PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#6276 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

https://youtu.be/gKyo_yTGMX0?t=75

Sta mislite za ovo kuciste meni bas dobro izgleda, kakva je kvaliteta ovaj MS.
User avatar
ferratilis
Posts: 7267
Joined: 25/11/2013 16:48

#6277 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by ferratilis »

DonieBrasco wrote:https://youtu.be/gKyo_yTGMX0?t=75

Sta mislite za ovo kuciste meni bas dobro izgleda, kakva je kvaliteta ovaj MS.
Imam Black Widow, i iako sam zadovoljan, ovaj model je napredak u svakom pogledu. Black Widow ima kontrole za ventilatore na losem mjestu, i filteri za prasinu se postavljaju nekim magnetima, sto djeluje jeftino. Da sad kupujem, sigurno bi uzeo Titan :thumbup:


btw ovo je najbolja produkcija koju sam vidio kod balkanskih youtubera :thumbup:
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#6278 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

Nije ni ta losa, ova mi je nekako ljepsa i ima bolji protok zraka. Sto se tice kontrolera koristis li ga ? ja ga ne bih koristio jer direktno na maticnu spajam ventilatore nekako mi sigurnije.

Da li koristis ventilatore koje si dobiju uz kuciste ili neke druge, znas li mozda koliko je dug kabal ventilatora jer zanima me mogu li ovi prednji dobaciti do maticne gdje su konektori.
User avatar
ferratilis
Posts: 7267
Joined: 25/11/2013 16:48

#6279 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by ferratilis »

DonieBrasco wrote:Nije ni ta losa, ova mi je nekako ljepsa i ima bolji protok zraka. Sto se tice kontrolera koristis li ga ? ja ga ne bih koristio jer direktno na maticnu spajam ventilatore nekako mi sigurnije.

Da li koristis ventilatore koje si dobiju uz kuciste ili neke druge, znas li mozda koliko je dug kabal ventilatora jer zanima me mogu li ovi prednji dobaciti do maticne gdje su konektori.
Ne brini za duzinu kablova. Dodju po defaultu 2 ventilatora naprijed i jedan pozadi, svi su 12x12. Za gornju stranu sam dobio dvije maske, jedna od tvrde plastike ako ne zelis ventilatore i jedna mrezica kao filter ako zelis kupit jos 2. Kupio sam 2 12x12 Arctica da ispuhuju vazduh iz kucista. Kad god igram neke zahtjevnije igre, ukljucim da pusu na najjace, inace ostavim default. Imas default, iskljuceno i jako. Mada na Black Widow su hafifni ti prekidaci tako da preporucujem Titan jer izgledaju dosta stabilniji. Jedan prekidac kontrolise 3 ventilatora, drugi 2. Uz kuciste dobijes 5 kablova i svaki na sebi ima broj, npr. FAN1, FAN2 itd. tako da je korisno kad hoces rasporedit. Ispod kucista isto ima mrezica gdje je napojna, tako da ne ulazi prasina u maticnu, sto mi se svidja
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#6280 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

febo_acm wrote:Ja se brinem da kolega dahsip nije unistio racunar nestrucnim rukovanjem :D
Radi bez problema, samo povremeno izađe crni dim iz njega :mrgreen: moram gasiti hladnjak za procesor da bi ga imalo zagrijao.Sada imam jos veći problem, industrija video igara je toliko propala da se ništa ni ne isplati igrati, dovoljno je samo reći da AC Syndicate ima prosječnu ocjenu 8/10 i da je PUBG najigranija igra na steamu :skoljka:
febo_acm wrote:https://www.olx.ba/artikal/18581760/nap ... n-88-plus/



Doslo vrijeme za novu napojnu... ima li jos neko sugestija? :D
Koji cjenovni rang?fsp/fortron hydro x je odličan za svoju cijenu (150-170 km).Ne kupuj prastaru s12ii/m12ii seriju (napajanja iz ere grupne regulacije, sada su napajanja drugačija, sve se napaja preko 12v rail-a što omogućuje bolje performanse).Corsair vengeance, tx-m i cx-m su također dobri izbori (cx-m za oko 130 km).
DonieBrasco wrote:https://youtu.be/gKyo_yTGMX0?t=75

Sta mislite za ovo kuciste meni bas dobro izgleda, kakva je kvaliteta ovaj MS.
Ms kućišta su jedina kućišta vrijedna kupovanja na našem tržištu (u svom cjenovnom rangu).
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#6281 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

Ziv si :D

Vidio sam da ordiniras po bug.hr forumu pa sam skontao da radi pc :D

Ma uzet cu uskoro nesto do 150 KM.

