Peksimeti s mozgom

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Toto
Posts: 8109
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#76 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Toto »

namaz od suhog paradajza sa bjelim lukom
dusu dao uz peksimete i pohovane snicle od mozga
Image
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#77 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Eborg »

Super zvuči! :)
User avatar
Toto
Posts: 8109
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#78 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Toto »

sultanija opet vanjik peksimeta napravila pa velim da zamirisu i ovom virtuelnom dunjaluku


Image
User avatar
Toto
Posts: 8109
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#79 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Toto »

Indigo-X wrote::lol: :lol: :thumbup:

priznaj da si ih sam gazao... :D
:D :D :D :D
User avatar
Toto
Posts: 8109
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#80 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Toto »

Sta misle domaci vegetarijanci bi li prolazio jalan cevap sa gljivama.

Domacu bukovacu scevabiti u saftu i onda nademetit u pola somuna, lepinje a bogme i peksimeta..
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#81 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Cholina_Lokica »

Toto wrote:Sta misle domaci vegetarijanci bi li prolazio jalan cevap sa gljivama.

Domacu bukovacu scevabiti u saftu i onda nademetit u pola somuna, lepinje a bogme i peksimeta..
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
to vec moze :D ovo do sad mi se nije svidjalo :D
User avatar
Toto
Posts: 8109
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#82 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Toto »

Dile wrote:
Toto wrote:Sta misle domaci vegetarijanci bi li prolazio jalan cevap sa gljivama.

Domacu bukovacu scevabiti u saftu i onda nademetit u pola somuna, lepinje a bogme i peksimeta..
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
to vec moze :D ovo do sad mi se nije svidjalo :D
a koliko je to marketinski ispravno navest u jelovniku da imas gljvu bukovacu....jel to IN u lokalnim krugovima....
znam da bi se turisti palili na bosansku bukovacu i da bi u inostranstvu mogli prodat vise bukovaca vec cevapa al valja prezivjet medju nasim narodom od turizma do turizma
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#83 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Cholina_Lokica »

skupilo bi se ovo malo vegeterijanaca sto ima :D jer u sustini nemamo sta brzinski jesti kod nas u gradu :D ja kad sam citav dan vani, jedem samo suhe kifle, jer je haman pa nemoguce naci nesto bez mesa brzinski za pojesti :(
User avatar
Toto
Posts: 8109
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#84 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Toto »

Dile wrote:skupilo bi se ovo malo vegeterijanaca sto ima :D jer u sustini nemamo sta brzinski jesti kod nas u gradu :D ja kad sam citav dan vani, jedem samo suhe kifle, jer je haman pa nemoguce naci nesto bez mesa brzinski za pojesti :(
ja mislim da je to do mozga a da nije do peksimeta
nas je belaj sto imamo vise poguzija vec poduzetnika

ne moze se svaki dan jest cevapa - da su ne znam kako bascarsijski
ali kad bi gazde na rostilju prevrnuli koju bukovacu cesce bi mu navratili i cevap musterije a zalomio bi se i koji vegetarijanac
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#85 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Eborg »

Ooo, kako bi nama vegetarijancima to leglo! :thumbup:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#86 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Cholina_Lokica »

Eborg wrote:Ooo, kako bi nama vegetarijancima to leglo! :thumbup:
steta samo sto cemo tesko to docekati :(
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#87 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Eborg »

Ja mislim da Bangkok nema kafića kao Sarajevo. Nijedan gazda da se sjeti ovakav zdrav i jeftin restoran da otvori. :-)

Ja više hoću da se onesvijestim od pite, sendviča i peciva svaki dan, niđe veze. :-)
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#88 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Jara »

Ako ne jedete meso a pozvani ste na roštilj, ponesite bukovače ( ili šampinjone) ali mnoooogo više nego što vama treba, jer se događa sljedeće: ostali se prvo čude kako možete bez janjetine i ćevapa... ponudite im da probaju bukovače na žaru koje sebi pripremate, s kajmakom; neki prvo neće a onda - svidi im se s obaveznim "a što je ovo dobro, ko bi rek'o", pa traže još i još i nude ostalima! :)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#89 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Cholina_Lokica »

Jara wrote:Ako ne jedete meso a pozvani ste na roštilj, ponesite bukovače ( ili šampinjone) ali mnoooogo više nego što vama treba, jer se događa sljedeće: ostali se prvo čude kako možete bez janjetine i ćevapa... ponudite im da probaju bukovače na žaru koje sebi pripremate, s kajmakom; neki prvo neće a onda - svidi im se s obaveznim "a što je ovo dobro, ko bi rek'o", pa traže još i još i nude ostalima! :)
znam vec te situacije :D
a prvo kad kazem da ne jedem meso, svi bi mi najradije 30 cevapa ugurali u nos, iz samo njima poznatog razloga :roll: i toliko napadaju da je nevjerovatno... a onda mi pocnu otimati hranu :roll: nas narod je cudo...
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#90 Re: Peksimeti s mozgom

