PC gamerske konfiguracije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
spree
Posts: 7878
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#6177 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by spree »

znam da nemam sve komponente, ali koliko bi otprilike ovo vrijedilo?
Processor: Core I5 2400 3.10 GHz up to 3,40 GHz
RAM: 12 GB DDR3
HDD: 500 GB
Grafika: GTX 1050 TI 4GB DDR5 OC EDITION
User avatar
FasterThanLight
Posts: 187
Joined: 08/07/2016 23:54

#6178 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by FasterThanLight »

btw jel ima neko neko (wordz are hard) od ovih 'novijih' ms shajt kucista ?
vrijede li te sice ili ipak i averusov inkubator izgleda ko solidna solucija u poredenju ?
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#6179 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by AhmetShabo »

FasterThanLight wrote:btw jel ima neko neko (wordz are hard) od ovih 'novijih' ms shajt kucista ?
vrijede li te sice ili ipak i averusov inkubator izgleda ko solidna solucija u poredenju ?
Evo jedno npr
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#6180 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

FasterThanLight wrote:btw jel ima neko neko (wordz are hard) od ovih 'novijih' ms shajt kucista ?
vrijede li te sice ili ipak i averusov inkubator izgleda ko solidna solucija u poredenju ?
Ne bih ih zvao sh!tom.Ms cyclops i Winston kućišta su odlična za svoju cijenu, kupio sam cyclops IV (48km na ekupi) , jos ga nisam napunio ali me iznenadila njegova težina, očekivao sam neki slabašni stiropor, a kućište je zapravo poprilično dobro.Samo ne znam da li je ovo sa kaljenim staklom imalo dobro, čuo sam da je staklo vrlo slabo i da kupi otiske, kućišta sa kaljenim staklom su valjda skuplja s razlogom.Ms black widow i titan pro su vjerovatno njihova najbolja kućišta, na ekupi koštaju 100km i 110km, widow dolazi sa zvučnom izolacijom, 3 ventilatora, filterima i fan hubom.
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#6181 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by boogy »

Dobra su kućišta, već sam na ovoj temi govorio, radi se o SAMA kućištima sa logom M SAN Grupe iz Hrvatske - MS.
Složio sam u zadnju godinu dana dosta računara u ova kućišta - od Black Widow pa do ovih jeftinijih od 40KM.
Stvarno su fino urađena, prate najnovije trendove i pored njih - Thermaltake koji sam prije uzimao u obzir do 100 KM pri sklapanju računara, sada ne može ni pod razno.

Moja preporuka je prodavnica http://www.next.ba (u Novom Sarajevu, blizu pošte na Malti - kod buregdzinice MM).
Tu su mislim najjeftinija (čak nego na olx) jer je direktna linija KimTec - M SAN Grupa.

Ko voli jednostavan monolitni izgled sa zvučnom izolacijom, dobiju se odlična tri tiha ventilatora (dva naprijed i jedan pozadi), filteri za prašinu i kontroler ventilatora za nekih 100 KM, moja preporuka je MS Black Widow :thumbup:
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#6182 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

boogy wrote:Dobra su kućišta, već sam na ovoj temi govorio, radi se o SAMA kućištima sa logom M SAN Grupe iz Hrvatske - MS.
Složio sam u zadnju godinu dana dosta računara u ova kućišta - od Black Widow pa do ovih jeftinijih od 40KM.
Stvarno su fino urađena, prate najnovije trendove i pored njih - Thermaltake koji sam prije uzimao u obzir do 100 KM pri sklapanju računara, sada ne može ni pod razno.

Moja preporuka je prodavnica http://www.next.ba (u Novom Sarajevu, blizu pošte na Malti - kod buregdzinice MM).
Tu su mislim najjeftinija (čak nego na olx) jer je direktna linija KimTec - M SAN Grupa.