Na igram wow, malo overwatch i pes... vjerovatno i fifu uskoro u iscekivanju kakvog naslova.
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#6282 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

febo_acm wrote:Ziv si :D

Vidio sam da ordiniras po bug.hr forumu pa sam skontao da radi pc :D
Image
Jedini zanimljivi naslovi u ovoj godini su Wolfenstein 2 i Cuphead (ona igra koja izgleda kao stari crtani filmovi), zadnje 2-3 godine su poprilično loše, razvojnici su veoma ekološki osviješteni :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#6283 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

:oops:
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#6284 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by ladacoko »

i5 7400 3.0
gtx 1060 3gb
ram 8gb

moze li ovo dati 250+ fps na csgo(ujedno mi je i prvi touch s csgo).Ovakav prebulit je oko 800$ a mogu ici i preko.
Iskljucivo za csgo,nisam igrao desktop igrice sigurno 9,10 godina a cs mi je ostao u lijepom sjecanju a ostale svakako(fifu) igram na konzoli.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#6285 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aditon »

možeš pokrenuti 5 CS:GO s tim kompom i da idu preko 200 FPS :lol:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6286 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

Imaš na prošloj stranici baš za tu igru jbt, prelistaj malo :mrgreen:
Ići će i na pentium g i 1050 na 250+ fps a ne na toj mašini :thumbup:
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#6287 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

Moze li meni neko preporuciti NAS za backup slika? Vidim u modi skupe stvari pa da ne kupujem neki bezveze externi disk, bolje uzeti NAS :D
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#6288 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by relevantan »

febo_acm wrote:Moze li meni neko preporuciti NAS za backup slika? Vidim u modi skupe stvari pa da ne kupujem neki bezveze externi disk, bolje uzeti NAS :D
Za backup slika može i toster vala :D

Kupi Synology ili Qnap. Po mogućnosti model sa dva disk slota zbog redudancije. Ja već godinama koristim Synology DS215j za sve i svašta, i nikad me nije izdao. Trebat će ti i disk(ov)i jer ne dolaze sa njima.
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#6289 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Što ne čuvaš u Cloudu :roll:

Ja sve imam na dropbox + google photos u originalnom kvalitetu

naravno filtriram, ne stavljam mutne i nebitne slike

na dropboxu slobodno 2GB/8GB
na gphotos 4/17GB

i ozbiljno razmišljam platiti za veći storage na google photos ako mi zatreba za slike, jer je 2€ mjesečno 100GB
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#6290 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Kal El »

ladacoko wrote:i5 7400 3.0
gtx 1060 3gb
ram 8gb

moze li ovo dati 250+ fps na csgo(ujedno mi je i prvi touch s csgo).Ovakav prebulit je oko 800$ a mogu ici i preko.
Iskljucivo za csgo,nisam igrao desktop igrice sigurno 9,10 godina a cs mi je ostao u lijepom sjecanju a ostale svakako(fifu) igram na konzoli.
Vidim da si iz Amerike, ova stranica ce ti najbolje pomoci, sve ti kaze, cijenu, da li pase jedno uz drugog, i da li ih ima na snizenju!
Znaci, sve mozes sa te stranice naruciti :thumbup:
Sastavi :mrgreen:
https://pcpartpicker.com/list/

https://pcpartpicker.com/list/qTTWFd

Kazu da je AMD-ov stock cooler dovoljan, zato nisam stavio nista.

Malo je preslo $800, $977 sve ukupno tj sa dostavom itd :)
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#6291 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Raigor Stonehoof »

Averus wrote:Što ne čuvaš u Cloudu :roll:

Ja sve imam na dropbox + google photos u originalnom kvalitetu

naravno filtriram, ne stavljam mutne i nebitne slike

na dropboxu slobodno 2GB/8GB
na gphotos 4/17GB

i ozbiljno razmišljam platiti za veći storage na google photos ako mi zatreba za slike, jer je 2€ mjesečno 100GB
A sto ce ti? Do 16mpix mozes neograniceno slika stavljati. A slike vece od 16mpix ti mogu trebat ako stampas postere u prirodnoj velicini, nizasta drugo.
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#6292 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Razmažen :D
Stavljam uvijek original quality, jer kad stavim onu free varijantu primjetim da mi neke slike budu "optimizovane", pa su mutnije
User avatar
ferratilis
Posts: 7267
Joined: 25/11/2013 16:48

#6293 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by ferratilis »

Da mi je samo znati sta toliko slikate? :-?


