

Post by balks »

Bobi wrote:Taj Pelješki most ce biti najgluplja stvar izgradjena u Hrvatskoj zadnjih 3000 godina :D.
Bolje da se brinete oko toga kao riješiti vodosnabdjevanje, promet i smog u Sarajevu, nego što se zezamo sa glupostimaa oko Pelješkog mosta.
Najveći brod što je ikada uplovio u Jadransko more može bez ikakvih problema da prođe ispod mosta toliko o tome da su uskraćena neka prava mora BiH.
Post Reply