Ko voli jednostavan monolitni izgled sa zvučnom izolacijom, dobiju se odlična tri tiha ventilatora (dva naprijed i jedan pozadi), filteri za prašinu i kontroler ventilatora za nekih 100 KM, moja preporuka je MS Black Widow :thumbup:
Ekupi.ba je kimtec-ova trgovina, a oni su član msan grupe (ili su njihova podružnica, ne znam kakve su to mućke i zašto ne posluju kao msan u BiH, CG i SRB), tu je sigurno najjeftinije, a i dostava je vjerovatno jeftinija.Trenutno se samo njihova kućišta isplate na našem tržištu, u HR ih prodaju još više, kod nas tek trebaju da stignu novija kućišta.
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#6183 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by boogy »

Sad sam provjerio u next.ba su jeftinija nego na ekupi.ba, a imaju i veći izbor MS kućišta.
Do jučer je Black Widow u next-u bio 101 KM, a evo jutros je 105 KM, a u ekupi 109 KM.
Malo se mijenjaju cijene ... zadnja dva BW sam u nextu platio 101 KM, a dostava mi ne treba u Sarajevu.
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#6184 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

boogy wrote:Sad sam provjerio u next.ba su jeftinija nego na ekupi.ba, a imaju i veći izbor MS kućišta.
Do jučer je Black Widow u next-u bio 101 KM, a evo jutros je 105 KM, a u ekupi 109 KM.
Malo se mijenjaju cijene ... zadnja dva BW sam u nextu platio 101 KM, a dostava mi ne treba u Sarajevu.
Cyclops kućišta isto koštaju.Nije mi jasno kako oni imaju ms cube i panthera kućišta a ekupi nema :? Oni su ti koji uvoze, a ne next.BW je nekoliko mjeseci koštao 104 km.
DonieBrasco
Posts: 15414
Joined: 31/08/2016 16:09

#6185 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

boogy wrote:Moja preporuka je prodavnica http://www.next.ba (u Novom Sarajevu, blizu pošte na Malti - kod buregdzinice MM).
Imaju li u prodavnici dosta artikala ili se mora prvo online naruciti ?

Malo sam gledao cijene online, djeluju prilicno pristojno, ima li neko iskustvo sa njima, garancija, kvalitet robe ?
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#6186 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by boogy »

@DonieBrasco

Imaju nekih artikala, ali uglavnom treba naručiti - brzo dođe, nekada odmah sutradan, nekada za par dana.
Unazad duži niz godina sam uzimao od njih (prije su oni imali ured kod valere / bosmal).
Imaju garanciju i servis regularno (mada meni nije trebalo), uzimao sam za lične potrebe a i za firmu.
Najbolje ti je da se registruješ i kad napraviš narudžbu, oni te zovnu na mobitel za potvrdu.
DonieBrasco
Posts: 15414
Joined: 31/08/2016 16:09

#6187 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DonieBrasco »

Hvala, a moze li se naruciti nesto sto nema u ponudi ili poslati upit za neki dio ?
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#6188 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by boogy »

Probaj, ja nisam ništa slično tražio, a ima na sajtu kontakt tel. i mail.
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#6189 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by febo_acm »

DonieBrasco wrote:Hvala, a moze li se naruciti nesto sto nema u ponudi ili poslati upit za neki dio ?
to mozes u svakoj radnji, svi oni nabavljaju od istih dobavljaca. samo konkretno nekad se ceka malo vise...
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#6190 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

Može jedno noobovsko pitanje, kako se ventilator postavlja u kućište?Šarafi koje sam dobio (uz ventilatore) se uopšte ne mogu zašarafiti u ventilatore :?

EDIT: zaboravio sam napomenuti da rupe uopšte nemaju ureze za šarafe, nije valjda da ih ja moram silom stvarati tj. urezivati ih u plastiku :shock:
super_bayern
Posts: 1338
Joined: 14/05/2014 12:42

#6191 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by super_bayern »

DaShip wrote:Može jedno noobovsko pitanje, kako se ventilator postavlja u kućište?Šarafi koje sam dobio (uz ventilatore) se uopšte ne mogu zašarafiti u ventilatore :?

EDIT: zaboravio sam napomenuti da rupe uopšte nemaju ureze za šarafe, nije valjda da ih ja moram silom stvarati tj. urezivati ih u plastiku :shock:
Patafix.
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#6192 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

super_bayern wrote:
DaShip wrote:Može jedno noobovsko pitanje, kako se ventilator postavlja u kućište?Šarafi koje sam dobio (uz ventilatore) se uopšte ne mogu zašarafiti u ventilatore :?