Da nije u pitanju nesto ovog tipa? :D
Image
aladinosmic1
Posts: 277
Joined: 06/05/2015 21:20

#6294 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by aladinosmic1 »

hehe, ja imam besplatan microsoft imagine premium i tu spada i 1TB onedrive prostora
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#6295 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

ferratilis wrote:Da mi je samo znati sta toliko slikate? :-?


Da nije u pitanju nesto ovog tipa? :D
Image

Vidi dobre kancelarije....



:mrgreen:
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#6296 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by Averus »

Da to slikam, ne bih sigurno stavljao na dropbox i gdrive, nego bi do sad imao svoj rack sa blade serverima i jedno 40TB storage :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6297 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

febo_acm wrote:
ferratilis wrote:Da mi je samo znati sta toliko slikate? :-?


Da nije u pitanju nesto ovog tipa? :D
Image

Vidi dobre kancelarije....



:mrgreen:
Ovaj trosjed 6 hadževa ne može oprat' :mrgreen:

A sinoć baš gledam tu komparaciju za google photos i ovo "high quality" i do 16 megapiksli nije loše. Ima ono kompresije dosta ali je algoritam zanimljiv. Recimo fotku sa s8ce od 16mb kompresuje na 2-3 a detalji se ne izgube (vidljivo samo na 100% crop ali i to neznatno).
Mada sam i ja pegla i u podsvijesti čim znam da mi kompresuje fotke izbjegavam haha ali realno nije nikako loša opcija a pogotovo što je free :thumbup:

Prilog:
https://www.phonearena.com/news/Google- ... re_id93938
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6298 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by spree »

Uzmes pixel i uzivas.
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#6299 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by ladacoko »

Kal El wrote:
ladacoko wrote:i5 7400 3.0
gtx 1060 3gb
ram 8gb

moze li ovo dati 250+ fps na csgo(ujedno mi je i prvi touch s csgo).Ovakav prebulit je oko 800$ a mogu ici i preko.
Iskljucivo za csgo,nisam igrao desktop igrice sigurno 9,10 godina a cs mi je ostao u lijepom sjecanju a ostale svakako(fifu) igram na konzoli.
Vidim da si iz Amerike, ova stranica ce ti najbolje pomoci, sve ti kaze, cijenu, da li pase jedno uz drugog, i da li ih ima na snizenju!
Znaci, sve mozes sa te stranice naruciti :thumbup:
Sastavi :mrgreen:
https://pcpartpicker.com/list/

https://pcpartpicker.com/list/qTTWFd

Kazu da je AMD-ov stock cooler dovoljan, zato nisam stavio nista.

Malo je preslo $800, $977 sve ukupno tj sa dostavom itd :)
Hvala
Uzet cu preko bestbuya jer mogu uzet garanciju i nadogradjivati je jer se fkt isplati,bila kakva steta oni ti zamjene kompletan uredjaj.

Ima vise kombinacija a ova otprilike bi mogla leci ako ryzen ima prednost ispred intela.
Ryzen 1600 8gb ram gtx 1060
Mogu tu jos dodati na 16gb, za kuler to ne vidim ovdje vec morat cu otici licno u prodavnicu da vidim.
https://www.bestbuy.com/site/ibuypower- ... Id=5848040

Mislim igrati cu 2,3 igre na njemu i to je to,nisam se od 2009 bavio gejmingom pa kontam sad poceti godinu,dvije dok ne dodje vrijeme da se pravi beba :)
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#6300 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

Koje jos radnje imaju u sarajevu sto prodaju kompjuterski hardver ?

Plus.ba
Next.ba
Imtec.ba

P.S. Preporucite me neki monitor, po mogucnosti da ima HDMI ulaz, uz neku razumnu cijenu.
Post Reply