Post by duboka_misao »

Dile wrote: znam vec te situacije :D
a prvo kad kazem da ne jedem meso, svi bi mi najradije 30 cevapa ugurali u nos, iz samo njima poznatog razloga :roll: i toliko napadaju da je nevjerovatno... a onda mi pocnu otimati hranu :roll: nas narod je cudo...
kad me vodis na cevape :D
User avatar
Toto
Posts: 8109
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#91 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Toto »

Jara wrote:Ako ne jedete meso a pozvani ste na roštilj, ponesite bukovače ( ili šampinjone) ali mnoooogo više nego što vama treba, jer se događa sljedeće: ostali se prvo čude kako možete bez janjetine i ćevapa... ponudite im da probaju bukovače na žaru koje sebi pripremate, s kajmakom; neki prvo neće a onda - svidi im se s obaveznim "a što je ovo dobro, ko bi rek'o", pa traže još i još i nude ostalima! :)
tipican bih preformans
mada imam neko rezumjevanje za raju koja vas ne pozna ..svakako da bi zamjerio domacinu ako poznaje tvoje navike
jer je to tipicna demonstracija nekulture

to sto neko nije kusao gljive a recimo ima 20-25 godine je meni nekako zalosno... i tu mladost placa ratni danak
treba mladima stvoriti priliku da probaju kvrgusu iz Kozarca, pilav sa jeguljom iz Mogorjela, pirjan od suhih patlidana, maslenicu iz doline Lasve, bunbar/ djevojacke grudi, kukuruzu iz Sanice, fatimin but kod Gurman ascije nad ascijama iz Bihaca.... sardine na gradele odmah iz mora, stolacko suho meso plahu, nevesinski krompir, podveleski sir torotan iz mjeha

svakako terba i Mc Donalds probat, leskovacki voz, njemacke kobasice, svicarski fondu, makedonsko tavce na gravce, ohridsku pastrmki, njeguski stek,

sto se biznisa tice tu zaista ne bih imao nikavog pardona...ima nekog razloga da "brendirani" cevbdzija sa Bascarsije fura samo cevap i da je pitanje hoce li se moci i kiselina dobiti kod jega ........... ali uz jednog ovakvog gazdu ide bar 20 onih ciji su rostiljski i prostorni kapaciteti dupke prazni pa ima golemu silu i nevolju da privuce sto vise gostiju a to ce uspjetio samo ako uz cevap ponudi jos bar nekoliko jela sa rostilja.

Ima jednostavno probat. Ispeces brdo gljiva napravit od njih male "zalogaj" sendvice i izac pred radnju i besplatno dijeti raji uz otvorenu pricu da se istrazuju novi proizvosi i ponuda i da se hoce objektivno misljenje i ocjena potencijalnih musterija. Sa vrlo malo investicije dobilo bi se brdo poslovnih informacija. A onaj koji bi probao gljive i razgovarao ce za taj zalogaj prenijo bi bar dvojici da je probo gljive kod toga i toga itd itd...

Ima li studenata marketnga i prehrambenih tehnologija koji bi bahnuli u nekog taze cevabdzije i predlozili mu mini reklamnu kampanju i promociju za 10 porcija cevapa koji bi jeli deset dana prije faksa. Oni koji znaju znanje bi tako mogli dobro da se hrane bar 2-3 mjeseca u godini sto i nije malo za studentski budzet....
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#92 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Jara »

Dile wrote:
Jara wrote:Ako ne jedete meso a pozvani ste na roštilj, ponesite bukovače ( ili šampinjone) ali mnoooogo više nego što vama treba, jer se događa sljedeće: ostali se prvo čude kako možete bez janjetine i ćevapa... ponudite im da probaju bukovače na žaru koje sebi pripremate, s kajmakom; neki prvo neće a onda - svidi im se s obaveznim "a što je ovo dobro, ko bi rek'o", pa traže još i još i nude ostalima! :)
znam vec te situacije :D
a prvo kad kazem da ne jedem meso, svi bi mi najradije 30 cevapa ugurali u nos, iz samo njima poznatog razloga :roll: i toliko napadaju da je nevjerovatno... a onda mi pocnu otimati hranu :roll: nas narod je cudo...
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#93 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Cholina_Lokica »