EDIT: zaboravio sam napomenuti da rupe uopšte nemaju ureze za šarafe, nije valjda da ih ja moram silom stvarati tj. urezivati ih u plastiku :shock:
Patafix.
Zašto bi ih lijepio ako su došli uz šarafe?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6193 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

Ventilatori dolaze ili s metalnim zakačkama ili šarafima.
Ako su došli šarafi onda ih zašarafiš na kućište i nema tu puno pametovanja.
Daj link od tih ventilatora.
super_bayern
Posts: 1338
Joined: 14/05/2014 12:42

#6194 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by super_bayern »

DaShip wrote:
super_bayern wrote:
DaShip wrote:Može jedno noobovsko pitanje, kako se ventilator postavlja u kućište?Šarafi koje sam dobio (uz ventilatore) se uopšte ne mogu zašarafiti u ventilatore :?

EDIT: zaboravio sam napomenuti da rupe uopšte nemaju ureze za šarafe, nije valjda da ih ja moram silom stvarati tj. urezivati ih u plastiku :shock:
Patafix.
Zašto bi ih lijepio ako su došli uz šarafe?
Because I said so.
Image

Dajem ti savjet kako da ti cincilator bude sto tiši, govorim kako sam ja svoj riješio, imao sam istu situaciju i tako sam se snašao.
Iskoristi ovu informaciju kako god ti drago
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#6195 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

avaks wrote:Ventilatori dolaze ili s metalnim zakačkama ili šarafima.
Ako su došli šarafi onda ih zašarafiš na kućište i nema tu puno pametovanja.
Daj link od tih ventilatora.
https://www.arctic.ac/eu_en/f12.html

Izgleda da ureze trebam sam napraviti (jer in u rupama ventilatora ni nema), poprilično glup dizajn :-)

super_bayern wrote: Zašto bi ih lijepio ako su došli uz šarafe?
Because I said so.
Image

Dajem ti savjet kako da ti cincilator bude sto tiši, govorim kako sam ja svoj riješio, imao sam istu situaciju i tako sam se snašao.
Iskoristi ovu informaciju kako god ti drago[/quote]
Zbog vibracija?
Last edited by DaShip on 08/09/2017 20:22, edited 1 time in total.
User avatar
boogy
Posts: 961
Joined: 28/04/2005 13:02

#6196 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by boogy »

Možeš koristiti gumene odstojnike/šarafe za ventilatore zgodna stvar, a i ne prenosi vibracije.
https://ingel.ba/shop/razni-adapteri-i- ... 120mm.html

Silicone Rubber Fan Mounts
https://www.youtube.com/results?search_ ... Fan+Mounts+

User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6197 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

DaShip wrote: https://www.arctic.ac/eu_en/f12.html

Izgleda da ureze trebam sam napraviti (jer in u rupama ventilatora ni nema), poprilično glup dizajn :-)
Ma samo zavrći, sasvim normalan ventilator, tako ti i dolaze.
Imaš rupe i udri u zavisnosti hoćeš li da ispuhuješ vruć zrak ili da ubacuješ hladan.
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#6198 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

avaks wrote:
DaShip wrote: https://www.arctic.ac/eu_en/f12.html

Izgleda da ureze trebam sam napraviti (jer in u rupama ventilatora ni nema), poprilično glup dizajn :-)
Ma samo zavrći, sasvim normalan ventilator, tako ti i dolaze.
Imaš rupe i udri u zavisnosti hoćeš li da ispuhuješ vruć zrak ili da ubacuješ hladan.
Uspio, poprilično nepraktičan način instaliranja.Sada nemam pojma gdje bi prednji ventilator trebao biti (ms cyclops kućište), niti ima otvora naprijed niti se ikako može postaviti ventilator, ostaje jedino da postavim nazad i gore.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#6199 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by avaks »

A jedino da zalijepiš ili ove silikonske odbojnike... Ja otkako sastavljam šarafam i nema frke :D
A naprijed na kućištu vala mora biti, konsultuj udžbenik i neka ti naprijed uvlači hladan zrak a nazad izbacuje. Mojne da praviš negativan pritisak u kućištu :evil:
DaShip
Posts: 342
Joined: 04/11/2016 09:21

#6200 Re: PC gamerske konfiguracije

Post by DaShip »

Sad imam još gori problem, nema šanse da postavim IO shield, kako god stavim neće da uđe :skoljka:
Post Reply