Pekinezeri

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#1 Re: Pekinezeri

Post by Baby »

baš sam neki dan kod jednog čovjeka vidjela štene pekinezera..Malo,slatko,razigrano svako bi ga poželjeo...
Žao mi je zbog gubitka tvog ljubimca,ali nadam se da će novo štene unijeti sreću u tvoj život...
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#2 Re: Pekinezeri

Post by amelino »

Pekinezer na poklon - zenka stara oko 4 godine. Ovaj sam oglas nasla u svijetu ljubimaca na Pofalicima, danas je postavljen!!

061 172 232!! Hitno!!!
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#3 Re: Pekinezeri

Post by amelino »

Nema na cemu :)

Zovi sad, nije jos kasno :)
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#4 Re: Pekinezeri

Post by amelino »

Hoces li ga dobiti na poklon?:)

Sta je u pitanju ako nije tajna?
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#5 Re: Pekinezeri

Post by amelino »

:thumbup: Drago mi je:)
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#6 Re: Pekinezeri

Post by Baby »

Salle1986 wrote:E nemogu vjerovati koji sam peh.Rekao mi frajer da dođem danas iza pet po psa,ja ga zvao kad sam došao sa posla i reče mi već ga poklonio...Niđe veze.
cccc,bezobrazluk :x
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#7 Re: Pekinezeri

Post by amelino »

E stvarno nije u redu, ni fer:( Zao mi je:(

Mozda su se jednostavno predomislili pa ti tako rekli, ko zna :( A jeste bili dogovorili da ga 100% tebi poklone?
User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#8 Re: Pekinezeri

Post by Compact »

:thumbup: :thumbup: Strpi se prijatelju, biće bolje! :thumbup: :thumbup:
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#9 Re: Pekinezeri

Post by amelino »

I da imas lovu, nemoj molim te kupovati psa...udomi jednoga...Ako bas hoces pekinezera, vjeruj mi bude i pekinezera i napustenih i izgubljenih i na poklon...

A ako se predomislis pa budes zelio i malog slatkog mjesanca, javi nam se:)

Kupovinom psa, uskracujes dom nekom napustenom psu koji mozda bas tebe ceka :sad: :(
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#10 Re: Pekinezeri

Post by Phia »

amelino wrote:I da imas lovu, nemoj molim te kupovati psa...udomi jednoga...Ako bas hoces pekinezera, vjeruj mi bude i pekinezera i napustenih i izgubljenih i na poklon...

A ako se predomislis pa budes zelio i malog slatkog mjesanca, javi nam se:)

Kupovinom psa, uskracujes dom nekom napustenom psu koji mozda bas tebe ceka :sad: :(
Moguće da čovjek sad prezire sve "lutalice" jer su mu njegovog cuku napale pa ne želi jednog takvog. I meni je iskreno žao tvog gubitka Salle jer je gubitak voljenog ljubimca užasan..užasan..znam to najbolje i sama..Nažalost mi ponekad nećemo da razumijemo da cuke imaju hijerarhiju u kojoj neko i strada..ko želi da vidi vidjeće da je svaki pas samo pas..isto kao i kod ljudi..bili mi bijeli crni ili žuti ipak smo u konačnici samo ljudi..i radimo stvari koju su nam svojstvene kao ljudima..a u to se ubraja i ubijanje..
Nadam se da ako već (Salle) nećeš uzeti cuku koji nikad nije dobio niti blag pogled niti ga je ikad iko pomilovao a kamo li dao svu svoju ljubav kao što si ti svom pekinezeru već samo šutao i prezirao, onda da barem nećeš mrziti ostale cuke koje su ljudi napustili a koji su tvog cukicu napali samo zato što je to u njihovoj prirodi čopora i nadmoći jačeg..a to isto bi i tvoj pas uradio da je jedan od njih..
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#11 Re: Pekinezeri

Post by Cober »

Salle1986 wrote:...Jedino 100% sigurno izgleda da bi bilo da izdvojim 200KM i da kupim jer sam već nalazio ali puno para sad,kriza i tako to..
Molim te nemoj kupovati, udomi nekog.. Puno je razloga. Ti psa uzimaš iz ljubavi i kao prijatelja, a toliko je onih malenih koji prepušteni patnji ulice i smrti od šintora, gladi ili naših sugrađana molećivo gledaju hoćeš li ih povesti i pružiti dom. Okrutno je davati tolike pare a prolaziti pored onih koji pate.

Molim te ne kupuj, udomi.

Pozdrav, Cober.
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#12 Re: Pekinezeri

Post by Baby »

Slažem se sa phiom,amelino i Coberom...Sve su rekli... Ima toliko pasa koji čekaju osobu koja će ih voljeti...Vjeruj mi puno njih liči na pekinezera,ili su mali i čupavi...ali ako ne želiš,nikom ništa,bitno je da usrećiš jednog psa,bio on rasan ili ne...
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#13 Re: Pekinezeri

Post by Cober »

Sale, nekome drugom je teško reći bilo šta o tome, to je tragično jer izgubiš člana svoje porodice. Sigurno je da ste zajedno sve dijelili i da je svoj mali život proveo normalno, sretno i u puno ljubavi poznajući svakodnevno samo radost a ne patnju i tugu, i neka ti to saznanje bude i utjeha i zadovoljstvo. Neka ti to takođe bude i vodilja da svaki dan desetine takvih psića stravično pate i stradaju na još okrutniji način, a ti svakako možeš učiniti nešto da spriječiš jednu takvu patnju i tragičnu sudbinu, i uneseš puno radosti i ljubavi u jedan takav mali život inače prepušten sam sebi, patnji i okrutnosti ulice sa neminovnim tragičnim krajem. I učinio si pravu stvar, svojim djelom prekinuo nečije patnje i pružio mu ljubav i pažnju, a tim postupkom si i učinio da mi svi i ovo društvo u kojem živimo bude bolje, normalnije i ljepše jer postoji još jedna osoba među nama pod nickom Salle1986.

Hvala ti, Cober.
Post Reply