Jara wrote:
Dile wrote:
Jara wrote:Ako ne jedete meso a pozvani ste na roštilj, ponesite bukovače ( ili šampinjone) ali mnoooogo više nego što vama treba, jer se događa sljedeće: ostali se prvo čude kako možete bez janjetine i ćevapa... ponudite im da probaju bukovače na žaru koje sebi pripremate, s kajmakom; neki prvo neće a onda - svidi im se s obaveznim "a što je ovo dobro, ko bi rek'o", pa traže još i još i nude ostalima! :)
znam vec te situacije :D
a prvo kad kazem da ne jedem meso, svi bi mi najradije 30 cevapa ugurali u nos, iz samo njima poznatog razloga :roll: i toliko napadaju da je nevjerovatno... a onda mi pocnu otimati hranu :roll: nas narod je cudo...
:lol: :lol: :lol:
al fakat.. a da kazem npr. ne mogu nisam gladna, svi u glas extra vise nama :-) lud narod definitivno :D sta koga briga sta ja jedem, nit me hrane nit bilo sta imaju sa tim, ali eto.. smeta svima sto sam vegeterijanac :mrgreen:
User avatar
Toto
Posts: 8109
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#94 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Toto »

Potajno sam se nadao da ce sarajlije ovoriti McDonalds, prije nego peksimeti osvoje ameriku - ali sam se grdno prevario. Brezbeli, da nisam u peksimete.

Na slici su peksimeti u pradomovini McDonaldsa
NA slikama je opstenardni performans kojeg marketinsli strucnjaci nazivaju downtown market ili sto bi starobosanci rekti: pazarni dan.
Mjesto dogajanja je glavni grad kantona Sonoma. Svake srijede, dok je ljeta i ljetine, gradski oci zatvore glavnu gradsku ulicu od 17-21 i naprave dernek - taman ko sajavska korida - onomad.

Image
Image

Image
Image
Image

Odmah do peksimethane je rostilj za curece batakove.
Image


Pokretna pec na drva za pizze i sac.
Image

da ovo nije samo sajam "papaka", seljaka i malog biznisa vidi se i na sljedecoj slici:
Image

suvlasnika restorana Johny Garlic ili Jonijev Bjeli Luk :D :D je kuhar i zvijezda TV kanala food Network Guy Fieri.
koji je snimio emisiju o cevapima i nasim zemljaciam Omeru i Bobi o kojima bijase rijec u prethodnim postovima.

Koristi se svaka prilia da se reklamira svoj biznis i da se pistupi klijentu, nije bitno je li web prezentacija ili je pazrni dan, rodeo ili korida.

Uglavnom: peksimete s mozgom pravi onaj ko ima mozga.
User avatar
Toto
Posts: 8109
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#95 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Toto »

Mirisu!
Image
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#96 Re: Peksimeti s mozgom

Post by immuno »

Toto wrote:Mirisu!
Image
:x :x zlobere dje ce ti dusa bolan ja danas radim a praznik sta za pojest katastrofa a skapah bolan od gladi ...he heeee

djes totooooooo pozdrav :-D
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#97 Re: Peksimeti s mozgom

Post by hana_montana »

Toto wrote:Mirisu!
Image
umastices racunalo :D

i fali ti malo sjenickog sira i suhog mesa :D

sad sam gladna :roll: :D
User avatar
Toto
Posts: 8109
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#98 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Toto »

hana_montana wrote:
Toto wrote:Mirisu!
umastices racunalo :D

i fali ti malo sjenickog sira i suhog mesa :D
sad sam gladna :roll: :D
Image
:lol: :lol: :lol:
sta umastit :D
svaka tri mjeseca mjenjam tastaturu, koliko se mrva nakupi u njima
a preko laptopa moram stavit najlonski siperak
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#99 Re: Peksimeti s mozgom

Post by Jack Be Nimble »

Jara wrote:Ako ne jedete meso a pozvani ste na roštilj, ponesite bukovače ( ili šampinjone) ali mnoooogo više nego što vama treba, jer se događa sljedeće: ostali se prvo čude kako možete bez janjetine i ćevapa... ponudite im da probaju bukovače na žaru koje sebi pripremate, s kajmakom; neki prvo neće a onda - svidi im se s obaveznim "a što je ovo dobro, ko bi rek'o", pa traže još i još i nude ostalima! :)
Pored toga svega ponosete losos pa u foliu i na rostilj.
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#100 Re: Peksimeti s mozgom

Post by hana_montana »

Toto wrote: :lol: :lol: :lol:
sta umastit :D
svaka tri mjeseca mjenjam tastaturu, koliko se mrva nakupi u njima
a preko laptopa moram stavit najlonski siperak

bjez baaaa morala sam juce kod kule na ustipke :D
Post Reply